פורום אודיו דו ערוצי- לשם מה

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כל רכישות הציוד שקיים בביתי- נקנו בחו"ל והובאו לארץ.
בעולם רווי מידע, ציוד , אמונות ודעות ובעיקר מאמרים ועיתונאות אודיופילית- הדרך לגבש דעה היא בעייתית ומבלבלת.
תועלת ממאמרים בעיתונים כאילו או אחרים, לגבי המלצות אודיו אינם רלוונטיים עבורי ולמעשה אני כמעט ולא קורא שם.
הדרך המשמעותית שמצאתי היא לאתר את אותם אילו שדעתם רלוונטית לגבי מה שאני מחפש, שיש להם ניסיון רחב במגוון של מוצרים ולאורך שנים, והכי חשוב, המלצותיהם משתדלות לנטרל את נושא האגו ולדווח בצורה יחסית אובייקטיבית על התרשמותם. דיווחים אילו, אני מוצא כהכי רלוונטיים למה שאני חשבתי לאחר התנסות באותם מכשירים. חלקם הקטן של אותם אנשים כותבים בפורומים, וניתן לעקוב אחד טעמם והעדפותיהם ואף ניתן לפנות אליהם.תמיד הפליא אותי הנכונות של אנשים מקצוות תבל לעזור ולענות.
במהלך חיפושי אחר פטפון- נעזרתי רבות בבחור (היום אני כבר יכול לכנותו כחבר) הולנדי שבמהלך היכרותנו הפך את התחביב לפרנסה , הקים עסק לממכר ציוד היי אנד ובחודשים האחרונה הרחיב אותו. מעבר לאין ספור רעיונות ועצות והמלצות הדדיות על ציודים שונים, הוא עזר לי למצוא מוכר לזרוע שעניינה אותי ואחר לקשר אותי לבונה אותם המוצרים , שממנו כמובן למדתי גם משהו ויותר .

בקיצור- דיווח אמין , נטול אגו, בהקשרים ברורים, עם ניסיון משמעותי , מספקים את המידע הכי מעניין רלוונטי ונכון, לפי דעתי. כמובן שמידע זה רלוונטי כאשר הוא מתבסס על האזנה משמעותית לאותו ציוד ולא התפלספויות על ציוד שאותו כותב רק ראה תמונה שלו באינטרנט. פורום כזה צריך שיהיה נטול אינטרסים כלכליים ולא ימנע פרסום דעה שלילית על ציוד רק כי הוא נתמך על ידי אותו סוחר או יצרן, בהווה או בעתיד. דעות שליליות או חיוביות על מוצרים עומדים לזכות או כנגד אותם כותבי פורומים , וכל אחד יוכל להחליט עד כמה הכותב אמין ובעל ניסיון רלוונטי או "פילוסוף אודיו" או "פרוסמאי אודיו".

קישור לידידי ההולנדי רון, שאופיו הנוח וסקרני, אהבת המוזיקה וגם תקליטים, קישור לאנשים נכונים מבחינת ההבנה והניסיון- כל אילו עזרו לי עד מאוד.

http://www.aca.gr/pop_ploeger.htm

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן צודק: בתחום האודיו, שנסמך במקרים רבים על טעם אישי ואבחנות דקות, חשוב מאוד להבין מי הוא האיש שאת דעתו/מימצאיו אתה קורא.
לא חייבים להיות בעלי אותו הטעם על מנת להסכים, כדאי מאוד להבין מה הוא הטעם / נטיה של אותו אדם ומזה לנתח את דבריו.
גם לי יצא להתאכזב, לא פעם ולא פעם, מהאזנה למוצרים שונים שקראתי עליהם ביקורות מהללות. במשך הזמן לומדים להבחין באיזה עיצות של מי אפשר להעזר.
וגם אז, אסור לשכוח להביא איתנו זוג עיניים ומוח בריא - שידע להבחין בין אמירות שיווקיות לבין נתונים אמיתיים וכמובן זוג אוזניים רגישות.

להתפלפל זה בסדר, גם אם מדובר על דברים שרק קראנו עליהם, רק לא לשכוח שאין תחליף לדבר האמיתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה כתבת גידי. כייף לקרוא.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כמובן אין כמראה עינים וכמשמע אוזנים.

לא רוצה להתפלסף יותר מידי,
אך כיצד היית מגיע לאותו פלוני
שעזר לך ?
בד"כ אתה מגיע לפורום כזה
ודיי מהר מבין מי בטעמך
מי בדעותיך.
ויותר חשוב מי לסמוך עליו גם אם הוא לא בדעותיך.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים עם דברייך גידי בהסתייגות קלה.

גם כאשר מדובר בעיצות של בעלי אינטרסים, אם אתה אכן יודע שהם בעלי אינטרס, ניתן לברור ולמטרל את הפן השיווקי שבעיצה שלהם.

אני אישית לא מסוגל ל"הסתכן" ו"להמר" ברכישת ציוד רק על סמך עיצות מושכלות ככל שיהיו, מבלי ששמעתי תחילה במו אוזניי את הציוד.

במיוחד זה נכון לגבי ציוד ייחודי ויקר יחסית שלא תמיד ניתן להחזיר או להחליף לאחר רכישה בחו"ל או דרך הרשת.

לכן לדעתי, מי שמחפש בארץ ציוד שלא מיובא באופן סדיר מצוי בבעיה מסויימת.

שלמה

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
לכל אחד יש את השיטה שלו

אישית, לפני שהתחלתי להתעסק בנושא בצורה מקצועית (מה ששינה כמבון את היכולות מבחינת חשיפה למכשירים ומוצרים, אינטרקציה עם אנשים שונים בתחום, וכ"ו) , ניסיתי פשוט לשמוע כמה שיותר מוצרים במערכות שדומות כמה יותר למערכות שאני מכיר מצוין - שלי או של חברים קרובים. כך יכולתי לנסות לבודד השפעות של מכשיר או מכשירים שאין לי הכרות איתם במערכות שאני שומע. היה לי אז קשר טוב עם יבואנים שעבר דרכם הרבה ציוד מסוגים שונים, זה בהחלט עזר, וגם הרבה נסיעות לחו"ל בצרוף לקשר עם חנויות שהכירו אותי כלקוח טוב, עזר מאוד.
זאת לא שיטה אידיאלית, אבל גם לא רעה.

השיטה של Diz טובה לא פחות, אבל גם היא כמובן לא אידיאלית.

כל אחד בוחר לו את הדרך שמתאימה לו מבחינה אישית ומתאימה לצורת החיים שלו והאופי שלו.

לגבי רכישה: למי שבטוח ב- 100% שהרכיב שהוא הולך לקנות באמת אידיאלי למערכת שלו ולתקציב שלו, קניה מיד שניה מחו"ל (בארץ אין מבחר אינסופי) היא הזולה והאפקטיבית ביותר.
הבעיה היא כמובן מה קורה אם המוכר לא בדיוק הגון, אם המכשיר לא בדיוק מה שחשבת, אם הוא אקזוטי מאוד וקשה לתיקון (והתקלקל כמובן), ומה קורה אם נמאס ממנו.
לכל אלה יש פתרונות, אבל לא כל אחד יכול להתמודד איתם. גם זה עניין אישי ותלוי באופי של כל אחד מאיתנו.

קניה מחו"ל של מוצר חדש (במחיר מלא או עם הנחה קטנה) לדעתי לא משתלמת מבחינה כספית, במידה ומשלמים מיסים כחוק. בנוסף לכך, כל הצרות של אחריות / שירות / מכירה והחלפה הופכות אותה ללא כדאית במיוחד.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מסכים עם רוב הדברים אך לא עם כולם

אין משמעות רבה בלרכוש מוצר חדש ישירות בחו"ל . זה נכון למוצרים של מספר אלפי דולרים בודדים.
אבל כאשר עולים למוצרים של מספר אלפי דולרים יותר מבודדים, יש יותר על מה להתמקח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור