פוג'י X10 במבחן – מצלמה קומפקטית מתקדמת רטרו מודרנית

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מה עוצר אותך לצלם? הציוד הלא מספיק טוב? אולי תעבור לחברה לא שאננה?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
למה להתריס? דיברתי על חברת צילום יפנית - זה לא כוון אליך אישית :)
תראה - איך שאני רואה את זה היו לקנון וניקון לא מעט שנים של חסד בתור דואופול בפועל בתחום המצלמות לחובבים ומקצוענים. כדרכם של הרבה חברות מצליחות יתכן וחשבו שכבר לא צריך להלחם על הצרכן. ובכן - אני חושב/מקווה שהתחרות תוכיח להן אחרת, ומקווה שגם קנון וניקון יחזרו לחדש בתחום. החידוש המשמעותי האחרון של קנון זה איכות הוידיאו ב 5DM2 (ואז העברת הטכנולוגיה לשאר הגופים) - שזה כבר לפני 3 שנים. כל החברות מזמן ישרו קו עם דברים דומים - כעת מצפים לחידושים נוספים.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אני לא יודע מה הנסיון שלך בצילום, בניגוד לחברי הפורום האחרים כאן שמשתפים בתמונות שלהם ואני מכיר אותם.
אתה מנתח עד אבק "חברות יפניות" כושלות ושאננות, בזמן שה 5D היא אחת המצלמות הטובות שהיו ב 10 שנים האחרונות,
כנ"ל ה 2 וכנ"ל ה 3 תהיה.
האכזבות שלך מהציוד לא ברורים לי, אלא אם כן היית מגבה את זה במשהו מעבר לחפירות בפורום פה.
בלי לרדת עליך אישית חלילה, אני מתנצל אין לי כוונה להתנשא. פשוט לא מכיר את יכולות הצילום שלך ולכן הביקורת האין
סופית שלך על יצרני הציוד חסרה משהו מהעולם האמיתי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה הקשר מה הקשר. תגיד לי???? כתבתי משהו רע על המצלמות העכשוויות של קנון? המצלמות של קנון מצוינות. אבל העולם מתקדם למצלמות קטנות יותר, האלקטרוניקה מאפשרת (או בקרוב תאפשר) החלפת מנגנונים אופטים גדולים וכבדים במנגנונים אלקטרונים שתופסים הרבה פחות גודל ומשקל, יאפשרו גופים קטנים יותר ועדשות קטנות יותר גם - מכיוון שהן ישבו קרוב יותר לחיישן. האכזבה היחידה שלי היא ששני היצרנים הגדולים, במקום להוביל גם בתחום הזה מעדיפים לשבת בצד. ההעדפה הראשונה שלי היא שקנון יוציאו מצלמה נחמדה ללא מראה, שתאפשר שימוש ישיר בעדשות EF שיש לי, או שיאפשרו זאת דרך מתאם, לפחות. הם לא עושים את זה, וזה גורם לחובבים כמוני (בעלי עדשות לקנון או ניקון) לחשוב מה לעשות אם ברצונינו לרכוש מצלמה קטנה. מה חסר פה מהעולם האמיתי בדיוק???

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא הבנת מה שאמרתי כנראה ואולי עדיף שכך.
דיונים אין סופיים על כמה ניקון וקנון שאננים לא מענינים מעבר לשתי שורות.
הנקודה שלך הובנה לפני שבוע כבר,
רק מהעולם אמיתי אני מדווח לך שהציוד טוב כבר היום, אני ועוד כמה משתמשים בציוד השאנן הזה כבר שנים בהצלחה רבה.
בכללי זה הכל רק ציוד.
רוב העבודה בצילום זה לימוד והשתפרות אישית בלי קשר לציוד שבדרך כלל רק מפריע.
רוב האנשים מחפשים סיבה לשדרג, בזמן שבקושי מיצו את הציוד הקיים.
אני למשל יודע שבקושי מיציתי את היכולות של ה 5d וכבר יש את הפיתוי לשדרג לדגם החדש.
אני לא רואה מקום לשיפור ביצרן אלא רק בי. זה קל להאשים את הציוד כלא טוב מספיק.
לילה טוב

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבנתי אותך היטב, אבל מסיבות של טאקט ונימוס בחרתי לא להגיב לחלק מדבריך קודם. אתה ממשיך, אז אני מגיב....
אני נראה לך מחפש שדרוגים? מהיכן שאבת את זה? אני מצלם עם 350D שרכשתי לפני 6 או 7 שנים. היא מצלמה מצוינת גם היום. חסר לי כמובן הוידיאו שאז לא היה, הייתי מעדיף פוקוס יותר אמין ועוקב טוב יותר ממנה. דברים אלה לא מספיק קריטיים כעת בשביל לשדרג. היא מצלמת ללא בעייה. אבל כשאני שם לב שלעתים אין לי חשק להסחב איתה אז בא לי על משהו קטן יותר.
מישהו בכלל אמר שהציוד הקיים לא טוב? לדעתי אתה כ"כ עסוק בלהגן בלהט על הציוד האהוב עליך שאתה בכלל לא שם לב שלא אמרו עליו מילה אחת רעה.... רק אמרתי שקנון וניקון יושבים בצד כמו שקורה להרבה חברות שבעות. והן שבעות מכיוון שיש להן הרבה לקוחות מרוצים כמוך - וזה בסדר! אבל השוק העתידי הרבה יותר גדול מהצלמים שמרוצים מקנון היום... וזו הטעות האסטרטגית שהרבה חברות שבעות עושות. את רובן זה הפיל לקרשים בסופו של דבר.
לילה טוב גם לך.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
למרות הנחרצות המוחלטת שלך, ואתה מגן על דעתך השלילית נגד החברות שאתה כה לא מעריך בחרפות נפש לא פחותה,
קנון וניקון ממש לא יושבות בצד ישנות, ה 5 סימן 3, ה 1X, הניקון D4, ה 800. וכו' זה לא נקרא להיות שאנן.
אם אתה חושב שהפנסוניק GF3, הסוני NEX7 והאולימפוס EPL3 שיצאו השנה הם מודלים יותר חשובים מהשורה שציינתי למעלה, למה שלא תעבור לאחת מיצרניות הלא שאננות?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
למרות הנחרצות המוחלטת שלך, ואתה מגן על דעתך השלילית נגד החברות שאתה כה לא מעריך בחרפות נפש לא פחותה,
קנון וניקון ממש לא יושבות בצד ישנות, ה 5 סימן 3, ה 1X, הניקון D4, ה 800. וכו' זה לא נקרא להיות שאנן.
אם אתה חושב שהפנסוניק GF3, הסוני NEX7 והאולימפוס EPL3 שיצאו השנה הם מודלים יותר חשובים מהשורה שציינתי למעלה, למה שלא תעבור לאחת מיצרניות הלא שאננות?
בזמן מלחמת העולם השנייה הייתה התפתחות גדולה בתחום של מנועים הידראולים. באותה תקופה, דחפורים גדולים השתמשו בכבלי פלדה ע"מ להזיז את כף הדחפור. המנגנון הזה עבד מצוין, שוק הדחפורים הגדולים היה גדול ויציב. אחרי המלחמה קמו חברות חדשות והתחילו לייצר דחפורים הידראולים. לאורך הרבה שנים השתמשו בדחפורים הידראולים לעבודות קטנות. מי שרצה להזיז הרבה אדמה לא התסכל לכיוון שלהם. הידראוליקה לא הייתה סוד - כולם הכירו את כל המוצרים. אבל החברות הגדולות בתחום היו מאוד מרוצות מהלקוחות ששילמו המון כסף על דחפורי כבלים ענקיים. לאט לאט, אבל בשיטתיות, עם שיפורים בהידראוליקה, השוק הבין שדחפורים הידראולים מספיק טובים וגדולים גם לעבודות גדולות. בשנות ה 60 חל מהפך, פתאום כולם רצו לרכוש רק דחפורים הידראולים שהיו יותר זריזים, אמינים, בטיחותיים, וכו' וכו' למרות שיתכן שעד היום הם יותר קטנים מהדחפורים של אז. לידיעתך - אף אחת מהחברות הגדולות של דחפורים שרדה את המעבר הזה. סתם סיפור (אמיתי) להמחשה........ מה שקורה כעת לקנון וניקון (לפחות - ממה שהן משדרות, אולי בחדרי חדרים שם יש תוכניות שאיננו מודעים אליהן) מתאים בדיוק למה שמתואר בספר The Innovator's Dilemma (שמשם נלקח הסיפור הנ"ל על דחפורים, ועוד הרבה דוגמאות נוספות).

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
עכשיו הבנתי, אז תודה שאתה מזהיר אותי, אתחיל למכור ציוד.
:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור