פוג'י X10 במבחן – מצלמה קומפקטית מתקדמת רטרו מודרנית

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
תמונות מדהימות !

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
נראה מרשים מאוד

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ועוד מעט יוצאת ה X-Pro1 עם חיישן APS-C ללא מראה, עם סט של עדשות פריים - 18f2, 35f1.4, 60f2.4 - התחום נהיה עוד יותר מעניין. כל הכבוד לפוג'י... (ואיפה קנון עם מצלמה ללא מראה.......... מדהים שהם היצרן הגדול האחרון בלי דגם כזה).
http://www.dpreview.com/previews/fujifilmxpro1/

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
קנון וניקון מוכרות מאות אלפי מצלמות כבר ככה, אין להן מה להמציא את הגלגל כמו שאר היצרנים.
אני מעריך עוד שנה שנתיים עד ששני אלה יזוזו לשם בצורה רצינית יותר מעכשיו.
פוג'י מיקמה את עצמה בהיי-אנד עם שתי המצלמות האלה, לא ממש פיתרון להמונים.
הסוני NEX עדיין לדעתי הכי אטרקטיבית בקבוצה הזו, מחיר-תועלת.
תמונות יפות ומבחן מעניין למצלמה הזו, אחלה עדשה עם הצמצם הזה אבל המחיר כאמור מרתיע מדי.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי, אני מסכים איתך, אבל אני שומעתי ממספר אנשים שהסוני עם רוב העדשות קצת גדולה להם וזה מפריע להם

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ובכן - ניקון דווקא כן בתחום.... אבל "בקטנה" - תרתי משמע (עם החיישן הכי קטן מכל המצלמות עם עדשות מתחלפות).... לקנון וניקון יש את הדילמה הקלסית בשיווק של האם להמשיך ולפרגן לקהל הלקוחות הקיים שלהם (צלמים עם מלאי גדול של עדשות) - או ללכת על טכנולוגיה חדישה יותר שעלולה להזניח את הלקוחות הקיימים. זו דילמה לכל חברה מובילה בכל תחום, כאשר ניצבת מולה טכנולוגיה חדישה, ובמבחן ההיסטוריה מה שבד"כ קורה זה שבסופו של יום יש מובילה חדשה. אני כלל לא בטוח שעוד 3-4 שנים קנון וניקון הן עדיין החברות המובילות בתחום המצלמות בטווח איכות בינוני-גבוה.
לסוני אגב יש מעט מאוד עדשות ל E-mount, אין אף זום מהיר - לטעמי הקו הזה עדיין לא קרוב לבשלות מסיבה זו.
אם פנסוניק יצליחו להגיע לשוק עם 12-35 ו- 35-100 קטנות ב f/2.8 שתיהן כמו שכנראה יקרה - לטעמי הם שוברים את השוק. הסיבה למהפכה לדעתי היא שאז יהיו זומים סבירים שיתנו תמונות פורטרט טובות יותר (כלומר - שליטה בעומק שדה טובה יותר) מכל APS-C קיים. ל-APS אין אף זום 2.8 בגודל ומשקל סביר מעל ה 17-55 של קנון. זום 2.8 קטן שמגיע עד 100 מ"מ - זה מדהים. ואין לזה מענה ב APS-C.

קנון וניקון מוכרות מאות אלפי מצלמות כבר ככה, אין להן מה להמציא את הגלגל כמו שאר היצרנים.
אני מעריך עוד שנה שנתיים עד ששני אלה יזוזו לשם בצורה רצינית יותר מעכשיו.
פוג'י מיקמה את עצמה בהיי-אנד עם שתי המצלמות האלה, לא ממש פיתרון להמונים.
הסוני NEX עדיין לדעתי הכי אטרקטיבית בקבוצה הזו, מחיר-תועלת.
תמונות יפות ומבחן מעניין למצלמה הזו, אחלה עדשה עם הצמצם הזה אבל המחיר כאמור מרתיע מדי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
נכון, היא קצת גדולה כי אין להם פטנט לקיפול עדשות זום...
אבל ממה שראיתי לסוני תוצר יותר יפה מלפנסוניק. בכל זאת, החיישן שלה מעולה.
ככה שמי שרוצה איכות צילום, ה NEX5N מציבה רף גבוה.
לפוג'י אין כרגע, עם כל חיקויי הלייקה שלה, שום מצלמת קרופ-ללא-מראה להמונים, שקונים בדיוטיפרי לפני טיול,
או מתנה לבת מצווה... הם מיצבו את עצמם מחוץ למעגל המרכזי.
אולימפוס מדשדשים עם ה PEN הרטרואית, פנסוניק עם חיישן לא משהו,
בקיצור, כשקנון וניקון יכנסו, הם בטח יתפסו מקום טוב בין כל הצעצועים המעוצבים הנ"ל.
כרגע בעיני הסוני מובילה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתי, כמו שראינו עם ניקון עם כניסה המוזרה שלה לתחום וכמו שאנחנו רואים בקנון עם ה 7D שממש עוצרת את כל המצלמות EOS לא להתקדם יותר ממנה (ובכלל מחליפה ל 7D לא צפויה).
אני לא רואה בשורה שמגיעה מניקון או מקנון בקרוב

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא צריך בשורה.
מי שמצלם עם DSLR ימשיך, ואפשר לקנות מצלמה קומפקטית לרחוב/טיולים, זה מה שמהפכת הללא מראה עשתה עד עכשיו.
לכשהם יכנסו לתחום הזה, אני משוכנע שהם יוציאו משהו רלוונטי מאד, שלא כמו היום, שלכל יצרן יש את המגבלה שלו, חוסר עדשות, חיישן רועש, מחיר גבוה ושאר באגים של יצרנים מבולבלים ללא קהל לקוחות שמתפרנס מהציוד שלהם כבר 30 שנה.
זו תקופת מעבר למידה של הללא-מראה, בל נשכח שהעיניות האלקטרוניות רחוקות מלהתחרות בעינית אופטית איכותית.
מה הלחץ?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש למצלמות ללא מראה לא מעט יתרונות אפשריים מעבר לגודל הקטן...... לדוגמא:
- פוקוס יותר מדויק
- אפשרות לפוקוס יותר מהיר
- אפשרות לפוקוס על כל נקודה בתמונה
- אפשרויות פריימינג טובות יותר - זה עוד יבוא לידי ביטוי בדגמים עתידיים עם תוכנה טובה יותר
העתיד הוא בעינית אלקטרונית, לא חושב שיש הרבה ספק בזה. אז נשאלת השאלה מה יעשו קנון וניקון באמת, ומה יעשו הלקוחות שלהן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום לא לצלם דרך העיניית לי זה פחות נוח ופחות טבעי והעיניית האלקטרונית זה באמת שייך לעתיד זה עדיין לא זה

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ניסית את העינית ב NEX-7?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
את ה NEX7 עוד לא - אתה אומר שעינית שלה היא ברמה של DSLR?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
את ה NEX7 עוד לא - אתה אומר שעינית שלה היא ברמה של DSLR?
אני גם עדיין לא ניסיתי אותה אז אין לי דיעה אישית.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לאיזה DSLR השווית? הבדל עצום בין עיניות של DSLRs שונים.

פריזמה ועינית של DSLR תמיד יהיו אותו דבר... זה זכוכית. השינויים עצמם יהיו באיכות האופטית, יחס הגדלה ובגודל הכיסוי. פריזמה של מצלמת FF תהיה איכותית יותר ובהירה יותר מאלו של מצלמות הבסיס של כל החברות.
עינית דיגיטלית זה כבר עולם אחר ושם יש משתנים של כמות הפיקסלים, עוצמת הארה וקצב רענון. העינית של סוני שקיימת ב NEX-7 והעינית האופציונלית של ה NEX-5N ה FDA-EV1S זהות לחלוטין. מספר הפיקסלים של העינית הזו הוא בינתיים הגבוה ביותר וזאת העינית הכי מתקדמת שיש קיום בשוק אבל זאת עדיין עינית EVF ולא עינית אופטית. למרות מספר הפיקסלים המרשים בעינית הזו קצב הרענון שלה עומד על 60fps ובתנאי תאורה קשים מתבצעת הגברה אלקטרונית דבר שמוביל לרעש בעינית. ובנוסף שאתה מצלם אובייקט בתנועה יש את קצב הרענון שעדיין איטי יותר מעינית אופטית.
באולימפוס החדשה ה OM-D E-M5 יש עינית עם 120fps דבר שיכול לצמצם קצת את המריחה בצילום בתנועה.

ולשאלה שלך בדקתי והשוותי את העינית של סוני ה FDA-EV1S על NEX-5N ועם כל הטכנולוגיה שיש בעינית הזו היא עדיין מוגבלת ביחס לעינית אופטית של מצלמות DSLR. יש כמה יתרונות לעינית אלקטרונית על עינית אופטית אבל זה עדיין לא שם... זה יגיע אין ספק אבל לא בדור הנוכחי.
בכל מקרה אני מעדיף את הפתרון של פוג'י עם העינית ההיברידית שלה ב X100 למרות כל מגרעותיה על פני עינית EVF.
בעוד כמה ימים אוכל לחוות דעה על ה OVF החדש שמוטמע ב X-Pro1
ליאור

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אפשר פשוט להעביר מאופטי לאלקטרוני בפוג׳י 100 ולהתרשם מ״יתרונות״ ה EVF.
זה אחד השינמוכים החזקים שצלם יכול לעשות לעצמו.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אפשר פשוט להעביר מאופטי לאלקטרוני בפוג׳י 100 ולהתרשם מ״יתרונות״ ה EVF.
זה אחד השינמוכים החזקים שצלם יכול לעשות לעצמו.

איתי,
לא הייתי מגזים בתיאור של שנמוך. יש יתרונות ל EVF בפוג'י לעומת ה OVF בכל מה שקשור לצילום מקרוב. ויש יתרונות ל OVF על ה EVF בכל מה שקשור לצילום באור יום. אין ספק שעינית של DSLR טובה יותר אבל הפוג'י לא מתיימרת להיות אחת כזאת... ואני אעדיף את הפתרון של EVF על כל פתרון צ'יקמוקי אופטי כמו שקיים בפוג'י שנסקרה כאן וכמובן שמול כל אופציה אופטית צ'יקמוקית שקיימת במצלמות קטנות כמו ה G12 או אפילו ב G1X החדשה של קנון.
ליאור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור