פיוניר NC-50DAB במבחן - רסיבר סטריאו עם "הכל כלול"

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אנשים משקיעים מזמנם ומרצם, ואתה חותך אותם כאילו מישהו חייב לך משהו
לא מעניין אותך, אל תקרא
אפשר לאמר את אותו הדבר על תוכניות ריאליטי. "לא מעניין, אל תצפה". מה לעשות, זה מה שדוחפים לנו. אז אסור לצאת נגד זה? לדעתי מותר. חוץ מזה, במקרה הספציפי הזה הבעיה היא לא בהיעדר ענין כי אם בחוסר מקצועיות - או לכל הפחות חוסר נכונות - בתשובות של הסוקר.

בקיצור, ירקוני ממשיך במגמת בינוניות, שמתחילה בסקירות משעממות ולא אינפורמטיביות, וממשיכה בהצהרות ללא כיסוי. וחבל שכך.

ולמה אנחנו ממשיכים לבלבל את המוח על הסקירה האומללה הזאת? אצלי זה לא מתןך שיעמום או מתוך טינה אישית. נהפכו: דווקא משום שנראה שמוצרים מהסוג הזה, ולא מפלצות מרובות קופסאות כמו שיש לחלק מאיתנו, הם הם כרטיסי הפתיחה לחובבים החדשים בתחום.
הצקתי לירקוני חזור והצק בשרשור המסכן הזה כדי לקבל עוד תובנות על המכשיר משום ששקלתי להמליצו לחבר. אבל, פעם אחר פעם נתקלתי בתשובות סתומות.
יאללה, עוברים הלאה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שכחת אתה יריית ראשון,
אם לא היית עונה לא הייתי נעלב.

אמשיך לענות לכל שאלה שתהיה קשורה למוצר הנבחן.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
היי מתנוש.

ראשית אני מבין מהיכן הטענות ולכן אני מוצא סיבה להבהיר, למען הביקורות הבאות (ויש כאלה בקנה)

שאני בוחן מוצר "הכל באחד" במחיר כזה ( 5500 שקלים), אני לוקח בחשבון שהמוצר הזה אינו בא להתחרות במקינטוש שלי או בלקסמן שלך בשילוב הנלסונים. מה שכן, הוא אמור לבצע מספר משימות באופן כזה שיאפשר לו באמת (לתת שרות) ללקוח כפי שהוא מוגדר. אז הוא קטן, אינו מתחמם, מתקבל על כל מזנון, מחזיק בתוכו גם מגבר, סטרימר, דאק, קדם מגבר, מסך LCD צבעוני, מערכות שליטה, יכולות רשת אלחוטיות וחוטיות, וגם נגן תקליטורים, וכניסות usb מתקדמות אשר אינן מצריכות לרכוש מחשב נייד איכותי, או NAS, אפילו פונו MM, ועל כולם אתה יכול לשלוט באופן מוחלט מכל מכשיר נייד, או טאבלט, או אייפד. ועם כל זה הוא מאפשר לך ליהנות ממוסיקה במידה שהיא אומנם לא אודיופילית אך בהחלט במידה מספקת.

ולמה אני מתכוון מספקת. אני מתכוון מספקת עבור רוב האוכלוסיה שחיה במדינת ישראל. ולאן אני מכוון בעצם. ישנן כתבות המיועדות עבורך (אודיופיל עם דרישות סף מסוימות) וישנן כאלה שאינן מיועדות עבורך (אודיופיל עם דרישות סף מסוימות). כמו שלמשל אתה מדלג על ביקורת של מצלמה, כי זה לא מעניין אותך. באותה מידה, אם נודה על האמת, גם המוצר הזה לא ממש מעניין אותך. אבל נניח שהתעניינת והגבת. האם חיפשת שאני אקח את המוצר הזה ואדבר עליו במונחים אודיופיליים? אז קדימה. הוא מספיק מפורט, לא מספיק דינאמי, ולא מספיק טבעי ומוסיקלי ביחס לרוב המוצרים שאתה תרצה לשמוע. אגב, הוא גם לא יניע כל רמקול שאתה תתעניין בו לרכישה.
לעומת זאת מי שירכוש אותו, דינמיקה וניטרליות בשילוב פרטים ואוויר בין הכלים מעניינים אותו בדיוק כמו פיטרה בלשון. הם מחפשים שילוב של נוחיות, אסתטיקה, מינימליזם, אמינות, וחברה מוכרת. ענין החברה המוכרת הוא חשוב לא פחות מהיתר משום שעבור רוב האוכלוסייה דנון, פיוניר, הרמן קרדון, ימהה, מרנטז, אונקיו, (טובים יותר מהחברות העלומות האלה כמו קונסטלישין, פאס לאב, מקינטוש (שזה בכלל מחשב) ועוד כאלה שאין סיכוי שישלמו את המחיר שהם עולים למרות הביצועים (זוכר את הפטרייה בלשון). המוצר צריך להביא את כל היתרונות שעלייהם דיווחתי ושיפיק צליל שיספק אותם. לא אותך מתנוש-אותם.

ומכאן נלך קצת לרפרנס. אני בהחלט מכיר מוצרים דומים. למשל המגבר המשולב של קאבאס שעולה קצת יותר, גם הוא הכל באחד ולא מצאתי בו שום יתרון מלבד איכות הצליל שטובה מהפיוניר בנקודות. (פטרייה בלשון). אך בכל הנוגע ליתר הפיוניר עולה עליו. ישנם מוצרים של הרמן קרדון שהם הכל באחד, עכשיו למשל איכות הבניה והפיצ'רים אינם מעודכנים כמו זה.
עם זאת, יש גם טובים ממנו. כמו למשל מערכת הכל באחד של ימהה הכוללת את כל הפיצ'רים של מיוזיקאסט באיכות צליל מעולה. גם הוא קטן ופרקטי אינו מתחמם ונאה מאוד לטעמי. יש גם למרנטז מוצר דומה שגם לו יש נגן תקליטורים הוא בהחלט נשמע טוב יותר מאשר הפיוניר, אך חסר בכמה פיצ'רים חשובים. חלק מהסיבות שלא רציתי לשתף כאן ועכשיו את יתר המתחרים הם משום שיעלו ביקורות דומות בהמשך. הפיוניר הוא אחד מהם והעדפתי לא לעשות ספוילר. הינה עשיתי כבר, אבל מי יזכור את זה עד הביקורת הבאה? מקווה שתשובתי זו מספקת אותך.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
ירקוני,
מה״אוף פיסט״ שהשרשור הזה לקח, אני בעיקר למד שאתה אדם תרבותי. שאפו לך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
היי מתנוש.
ראשית אני מבין מהיכן הטענות ולכן אני מוצא סיבה להבהיר, למען הביקורות הבאות (ויש כאלה בקנה)
תודה על המאמץ שבתגובה קצת יותר מפורטת.

שאני בוחן מוצר "הכל באחד" במחיר כזה ( 5500 שקלים), אני לוקח בחשבון שהמוצר הזה אינו בא להתחרות במקינטוש שלי או בלקסמן שלך בשילוב הנלסונים. מה שכן, הוא אמור לבצע מספר משימות באופן כזה שיאפשר לו באמת (לתת שרות) ללקוח כפי שהוא מוגדר. אז הוא קטן, אינו מתחמם, מתקבל על כל מזנון, מחזיק בתוכו גם מגבר, סטרימר, דאק, קדם מגבר, מסך LCD צבעוני, מערכות שליטה, יכולות רשת אלחוטיות וחוטיות, וגם נגן תקליטורים, וכניסות usb מתקדמות אשר אינן מצריכות לרכוש מחשב נייד איכותי, או NAS, אפילו פונו MM, ועל כולם אתה יכול לשלוט באופן מוחלט מכל מכשיר נייד, או טאבלט, או אייפד. ועם כל זה הוא מאפשר לך ליהנות ממוסיקה במידה שהיא אומנם לא אודיופילית אך בהחלט במידה מספקת.

ולמה אני מתכוון מספקת. אני מתכוון מספקת עבור רוב האוכלוסיה שחיה במדינת ישראל. ולאן אני מכוון בעצם. ישנן כתבות המיועדות עבורך (אודיופיל עם דרישות סף מסוימות) וישנן כאלה שאינן מיועדות עבורך (אודיופיל עם דרישות סף מסוימות). כמו שלמשל אתה מדלג על ביקורת של מצלמה, כי זה לא מעניין אותך.
כמה מילים מיותרות, שתהיה בריא. אתה פשוט מכונת מלל ריק. צריך לעשות לך הסבה מקצועית לקידום אתרים ולשלוח אותך 10 שנים אחורה בזמן. היית עושה מליונים. מה חידשת בפסקאות האלה, שכככככלללל מי שקרא את הסקירה שלך לא הבין כבר?

באותה מידה, אם נודה על האמת, גם המוצר הזה לא ממש מעניין אותך. אבל נניח שהתעניינת והגבת. האם חיפשת שאני אקח את המוצר הזה ואדבר עליו במונחים אודיופיליים? אז קדימה. הוא מספיק מפורט, לא מספיק דינאמי, ולא מספיק טבעי ומוסיקלי ביחס לרוב המוצרים שאתה תרצה לשמוע. אגב, הוא גם לא יניע כל רמקול שאתה תתעניין בו לרכישה.
אתה גם עושה לי חישובים מה מעניין אותי ומה לא? אני לא יודע אם אתה כתבת את התגובה המפורטת הזאת שלך, כי היא מזכירה לי באורח פלא אופן התנסחות של כתב אחר, אבל בהנחה שכן, האם קראת מה שכתבתי קודם לכן? הסקירה שלך עניינה אותי כי בדקתי עבור חבר מוצר בדיוק כזה. ואתה יודע מה? גם אם לא הייתי בודק, עדין מעניין אותי לקרוא על מוצרים שעושים מוסיקה, גם אם הם לא עוברים את סף הגירוי האודיופילי שלי. בדיוק מהסיבה הזאת, אגב, אני מתענג עכשיו כבר שבת שלמה על משולב קטן וחמוד Musical Fidelity A1 ששמתי למערכת במשרד. ובדיוק מהסיבה הזאת עניין אותי לקרוא מה יש לך להגיד על הפיוניר.
לגופו של ענין - כן, אני חושב שבפורום שמוקדש לאודיו ומקדש האזנה למוסיקה באיכות גבוהה ככל הניתן, רצוי להתייחס באריכות לאיכות הצליל של מכשיר שסוקרים אותו. להתייחס באריכות זה לא לדבר על אוויר בין הכלים, אלא להשוות אותו למוצרים אחרים באותה קטגוריה, להשוות כל פונקציה שלו בנפרד, ובאופן כללי - לעשות סקירה שהיא לא עלבון לאינטלגנציה.
אם אין משאבים לעשות את זה, אפשר לרשום בתחילת הסקירה "מאמר פירסומי" וזהו. ואז לא תהיינה ציפיות מהסקירה.
לעומת זאת מי שירכוש אותו, דינמיקה וניטרליות בשילוב פרטים ואוויר בין הכלים מעניינים אותו בדיוק כמו פיטרה בלשון. הם מחפשים שילוב של נוחיות, אסתטיקה, מינימליזם, אמינות, וחברה מוכרת. ענין החברה המוכרת הוא חשוב לא פחות מהיתר משום שעבור רוב האוכלוסייה דנון, פיוניר, הרמן קרדון, ימהה, מרנטז, אונקיו, (טובים יותר מהחברות העלומות האלה כמו קונסטלישין, פאס לאב, מקינטוש (שזה בכלל מחשב) ועוד כאלה שאין סיכוי שישלמו את המחיר שהם עולים למרות הביצועים (זוכר את הפטרייה בלשון). המוצר צריך להביא את כל היתרונות שעלייהם דיווחתי ושיפיק צליל שיספק אותם. לא אותך מתנוש-אותם.
צר לי, לא רק שאני לא מסכים איתך, אני גם חושב שזאת שטות גמורה לטעון שמי שקונה מכשיר שעולה 6000 ש"ח, לא מעניינת אותו איכות צליל. אפשר לקבל את אותה פונקציונליות של המכשיר הזה ב- 1000 שקל. סטרימר + דאק = מחשב. מגבר? חבר למקרן קול פאתט שיש בו מגבר, וקיבלת את אותה פונקציונליות.

ומכאן נלך קצת לרפרנס. אני בהחלט מכיר מוצרים דומים. למשל המגבר המשולב של קאבאס שעולה קצת יותר, גם הוא הכל באחד ולא מצאתי בו שום יתרון מלבד איכות הצליל שטובה מהפיוניר בנקודות. (פטרייה בלשון). אך בכל הנוגע ליתר הפיוניר עולה עליו. ישנם מוצרים של הרמן קרדון שהם הכל באחד, עכשיו למשל איכות הבניה והפיצ'רים אינם מעודכנים כמו זה.
עם זאת, יש גם טובים ממנו. כמו למשל מערכת הכל באחד של ימהה הכוללת את כל הפיצ'רים של מיוזיקאסט באיכות צליל מעולה. גם הוא קטן ופרקטי אינו מתחמם ונאה מאוד לטעמי. יש גם למרנטז מוצר דומה שגם לו יש נגן תקליטורים הוא בהחלט נשמע טוב יותר מאשר הפיוניר, אך חסר בכמה פיצ'רים חשובים. חלק מהסיבות שלא רציתי לשתף כאן ועכשיו את יתר המתחרים הם משום שיעלו ביקורות דומות בהמשך. הפיוניר הוא אחד מהם והעדפתי לא לעשות ספוילר. הינה עשיתי כבר, אבל מי יזכור את זה עד הביקורת הבאה? מקווה שתשובתי זו מספקת אותך.
נפלא! תודה. זה כל מה שצריך היה לכתוב בסקירה, בצורה קצת יותר מפורטת כמובן ולא בנשימה אחת (נגמר לי האויר עד שסיימתי את הפסקה הזאת). ככה אפשר לקבל מושג טוב יותר לגבי הפיוניר.
טבלת השוואה אולי? שורה תחתונה, למי הוא מתאים יותר ביחס למתחרים? בקיצור, בסוף קיבלתי את מה שאני ואתה בזבזנו עליו חצי שבת. אז תודה לך. ובהצלחה בסקירות הבאות.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מתנוש, הפוסטים שלך מתחילים להזכיר פוסטים של חבר אחר מושעה
שחרר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמה ארס מתן. טונות, אבל טונות. בשביל מה מתן? בשביל להגדיל את מה ששמור רק לבני עידות המזרח אבל בלי להראות אותו?

אז אני אומר שזה לא באמת מעניין אותך. וזה לא באמת מעניין אותך.

אני חושב שאיציק צודק בכל מילה. הסקירות הללו מעניינות אותך כמו שנהגת אוטובוס בת 70 עושה לך וואו בנשמה. אבל כשכתוב שאיציק הוא הסוקר, פתאום אתה ואיתי מלאי עניין בציוד שמעולם לא התייחסתם אליו. בחייך אחי, זה שקוף, זה אישי, זה דוחה בנאדם.

ולגבי מי שמעניין אותו סאונד. אתה יכול לא להסכים אבל אתה תצא טועה שלא מסכים. מעבר לעובדה (עובדה, כן?) שמכשיר כזה במחיר הזה נועד בדיוק עבור הלקוח שלא מחפש "סאונד" כמו שאודיופיל (אפילו מתחיל) מחפש. למה? כי מי שמעניין אותו הסאונד יותר מאשר הטכנולוגיה והנוחות יקנה מגבר משולב משומש וממיר באותו כסף.

ועכשיו אחרי שקראתי את הסקירה. מדוע אתה לא ניכנס גם בי כשאני בוחן מוצר ולא טורח לציין מי התחרות הישירה שלו?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ועכשיו אחרי שקראתי את הסקירה. מדוע אתה לא ניכנס גם בי כשאני בוחן מוצר ולא טורח לציין מי התחרות הישירה שלו?

נמר,
כל העניין בבחינה של מוצר הוא להעביר דיווח בצורה הגונה ומובנת לציבור הקוראים.
ואם זה לא קורה, או שרב הניסתר על הגלוי, זה יוצר בלבול ותסכול אצל החברים כי: כולנו רוצים מכשיר כזה ב-5500 ש"ח שיחליף את מסות הציוד היקר שתופס שטח דלא-ניידי גדול בסלון הבית...

אתם מתבקשים להציג את המרכולת בצורה נכונה שכולם יבינו שלא ניתן לרמות, NO GUTS NO GLORY, אם אין נפח מנוע לא יכולים להרגיש את הבעיטה של אלוהים.

אז בבקשה נא לא לפחד, עידן הפוליטקלי קורקט מאחורינו, ובעידן החדש אתם מתבקשים להיות אמיצים ולומר את האמת בפנים על כל מכשיר.

הרי אם פיוניר היו רוצים אז המכשיר "הכל כלול" היה יכול לתת ביצועים כמו המקינטוש של איציק אבל אז הוא היה צריך להיות בגודל של המקינטוש.. וגם עולה הרבה יותר.
ולא קטן וקל כמו נוצה.

אז תהיו בטוחים, לא היצרן ולא היבואן יעלבו אם תומרו ביושר את האמת,והיא, שאין ארוחות חינם...
ולא ניתן לייצר מכשירים יותר טובים ברמת מחיר זו, וההבדלים בין יצרן אחד למשנהו ברמת מחירים זו היא החידה שעליכם לפתור עבורינו, ולהציג את היתרונות וחסרונות.

(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנחנו בין האתרים הבודדים שלא רק מחמיאים למוצרים. אם היית יודע כמה מפרסמים הפסדנו כשהתנאי היה לגנוז ביקורת היית מתעלף.

כל מוצר נבחן על פי היכולות שלו ועל פי מחירו וקהל היעד שלו. צריך לגלות הבחנה בין סקירה על מוצר מסחרי, שאינו מתיימר לבין מוצר היי אנד למביני עניין. כשאין יכולת הבחנה כזו, התגובות הללו לא מאחרות להגיע.

לגבי נפח המנוע. זה תלוי במכונית רוצה רוצים להניע.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני מתפתה להתייחס לכל פסוקית שכתבת אבל אחסוך מהקוראים ובמיוחד מעמיר, ואשתדל לקצר.
אז אני אומר שזה לא באמת מעניין אותך. וזה לא באמת מעניין אותך.
מת על זה שאתה מחליט בשבילי מה אישי בשבילי ומה לא, מה מעניין אותי ומה לא. זה אפילו מחמיא לי קצת.
אם נורא חשוב לך להכנס לנבכי נשמתי ולהסביר לי כמה שהכל אצלי אישי ומוטה מראש, אז בוא קרא שוב את התגובות מהעמוד הראשון וראה כמה פעמים שאלתי שאלות פשוטות על המכשיר ולא קיבלתי תשובה. לצטט לך?

אני נשבע לך בלבן של העין שאם הוא היה עושה סקירה על רסיבר מרנץ דגם SR854209 לא הייתי מגיב. אבל סטרימר "הכל כלול" כן מענין. למה מענין? ניסיתי להסיט לשם את הדיון בתגובה מס' 52# אך מפאת הרמה הגבוהה של השרשור לא קרה עם זה כלום.

ולגבי מי שמעניין אותו סאונד. אתה יכול לא להסכים אבל אתה תצא טועה שלא מסכים. מעבר לעובדה (עובדה, כן?) שמכשיר כזה במחיר הזה נועד בדיוק עבור הלקוח שלא מחפש "סאונד" כמו שאודיופיל (אפילו מתחיל) מחפש. למה? כי מי שמעניין אותו הסאונד יותר מאשר הטכנולוגיה והנוחות יקנה מגבר משולב משומש וממיר באותו כסף.
ראשית, מי שמעניינת אותו טכנולוגיה בלבד יחפש פיתרון תוכנה עם רמקולים מוגברים שיעלו חמישית.
שנית, יש על הספקטרום שבין אוהבי גאדג'טים נטו לבין אודיופיליים שרופים עוד כמה סוגים של אנשים, שלכולם חשובה איכות סאונד במידה כזאת או אחרת. אתה ראית פעם מישהו שנכנס לשקם אלקטריק לקנות רמקול ולא ניסה להבין איך הוא נשמע, בין אם בהאזנה ובין אם בהתייעצות עם המוכר?

אתה יודע מה, נניח ומה שאתה אומר היה נכון - המכשיר לא מיועד לאנשים שחשובה להם איכות הסאונד. אז למה יש את הסקירה הזאת בפורום דו ערוצי? הרי יכולתם גם לסקור רמקולים ניידים על סוללות מהסוג שמוכרים בדיוטי פרי, מאלה שמחליפים צבעים תוך כדי נגינה. אם זאת סקירה של פורום דו ערוצי שאינה כוללת התייחסות נורמלית לאיך שמכשיר נשמע, הרי היא סקירה בינונית. וזה לא אישי.
בקיצור, נמר, בכיאת. או שזה סקירה, או שזה פרסומת. ואם זאת סקירה, מותר לפתח עליה דיון? מותר לשאול שאלות על המכשיר? מותר לבקש הבהרות על הצהרות שאינן ברורות? או שעלינו להתייחס לסקירה כאל שרשור "התחדשתי" ולשתול רק פרחים ואגודלים? :בעד:(ורד)

מכיון שאתה טורח לציין הרבה דברים אחרים, כמו לדבר הרבה על אופי הצליל ועל איזה מערכת סקרת את הציוד, וממעט להשתמש במושגים מגוחכים כגון "מגבר אודיופילי". אבל אם אתה רוצה לפתוח את זה - אז כן - חסר בסקירות שלך התייחסות למוצרים מתחרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הולך לישון. מחר אגיב בהרחבה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
כבר יושנים??? איך יעבור הלילה..:מבולבל:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נדמה לי שלכותרת "אודיו דו ערוצי" יש משמעות של תת פורום איכותי ומכאן הפליאה שמכשיר כזה נסקר פה.
אני כמעט בטוח שחלק מהתגובות לא היו נכתבות או לא היו נכתבות באופן שהן נכתבו אם הסקירה הזאת היתה מופיעה בפורום "גאדג'טים" או "אודיו דיגיטלי".
פורום "אודיו דו ערוצי " הוא סוג של תו תקן איכות ולראות כזה מכשיר זה כמו לראות פורד פוקוס בפורום רכבי מנהלים...
היה רצוי, ולדעתי היה גם עוזר ומונע ויכוחים, אם כבר בתחילת הסקירה היה רשום מי קהל היעד של מכשיר כזה.
נכון שלרוב החברים הפעילים פה זה לא מכשיר מעניין אבל יש לנו חברים אחרים שתחום האודיו לא ממש עושה להם את זה והם פונים ושואלים. מכשיר כזה יכול להיות רלוונטי עבורם.
ארז

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
אני קורא בתמיהה, שבעה עמודים של התנצחות שאין מילה יותר ראויה לתאר אותה חוץ מ-"ילדותית".
על מה מלינים?- מדובר במכשיר שטומן בתוכו גם מגבר, גם CD, גם סטרימר, גם דאק (אז אין לו סופר אודיו... ביג דיל), שליטה באפליקצייה, וכל זה במחיר של 800 יורו בחו"ל ו-4,400 ש"ח בארץ (אני מניח שאיציק מחויב לרשום מחיר שניתן לו מהיבואן- 5,500 ש"ח) לא יודע איך האדון המכובד העלה את המחיר ל-6000? מפוסט לפוסט המחיר עולה?
הראייה של כל מכשיר באשר הוא, חייבת להיות גם בהתאם למתחרים שלו (שחלקן צוינו, כגון המרנץ) ובטח על פי המחיר שלו לצרכן. לא הצלחתי להבין ולקבל פתרון אחר באותן עלויות, אז אולי יועילו המתלוננים, להעביר קישור לאחד שכזה במקום להפנות חיצי רעל? וכן, אני כן אגיד וארשום את צמד המילים ה"מסוכן"- הכל כלול!!!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני קורא בתמיהה, שבעה עמודים של התנצחות שאין מילה יותר ראויה לתאר אותה חוץ מ-"ילדותית".
על מה מלינים?- מדובר במכשיר שטומן בתוכו גם מגבר, גם CD, גם סטרימר, גם דאק (אז אין לו סופר אודיו... ביג דיל), שליטה באפליקצייה, וכל זה במחיר של 800 יורו בחו"ל ו-4,400 ש"ח בארץ (אני מניח שאיציק מחויב לרשום מחיר שניתן לו מהיבואן- 5,500 ש"ח) לא יודע איך האדון המכובד העלה את המחיר ל-6000? מפוסט לפוסט המחיר עולה?
הראייה של כל מכשיר באשר הוא, חייבת להיות גם בהתאם למתחרים שלו (שחלקן צוינו, כגון המרנץ) ובטח על פי המחיר שלו לצרכן. לא הצלחתי להבין ולקבל פתרון אחר באותן עלויות, אז אולי יועילו המתלוננים, להעביר קישור לאחד שכזה במקום להפנות חיצי רעל? וכן, אני כן אגיד וארשום את צמד המילים ה"מסוכן"- הכל כלול!!!
ההתנצחות וההלנה היא לא על המכשיר. היא על המידע אפשר ללמוד אודותיו מהסקירה. ובניגוד לארז אני דווקא חושב שטוב עשה ירקוני שסקר אותו, וטוב עשו המנהלים שיזמו סקירה של מכשיר כזה. אבל ברוח דבריו של ארז - אם עשו בדו ערוצי, מין הראוי שיתנו התייחסות הולמת לאיכות הצליל של המכשיר.

ואם אני רשמתי איפשהו 6K (אין לי כוח לחפש) והמחיר הוא 5500, אז - אני מתנצל. טעות שלי.

טוב, מיצינו קצת, נכון? עד שיבוא נמר ויתן לי חזרה בראש, ואז יקבל בראש, ונפתח את זה מחדש?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
חשבתי טוב טוב אם לכתוב את זה, אבל אין מנוס: אנשים פה לגמרי נפלו על השכל - אבל לגמרי.
יש ביקורת, עניינית, על מכשיר יותר מסביר עבור 99.999% מרוכשי האודיו, הא ותו לא. ישב בנאדם, שחק את האינטרקונקטים שלו והשקיע מסבלנותו כדי שנדע מה קורה סביבנו בתחום, כדי שיהיה לנו מה לקרוא. כמו כל ביקורת היא סובייקטיבית, ולטעמי זו ביקורת מאוזנת.
והנה מתנצחים פה, ברמה האישית ולא ברמה העניינית, לא לגופו של מכשיר אלא לגופם של קוראים (מי יותר ומי פחות, הן לגופו של הסוקר והן לגופם של חבר'ה אחרים) ב 6 מתוך 7 דפים בשאלות שתסלחו לי, אזוטריות לגמרי (כן היי אנד, לא היי אנד, כן SACD או לא SACD, כן הכל כלול או שלא כולל בופה ארוחת בוקר למרות שיש מפירות העונה על שפת הבריכה).
בחיאת...מה, באנו לפה כדי להתעצבן? הפוך! מה, מישהו שקרא את הסקירה עלול לומר לעצמו שהגיע הזמן לזרוק את המערכת הקיימת שנבנתה בדקדקנות לאורך מי יודע כמה שנים ולהחליף אותה במגבר הזה? ברור שלא. אז מה פה קורה פה?
אם מחר היו מציעים לי להכין סקירה על מוצר כלשהו (לא שזה יקרה, כי אני בור ועם הארץ חובב קופסאות שאבד עליהן הכלח. פה לא כותבים ביקורות מוצרים על קופסאות שמישהו הניח על המדרכה כי התעצל ללכת עד למיחזורית), אני חושב פעמיים ואז מסרב, כי למה לי את זה? אני עוד עלול לא לכתוב משהו בביקורת, וזה יקים עלי חצי מהגולשים או שאכתוב משהו שמישהו חושב שלא צריך להיות בביקורת ואז זה יקים עלי את החצי השני.
אז אולי קצת פרופורציות? ואם החיבה לאודיו זו תורה, אז אולי נזכור שדרך ארץ קדמה לתורה?

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ובניגוד לארז אני דווקא חושב שטוב עשה ירקוני שסקר אותו, וטוב עשו המנהלים שיזמו סקירה של מכשיר כזה. אבל ברוח דבריו של ארז - אם עשו בדו ערוצי, מין הראוי שיתנו התייחסות הולמת לאיכות הצליל של המכשיר.

הבהרה - אני לא טוען שאין מקום לסקירה של מכשיר כזה.
בוודאי שיש ואולי גם יש מקום להמליץ עליו לקהל יעד שאליו הוא מיועד.
הרי כתבתי שפונים אלי חברים, לא עמוק בתחביב, אז אולי זה מכשיר סבבה בשבילם?

אני אומר את מה שגם אתה אמרת - המידע שהוגש בסקירה ואופן ההגשה מאוד מקשה להבין למי זה טוב, מה היכולות של המכשיר הזה (וכבר בתגובה הראשונה או השניה שלי רשמתי שעל מנת להבין את זה צריך לרשום לאיזה ציוד ייעודי הוא מקביל בכל תחום ) , האם עדיף באותו המחיר לרכוש ציוד מיד 2 (אם יש משהו באזור המחיר הזה) וגם למי מכשיר כזה יכול להיות סבבה.
לי קצת צורם שזה נכנס בפורום "דו ערוצי", בפרט כאשר מדובר במכשיר שעיקר חוזקותיו הם סטרימר ודאק (להלן "אודיו דיגיטלי") עם יכולות הגברה מסוימות.
ארז

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
כמי שעוסק כל כך הרבה זמן בפרי עיתו של מאמרו של מר ירקוני, לא ברור איך שכחת בכלל את המחיר. מלבד זאת, מתי קרה פעם אחת שמישהו רכש מוצר אודיו (בארץ) במחיר הרישמי שלו? הרי לא מדובר בסגריות או עיתון (שגם זה לצערנו- אפשר לקנות בפחות :) )ההיתממות- לא במקומה. לעניין האיכות- הדבר סובייקטיבי והמכשיר הזה לא בא להתחרות בחברות מובילות ( אל תדאג- מקינטוש ו-MBL ימשיכו לייצר הגברה) ואני חוזר לעיקר- למחירו בשוק הישראלי- סדר גודל של 4,400 ש"ח- זה פתרון מעולה ואני עדיין מחכה שתציג פתרון אחר, זהה או טוב יותר בעלות זו. נראה כי החלטת להתנצח ולהלין לגופו של אדם ולא לגופו של עניין... אין כאן נכון או לא נכון אבל בהחלט יש דרך לכתוב דברים והמסקנה העולה ומתגבשת (לצערי) שמתחיל להיות לא נח לבקר באתר זה וחבל...:(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור