עצומה נגד דרכון ביומטרי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
https://www.atzuma.co.il/nosmartid
ממרץ 2017 כל תעודות הזהות שמשרד הפנים ינפיק יהיו ביומטריות.
שיהיה לנו בהצלחה....
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני כל הזמן שומע למה לא.

אבל למה בכל זאת כן רוצים לעשות?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
money money money
או כמו שריבי גרבר אמרה :
מה לנו XYZ אם אנחנו לא יכולים לשלוט בו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
כנראה שהסיבה העיקרית זה באמת לבנות מאגר, וכל השאר חרטא

קראתי ולא הבנתי
http://smartid.gov.il/english/GeneralInformation/Pages/FAQ.aspx

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה חרטא?
לא הבנתי.
הם רוצים מאגר בשביל לעקוב אחרי אינדיבידואלים .

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אין ויכוח שצריך לשנות את הת.ז הכחולה למשהו יותר מתוחכם - למשל:תעודת זיהוי ביומטרית.
הויכוח הוא בצורך במאגר.

לטעמי אין צורך במאגר מכל מיני סיבות בין השאר: אין צורך שהמדינה תחזיק בזהות הביולוגית שלי שהיא אקסמפלר חד פעמי ויחידני ושייך לי,רק לי ולי בלבד.

לגבי פריצת המאגר: אין מאגר מידע ממוחשב שלא ניתן לפרוץ אותו. צריך רצון ויכולת ואת שניהם יש,ובשפע,לכמה וכמה אומות שלא ממש אוהבות אותנו. אבל זו לא ממש הנקודה. הנקודה היא: בישראל,כמו בישראל,מקורבים,מיוחסים וסתם כאלה שיש להם כסף ולא אכפת להם להוציאו למטרותיהם הפרטיות שלהם...ולא חסר כסילים חסרי שכל שישמחו למכור משהו מהמאגר למי שמוכן לקבלו.

תעודת זהוי ביומטרית כן. מאגר...לא!!!!!!

לכל מי שמסכים אנא חיתמו על העצומה הלינק,שוב:

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
למה הם נגד הקמפיין גיוס לבג"צ?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לפי דעתי במציאות כמו שלנו מאגר ביומטרי זה חובה,
אלא אם יש לך מה להסתיר...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני לא מבין למה אי אפשר לסתפק ב-hash.
האם Shazam שומר את כל השירים במאגר פנימי? :) לא.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
לפי דעתי במציאות כמו שלנו מאגר ביומטרי זה חובה,
אלא אם יש לך מה להסתיר...

לי יש מה להסתיר: מתוך 7.4 מליארד בני אדם שעל פני הפלנטה שלנו (נכון ל 11/16) יש רק אקסמפלר אחד בודד של הזהות הביומטרית שלי - וזה אני. ואני לא רוצה ולא חושב שבדינת ישראל,או כל מדינה אחרת,צריכה להחזיק אותו במאגר ממוחשב מאובטח או לא מאובטח.

ת.ז ביומטרית כן ובהחלט ורצוי כבר אתמול.

גם הטיעון "הבטחוני",שטרם עלה פה,לא מחזיק מים ולו בשל העובדה הפשוטה שכל מי שאיננו יהודי/ישראלי לא יהיה במאגר ומשכך זה בכלל מאגר של אוהבי ישראל/אזרחיה.למיטב ידעתי האויבים שלנו לא אוהבי ישראל ובוודאות - לא אזרחיה.

אני לא מבין למה אי אפשר לסתפק ב-hash.
כי עוד בדיוני הסולו של ועדת שיטרית האופציה הועלתה ונפסלה על ידי יו"ר הועדה ומעולם לא התקיים על כך דיון כלשהו. וגם:השר החליט על מאגר מלא,אפילו לא כזה שתהייה בו הפרדה פיזית בין טביעת האצבע לנתונים הביומטרים - הפרדה שגם הוצעה ונפסלה בועדת שיטרית ובעקבותיה בחוק.

למען הסר ספק: ת.ז ודרכון ביומטרי אכן נדרשים - ולא מטעמים של ביטחון אלא מטעמים של שמירת הזהות של האזרח בתעודה אמינה. מאגר,לצורך ת.ז ודרכון ביומטרי,איננו נדרש ומעשה מיותר.

מנחם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מעניין שכל "הצדיקנים" למיניהם , שזה מגיע לקבל ויזה לארצות הברית אז בסדר..
אז אל תבלבלו את המח...:)
אני עושה עצומה למאגר ביומטרי בישראל !

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עם כל הסמארטפונים, סביר להניח שלסינים והקוריאנים יש כבר מאגר ביומטרי שלנו...

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
מעניין שכל "הצדיקנים" למיניהם , שזה מגיע לקבל ויזה לארצות הברית אז בסדר..
אז אל תבלבלו את המח...:)

לא הבנתי את מארת המקלדת הזו...:

אני לא אזרח של ארה"ב ואם אינני רוצה לתת לרשות ההגירה האמרקאית את פרטי הזהות הביומטרית לי שמורה לי הזכות לסרב. סירוב כזה לא כולל מידית ואוטומטית סירוב כניסה לארה"ב. וגם אם כן (ולא אלה פני הדברים) נתונה לי הזכות לסרב ולשאת בתוצאות המתיחסת למדינה שאינני אזרח שלה.

גם אם הסכמתי ונתתי את פרטי הזהות הביומטרית שלי לרשות ההגירה של ארה"ב הפרטים האלה נועדו אך ורק לצורך יצירת ערך חד ערכי לפרטי השהייה שלי בארה"ב כפי שמקצה רשות ההגירה שלהם. במידה ואעצר בארה"ב (אחרי שמסרתי את פרטי הביומטרים וקיבלתי אשרת כניסה) יוכל שוטר להתעקש ולבקש מרשות ההגירה את פרטי הויזה שלי אבל - וזה אבל גדול מאוד: שום שוטר לא יקבל שום דבר שקשור לזהות הביומטרית שלי. שימוש בפרטים האלה נעשה רק במקרה מוות וגם זה בצו שיפוטי.

חוק המאגר ותעודת הזהוי הביומטרי יפוג בעוד מספר ימים וחוק חדש טרם חוקק. יש,כרגע,"רק" הצהרה של השר הממונה שלפיה הוא מתכוון להחיל תעודת זהוי ביומטרית וששמירת הפרטים הביומטרים של כל אזרח במאגר שינוהל על ידי המדינה וגם,אמירה על כך שמי שלא ירצה לתת פרטים מלאים של זהותו הביומטרית יוכל שלא למסור את טביעות אצבעותיו ובמידה ויבחר בדרך הזו יקבל תעודת זהוי לא ביומטרית שתוקפה לחמש שנים וששוללת מידית וללא תנאי את זכות הבחירה.

מאחר ועדין אין שינוי בחוק,אין מקום לבג"צ ועדיין אפשר להוציא ת.ז לא ביומטרית ועדיין לשמור על זכות ההצבעה.

אם וכאשר ישונה החוק נוכל להתייחס לשינויים ולהגבלות שבו,כרגע זה לא פחות מסתם מלל שלא בטוח שיעבור בג"צ.

בשולי הדברים: בישראל נהוגות שתי ישויות אזרחיות:אזרח ותושב. לשני היישויות יש ת.ז כחולה ומוכרת אבל לתושב אין זכות בחירה לכנסת.

על פי חוק ירושלים כל תושבי מזרח ירושלים,בשטחים שסופחו למ"י אחרי 1967,הם תושבים ולא אזרחים.

במידה והצהרותיו של השר הממונה יהפכו לחוק,כל מי שלא ירצה להצטרף למאגר יהפוך לתושב קרי: חסר זכות הצבעה לכנסת - ודי לחכימא ברמיזה.

מנחם

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא הבנתי את מארת המקלדת הזו...:

אני לא אזרח של ארה"ב ואם אינני רוצה לתת לרשות ההגירה האמרקאית את פרטי הזהות הביומטרית לי שמורה לי הזכות לסרב. סירוב כזה לא כולל מידית ואוטומטית סירוב כניסה לארה"ב. וגם אם כן (ולא אלה פני הדברים) נתונה לי הזכות לסרב ולשאת בתוצאות המתיחסת למדינה שאינני אזרח שלה.

גם אם הסכמתי ונתתי את פרטי הזהות הביומטרית שלי לרשות ההגירה של ארה"ב הפרטים האלה נועדו אך ורק לצורך יצירת ערך חד ערכי לפרטי השהייה שלי בארה"ב כפי שמקצה רשות ההגירה שלהם. במידה ואעצר בארה"ב (אחרי שמסרתי את פרטי הביומטרים וקיבלתי אשרת כניסה) יוכל שוטר להתעקש ולבקש מרשות ההגירה את פרטי הויזה שלי אבל - וזה אבל גדול מאוד: שום שוטר לא יקבל שום דבר שקשור לזהות הביומטרית שלי. שימוש בפרטים האלה נעשה רק במקרה מוות וגם זה בצו שיפוטי.

חוק המאגר ותעודת הזהוי הביומטרי יפוג בעוד מספר ימים וחוק חדש טרם חוקק. יש,כרגע,"רק" הצהרה של השר הממונה שלפיה הוא מתכוון להחיל תעודת זהוי ביומטרית וששמירת הפרטים הביומטרים של כל אזרח במאגר שינוהל על ידי המדינה וגם,אמירה על כך שמי שלא ירצה לתת פרטים מלאים של זהותו הביומטרית יוכל שלא למסור את טביעות אצבעותיו ובמידה ויבחר בדרך הזו יקבל תעודת זהוי לא ביומטרית שתוקפה לחמש שנים וששוללת מידית וללא תנאי את זכות הבחירה.

מאחר ועדין אין שינוי בחוק,אין מקום לבג"צ ועדיין אפשר להוציא ת.ז לא ביומטרית ועדיין לשמור על זכות ההצבעה.

אם וכאשר ישונה החוק נוכל להתייחס לשינויים ולהגבלות שבו,כרגע זה לא פחות מסתם מלל שלא בטוח שיעבור בג"צ.

בשולי הדברים: בישראל נהוגות שתי ישויות אזרחיות:אזרח ותושב. לשני היישויות יש ת.ז כחולה ומוכרת אבל לתושב אין זכות בחירה לכנסת.

על פי חוק ירושלים כל תושבי מזרח ירושלים,בשטחים שסופחו למ"י אחרי 1967,הם תושבים ולא אזרחים.

במידה והצהרותיו של השר הממונה יהפכו לחוק,כל מי שלא ירצה להצטרף למאגר יהפוך לתושב קרי: חסר זכות הצבעה לכנסת - ודי לחכימא ברמיזה.

מנחם
אז זו תעודה שעושה הבחנה בין יהודי נאמן לערבי מחבל? ההסבר לא ברור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור