עכשיו תורי - התחדשתי בויויד G2!!! - תמונות חדשות

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
זהו, מה שלא חשבתי שאצליח להשיג אי פעם - הוגשם.
כשקראתי את פוסט ההתחדשות של נמר על הרמקולים שלו אי שם ב-2013, כשקנה רמקולים ב-58 אלף דולר זה פשוט נראה לי מופרע ולא סביר בעליל אבל שמחתי בשמחתו מכל הלב. שש שנים עברו והנה, רשמית, גם אני דפוק על כל הראש. ברביעי הקרוב אמורים לנחות אצלי הרמקולים הכי טובים *שאני* שמעתי אי פעם. למי שלא מכיר, מדובר על רמקולים עם עיצוב לא שגרתי בעליל. או שתתאהבו בהם, או שתשנאו אותם. אי אפשר להישאר אדישים אליהם, נקודה.

הרמקולים האלו ממוצבים במקום השני מלמעלה במבחר הרמקולים של ויויד (או שלישי, לא בטוח אם ה-G1 הרגיל עדיין מיוצר). מעליהם ה-G1 Spirit שעלותו כבר קפצה לאזור ה-94 אלף דולר. דאבל 7 בצדדים (לעומת דאבל 9 בג'י 1) ובערך 80 אחוז מהגודל של הג'י 1. כל האלמנטים, התכנון והבנייה נעשים אין האוס בדרום אפריקה עם עקרונות שנלקחו מבניית הנאוטילוס של b&w לה דיקי היה שותף בכיר בזמנו.

אז מה ההבדל? על מה הולכים 50 אלף דולר (55 אלף אם מחשיבים את הצבע המשודרג, שיהיו בריאים). אגיד כך, הקפיצה מה-19 אלף דולר של ה-B1 ל-G2 היא חד משמעית ומרגישים בדיוק איפה הכסף מושקע.
הם יחסית לא תובעניים, עם פוט פרינט לא גדול, נפח פנימי משמעותית נמוך יותר מה-G1 ושוקלים "כולה" 50 קילו. אבל.
הנה השוס. לורנס דיקי הסביר בראיונות איתו שהסיבה שהרמקולים יחסית קלים היא טכנולוגיית ביטול תדרים יחד עם חומרים קלים וקשיחים מאוד (ביניהם עץ בלזה מהסוג שהייתי בונה איתו טיסנים בכיתה ה', קטע).

זה מה שהיה לסוקר של SoundStage להגיד על הדגם עם האלמנטים הקודמים שלהם (אצלי מדובר על אלמנטים חדשים יותר, כאלו שיצאו לפני שנתיים ונשמעים משמעותית יותר טוב מאשר הדור הקודם (לאוזניי ומכרים נוספים - שמעתי את האלמנטים האלו ב-B1 ישן יותר ואצלי (שכבר היו האלמנטים החדשים):
The Giya G2 is not only the best loudspeaker I’ve ever reviewed, it’s the best loudspeaker I’ve ever heard. It may be the best loudspeaker in the world.

לפני כשנה קנינו בית והסלון הנוכחי הרבה יותר גדול, כ-25 מטרים לעומת הקודם עם מפתח בצד הקיר הנגדי שהולך למטבח ופינת האוכל. הרמקולים הנוכחיים שלי עובדים מאוד-מאוד יפה כאן, אבל מורגש שהם קצת נלחמים למלא את החלל. בהתחלה חשבתי לשדרג את ההגברה, אבל אחרי התייעצות עם היבואן ומתוך הבנה שהחלום שלי הוא לרכוש את הויויד G2 מתישהו בהמשך הוא הציע להפוך את סדר העדיפויות ואמר שאוכל לקבל כאן ועכשיו תוצאה משמעותית יותר טובה (מה לעשות, כמעט פי 3 במחיר) מאשר עם מה שהולך אצלי עכשיו.

נסעתי להאזין לרמקול שבוע שעבר עם ההגברה של ברייסטון 4BST והדאק שלי, לומין S1 שתפקד גם כפרה. הרמקולים האלו מסוגלים לרדת הרבה, הרבה יותר נמוך מאשר ה-B1 שלי ועם הרבה פחות מאמץ. הם מנגנים הכל בנינוחות ובלי להתאמץ. נותנים בראש עם ג'ניס ג'ופלין בהופעה או עם לד זפלין ושניה אחרי זה מנגנים את לאונרד כהן כאילו הוא כאן מולי. סוני רולינס התעורר לחיים וג'יימס קרטר ניגן לי את קרוואן כמו שלא שמעתי בחיים. הם מפורטים מאוד (חשפו לי פרטים חדשים במוזיקה, וזה משהו שפשוט לא קרה לי מאז הלומין וה-B1), דינמיים ברמות היסטריות, מדויקים מאוד, זורמים, שקטים ומאוד, מאוד מעודנים. יש בחוץ רמקולים שיודעים לתת מכת באס מרשימה, או כמויות של פירוט, או סאונד מאוד נעים ומוזיקלי - אבל הרמקולים הטובים ביותר יודעים לעשות את הכל ביחד. בשלב מסוים, אחרי השיר Summertime של ג'ניס ספציפית, פשוט עצרתי את המוזיקה ולקחתי כמה דקות להתאושש. מעולם לא קרה לי. לא מדבר אפילו על עור הברווז שהופיע כמה וכמה פעמים בסשן. הייתי צריך לקום ולעכל את התוצאה שהייתה שם. אחרי חמש שעות הודעתי ליגאל סבו שאני צריך ללכת לבנק, לראות מה יש להם להגיד בנושא ההוצאה הזו. מדובר פה על סכום כסף היסטרי שידרוש השקעה קרובה אם לא זהה על הגברה שתדע לסחוט מהרמקול הזה את מה שהוא יודע לעשות באמת.

הברייסטון 4B ST הוא בן יונה לא קטן, ממש הפתיע אותי לטובה. אבל חד משמעית תחנת ביניים עד שאגיע ליעד שהצבתי לעצמי - הגברה של אנלוג דומיין. הסאונד לא קרוב בכלל למיצוי והדאק אמור לתפקד רק כדאק ולא כפרה - אבל הוא נותן בראש. ממש. עובד מאוד יפה עם הברייסטון שהוכיח את עצמו כנייטרלי וחזק מאוד (200 וואט ב-8, 400 ב-4) ולא התאמץ בכלל בסשן. עד שיהיו עוד 45 אלף דולר להשכיב על הגברה, אני הולך להישאר עם השילוב הבא:
פאוור: Bryston 4b st
דאק-פרה-סטרימר: Lumin S1
כבילה: זנזטי אותנטיקה מלא (כולל בי וויר בכבלי הרמקול, מה שנתן קפיצה מאוד משמעותית קדימה לעומת המגשרים מהסדרה הקודמת שהיו לי)

זהו. מעכל. מאושר. בעיקר מחכה.
אגב, זה גוון הרמקולים הנבחר (לא זוכר את השם):
Img6733.jpg

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יפה רן!
עכשיו קראתי עליו ב-The Absolute Sound.
תתחדש איש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקול מעולה! יצא לי לשמוע אותו כמה וכמה פעמים, תמיד התפעלתי מהיכולות שלו.

תפנק אותנו בתמונה כללית של הסלון לכשתקבל אותם.

תתחדש בגדול אח יקר. עשית צעד מעולה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
קפיצה משמעותית כל הכבוד, תתחדש (ורד)

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
נהדר!!! תתחדש ותהנה (ורד)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
וואו, חתיכת קפיצה.
תתחדש, לא קל להעביר את הימים עד שהרמקולים החדשים יגיעו (מניסיון לא רחוק).

מקווה שתעלה תמונות לכשיגיעו הרמקולים.

תתחדש!

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תתחדש ותהנה, אני ירוק מקנאה :D.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
תתחדש ותהנה, ושתגשים בקרוב את חלומך הבא הגברה של אנלוג דומיין

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
תודה רבה לכולם!
ברור שיהיו תמונות. בתקווה עוד ברביעי

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
רן יא מטורף! אני זוכר שאמרת שזה היעד אבל חשבתי איפשהו רחוק בהמשך הדרך. לא מאמין שכבר אצלך בקרוב.. וזה עוד לפני שמיה הספיקה לומר את המילה הראשונה שלה (שבטח תהיה רמקול או לא או לגעת).. מדהים...
(ורד)(ורד)(ורד)

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
מאיה עוד תקבל את הרמקולים האלו בירושה :D

נדפק המוח, מה נעשה? גם אני חשבתי שזה יהיה בעתיד הרחוק, אבל התברכתי באישה מדהימה ומפרגנת. זכיתי.

בוא לשמוע, מבטיח לך שזו חיה אחרת לגמרי

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
למה אני לא מקבל כאלה ירושות?

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
כי אתה לא מאיה ;)
הילדים שלי יקבלו מערכות סטריאו במקום בתים. לא יהיה איפה לגור, אבל הסאונד יהיה סבבה לגמרי!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כי אתה לא מאיה ;)
הילדים שלי יקבלו מערכות סטריאו במקום בתים. לא יהיה איפה לגור, אבל הסאונד יהיה סבבה לגמרי!
ח ח ח אתה מזכיר לי מפלגה מסוימת שאומרת...קחו טלויזיה רק חפשו איפה לשים אותה....;)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ולעניין,תתחדש אחלה מוצר רמה עולמית...מי צריך חול:)
אני אוהב את הליין הגדול (פיזית) של הרמקול הזה....רמקול מצויין.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
תודה רבה!! מוזמן להגיע לביקור. עבר הרבה זמן מאז הביקור שלי אצלך

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
תתחדש ושתהנה מהם :מאזין:

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
בתכלס רן עדיף להשקיע ת'כסף באודיו מאשר באופנועים כבדים. אף אחד לא ריסק את הגוף מלשבת ולהאזין למוזיקה באיכות שחזור גבוהה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש! נשמע ונראה חלומי :מלאך:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
רן
שמתי לב רק עכשיו

הבנתי שהחלפת את ההגברה המשולבת שהייתה לך, אתה עובד עם Bryston 4bst.
חברה לגמרי לא רעה ברייסטון
היה לי לא מעט ציוד (פרוססור קב, הגברות (מונובלוקים ) )
שמתי לב גם שהבאת pioneer LX90
הפיוניר לק"ב הכי טוב שיצא להם מאז ועד היום
ממנו רק הלכו אחורה יותר ויותר עד שנמכרו.

ה 90 משמש כקדם דו ערוצי ?

עריכה:
ענית לי ב HI FI music מעולה, תמשיך להנות:שתוי:

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור