פוקוס R5

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
שלום רב, רכשתי לפני כמה ימים את Canon R5 יחד עם מתאם עדשה )עדשת Sigma 150-600mm Contemporary), ואחר שניתקתי אותה בשביל לבצע שינויי בתוכנה של Sigma וחיברתי בחזרה האוטו פוקוס "רוקד במקום לנעול על מה שאני רוצה.
עשיתי איפוס לעדשה וגם למצלמה וזה לא עוזר..
לא משנה באיזה מצב פוקוס אני נמצא (במקרה שלי זה צלב עם ריבוע), זה פשוט מחפש על מה להינעל במקום לנעול על מה שאני רוצה על ידי לחיצה בכפתור הAF button האחורי.

מה אפשר לעשות?
תודה

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לפנות לתמיכה של סיגמא מאחר וזה קרה מיד לאחר עדכון firmware.

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
את העדכון עשיתי לפני שלוש שנים. הכל החל מאז שניתקתי אותה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
הייתי מתחיל בלבדוק את המגעים וממשיך בעדכון קושחה לגוף ולעדשה בהנחה ויצאו עדכונים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לא ציינת פרטים לגבי המתאם,האם זה המתאם המקורי שקנון מוכרים או תחליפי כלשהו.
אם האחרון,יכול מאוד להיות שהבעיה היא בו.

עם קשר לזה:האם ברשותך עדשת EF אחרת? אם כן חבר אותה לסט הקיים ותראה אם התופעה חוזרת או לא.
אם עם עדשת EF אחרת הבעיה חוזרת אז יש תקלה במתאם. אם לא,אז יש תקלה בעדשת ה 150-600.

מנסיון אמפירי עם אותה עדשה של סיגמא רק גירסת ה Sport מתאם של קנון וה R6MII שלה מערכת פוקוס בדור אחר מזו של ה R5 ולא נתקלתי בבעיות,גם בספרות ובפרסומים על הסידרת ה R עם מתאם העדשה של קנון עצמם לא ידוע על בעיות,אז:מאחר ולא ציינת מי יצרן המתאם אני מרשה לעצמי לחשוד בו.

עוד שתי הערות,ברשותך:

1. כן משנה באיזה מצב פוקוס אתה נמצא ב R5 הפונקציה שבה המצלמה מבקרת ואם צריך מנהלת את הפוקוס בהתאם לנושא הצילום (עין אדם,מכונית וכו) אז צריך לבדוק במצב פוקוס המתאים לנושא הצילום ולראות אם התקלה חוזרת ו/או מתמתנת.

2. אני לא זוכר אם ה R5 מגיעה מבית החרושת עם הגדרה דואלית לכפתור הפוקוס,קרי: חצי לחיצה על כפתור לקיחת התמונה עושה פוקוס ולחיצה שלמה לוקחת את התמונה,ו/או וגם לחיצה עם AF האחורי,או שהאחרון,ה AF BUTTON קונפג על ידך. בכל מקרה תבדוק ותנסה לראות האם התנהגות העדשה,אחרי שנושא הצילום מתאים כאמור ב סעיף 1,מתנהג אותו הדבר בשני הכפתורים או לא.

מנחם.

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
ברשותי מתאם מקורי של קנון (בעלות של 1153 ש"ח).
לא משנה איזה מצב פוקוס אתה בוחר, מלבן, מלבן עם צלב, כל נקודות הפוקוס, זה פשוט נשאר אותו דבר.. זה "רץ" לחפש על מה להינעל..
אין לי עדשה אחרת..

לפני שניתקתי אותה היה בסדר..
עשיתי Reset לשניהם... לא עזר..

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
לא ציינת פרטים לגבי המתאם,האם זה המתאם המקורי שקנון מוכרים או תחליפי כלשהו.
אם האחרון,יכול מאוד להיות שהבעיה היא בו.

עם קשר לזה:האם ברשותך עדשת EF אחרת? אם כן חבר אותה לסט הקיים ותראה אם התופעה חוזרת או לא.
אם עם עדשת EF אחרת הבעיה חוזרת אז יש תקלה במתאם. אם לא,אז יש תקלה בעדשת ה 150-600.

מנסיון אמפירי עם אותה עדשה של סיגמא רק גירסת ה Sport מתאם של קנון וה R6MII שלה מערכת פוקוס בדור אחר מזו של ה R5 ולא נתקלתי בבעיות,גם בספרות ובפרסומים על הסידרת ה R עם מתאם העדשה של קנון עצמם לא ידוע על בעיות,אז:מאחר ולא ציינת מי יצרן המתאם אני מרשה לעצמי לחשוד בו.

עוד שתי הערות,ברשותך:

1. כן משנה באיזה מצב פוקוס אתה נמצא ב R5 הפונקציה שבה המצלמה מבקרת ואם צריך מנהלת את הפוקוס בהתאם לנושא הצילום (עין אדם,מכונית וכו) אז צריך לבדוק במצב פוקוס המתאים לנושא הצילום ולראות אם התקלה חוזרת ו/או מתמתנת.

2. אני לא זוכר אם ה R5 מגיעה מבית החרושת עם הגדרה דואלית לכפתור הפוקוס,קרי: חצי לחיצה על כפתור לקיחת התמונה עושה פוקוס ולחיצה שלמה לוקחת את התמונה,ו/או וגם לחיצה עם AF האחורי,או שהאחרון,ה AF BUTTON קונפג על ידך. בכל מקרה תבדוק ותנסה לראות האם התנהגות העדשה,אחרי שנושא הצילום מתאים כאמור ב סעיף 1,מתנהג אותו הדבר בשני הכפתורים או לא.

מנחם.
עשיתי כמה שינויים מאיזה סרטון, מאז זה ככה..
גם הReset, לא עזר..

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נזכרתי בעוד משהו מעולם ה DSLR של קנון,אבל יכול להתאים לגירסת ה R,כי:לא יודע אם שמת לב אבל שינויים בפרמטרים של המצלמה שמבטלים פרמטרים אחרים כי הם סותרים אותם.

אז:

1. וודא שהמצלמה כבויה והבטריה בתא שלה מלאה לפחות לחצי.
2. נתק את העדשה והמתאם.
3. כסה את התבריג במכסה המקורי שלו שבא עם ה R5.
4. הדלק המצלמה. כנס לתפריטים ותגיע לתפריט שמאפס את המצלמה למצב בית חרושת. המתן שתסיים לבצע תן לה עוד שנייה או שתיים וכבה את המצלמה.
5. הוצא הבטריה וסגור את מכסה התא שלה.
6. הדלק המצלמה (העבר למצב ON) שום דבר לא צריך לקרות כי אין בטריה. המתן כמה שניות וכבה את המצלמה.
7. החזר הבטריה למקומה.
8. הרכב את המתאם על העדשה - דגש על העדשה ותמיד,בלי קשר לתקלה הזו,מתאם מולבש על העדשה ואח"כ למצלמה תמיד תמיד.
9. הסר המכסה וחבר את המתאם והעדשה למצלמה.
הדלק המצלמה ותן לה כמה שניות לעבוד.
10.נסה לצלם במוד פוקוס המתאים ותראה מה קורה.

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
א משנה איזה מצב פוקוס אתה בוחר,
כן משנה כי אנחנו לא מדברים על אותו דבר. אתה מדבר על מדידת האור כפי שבאה לידי בטוי בשנוי הסמן בעינית,אני מדבר על בחירת נושא הפוקוס כמו : עין אדם,ציפור,מכונית וכו וגו זה לא אותו הדבר.

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
אנסה שוב מחר בבוקר תודה

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
כן משנה כי אנחנו לא מדברים על אותו דבר. אתה מדבר על מדידת האור כפי שבאה לידי בטוי בשנוי הסמן בעינית,אני מדבר על בחירת נושא הפוקוס כמו : עין אדם,ציפור,מכונית וכו וגו זה לא אותו הדבר.

הכוונה שלא משנה באיזה מצב אתה בוחר זה נשאר אותו דבר..

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אנסה שוב מחר בבוקר תודה
בהצלחה, ושם לב,בבקשה,לבטל בתפריט המתאים,ה R שלי לא לידי אז לא זוכר בדיוק היכן הוא,מכל מקום תגיע לתפריט שמבטל כל שינוי שעשית במצלמה.
וגם:אחרי איפוס המצלמה נסה לפקס על משהו,בהתאם לנושא הצילום,במצב Full Auto וגם ב AV ו TV לפני מצב M. בתקווה שהבעיה נפטרה,אם לא שם לב לרמת החומרה והאם יש שנוי בין מצב למצב.

ושם לב,בבקשה,להארה שלי לגבי המתאם. זו לא המלצה של קנון אלא מניסיון אמפירי ומנסיונם של אחרים... והאמן לי יש לי קצת יותר ממתאם עדשות אחד - אזי:
המתאם קודם כל מתחבר לעדשה ואחר כך את הצמד (מתאם והעדשה) ל MOUNT עצמו ככה החיבור יהיה ישיר מסודר ולא יעמיס על ה MOUNT של המצלמה וכן חוסך הרבה בעיות כאלה שרואים מיד וכאלה בטווח הארוך. פשוט לסגל זאת כהרגל,כמו גם לנתק העדשה מהמצלמה כל אימת שהיא,המצלמה,במצב של איחסון עד לשימוש הבא בטח עם טנק כבד כמו הסיגמא.

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עשיתי כמה שינויים מאיזה סרטון, מאז זה ככה..
חששתי ממשהו כזה. לא איפסתי מעולם אף לא אחת מהקנון שלי אבל כן עשיתי בהן המון שינויים. ה R5 R3 R6MII וה R8 כן רגישות לשינויים שסותרים זה את זה. מבית החרושת המצלמה מאפירה או מבטלת את הפונקציה הסותרת ויתכן והקינפוג שעשית יצר בעיה במקום אחר שהמצלמה לא מתריעה עליו.

אם בכל זאת לא הצלחת להחזיר הכל למצב בית חרושת,נסה להתקשר לתמיכה של קנון ישראל ובקש הדרכהאיך לעשות את זה,יש ב MANUAL שך קנון את צד המשתמש (תוריד אותו מהאתר של קנון) אבל בטוח שיש משהו יותר אגרסיבי ברמת מעבדה/תמיכה טכנית.

ואחרון חביב: בהנחה ותצליח לתקן התקלה - אם היא נובעת מקונפיגורציה לא נכונה, אשמח להפנות לקונפיגורציה איכותית (סרטון יוטיוב) רק,בבקשה,לעניין זה פנה בפרטי. - תודה.

בהצלחה ה R5 מצלמה מ ע ו ל ה.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
קצת חומר לקריאה:

ועוד אחד:

מנחם.

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
חששתי ממשהו כזה. לא איפסתי מעולם אף לא אחת מהקנון שלי אבל כן עשיתי בהן המון שינויים. ה R5 R3 R6MII וה R8 כן רגישות לשינויים שסותרים זה את זה. מבית החרושת המצלמה מאפירה או מבטלת את הפונקציה הסותרת ויתכן והקינפוג שעשית יצר בעיה במקום אחר שהמצלמה לא מתריעה עליו.

אם בכל זאת לא הצלחת להחזיר הכל למצב בית חרושת,נסה להתקשר לתמיכה של קנון ישראל ובקש הדרכהאיך לעשות את זה,יש ב MANUAL שך קנון את צד המשתמש (תוריד אותו מהאתר של קנון) אבל בטוח שיש משהו יותר אגרסיבי ברמת מעבדה/תמיכה טכנית.

ואחרון חביב: בהנחה ותצליח לתקן התקלה - אם היא נובעת מקונפיגורציה לא נכונה, אשמח להפנות לקונפיגורציה איכותית (סרטון יוטיוב) רק,בבקשה,לעניין זה פנה בפרטי. - תודה.

בהצלחה ה R5 מצלמה מ ע ו ל ה.

מנחם.
תודה אנסה את זה היום בבוקר

Maverick

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
קצת חומר לקריאה:

ועוד אחד:

מנחם.

אני רוצה להודות לך ולכולם על העזרה המקצועית!
הפתרון היה איפוס ידני לכל דבר ודבר.
(Other cleaning)

זה הוידאו שעשה לי את הבעיה

כל מה שרציתי זה למצוא פתרון לבעיה, כאשר אני לוחץ על הAF האחורי בשביל לעקוב אחר מה שאני רוצה לצלם.
במקרה שלי זה מטוסים (החזרה הגנרלית של חיל האוויר) ברגע שהם טיפה התרחקו העדשה יצאה מפוקוס.. והיה קשה לנעול מחדש..
לא היה לי את זה עם ה5D MK IV מעולם..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור