פונו - חשמל ומה שבינהם (בקיצור, התחדשתי) עדכון 13.8.18 למטה בשרשור

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הרבה שומעים פה על חשיבות הפונו סטייג' במערכת האנלוגית.
גם העיסוק בחשמל המזין את המערכת ורכיביה מאוד אינטנסיבי.
בבואי לשדרג את הפונו שלי ניסיתי לשלב את שני הדברים וחשבתי שהדבר הנכון במכשיר כמו פונוסטייג' (שהוא לא צרכן זרם היסטרי) זה ללכת על פתרון של בטריה, ולכן מלכתחילה הסתכלתי רק על פונו'אים שבאים עם פתרון כזה, ויש כמה כאלה בשוק.
בסופו של דבר בחרתי ב- Clearaudio Balance Plus בשילוב עם Clearaudio Accu Supply Plus.
מכשיר שמגיע בתצורה של שלושה חלקים: ספק, פונו ובתווך - הבטריה.
יתרון נוסף, משמעותי בעיני, הוא האפשרות לחבר את כל המסלול האנלוגי בחיבור מאוזן (הראש עצמו בעצם תמיד מוציא באלאנסד). למכשיר יש כניסות באלנס ויציאות בלאנס, נוסף לזוג כניסות ויציאות RCA.
המכשיר מתוכנן ובנוי באופן כפול לחלוטין, זאת אומרת כל ערוץ הוא לעצמו וכל כיוונון נעשה פר ערוץ במתגים היעודיים לכל ערוץ.
בנוסף המכשיר הוא גם מגבר אוזניות מעולה (מביקורות, לא שמעתי בעצמי) ויש לו גם כפתור ווליום עצמי לחיבור ישיר למגבר כח.
המכשיר בנוי כמו טנק גרמני טיפוסי וניכרת בו ההשקעה והמחשבה על הפרטים הקטנים.
לא השתהיתי הרבה, הרכבתי את העסק בכמה פעולות פשוטות (צריך לפתוח את המארז של הACUU SUPPLY ולהכניס לתוכו את ארבעת הבטריות הנטענות שמסופקות בנפרד).
כרגע לא הפעלתי את הפונו בתצורת באלנס כי החיווט מהזרוע אצלי הוא עם כבל RCA רגיל ואני לא חושב שיש טעם לחבר רק את האאוטפוט בחיבור באלנס. יטופל בהמשך.
שמתי את הסימפוניה השניה של מאהלר עם שולטי והפילהרמונית של לונדון, שזו היצירה הראשונה הקבועה לבחינת ציודים אצלי - ועפתי לשמים מרוב תדהמה.
שינוי קיצוני ממה שהורגלתי לשמוע ברמה שלא דמיינתי. אלף פרטים חדשים. זה כאילו החלפתי את המערכת.
שני הדברים המרכזיים ששומעים על החמש שניות הראשונות זה רזולוציה מטורפת מצד אחד ונקיון מוחלט מצד שני. איך שומעים נקיון? פשוט שומעים.
לקליראודיו יש את הכיוון שלה בסאונד. חלק מכורים לו ונשבעים לו אמונים וחלק פחות אוהבים. אבל הרי ידוע שאין בעסק הזה קביעות אבסולוטיות והכל זה שאלה של תרכובת נכונה בין כל רכיבי המערכת.
אצלי לפחות, עם הMBL החמים, הפונו הזה, המפורט והאוורירי, פשוט "תפור" על המערכת ומוציא ממנה את המיטב ועברו אצלי כמה וכמה פונו'אים בשביל שתיהיה לי פרספקטיבה נכונה לעניין הזה.
אני חושב שהבאפר הזה של הבטריה הוא הפיצ'ר הכי משמעותי ושמיע שיצא לי לחוות בתקופה האחרונה ונדמה לי שדווקא בדומיין האנלוגי, חשיבותו עולה מאוד.
עוד יתכן, שההבדל העצום שאני שומע נובע גם מהחלפת הפונו הקודם שהיה מנורתי, בזה הטרנזיסטורי וזה כמובן מתקשר גם לסוגיית הניקיון, שידוע שהמכשירים המנורתיים לא מצטיינים בה בלשון ההמעטה.
זו לא סקירה מקיפה ולא מתיימרת להיות כזאת, רק משתף אותכם בשעות הראשונות של מוצר חדש אצלי.
ובקונטקסט הזה, מבחינתי דירוג עלות/תועלת של המכשיר הוא: 5 מתוך 5.
Clearaudio-Phono-Balance.jpg

(התמונה להמחשה. לא מאצלי)

תמונות מצורפות

• Clearaudio-Phono-Balance.jpg
    Clearaudio-Phono-Balance.jpg
    KB 221.6 · צפיות: 1,170

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
דיוויד, תתחדש.
עוקב אחרי השידרוגם שלך, מגבר, פאטיפון ועכשיו החוליה המחברת.
שמח ללמוד שהצלחת ליצור סינרגיה מצויינת בין הרכיבים.
לא שיצא לי לבדוק יותר מידי פאטיפונים ומגברי פונו אבל אחד הדברים הבולטים אצלי במערכת זה השקט והפירוט שהופנו של Zesto מביא עימו, בנוסף לגוון צליל על הצד החי.

השקט שפונו טוב מביא עימו ממכר.

תתחדש ותהנה. (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תענוג דוד.

למה אתה לא מעלה תמונה מאצלך? תן להתפנק...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
2919F82F-DD3B-47A0-9B8B-FD15A5F2D600.jpeg
2264C0AF-E6C9-4035-B1B8-BBBEF8600179.jpeg
תענוג דוד.

למה אתה לא מעלה תמונה מאצלך? תן להתפנק...
קבל נמר.
(לא קל לעלות תמונות פה עם הגבלת המשקל. אי אפשר לשפר את זה?)

תמונות מצורפות

• 2919F82F-DD3B-47A0-9B8B-FD15A5F2D600.jpeg
    2919F82F-DD3B-47A0-9B8B-FD15A5F2D600.jpeg
    KB 122.5 · צפיות: 851
  • 2264C0AF-E6C9-4035-B1B8-BBBEF8600179.jpeg
    2264C0AF-E6C9-4035-B1B8-BBBEF8600179.jpeg
    KB 144.3 · צפיות: 839

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
מאוד יפה,אסתטי,
ובטח גם נשמע מעולה,
חן חן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוי. הפטיפון הזה יפיוף.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
דיויד, הפטיפון שלך מוציא עיניים - יפיוף.
מה הרמקולים שלך?

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
תתחדש דודי (ורד)
רק בבקשה אל תכליל על סמך ניסיון דל שהיה לך עם מנורות...או מנטרות שאתה שומע מיודעי דבר...
פונו סטייג׳ מנורות שקט ונקי זה פשוט עסק
די יקר, מניסיוני מינימום 3000$ ומעלה
ויש לא מעט כאלו.
כמובן של טרנזיסטור יש יתרון בסיסי של שקט בדרגת ההגבר הזו
אבל יצא לי לא פעם לשמוע מקביל מנורתי שהיה שקט יותר מ טרנזיסטורי. ועל מערכות עם רמקולים בנצילות 94-104DB...
:שתוי: תהנה

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תתחדש דודי (ורד)
רק בבקשה אל תכליל על סמך ניסיון דל שהיה לך עם מנורות...או מנטרות שאתה שומע מיודעי דבר...
פונו סטייג׳ מנורות שקט ונקי זה פשוט עסק
די יקר, מניסיוני מינימום 5000$ ומעלה
ויש לא מעט כאלו.
כמובן של טרנזיסטור יש יתרון בסיסי של שקט בדרגת ההגבר הזו
אבל יצא לי לא פעם לשמוע מקביל מנורתי שהיה שקט יותר מ טרנזיסטורי. ועל מערכות עם רמקולים בנצילות 94-104DB...
:שתוי: תהנה
תודה רבה ערן.
מקבל לגמרי מה שאתה אומר.
התכוונתי (כפי שאתה ניסחת היטב) שנקודת המוצא היא שטרנזיסטור שקט יותר. כידוע, בכסף אפשר לקנות כמעט הכל, כולל שקט...
ואשמח אם תכתוב כמה דוגמאות מנסיונך העשיר לפונו׳אים מנורתיים שקטים באמת, אבל לא ממחלקת האיזוטריה ברמת המחיר הלא הגיונית.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
תיקנתי ל3000$ כי יש גם שם דוגמאות טובות...
לבן עם שנאי SUT ומנלי צ׳ינוק למשל

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עוד יתכן, שההבדל העצום שאני שומע נובע גם מהחלפת הפונו הקודם שהיה מנורתי, בזה הטרנזיסטורי וזה כמובן מתקשר גם לסוגיית הניקיון, שידוע שהמכשירים המנורתיים לא מצטיינים בה בלשון....
צפה בקובץ המצורף 38960

(התמונה להמחשה. לא מאצלי)
תתחדש דוד המכשיר נראה מעולה אני בטוח שגם נשמע אחרת לגמרי ממה שהיה לפני כן.
פונו טוב מרים את המע הרבה למעלה.
אבל באודיו כמו באודיו,פונו מנורתי טוב לא יעשה שום רעש וישמע נפלא.אני מכיר כמה כאלה...
פונו טרנזיסטורי לא טוב שום שקט לא יעזור זה ישמע לא טוב.
קליר אודיו חברה רצינית והם עושים הכי טוב בדרך שלהם.תתחדש(ורד)

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
מזל טוב, תתחדש!!!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נמר עכשיו אתה מבין איך מצלמים...?:אצבע מורמת

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
תתחדש
נראה ואני בטוח שנשמע פגז
אהבתי את הפטיפון

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תתחדש
יפה התכשיט (ורד)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
עדכון 13.8.18

אז כשקיבלתי את הפונו, ולאחר שעבר שבוע שהוא המינימום הנדרש בחוק להיות רגוע ולא לעשות שום שינוי או שידרוג במערכת, חשבתי לעצמי שאם כבר לפונו יש כניסות מאוזנות in & out, יהיה אולי רעיון טוב לחבר את הראש/זרוע בחיבור באלאנסד לפונו ומשם למגבר.
מכיון שבזרוע שלי החיווט הוא פנימי, היו לפני שלוש אפשרויות:
1. למכור את הזרוע ולקנות זרוע עם מחבר דין וכבל XLR (לא עשיתי כך, וחבל).
2. לשלוח את הזרוע לטכנאי מומחה (נניח בכור) לחיווט מחדש (לא עשיתי כך, וחבל).
3. לשלוח את הזרוע ליצרן בגרמניה לסרוויס כולל וחיווט מחדש (כן עשיתי כך, וחבל).

שלחתי את הזרוע עם EMS שהתגאו בצפי מסירה של בין 2-3 ימי עסקים.
לאחר שבועיים של חוסר ידיעה, נאמר לי שיש בלאגן בגרמניה והחבילה אבדה איפשהו.
לאחר עוד שבועיים, החבילה נמצאה אבל המכס הגרמני החליף בדיוק את מערכות המחשבים והכל נתקע לעוד זמן. חודש וחצי והחבילה נמסרה.
בין כך ובין כך קיבלתי מכתב התנצלות חביב מסמנכל הדואר בצירוף שיק על סך דמי המשלוח (ממש עניין לי את הת&ת שלי, כבר לא נשארו לי צפורניים מרוב יאוש).
הגרמנים לקחו את הזמן שלהם בסבבה ובסוף ביצעו את המלאכה ושלחו חזרה.
כמובן שהחבילה נתקעה במכס. מדגמית.

שלושה חודשים עברו.

מסקנת ביניים: שמעתי המון CD דרך האופו וסטרימינג דרך טידל/הפיוניר והמסקנה שלי היא שזה ממש לא זה!!! את געגועיי לאנלוג מידי יום ביומו, אין לתאר.

לבסוף הגיעה ההודעה המיוחלת שהחבילה שוחררה ומוכנה למסירה. רצתי לדואר ושילמתי בשתיקה את המכס שביקשו והמעמ ואין לי מושג מה עוד ועפתי עם החבילה הביתה.

יומיים הסתכלתי על המארז הגרמני היפה וחשבתי איך או מי ירכיב לי ויכוון את הדבר הזה ובסוף החלטתי שאם אין אני לי, מי לי, שמתי נפשי בכפי והרכבתי את הזרוע והראש (הלכתי בעיקר על אינטואיציה כי היו חסרים לי רק שני דברים בסיסיים: ידע וכלים).

חיברתי כמובן את כל הקו בחיבור מאוזן, מהראש ועד המגבר והאמת כגודל הציפיות כך גודל ההפתעה לטובה! הבדל דרמטי ומשמעותי לאוזניי. יש את העניין של הגיין שהוא חזק יותר בחיבור המאוזן, הרזולוציה אחרת לגמרי, הבמה והדבר הזה שמכונה "אויר" בין הכלים.
אני מבסוט לאללה וחושב שזה שדרוג מעולה, למרות דרך החתחתים וההתנזרות הכפויה במשך זמן רב כל כך.
בקיצור, למי שיש יכולת לבדוק אצלו את המערכת האנלוגית בחיבור מאוזן ALL THE WAY, אני ממליץ בחום.

(נ.ב: על הדרך החלפתי את הראש לראש יקר יותר פי שלוש, אבל אני מאמין באמונה שלמה שכל הסופרלטיבים האמורים לעיל הם אך ורק בגין החיבור המאוזן ובגללו בלבד. בדוק.)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
עדכון 13.8.18

(נ.ב: על הדרך החלפתי את הראש לראש יקר יותר פי שלוש, אבל אני מאמין באמונה שלמה שכל הסופרלטיבים האמורים לעיל הם אך ורק בגין החיבור המאוזן ובגללו בלבד. בדוק.)

תהנה מהשדרוג המיוחל.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור