עזרה לאחד שעדיין מתלבט אם להכנס לעולם הHD

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם, אז כאמור אני כרגע בהתלבטות אם לעבור לעולם הHD. יש לי טלויזיה רגילה של 21 אינץ, ועם המחירים היורדים של טלויזיות LCD די מפתה לקנות מסך דק.

העניין הוא שאני מתלבט עם התכנים שאני צופה בהם אם בזה בכלל כדאי, או שטלויזיה רגילה ואיכותית (נניח 29" של סוני) תהיה פתרון יותר טוב בשבילי. שלא לדבר על ההפרש במחיר, כשCRT איכותי אפשר להשיג ב2000שח, ואילו LCD נורמלי בגודל של נניח 32", עולה לפחות 4000שח היום, או8000שח לפי מה שפורסם כאן לאחרונה בכתבה על זה.

מכיוון שתכני HD עדיין נדירים מאוד, וגם הנפח שלהם מאוד גדול (שלא לדבר על כך שנגן בלו ריי עולה אלפי שקלים, למי שרוצה להשכיר או לקנות סרטים), סביר להניח שאני אצפה בעיקר בסרטי DVD או אפילו DIVX (שידורי טלויזיה רגילה אני כמעט לא רואה, אז זה לא משנה לי)

מה עוד שרוב הסרטים שאני רואה הם פחות סרטי אקשן הוליוודיים עתירי אפקטים, ששם איכות הHD די מרשימה, אלא יותר סרטי "איכות" ישנים, ואפילו בשחור לבן.

אז השאלה היא אם במקרה כזה באמת יש טעם ללכת על LCD, או שסרטים כאלה ייראו אפילו פחות טוב מטלויזית CRT איכותית וטובה?

דבר נוסף, מה שאני די חושש ממנו זה כל הבעיות שכרוכות בטלויזיות מסוג LCD, זויות צפיה, מריחות בקטעים מהירים, מרחק צפיה ראוי, ניגודיות נמוכה, זליגת אור, צבעים "מלאכותיים", פיקסלים שרופים וכו'. כל זה לא קיים כלל בטלויזיות הישנות.

אני מניח שחלק יענו לי שיש בכל זאת טעם להשקיע לעתיד, כי בסופו של דבר כל המדיה תעבור לסטנדרט של HD. זה כמובן נכון, אבל מכיוון שזה יקח לפחות שלוש ארבע שנים, אז אם לא תהיה לי תועלת עכשיו זה די בזבוז כסף. וגם ממילא אני מניח שעוד שלוש שנים הטלויזיה שאני אקנה היום תהיה כבר ממילא ענתיקה ויהיה צורך להחליף אותה.

תודה

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלום shantax.
אין לדעת בדיוק מתי HD יכנס לסטנדרט אך בגלל המחירים המופקעים לפחות של yes, אני לא יודע מה לגבי הוט, מקסימום 10% מהאוכלוסיה תצפה בשידורים אלו לרוב אנשים מסביון הרצליה פיתוח ו\או פרייארים בעיקר.
בעיניין האיכיות אני בכלל לא מסכים איתך למרות שהרוב אומרים שהם ממש מתגעגעים לאיכויות של מסכי ה- crt אני ראיתי מספר מסכים של חברות מוכרות כמו סוני פנסוניק ועוד והאיכויות לא מספקות בכלל כמו כן יש לי מסך של סוני לסלון בעל 0% תקלות אבל האיכויות לא מספקות בכלל.(חוץ מ-דיוידי)
בעניין הבעיות רוב בעיותך יפתרו יש טלוויזיות שלא תמצא זכר לבעיות אלו כגון מריחות טישטוש בתזוזה מהירה של שחקני כדורגל וכו... צבעים מלכותיים לא קיימים ברוב הטלוויזיות ועל ידי בדיקה בחנות אפשר לזהות אותם מיד ולא להתבלבל. גם הבעיה של זוויות הצפיה תיעלם - ברוב הטלוויזיות החדשות זווית הצפיה היא 178 מעלות אנכי ו - 178 מעלות אופקי.
בעניין האיכויות וחדות התמונה אני מרוצה הרבה יותר ממסכי ה- lcd וה - פלזמה.
אם אתה מתכנן לקנות מסך הייתי ממליץ לך לנות אחד ממסכי ה-lcd החדשים. (עדיפה לסלון מכוון שבעית ההשתקפות לא קיימת).

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום אורן, לגבי האיכות בטלויזיות LCD אז כמובן שזה תלוי בתוכן שבו צופים. יצא לי לראות פעם מסך FULL HD איכותי שהיה מחובר לנגן BLURAY והאיכות הייתה כמובן מרהיבה, אין מה להשוות לשום CRT שאי פעם ראיתי.

אבל הבעיה היא בדיוק בזה. כלומר קודם כל בתקציב שלי די ברור לי שאני אלך אם כבר על HD READY, ולגבי התוכן אז חלק ניכר יהיה מן הסתם סרטי DVD ובעיקר DIVX. יקח זמן עד שתכנים של HD יהיה זמינים מאוד ונגישים לכל. שלא לדבר על מאגר הסרטים שלי שהוא כמובן לא HD.

במקרה הזה אני קצת חושש שהאיכות בטלויזיה תהיה אפילו פחותה מאשר בCRT. בערך כמו במקרה של שידורי טלויזיה רגילים שכידוע נראים די רע במסכים החדשים לעומת הCRT שבהם התמונה נראית הרבה יותר "חיה" ו"אמיתית". לכן אני מתלבט אם בשלב הזה זה כדאי בכלל לקנות מסך LCD יקר, או לקנות CRT ולחכות עד שהמצב ישתנה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
shantax

אתה מערבב שתי נקודות מסכים דקים ו HD שלא תמיד קשורות.
כיום כבר חברות רציניות כבר לא מיצרות יותר מסכי CRT - פשוט כמו שצינת אלו כבר מכשירים זולים ואין מספיק רווחים בכך. אם אתה מצליח למצוא מסך CRT איכותי שך חברה טובה וזה מספק אותך זה יכול להיות פתרון. חשוב לזכור שלא כל הפרסומים על מסכי CRT עוד קיימים - יכול להיות שהפרסום באינטרנט עוד קיים, אבל המסכים כבר נגמרו.
יש היום מבחר גדול של מסכים דקים LCD ופלזמה ורובם תומכים בשידור של HD READY או FULL HD, אבל יש גם מסכים דקים עם תמיכה רק ברזולציה רגילה ואפילו יש מסך פלזמה של LG בגדול 32'' כזה. (היה באתר כתבה עליו).

האם כדי לקנות מסך היום או להמתין זה מאוד אישי. תמיד בעתיד למסכים דקים יהיו דגמים טובים יותר עם ערך עלות תועלת טוב יותר - כך שאפשר להמתין לתמיד.

אם מסך CRT מספק אותך אז אין כאן ממש שאלה

אני אישית רכשתי מסך 42'' לפני כמה שנים טובות ואני כלל לא רואה תכנים של HD לא דרך כבלים או YES וגם לא דרך מכשירים כאלו ואחרים שיש בשוק (ויש מכשירים טובים לכך). אני כל כך מרוצה וגם רכשתי מסך פלזמה לחדר שינה, אחד שלא תומך בכלל ברזולציה של HD.
אם המידע הזה עוזר לך להבין מה אני חושב - סביר שכן, זה מקדם אותך לקבל החלטה. אני לא יודע.

eb73

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
גם אני חושב שתכני HD בכמות סבירה יכנסו רק לאחר כמה שנים. מצד שני - איכות הצפייה נמדדת כיום לא רק בניגודיות , רזולוציה וכו' אלא גם בגודל . לך לחנות , תיקח חומר שאתה רואה,תבדוק ערוצי טלויזיה וזה המבחן הכי טוב אם כדאי לקנות עכשיו או לא - אם תהיה מרוצה אז כנראה שזה כדאי. תשובה חד משמעית לא תקבל מהפורום.

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום carmi, אני לא חושב שבילבלתי בין הדברים. כלומר התכוונתי כמובן למסכים "דקים" בעלי רזולוציה שתואמת לHD (בין אם זה FULL ובין אם רק READY, בתקציב שלי זה מן הסתם יהיה רק READY).

וזו בעצם הייתה השאלה שלי. כלומר, האם במסכים האלה סרטים שהם ברזולוציה נמוכה יותר מאשר 720p האיכות עדיין טובה? כלומר סרטי DVD "רגילים" או DIVX.

מהתשובה שלך אני מבין שלמרות שאתה לא צופה בתכני HD אתה בכל זאת מרוצה מהתמונה. האם זה אגב כולל לא רק סרטי DVD אלא גם סתם שידורי טלוזיה וסרטי DIVX?

[נ"ב, טלויזיות CRT כמובן הולכות ונעלמות מן השוק. אבל יש לי תחושה מוזרה שעוד כמה שנים הם יחשבו לציוד וינטאג' משובח, שרק וידיאופילים יודעי דבר קונים בעשרות אלפי שקלים, כמו שהולך היום בתחום האודיו לגבי מגברי נורות וכו' (lol)]

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בעיקרון הכל שאלה של תקציב:

אם יש לך תקציב די גדול במסכי LCD תוכל לממש אותו ולהגיע לאיכויות גבוהות יותר ממסכי ה-CRT. לעומת זאת במסכי ה-CRT לא תוכל כלל לממש את התקציב שלך. למשל עם נמדוד את חווית הצפיה בדירוג של מ- 1-100 בתקציב לא מוגבל אז במסכי ה- CRT ניתן להם 60 בבסט ובמסכי ה-lcd ניתן להם 92-94 בבסט.

כמו כן קיימים כל מיני טכנולוגיות כגון מעבדי תמונה למיניהם לשיפור איכויות התמונה הגרועה שנובעות מאיכות השידורים הגרועה בארץ.

ואם אתה מזמין סרטי DVD אתה תהנה הרבה יותר ממסכי ה- LCD והפלזמה חווית הצפיה הרבה יותר גדולה ממסכי CRT. (כי איכות התמונה מושפעות מאיכות השידור הגרועה - מסכי LCD ופלזמה רגישים לזה יותר ממסכי CRT וכאשר אתה צופה בסרטי DVD איכות התמונה משתפרת פלאים אין ממה להשוות בכלל למסכי CRT.

אני עדיין מחזק את הנקודה של אם כבר לקנות אז לקנות משהו חדש. אני גם עכשיו מסך LCD 32 לחדר ו - CRT ממש לא בא בחשבון.

אז בשורה התחתונה בעלי תקציב נמוך יותר יהנו ממסכי ה-CRT במידה גבוהה ממסכי ה- LCD ובעלי תקציב רב יותר יהנו ממסכי ה- LCD במידה גבוהה יותר(לדוגמא 4.8K למסכי 32 אנטש למרות שגם זה לא הוצאה בשמים).

מה גם שאם אין לך תקציב ל-FHD זה עדיף, הרזולוציה תהייה הרבה יותר קרובה לשידורים בארץ, הביצועים יהיו טובים יותר וכך תראה תוצאות טובות יותר על המסך.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ואני צופה רבות בתוכן מ YES, ולפעמים גם ב DVD ואיכות התמונה חשובה לי גם בשידורי ספורוט בחרתי במסך פלזמה HD READY לסלון בגודל 42'' שמציג תוכן רגיל בצורה טובה יותר ממסך ה CRT הישן שהיה לי (למרות שהיה 100 HZ).
לחדר השינה בחרתי בפלזמה 37'' שהיא SD היות ואני לא מאמין שיהיה לי צורך לראות שם תוכן של HD בשנים הקרובות ואני אישית מעדיף מסך פלזמה לצפיה בטלויזה רגילה.
כאמור זה הטעם שלי והמסכים שלי הם דגמים שכבר לא נמכרים - יש דגמים חדשים היום, כך שאין צורך לפרט אותם.
אתה צריך לראות בחנויות מסכי פלזמה ו LCD בשידורים רגילים ולראות אם זה מתאים לך או לא - רק אתה יכול להחליט עבורך אם זה שווה לך את המחיר.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
כיום, את כל התשובות לשאלותיך תוכל לקבל בחנויות.
וזאת מאחר ויש להן את היכולת להדגים לך על המסך בו אתה מעוניין, גם הקרנה של:
DVD
YES HD
DIVX
וגם שידורים רגילים.
אל תבנה על DVD או DIVX, והבא כאלו דיסקים מהבית לבדיקה.
על YES HD ותוכן רגיל אתה יכול לראות (לדוגמא) במחסני חשמל בנשר (ליד חיפה)
אני מניח כי מאחר וזו רשת, הם חיברו YES HD בכל החנויות שלהם.
אין טוב ממראה עיניים, בטח לשאלות מסוג זה.

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כן כמובן ברגע שאני אלך לקנות טלויזיה אני אבוא ואבדוק איך היא מציגה תכנים ברמות שונות (שידורים רגילים, DIVX DVD HD). אבל רציתי פשוט לברר קצת קודם לפני שאני הולך ומתחיל לבדוק אין סוף דגמים, משווה מחירים, משווה חנויות וכל זה...

אם נגיד הייתי מקבל הרבה תשובות מאנשים שאומרים שסרטים באיכות DIVX ו DVD נראים לא טוב על המסכים החדשים אז הייתי מוותר על זה, כי בינתיים תכני HD עדיין נדירים ויקח זמן עד שזה יהפוך להיות מיין-סטרים. בינתיים אני מבין שאין על זה הסכמה ממש.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
סרט DIVX של 700 מגה = מכווץ "אחול מניוקי" = גרוע (גם על CRT אגב)
סרט DIVX של 1400+ = מכווץ "רגיל" = לא רע בכלל
סרט DVD = נראה מצויין
סרט HD מכווץ (פחות מ 8G מבחינתי) = נראה טוב מאוד
סרט HD לא מכווץ = נראה מצויין
שידורי SD = נראים סביר, אבל כמו שאמרו גם לי בהתחלה - מתרגלים.
אתה מהר מאוד שוכח איך נראו השידורים ב CRT שלך.

מפורט מספיק? ;)

shantax

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
:D(Y)

תודה רבה! בדיוק התשובה שבעצם רציתי לשמוע.
אם ככה אז נראה לי שבקרוב אני אקפוץ לחנות כלשהי ואתחיל לבדוק ברצינות מסכי LCD. (מן הסתם בקרוב אני כבר אפתח כאן דיון על "איזה מסך 32" אתם ממליצים...)

אגב, אם הבנתי אותך נכון אז HD מקווץ נראה בעצם פחות טוב מDVD רגיל?

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
לאו דווקא.
HD מכווץ נראה מגורען (בעיקר BD) אך עדיין מפורט היטב.
לכן זה משתנה מאחד לשני.
יצא לי להשוות אחד על השני בין finding nemo ב HD מכווץ לכ 4 ג'יגה לבין ה DVD,
ולומר לך בוודאות שה HD מנצח?
לא ממש..
אני לא בעל שריטה עמוקה לאיכויות לכן אחרים כנראה לא יסכימו איתי.
HD = בעל פירוט רב גם בכיווץ.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור