עזרה לבחירת מצלמה קומפקטית

252Ori

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לצוות האתר שלום,

אני שוהה כעת בארה״ב , ומעוניין לרכוש כאן מצלמה חדשה קומפקטית קלה ונוחה לשימוש.
ראשית - התקציב :3000-4000 (כאן עד אזור ה1000 דולר. )
מטרה: אני מטייל המון , מצלם בעיקר נופים אנשים , מקומות תיירותיים.
חשוב לי תגובה מהירה וחדה של צילום ופוקוס
ובנוסף שתהיה אפשרות חצי ידנית לשליטה בנתונים ,(משמע חצי מקצועית.)
עיינתי בהרבה המלצות/ תגובות אך בעיקר נעשה לי סלט בראש ויצאתי מבולבל.
חשבתי על פנסוניק Gm 1 אשמח לשמוע חוות דעת?המלצה?

ובנוסף אופציות דומות שאוכל לבחור מביניהן.

תודה מראש ,

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הפנסוניק GM1 עם מצלמה ללא מראה, כלומר עם יכולת להחליף עדשות, נכון שאפשר להשתמש בה עם עדשה אחת וז היא מתפקדת כמו מצלמה קומקפטית היות והיא מאוד קטנה. אני הייתי בודק גם כן את האחות שלה פנסוניק GF7 שקצת יותר גדולה עם מגיעה עם פלאש מובנה (ה GM1 מגיעה עם פלאש חיצוני קטן שנין לחבר קבוע למצלמה).

היות ואתה לא ממש צריך את יכולת החלפת העדשות הייתי בכלל בוחר את הפנסוניק LX100 שהיא מצלמה קומפקטית (ללא יכולת להחלפת עדשות) ויש לה עדשה קבוע לא רעה בכלל עם צמצם גדול וטווח סביר ויש לה את אותו חיישן שיש ב GM1 או GF7. יותרון נוסף של מצלמה זו זו עיניית שאין בגרסאות הקודמות שדיברנו עליהן וכן וידאו 4K נהדר.

אפשרות נוספת לא פחות טובה היא סוני RX100 יש גרסה I גרסה II וכן III ו IV וברור שכדי רכוש את הגרסה החדשה יותר שניתן בתקציב. היא אומרנם עם חייישן קצת יותר קטן מהפנסוניק, אבל השילוב שלה של חיישן עדשה עובד מעולה ומפיק תמונות טובות ויש שאומרים שהגרסאה האחרונה טובה יותר מה LX100 כמו כן לגרסהזו יש גם וידאו 4K.

חושב לדעת שאין אחריות בין לאומית שניתן לממש בארץ עבור מצלמות ולכן מצלמה שרוכשים בחו"ל לא ניתן לקבל אחריות בארץ. ניתן לרכוש עם המצלמה ביטוח מאק שאותו ניתן לממש גם בארץ
http://www.dtown.co.il/forum/threads/המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.13863/
הבעיה שזו מוסיף למחיר שגם כך לא תמיד יותר זול מבארץ

252Ori

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי תודה על התשובה המהירה והעניינית!

אז כככה: באמת בדקתי לעומק בין 2 המצלמות האחרונות

פנסוניק Lx100
וסוני Rx100 IV
אכן שניהן בעלות ביקורות טובות מאוד , אך האם תוכל לעזור לי להחליט מבין שניהן,מהי המלצתך האישית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
על הנייר ה lx 100 נראת מוצלחת יותר, חיישן גדול יותר עם עדשה בעלת נתונים מוצלחים עם. רשמים טובים של המשתמשים בה ו לי דעתי היא גם זולה מהסוני vi.

מצד שני בשיחה שהייתה לי עם מבקר מצלמות רציני מגרמניה, הוא אמר לי שמבדיקות שהם עשו הסוני מוציאה תמונות טובות יותר למרות חיישן קטן יותר. לדעתו איכות העדשה של הסוני rx100 vi טובה יותר ולכן איכות התמונה טובה יותר.

כך שאין לי תשובה חד משמעית, חיישן גדול בטוח נותן יתרון בצילום בתאורה פחות אופטימלית וגם זו מצלמה זולה יותר (בכל אופן בארץ), מצד שני הסוני בעלת עדשה טובה יותר... אין לי תשובה חד משמעית, אבל כל אחת מהן היא בחירה מאוד מוצלחת.

252Ori

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי תודה,
רק שאלה אחרונה,
בהשוואה לסוני rx100 iv
לlx 100 של פנסוניק יש 12.5/8 מגה פיקסל

לעומת הסוני(20.1)

האם זה משמעותי ? לגביי הביצועים שלה והחדות תמונה...

252Ori

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב עכשיו אני לגמריי confused!

הכנסת לדיון מצלמה שונה מה-2 , ללא שום פירוט עלייה..

אשמח לשמוע מדוע אתה ממליץ עלייה ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://www.dtown.co.il/articles/3654.html
א. קראתי את הביקורת של כרמי.
ב. ב899$ דולר (תזמין למלון שלך עם אמזון מהיום להיום זה בחינם) אתה מקבל 2 עדשות.

252Ori

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי תגובתך והמלצתך בנושא?
בנוסף אשמח אם תתייחס לשינוי מגה פיקסלים בין 2 המלצמות למעלה שהזכרנו והאם הוא משמעותי...?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם את לא הולך להעשות הגדלות הרזולציה עצמה היא נקודה שבגללה אנחנו בוחרים מצלמה.
ניצול החיישנים של שני המצלמות הינו שונה:
החיישן של סוני הוא 21 MP והניצול שלו רק 20 MP כלומר לא משתמשים בכל החיישן, אבל ממש כן ברובו.
החיישן של פנסוניק הינו 16 MP ומשתמשים רק ב 12 MP שלו כלומר ניצול פחות טוב משטח החיישן מול הסוני.
מה זה אומר, מבנה שונה של תאום העדשה מול החיישן, מה זה אומר עבור הצלם, לא הרבה - מה אומרת הבדל הרזולציה גם לא הרבה החיישן של סוני חדש יותר, אבל החיישן של פנסוניק גדול יותר - מה עדיף - שוב לא בטוח כאן.

איזו מצלמה מתאימה לך יותר זה מאוד חשוב בתכונות של כל אחת מספקת ואיך זה מתאים לך - לדוגמה יש כאלו שלא מוכנים לקבל את הגישה של פנסוניק לפלאש נפרד מהמצלמה (למרות שהוא קטן) מול הפלאש המובנה של הסוני ויש שיראו בכל יתרון ביכולת להוסיף פלאש אחר מוצלח יותר בעתיד.

יש שיראו את ההבדל בגדול יתרון למבנה הקטן יותר של הסוני ןיש שמעדיפים מצלמה קצת יותר גדולה - זה אישי, אין כאן נכון יותר.

ראה שתי השוואות של המצלמה - חושב לא להתיחס בכובד ראש להבדלים הקטנים, אבל אולי יש נקודה שתראה לך חשובה ומוצלחת יותר בדגם אחד.

http://www.imaging-resource.com/cameras/panasonic/lx100/vs/sony/rx100-iv/

http://cameradecision.com/compare/Sony-Cyber-shot-DSC-RX100-IV-vs-Panasonic-Lumix-DMC-LX100

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור