עזרה ברכישת מצלמה

רויי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם.
אני לקראת קורס צילום.
ברשותי מצלמת canon sx20 ואני מעוניין להשתדרג למצלמת כניסה.
הבנתי שיש הרבה מצלמות כניסה טובות וקשה לי לגבש החלטה.
המצלמות שאני מתלבט בניהן הן:
canon 550d
canon 600d
canon 650d, הבנתי שההבדל היחיד בין ה-550 ל-600 הוא במסך המפרקי ובין ה-600 ל-650 זה במסך מגע (עד כמה זה שימושי ויעיל?).
יש עוד מס' מצלמות שהמליצו לי עליהן:
NIKON D-90
NIKON D7100
NIKON D3200

אני אוהב לצלם בעיקר נופים, אנשים, חיות, אובייקטים מרחוק (אוהב לעבוד עם זום).
אחרי הקורס כנראה שארצה להמשיך ולעבוד בתחום אבל עדיין אין לי מושג באיזה תחום (אופנה, סטודיו, עיתונים, אמנות וכו'..).
אודה על כל עזרה.
תודה מראש: רויי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 550D כבר לא יוצרת כך שאם אתה מוצא אחת - זו באמת תמורה טובה לכסף
מסך מפרקי ומגע אלו תכונות שנחמד שיש במצלמה, אבל לדעתי זו לא חובה

לדעתי היום היתרון במצלמות הכניסה ל DSLR שייך לניקון
ה D3200 מדהימה, אבל גוף קצת קטן - אם זה מתאים לך ביד אז יופי של בחירה
ה D5100 היא בעלת גוף מוצלח יותר מזה של ה D3200 אבל חיישן קצת יותר ישן ועדיין לדעתי הבכירה הראשונה עבורך
ה D700 גוף יותר טוב מזה של ה D5100, אבל אותה חיישן ואותה איכות תמונה כמו ה D5100 - לא בטוח שווה לך לקפוץ למחיר שלה למרות שהיא טובה יותר מה D5100
ה D90 לדעתי עם גוף מאוד נוח ביד, אבל זה באמת דגם ישן, שלא עומד באיכות תמונה של המצלמות החדשות של ניקון

כך בחשבון שאתה בודק מחירים שהמחיר כולל גם מחיר לעדשה - וזה מביא אותי לשאלה, מה התקציב?

רויי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הקנון 550D כבר לא יוצרת כך שאם אתה מוצא אחת - זו באמת תמורה טובה לכסף
מסך מפרקי ומגע אלו תכונות שנחמד שיש במצלמה, אבל לדעתי זו לא חובה

לדעתי היום היתרון במצלמות הכניסה ל DSLR שייך לניקון
ה D3200 מדהימה, אבל גוף קצת קטן - אם זה מתאים לך ביד אז יופי של בחירה
ה D5100 היא בעלת גוף מוצלח יותר מזה של ה D3200 אבל חיישן קצת יותר ישן ועדיין לדעתי הבכירה הראשונה עבורך
ה D700 גוף יותר טוב מזה של ה D5100, אבל אותה חיישן ואותה איכות תמונה כמו ה D5100 - לא בטוח שווה לך לקפוץ למחיר שלה למרות שהיא טובה יותר מה D5100
ה D90 לדעתי עם גוף מאוד נוח ביד, אבל זה באמת דגם ישן, שלא עומד באיכות תמונה של המצלמות החדשות של ניקון

כך בחשבון שאתה בודק מחירים שהמחיר כולל גם מחיר לעדשה - וזה מביא אותי לשאלה, מה התקציב?

5000 ש"ח.
האמת הציעו לי לא פעם ולא פעמיים לקחת את ה-D90 אבל יד 2, האם D90 + עדשה 18-105 + עדשה 30-700 + כרטיס זכרון 16GB + תיק במחיר 400 זה סביר? הציוד בן שנתיים כמעט.
כשהלכתי להתעניין אז המוכר הציע לי את ה-550 שמגיעה עם שתי עדשות (18-55 ו-30-700), במחיר של 3900 ש"ח.
מצד שני אם הייתי לוקח את ה-600, וקונה את אותן עדשות בנפרד הייתי מגיע לאותו סכום.
תאמת, ויכול להיות שזה שטויות, מאוד התלהבתי מהצג הדיגיטלי שיש בניקון. עד כמה זה חשוב?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאמרתי ל D90 יש יופי של גוף וכן תצוגה LCD עילית שיש הרואים בזה יתרון, אפשר להשתמש במצלמה גם ללא הצג הזה ולהסתדר נהדר

כמו שאמרתי ה D90 היא מצלמה ישנה יחסית ואנשים בארץ רוצים בדרך כלל סכום כסף שלעתי האישית מוגזם עבור מצלמה משומשת. הסיפור לגבי עדשות הוא שונה היות והשחיקה שלהן היא נמוכה יותר.

אף אחת מהעדשות שאתה מדבר עליהן היא לא עדשה שהייתי רץ לרכוש - אני לא רואה הגיון לרכוש גוף מוצלח עם עדשות בנוניות.

בתקציב שלך הייתי הולך על ניקון D5100 ללא עדשת קיט (כ 2400 ש"ח), אבל עם עדשת 17-50 צמצם F2.8 של טמרון עבור ניקון (1800 ש"ח) ובשאר הכסף אתה יכול לרכוש עדשה נוספת או מומלץ יותר פלאש חיצוני (כמובן שניתן להמתין עם זה לשלב מאוחר יותר)

עדשת ה 17-50 היא עדשה נהדרת למתחילים וגם לצלמים חובבים- רוב החברים שלי שהם חובבי צילום מחזיקים עדשה כזו או דומה לה. הצמצם הגדול מאפשר קבלת צילום עם זמן חשיפה מהיר ועם עומק שדה רדוד

אני לא רואה בנושא טווח הזום המוגבל יחסית שיש בעדשה זו בעיה, בטח לא לצלם החובב - אני רואה בעיה ברכישת עדשות בנוניות עם טווח גדול כמו שרבים אוהבים לעשות ללא הבנה של הנושא. כאמור עם הנושא יתפוס אותך בעתיד תמיד ניתן לרכוש עדשות נוספות להשלים לך את הצרכים- אבל זה בעתיד.

רויי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כמו שאמרתי ל D90 יש יופי של גוף וכן תצוגה LCD עילית שיש הרואים בזה יתרון, אפשר להשתמש במצלמה גם ללא הצג הזה ולהסתדר נהדר

כמו שאמרתי ה D90 היא מצלמה ישנה יחסית ואנשים בארץ רוצים בדרך כלל סכום כסף שלעתי האישית מוגזם עבור מצלמה משומשת. הסיפור לגבי עדשות הוא שונה היות והשחיקה שלהן היא נמוכה יותר.

אף אחת מהעדשות שאתה מדבר עליהן היא לא עדשה שהייתי רץ לרכוש - אני לא רואה הגיון לרכוש גוף מוצלח עם עדשות בנוניות.

בתקציב שלך הייתי הולך על ניקון D5100 ללא עדשת קיט (כ 2400 ש"ח), אבל עם עדשת 17-50 צמצם F2.8 של טמרון עבור ניקון (1800 ש"ח) ובשאר הכסף אתה יכול לרכוש עדשה נוספת או מומלץ יותר פלאש חיצוני (כמובן שניתן להמתין עם זה לשלב מאוחר יותר)

עדשת ה 17-50 היא עדשה נהדרת למתחילים וגם לצלמים חובבים- רוב החברים שלי שהם חובבי צילום מחזיקים עדשה כזו או דומה לה. הצמצם הגדול מאפשר קבלת צילום עם זמן חשיפה מהיר ועם עומק שדה רדוד

אני לא רואה בנושא טווח הזום המוגבל יחסית שיש בעדשה זו בעיה, בטח לא לצלם החובב - אני רואה בעיה ברכישת עדשות בנוניות עם טווח גדול כמו שרבים אוהבים לעשות ללא הבנה של הנושא. כאמור עם הנושא יתפוס אותך בעתיד תמיד ניתן לרכוש עדשות נוספות להשלים לך את הצרכים- אבל זה בעתיד.

תודה רבה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=293330

+

2 עדשות, 50mm/1.8+ tamaron 17-50/2.8 or sigma 17-70/2.8-4.0

אמנם המצלמה יד שניה ועברה כבר 30K קליקים, אבל אם אתה צלם חובב יקח לך הרבה זמן עד שתגמור אותה.
מה שכן תקבל:
מצלמה מתקדמת יחסית, גוף עם 2 גלגלות וגודל בינוני. איכות ונוחות.
זה כולל גריפ!

היתרון :
1. תלמד על מצלמה איכותית עם 2 גלגלות, בעתיד שתרצה להשתדרג לא תצטרך להתרגל מחדש לזה.
2. המחיר בדיחה.
3. תוכל למכור שוב כיד 2 (תכלס 3) בעוד שנה שנתיים ב 800-1000 ש"ח בקלות.

העדשות ישמשו אותך לתמיד.
המצלמה + העדשות:
500+2000+1600
----------------------
4100 ויצאת עם 900 ש"ח בכיס :), פנק עצמך בטנק דלק (lol)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי , נכון ל 40D יש גוף מוצלח, אבל חיישן מיושן לא בסטנדרט של המצלמות המודרנית
לפחות המחיר שפוי :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בתור אחד עם כזה חיישן, אני יכול להגיד לך שאני לא מרגיש רע איתו.
אלו חיישנים מעולים. אפילו לדעתי שלי אחד אחורה.
בשביל התחלה ולימוד זו עסקה פצצה.
בתמחור הזה אי אפשר לצאת גם עם 2 עדשות כאלו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי, עד כמה שאני זוכר אין לך את החישן הזה
ועדיין קשה לי להמליץ על ה 40D

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לי יש 20D.
לנמר יש 40D , שאל את דעתו :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK, האם ראית את היכולות הצילום של מצלמות ה DSLR החדשות
החישן הישן לא יכול לספק זאת

עשיתי בזמנו השוואה של תמונה עם המצלמה של נמר (40D) מול המצלמה שלי שגם לה חיישן ישן ואצלי איכות התמונה והיכולת ב ISO גבהוהה הרבה יותר מוצלחת והחישנים החדשים עוד יותר טובים.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האם זה חשוב למתחיל? לא.
להפך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אולי זה לא חשוב - אבל עדיין קשה לי להמליץ על מצלמה שמספקת איכות תמונה פחות טובה ממה שמקובל היום בשוק

כדי ללמוד לצלם לא חיייבים גוף מוצלח יותר צריך אפשרות נוחה להגדיר את הפרמטרים ובכך כל DSLR יעשה את העבודה ובטח שמצלמה כמו הניקון D5100 שגם מספקת איכות תמונה טובה מאוד.

רויי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם זה חשוב למתחיל? לא.
להפך.
אורי, האם זה מזיק למתחיל?
הרי יבוא יום ואני אצטרך להחליף אותה, אז למה לא לחסוך את כל ההוצאות ולרכוש כבר אחת טובה?
אני חושב שאני מצלם ברמה טובה מאוד (למדתי ככה מחברים ומחיי היום יום), אבל בהחלט חייב לקחת קורס.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור