על פי סמסונג: 9 גיגה בייט החדש זה 16 גיגה בייט הישן...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
galaxy-s4.jpg

רוב הביקורת על הדגם החדש הוא, שימוש נרחב במסך ברזולוציה גבוהה ובגימיקים לא שימושיים, שחלקם פעם עובדים ופעם לא עובדים. עודף הגימיקים ומשקלה של מערכת ההפעלה, לוקח מקום רב מדי מהנפח הפנימי ואלו שיקנו את הדגם עם 16GB זיכרון פנימי, יגלו שלמעשה יש להם רק 9GB פנויים.

זה הטיעון שסמסונג נתנו כאשר נשאלה השאלה, מדוע טלפון הנמכר עם 16 גיגה בייט זיכרון בעצם נותן ללקוח רק 9 גיגה בייט?
שאלה נוספת, האם סמסונג צריכה למכור אותו כ-9 גיגה בייט?

זה חוצפה, חומר למחשבה...

קישור: http://crave.cnet.co.uk/mobiles/samsung-defends-16gb-s4s-mere-8gb-of-usable-storage-50011111/

תומר

תמונות מצורפות

• galaxy-s4.jpg
    galaxy-s4.jpg
    KB 71.3 · צפיות: 430

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בניגוד ל HTC ONE ו IPHONE בשביל זה יש מיקרו SD , נכון שלא כל האפליקציות אפשר להתקין על הזכרון החיצוני אבל בהחלט יש מספיק מקום...ובקשר למחיר ? כרטיז זכרון זה כסף קטן לעומת עלות המכשיר....
לבת שלי היה עד לא ממזמן GALAXY ACE שהיה שם מקום רק לחצי ג'יגה לתוכניות, בהחלט לא מספיק, אבל יש לזה פתרון פשוט (שיכול גם לשמש כל מכשיר אנדרואיד) באפליקציה פשוטה חינמית שנקראת LINK2DS , שבעצם "עובדת" על מערכת ההפעלה ומקצה חלק מכרטיס הזכרון ה SD לטובת התקנת אפליקציות.
המשתמש יכול לקבוע את הגודל שיוקצה מכרטיס הזכרון , אז אם יש כרטיס זכרון של 64 ג'יגה אז אפשר "לתת" 8 ג'יגה נוספים להתקנת תוכניות, אם כי לפי דעתי אין צורך , 9 ג'יגה פנימיים פנויים לתוכניות הם מעל ומעבר...
אני לא יודע איך זה ב S4 וכמה מוקצה להתקנת תוכניות מ ה 9 ג'יגה, אבל ב S2 מתוך 16 ג'יגה הפנימיים רק 2 ג'יגה להתקנת אפליקציות , אפליקציות שאי אפשר להתקין על זכרון חיצוני. באנדרואיד, כל התוכנות הכבדות שצורכות הרבה מקום יושבות על הזכרון החיצוני כך שאין בעיה בכלל...
ואם יש בעיה, אז כפי שרשמתי - LINK2SD

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אפשר גם להמתין לגרסת מערכת הפעלה מבושלת בלי כל בתוספות "המיותרות"
אבל עבור מי שמחפש מכשיר עם מערכת הפעלה מוכנה ללא צורך במשחקים יש כאן בעיה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אפשר גם להמתין לגרסת מערכת הפעלה מבושלת בלי כל בתוספות "המיותרות"
אבל עבור מי שמחפש מכשיר עם מערכת הפעלה מוכנה ללא צורך במשחקים יש כאן בעיה
איזה בעיה ?
במשחקים כבדים החלק הכבד תמיד מותקן על כרטיס הזכרון, אז מה הבעיה?
ואם יש בעיה, הסברתי קודם , LINK2SD ....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא כל אחד מחפש להתקין כלים לסדר בעיה זו או אחרת
יותר מכך יש הבדל בין שימוש בזיכרון פנימי זיכרון ל כרטיס זיכרון - אני לא בטוח איך מימוש הפנימי של המכשיר הזה, אבל אני לא בטוח שהגישה לזיכרון חיצוני ופנימי היא זהה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא כל אחד מחפש להתקין כלים לסדר בעיה זו או אחרת
יותר מכך יש הבדל בין שימוש בזיכרון פנימי זיכרון ל כרטיס זיכרון - אני לא בטוח איך מימוש הפנימי של המכשיר הזה, אבל אני לא בטוח שהגישה לזיכרון חיצוני ופנימי היא זהה.
גם התשובה של סמסונג זהה לתשובה שלי, כרטיס SD....
אנו דנים באלו שלא מבינים בהתקנת רומים מבושלים עם פחות שטויות,
אז מה הבעיה בהכנסת כרטיס SD ?
אני לא יודע איך מחולק ה 16 ג'יגה בתוך S4.
אבל באנדרואיד יש מחיצה ל ROM ויש מחיצה להתקנת אפליקציות ויש מחיצה "SD " שזה עבור המשתמש.
למשל ב S2 יש 16 ג'יגה שמחולקים ל:
1 גיגה ROM
2 גיגה לאפליקציות (device memory)
ן ה 13 המיותרים זה SD פנימי

ניחוש שלי שהחלוקה ב S4 זה :
3.5~ ג'יגה ROM
3.5~ ג'יגה לאפליקציות
ומה שנשאר 9 ג'יגה זה זכרון SD שמבחינת התנהגות האנדרואיד זהה לחלוטין לזכרון בכרטיס SD

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
צריך להבין שיש זיכרון ויש זיכרון, כל אחד מסוגי הזיכרון בטלפון מנוהלים ע"י חומרה שונה ולכן התגובות שלהם שונות.
רכיב זיכרון בכרטיס SD מנוהל בצורה שונה מזיכרון פנימי במערכת וכן בעל תגובות שונות - אם זה מורגש ע"י המשתמש בטלפון S4 - על כך אין לי מידע, ואני לא יודע.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
צריך להבין שיש זיכרון ויש זיכרון, כל אחד מסוגי הזיכרון בטלפון מנוהלים ע"י חומרה שונה ולכן התגובות שלהם שונות.
רכיב זיכרון בכרטיס SD מנוהל בצורה שונה מזיכרון פנימי במערכת וכן בעל תגובות שונות - אם זה מורגש ע"י המשתמש בטלפון S4 - על כך אין לי מידע, ואני לא יודע.
אכן כן, אתה צודק, מבחינת התנהגות אנדרויד זכרון SD פנימי וזכרון SD חיצוני זהה, ההבדל היחידי יכול להיות המהירות, לכן יש חשיבות לשים זכרון מיקרו SD מהיר (class 10 וכדומה) תלוי בסוג השימוש (למשל סרטים FHD או משחקים מהירים)
חוצמזה ה S4 ימכר גם עם זכרון 32 ג'יגה ועם זכרון 64 ג'יגה פנימי, ברור שהמחיר יהיה בהתאם

נערך לאחרונה ב:

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
זה לא בעיה בכלל ..ככול הנראה התכננו את הזיכרון כמחיצות שמחולקות
אחת לרום ואחת לאפליקציות
זה דבר נעשה הרבה לדוגמה בכרטיסי זיכרון SD
בקאסטום רום-אולי סוף סוף סמסונג למדו משהוא מקהילת ה XDA
לי יש דיי הרבה נסיון עם זה בהתקנת רומים משופרים
בפלאפון הסוני ארק S שלי בשנה האחרונה בלי להגזים התקנתי לפחות 200 רומים שונים
בשל מחסור בזיכרון פנימי עושים כול מיני קומבינות כדי לקבל יותר זיכורן
כגון חלוקת כרטיס הזיכרון ל4 מחיצות שלכול אחת תפקיד שונה ובעזרת תוכנות שונות יש מעבר דו כיוני בין כרטיס הזיכרון למכשיר-זה גורם לשיפור משמעותי בבצועי המכשיר(חיסרון אחד בלאי לכרטיס לטווח הארוך)
מה שסמסונג עשו זה לחלק את הכרטיס כדי ליצור ככול הנראה זיכרון וירטואלי שיהווה תגבור ל2 גיגה זיכרון ארם .
בבכול מקרה מי בכלל נשאר עם רום מקורי של חברה
אצלי בכול פלאפון שיש לי אני עושה רוט פורץ את הבוטלאודר
ואז יש לי שליטה מלאה בפלאפון ואני עושה מה שאני רוצה בתוכנה ומשפר תביצועים
שהמכשיר יהיה עוד קצת זמן בשוק יצאו הרבה יותר רומים יעילים וכול אחד יוכל לבחור את הרום שמתאים לו לפי מה שמתאים לדרישות שלו -או משחקים או מולטיטאסקניג ..וכו וכו
תמתינו בסבלנות

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לדעתי, גם חברת HTC נתקלה בבעיה זהה במכשיר ה-HTC One החדש, אך הפתרון שהציעה היה שונה במקצת. מאחר ואין במכשיר חריץ להרחבת זיכרון, היא ביטלה את דגמי ה-16GB ושחררה את המכשיר בגרסאות של 32 ו-64GB בלבד. אין מדובר בפתרון של ממש, אם כי ב"מזעור נזקים", למשתמש שירכוש את גרסת ה-32GB יישארו כ-25GB אותם יוכל לנצל. תומר

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
לדעתי, גם חברת HTC נתקלה בבעיה זהה במכשיר ה-HTC One החדש, אך הפתרון שהציעה היה שונה במקצת. מאחר ואין במכשיר חריץ להרחבת זיכרון, היא ביטלה את דגמי ה-16GB ושחררה את המכשיר בגרסאות של 32 ו-64GB בלבד. אין מדובר בפתרון של ממש, אם כי ב"מזעור נזקים", למשתמש שירכוש את גרסת ה-32GB יישארו כ-25GB אותם יוכל לנצל. תומר
בסמסונג אין שום צורך ..פשוט קונים כרטיס זיכרון SD 32 ג'יגה -בתקן CLASS 10 והבעיה נפתרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה מניסיון שלך ב S4 שאין הבדל בין הזיכרון הפנימי לחיצוני?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מה עשיתי ב S2 את קבצי הוידאו שלי שמתי בזכרון הפנימי (היה 13 ג'יגה פנוי) ואת המוסיקה בכרטיס זכרון חיצוני איטי 16 ג'יגה (CLASS4). זה היה לפני כשנתיים , כרטיס CLASS 10 היה יקר, היום אפשר להשיג זכרון SD מיקרו 32 ג'יגה class 10 מהירות: 30MB/sec
של SANDISK ב 150 ש"ח (120 של טושיבה)

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
יש הבדל בין זיכרון פנימי לחצוני חלק המתוכנות לא יכולות לעבוד טוב עם זיכרון חיצוני שמקושר בתוכנה LINK2SD
אבל זה זניח כי מרבית התוכנות מתפקדות מצוין בכרטיס הSD
בנוסף יש תוכנות שיוצרות מחיצת זיכרון וירטואלי בכרטיס הזיכרון והופכות אותו לחלק אינטגרלי מזיכרון הפלאפון
וגם פנוקיות כגון SWAP וכו וכו
אבל ברצינות זה רק טחינת מים לסמסונג אין בעיה כי יש לו אפשרות להוסיף כרטיס זיכרון חיצוני .וזיכרון פנימי של 16 גיגה שגם אחרי המחיצות שבתוכו 9 זה דיי ויותר בשביל כול משימה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שוב ההתיחסות שלך היא לתוכנה בלבד - אני אומר שיש הבדל בניהול רכיבי הזיכרון הפנימי והחיצוני ברמת החומרה של המכשיר.

אני לא חושב שרכיב הזיכרון בפנימי הוא מסוג SD וניהול שלו הוא דרך חומרה שונה לפני שמערכת ההפעלה בכלל נכנסת לעבודה - כך שכל התשובות שאני מקבל כאן הן ברמת מערכת ההפעלה כי זה מה שאנחנו מכירים :)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ב S4 וברוב מכשירי אנרדרואיד הזכרון הפנימי הוא מסוג eMMC
מתוך מפרט S4:
RAM : 2GB / ROM : 16GB eMMC
הזכרון החיצוני הוא כמובן SD
השאלה שנשאלת מה ההבדל בין eMMC ובין SD
בגדול הזכרון הפנימי זהה (אם כי יש טכנולוגיית NOR יותר אמינה ויקרה ויש טכנולוגית NAND
יותר זולה כי יש סיכוי לשגיאות)
ה emmc חוסך את ממשק הפלאג את פלי ולכן הקונטרולר פחות מורכב מ SD חיצוני וכמובן זול יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
MMC זה האבא של ה SD שלא מכיל את יכולת של ה Secure של Secure Digital הידוע לנו בשם SD
EMMC זה סוג של MMC ואם כך - באמת לא חייב להיות הבדל ביצועים בין הזיכרונות אם הם יושבים על אותו BUS ומערכת ההפעלה יודעת לפנות לרכיבים אלו בצורה זהה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
צודק בהחלט , השורה התחתונה זה המחיר, רכיב eMMC יותר זול :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור