עיר באירופה שהיא גן עדן אודיופילי

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רוברט, החזרת אותי "כמעט" 20 שנה אחורה.
שנים 2001 ועד 2006, תקופת ה-"ווינטאג'" משנות ה-70/80 שלי, תקופה נפלאה שדרכה הכרתי לא מעט חברים וותיקים ויבואנים שנשארו בקשר חברי עד היום, בין הבולטים, אייל פור ז"ל שעזב אותנו, האהבה שלי לתחום התעצמה בהחלט באותה התקופה.
לא מעט ציוד משובח מתקופת הזהב הנ"ל עברה אצלי, אם זה Rotelים למינהם, ועד לQOADים, Marantzים, Sansuiים, יםConterpoint, Pioneer למינהם, כמובן Conrad Jonsonים למינהם, Luxmanים למינהם, לי היה ה-M6000 פעמיים, הפעם הראשונה ב-2006 (שאיתו חתמתי את התקופה הנ"ל) וחזרתי אליו שוב ב-2010 (התגעגתי).
עבדתי עם רמקולים של Avance דגמים: Signature 3mk2, 8mk2 וה-DANA980, חברה נהדרת שאותה אני מעריך עד היום.
תקופה יפה:שתוי:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט, החזרת אותי "כמעט" 20 שנה אחורה.
שנים 2001 ועד 2006, תקופת ה-"ווינטאג'" משנות ה-70/80 שלי, תקופה נפלאה שדרכה הכרתי לא מעט חברים וותיקים ויבואנים שנשארו בקשר חברי עד היום, בין הבולטים, אייל פור ז"ל שעזב אותנו, האהבה שלי לתחום התעצמה בהחלט באותה התקופה.
לא מעט ציוד משובח מתקופת הזהב הנ"ל עברה אצלי, אם זה Rotelים למינהם, ועד לQOADים, Marantzים, Sansuiים, יםConterpoint, Pioneer למינהם, כמובן Conrad Jonsonים למינהם, Luxmanים למינהם, לי היה ה-M6000 פעמיים, הפעם הראשונה ב-2006 (שאיתו חתמתי את התקופה הנ"ל) וחזרתי אליו שוב ב-2010 (התגעגתי).
עבדתי עם רמקולים של Avance דגמים: Signature 3mk2, 8mk2 וה-DANA980, חברה נהדרת שאותה אני מעריך עד היום.
תקופה יפה:שתוי:

איתי, אם כך אז שלך היה הרבה יותר גדול משלי ;), באיזה 24 ק"ג "יותר גדול" ...... ה- M6000 שלך (52 ק"ג ו 300 W לצד) מול ה- M4000 שלי (28 ק"ג ו 180 W לצד).

אין ספק שהציוד שיש לך היום, ובמיוחד הרמקולים שלך, זה כלל לא בר השוואה לציוד של פעם..... אבל..... גם הציוד של אז הסב לי (ואני מניח שגם לך) הנאה גדולה, סליחה, גדולה מאוד - וכמו שנאמר "הכל יחסי"..... לאותה תקופה.(ורד)

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
כל תקופה מכבד ומוקיר,
אנחנו בדרך של התרגשות, הבנה, בנייה, בגרות ולמידה שכמעט אין סופית.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
צ'מע שלמה, אכן אני עושה בלגאן כשמדובר בכבלים, אבל נראה לך שאני לא מקבל זיקפה כשאני רואה ציוד מדהים? .....ובמיוחד אם הוא גם נשמע מדהים......אספר לך קצת על ההיסטוריה האודיופילית שלי :

לפני כ 24 שנה לאמא של חבר שלי הייתה זכות של עולה, ניצלתי זאת והבאתי לארץ מערכת שבארץ עלתה כ- 200,000 שקל לפי מחירי 1995 !!!.......אני שלמתי עליה כמדומני 70,000 ש"ח (המיסים באותה תקופה היו מטורפים.....אגב, לפני המערכת הזאת, בערך לפני כ- 30 שנה ובמשך כ 5 שנים החזקתי את אחד הרמקולים הכי טובים ונחשקים באותה תקופה -KEF 105 Mk-2 שהיה מחובר לPower מדהים של Luxman מודל M-4000 - אציין שה 105היה מצויין בסטנדרטים של שנות ה-80 אבל לא בעידנו אנו.

בכל מקרה הבאתי לארץ רמקולים פלאנריים (Apogee mini Grand ) ו 2 פאורים שאחד מהם נחשב לסוג של רתכת Aragon 4004 II כי רק מגבר כזה מסוגל להפעיל את ה- Apogee שלי עם נצילות של מתחת ל 80 dB והתנגדות של 2.5 אוהם בתחומים מסויימים.
בנוסף הבאתי גם סאב של וולודיין 15" שמשחרר את האפוג'י מהתדרים הנמוכים ומאפשר ניגון בעוצמה גבוהה יותר.

לדעתי רמקולים פלאנריים הם הרמקולים האולטימטיביים (אין קופסא אז גם אין "צליל קופסתי" ) החסרון היחיד לדעתי של רמקולים מהטיפוס הזה הוא חוסר פאנצ' מסויים בתחום ה 100-150 הרץ עקב ההחזרה מהקיר האחורי שמתאבכת ומתחסרת מהגל הקדמי.

בקיצור,לדעתי לא התרחשה שום התפתחות מיוחדת ברמקולים הפלאנריים ב 25 השנה האחרונות ....החומרים של פעם הם בדיוק כמו החומרים של היום קרי , מיילר, קפטון ואלומיניום .....בניגוד מוחלט לרמקולים הדינאמיים הקופסתיים שבהם התרחשה התפתחות אדירה בתקופה האמורה - קוולאר, קרמיקה, יהלומים ,אבנים טובות, חומרים פנוליים לתיבות, תיבות ששוקלות רבע טון וכו'

לגבי שאר הרכיבים במערכת הסטריאו דעותי די ידועות.....מגבר/קומפקט איכותיים מלפני 25 שנה לא שונים באיכות הצליל מציוד איכותי של היום......זו דעתי שמגובה אגב בעשרות Blind Test-ים שבוצעו לפני כ 25-30 לחברים שטענו שהם שומעים הבדלים...... נעזוב לרגע את הוויכוחים על כך כי זה לא העניין.

בכל מקרה למרות האז'נדה ה"אנטי כבלית שלי " ולמרות שאני לא נחשב כ "אודיופיל קלאסי" , לפני כ 24 שנה השקעתי את כל החסכונות שלי כ- 70,000 ש"ח (עם זכויות של עולה) על מערכת סטראו (לא הייתי נשוי באותה תקופה ולאחר הרכישה לא נשארה לי אגורה שחוקה בחסכונותי ) .

מכל שכתבתי לדעתי לא קשה לראות עד כמה חשובה האודיופיליה בחיי וכאמור כל זאת בלי להשקיע "שקל" בכבילה.......ואני חוזר על כך שוב :

אודיופיליה זה אחלה תחביב !!!......
ובמחשבה שנייה בשבילי זה לא אחלה, זה ה- תחביב.(ורד)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
נוסטלגיה - קצת תמונות מהציוד שהיה לי לפני כ 30 שנה:

LUXMAN M4000

צפה בקובץ המצורף 45276

KEF 105 mk-II

צפה בקובץ המצורף 45277
טוב,אז הוא בחר אחלה אני מבין...
כי אני מכיר מלא אנשים שגם בחרו אחלה אבל שומעים ומתבעסים....
אני מקווה בשביל הבחור שלא יהיה במצב הזה ותהיה לו הרבה סובלנות.

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
davidsandelman התהליך שאתה עובר פנטאסטי.
אני עובר משהו דומה, אם כי בסכומים נמוכים משמעותית. הגיבוי של האנשים היקרים פה בפורומים שלוקחים את הזמן ומשקיעים המון על מנת להעניק מדעתם וניסיונם הוא priceless.
אני מניח כי בסכומים שאתה מדבר עליהם ישנה יכולת גבוה יותר של החנות או היבואן להגיע אליך הביתה להדגמות שטח. אני לא בטוח לגבי מוצרים "זולים" יותר.
ביקור בבתי החברים ושמעה של המוצרים לדעתי תהיה משמעותית טובה ומדוייקת יותר (כביקורת אישית לרכיבים המושמעים) מאשר בישיבה בתערוכה בה החדרים אינם דומים כלל לחדרים של בית סטנדארטי או אפילו ווילת יוקרה.
מחזק את דברי הכותבים הממליצים לשמוע בתערוכה על מנת לקבל כיוון ואז לפנות לחברי הפורום ולשמוע דעתם ואולי לבקר ולהתרשם מהם באופן ישיר וללא הלחץ של עמידה מול איש מכירות או בעל אינטרס.
חברי הפורום - יישר כח!!
אחלה תמיכה וסיוע

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כי אני מכיר מלא אנשים שגם בחרו אחלה אבל שומעים ומתבעסים....
.

מבלי להכנס לוויכוחים הסטוריים ......אני מקווה שהחברה האלה "מפקסים" על-2 הגורמים שלדעתי הם המשמעותיים ביותר לאיכות צליל גבוהה - הרמקול והאקוסטיקה בחדר.

שווה לתת את מירב תשומת הלב לנושאים אלו, שלצער כולם הם גם היקרים ביותר וגם הכי משמעותיים להתנהלות החיים בבית (הכוונה לאקוסטיקה מבחינת האסטטיקה והמקום שזה תופס בחדר) ואז לא מחפשים פתרונות קלים "מתחת לפנס" .

נערך לאחרונה ב:

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
davidsandelman התהליך שאתה עובר פנטאסטי.
אני עובר משהו דומה, אם כי בסכומים נמוכים משמעותית. הגיבוי של האנשים היקרים פה בפורומים שלוקחים את הזמן ומשקיעים המון על מנת להעניק מדעתם וניסיונם הוא priceless.
אני מניח כי בסכומים שאתה מדבר עליהם ישנה יכולת גבוה יותר של החנות או היבואן להגיע אליך הביתה להדגמות שטח. אני לא בטוח לגבי מוצרים "זולים" יותר.
ביקור בבתי החברים ושמעה של המוצרים לדעתי תהיה משמעותית טובה ומדוייקת יותר (כביקורת אישית לרכיבים המושמעים) מאשר בישיבה בתערוכה בה החדרים אינם דומים כלל לחדרים של בית סטנדארטי או אפילו ווילת יוקרה.
מחזק את דברי הכותבים הממליצים לשמוע בתערוכה על מנת לקבל כיוון ואז לפנות לחברי הפורום ולשמוע דעתם ואולי לבקר ולהתרשם מהם באופן ישיר וללא הלחץ של עמידה מול איש מכירות או בעל אינטרס.
חברי הפורום - יישר כח!!
אחלה תמיכה וסיוע
תערוכה זה מעולה כדי להבין מה אתה אוהב ולאיזה אופי של צליל אתה מתחבר.
זה סינון ראשוני חשוב
כמה שהתערוכה יותר גדולה כך טוב יותר.
האם שואפים לצליל אנליטי, לצליל נייטרלי ככל האפשר, רומנטי ? רך ? חמים ? או הדוק מאוד, אולי אפילו תוקפני וכולי
האם הכיוון הוא פול ריינג׳ או דווקא הדיוק של מוניטורים איכותיים.
להבין אם נכנסים לאנלוגי ועדנכמה
עד כמה האוזניים יכולות לחיות עם בריליום, ריבון, שופר וכו׳
אין כמו תערוכות לסמן מפה כללית של כיווני חיפוש ולסנן החוצה 90% מהמוצרים.
אח״כ צריך להתחיל בסדר שכבר חלקנו כתבנו כאן..
ראשית למצוא את הרמקולים ולאט לאט לגרור הביתה רכיב רכיב למצוא את הסינרגיה המדוייקת לך.

MadCow

אוהב את התחום
מעורבות
22
נקודות
8
אני חייב לחזק את דעתו של רוברט בהקשר האקוסטיקה
לאחרונה העברתי את המערכת שלי מהסלון לחדר, ועשיתי טיפול אקוסטי. הייתי שמח להגיד ש "יש שיפור", אבל מה שקרה רחוק מלהיות שיפור - זו פשוט מערכת אחרת. עד עכשיו אני לפעמים מתקשה להאמין לאן המערכת (הצנועה) שלי מצליחה להגיע בזכות האקוסטיקה
אני חושב שהנושא הזה לא מקבל מספיק תשומת לב בפורומים של אודיו, ולטעמי זהו הבסיס להצלחות ולאכזבות מהמערכת.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
התגובות פה מצוינות.

אבל מה, לפותח השרשור, אתה רק חושב שהן עוזרות לך, אבל קשה לי להאמין שאתה מפנים את מה שאומרים לך פה...
בדומה ללימוד שחייה בהתכתבות... לא הולך...

לדעתי יש לך שתי ברירות:

1. להוציא 100k על כל הרכיבים יחד. אם לא תוכל להביא הכל הביתה ולשמוע קומפלט (עם הבנה של מה שאתה שומע לאחר שצברת קצת נסיון), סיכוי נמוך מאוד שתהיה מרוצה בטווח בינוני/ארוך (ז"א אתה תרצה להחליף רכיב כזה או אחר).

2. לקנות לאט לאט ולהבין שעד שתגיע למצב "מרוצה" יקח לך זמן. במצב כזה שוב תהיה לך תקופה שאתה לא מרוצה.

ז"א לא משנה מה תעשה, אתה לא תהיה מרוצה.

אז מה עושים?

לדעתי ללכת בכוון של גישה מספר 2, עם עינים פקוחות שמחה בלב, יין טוב, חברים שעוזרים וסבלנות. לאמץ גישה פנימית שלא מתרגשת מהעובדה שפרקת סכום ואתה לא מרוצה, לא נורא, מחליפים.

בגדול הייתי ממליץ ללכת על הרמקולים הכי טובים (ושלטעמך) שאתה יכול להרשות לעצמיך (כדי שאותם לא תרצה להחליף) ותפעיל אותם עם מגבר יד 2 ואיזה דאקונציק (כן, המקור הוא הכי חשוב אני יודע) עד שיתפנה לך תקציב למגבר ומקור ראוי לשמו. ככה אתה תתקדם אל עבר היעד (למרות שהסכום שהקצבת יפה מאוד ואפשר להכניס רמקולים ואינטגרייטד ראוי מאוד).

בקיצור, מה שמיכאל ורוברט אמרו. לדעתי עדיף לקנות מוצר אחד ממש מצויין מאשר מספר מוצרים בינוניים בתקציב נתון. ברגע שהתקבעת על המוצר המצויין הראשון, לאט לאט יגיע המצויין השני וכך הלאה.

אוף חפרתי...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
להיות פרקטי, נניח אורק מוכר לימה טוקנה ב 18.
הייתי קונה רמקולים ב 80 ואת הלימה הזה נניח (מגבר טוב לכל הדעות). שמתפנה איזה תקציב, אתה תמיד תוכל להחליפמו ללא הפסד מאוד גדול.
אופציה שניה היא רמקולים נצילים ומגברי מנורות מיעוטי וואטים. יש פה הרבה חברה שאוהבים את הקונסטלציה הזו.
לא הייתי מפזר 30 על רמקול, 30 על הגברה ו 30 על דאק. המערכת שתבנה ככה כנראה תהיה מאוד מוגבלת ומאוד קשה לשידרוג.
(מדבר בכלליות, תמיד יש את היוצא מן הכלל)

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
בגדול הייתי ממליץ ללכת על הרמקולים הכי טובים (ושלטעמך) שאתה יכול להרשות לעצמיך (כדי שאותם לא תרצה להחליף) ותפעיל אותם עם מגבר יד 2 ואיזה דאקונציק (כן, המקור הוא הכי חשוב אני יודע) עד שיתפנה לך תקציב למגבר ומקור ראוי לשמו. ככה אתה תתקדם אל עבר היעד (למרות שהסכום שהקצבת יפה מאוד ואפשר להכניס רמקולים ואינטגרייטד ראוי מאוד).

אוף חפרתי...
+1
עדיף לנסות להגיע לרמקול הכי טוב ולהתקדם לעבר הגברה מתאימה ומקור בהמשך
מאשר "קצת" מכל דבר

חפרת אבל בקטע טוב :D

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני חייב לחזק את דעתו של רוברט בהקשר האקוסטיקה
לאחרונה העברתי את המערכת שלי מהסלון לחדר, ועשיתי טיפול אקוסטי. הייתי שמח להגיד ש "יש שיפור", אבל מה שקרה רחוק מלהיות שיפור - זו פשוט מערכת אחרת. עד עכשיו אני לפעמים מתקשה להאמין לאן המערכת (הצנועה) שלי מצליחה להגיע בזכות האקוסטיקה
אני חושב שהנושא הזה לא מקבל מספיק תשומת לב בפורומים של אודיו, ולטעמי זהו הבסיס להצלחות ולאכזבות מהמערכת.
הבעיה המרכזית באקוסטיקה היא בכך שנדרש לבצע מהפכים אמתיים בסביבת המגורים שלעתים יכולים להתלוות בבעיות משפחתיות אמתיות ,אבל כשסביבת ההאזנה מטופלת היטב השיפור משתווה בחשיבותו רק להחלפת רמקול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור