עזרה בקניית מצלמה!

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
רגע לפני...
אם אני ילך על קנון EOS T6 1300D עם עדשה קיט או EOS M10 + קיט (ללא מראה) זה כן יהיה משמעותי מה G9 X
(אני לא מתכוון להחליף עדשות)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות DSLR הן באמת מצלמות עם חיישן גדול, צורת התפעול שלהן שונה ממצלמות קומפקטיות הצילום הוא דרך העיניית בלבד והן גדולות יותר וכבדות יותר - האם זה אופציה, זו שאלה שרק אתה יכול לדעת את התשובה.

מעבר לכך עדשת קיט מספקת צמצם קטן ולמרות גדול החיישן הגדול, לא תוכל לקבל עם עדשת קיט עומק שדה רדוד, יותר מכך עדשת הקיט של קנון היא בנונית מאוד ומגבילה את היכולת לקבל תמונה טובה מהמצלמה.

דגם המוזר M10 הוא ממש לא נוח לשימוש אני לא ממליץ ללכת בכיוון עליו, יותר מכך לדעתי מצלמות ה DSLR של ניקון מספקות איכות תמונה טובה יותר עבור מצלמות הכניסה שלהן, אבל גם שם יהיה צרוך ברכישה של עדשה אחרת ולא להשתמש בקיט.

אפשרות מעניינת זו עדשת סיגמא 17-50 F2.8 שמספקת איכות אופטית טובה עם צמצם גדול ויש דגם עבור קנון עם ה 1300D או דגם לניקון עם D3300 - אבל כאמור אני לא עם זה הכיוון עבורך.

בגדול יש את פנסוניק LX100 שמגיעה עם חיישן קצת יותר גדול (אניצ' ושליש) מזה של קנון G9 X (שיש לה 1 אינצ') ויש לה עדשה עם צמצם גדול - אני חושב שהיא טובה יותר מה G9 X II, אבל זה לא קפיצת מדרגה (מנצחת בנקודות), יש גם את סוני RX100 עם נתונים דומים לאלו של G9 X, אבל מספקת איכות תמונה קצת יותר טובה (שוב ניצחון בנקודות בלבד)

אופציה מעניית נוספת יכולה להיות מצלמת פוזי X-A10 עם עדשת קיט חיישן בגדול זהה לזה של DSLR, קטנה יותר ושימוש כמו מצלמה קומפקטית , עדשת קיט (16-50) שמפתיעה לטובה, אבל אין לה צמצם גדול ויהיה קשה לקבל איתה עומק שדה רדוד (אבל היא מספקת תמונות מוצלחות מאוד וגם בתאורה חלשה היא לר רעה כלל) - יש דגם מוצלח קצת יותר X-A3 שעולה קצת יותר ומשפר את איכות התמונה, מערכת הפוקוס, מבך מגע, קצב צילום - כולמר הכל יש שיפור בכל תחום חשוב. - יהיה קל לקבל איתה תמונות טובות יותר מה SX720

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רוצה לציג כאן תמונה זהה ב ISO 3200 שזה קצת גבוהה, אולי הכי גבוה שה SX720 מסוגלת לצלם בו - ערך גבוהה עוזר לקבל תמונה ברורה בתאורה חלשה

בבקשה
פויגי' X-A3
http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-a3/FULLRES/XA3hSLI03200NR3D.HTM

קנון G9 X II
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-g9x-ii/FULLRES/G9X2hSLI03200NR2D.HTM

קנון 1300D
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t6/FULLRES/T6hSLI03200NR2D.HTM

קנון SX720
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-sx720/FULLRES/SX720hSLI3200.HTM

ניקון D330
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d3300/FULLRES/D3300hSLI03200NR1D.HTM

פנסוניק LX100
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-lx100/FULLRES/LX100hSLI03200NR6D.HTM

אני חושב שהתמונות מדברות בעד עצמן :)

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
וואו! ממש תודה! זה צולם בעדשת קיט? כי לטעמי הניקון לוקחת בגדול (אחריה הפוג'י) אין כזה הבדל בין השאר חוץ מ720 שהיא גרועה...
מפריע לי גודל רק שהקנון לא יותר גדולה מהדמוי SLR ואני מוכן להתפשר בשביל האיכות.
פשוט הציעו לי דיל של 1300D עם קיט + עדשה EF 75-300MM במחיר כמו ה G9X.
א. העדשה הנוספת הגדולה, היא טובה באיכות ובצמצם? או שגם היא נקראת קיט רק יותר גדולה?
ב. זה נכון שכדאי עדשה 50 MM קבועה (הזולה 500 ש"ח) וזה בוודאות יתן תמונה בפול איכות או שזה רק מיתוס...
ג. אמרת שמצלמים דרך העינית - למה זה ככה כי זה יותר טוב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כך בחשבון שזה צולם עם עדשות טובות :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בו נעשה סדר,

אתה מחפש דיל או מצלמה שמתאימה לך?
הייתי שמח לקישור לדיל לראות מה בדיוק יש שם - לדוגמא עדשת 75-300 זו עדשה מאוד ישנה ולא משהו לספר לחברים עליה.

עדשת 50 ממ זו עדשה נהדרת למחירה מספקת צמצם גדול F1.8 חדות טובה והיא אחת העדשות הזולות שיש בשוק - אבל שוב אתה מחפש דיל או פתרון כולל?

אם אתה מתכוון ללמוד את הנושא ולהתפתח אז מצלמת DSLR או ללא מראה יכולה להיות כיון מוצלח לחשוב עליו, מעבר לכך לא נוח לקחת מצלמה גדולה עם מספר עדשות וגם לי שאני חובב צילום זה לא ממש קל :)

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מחפש פתרון כולל - שזה אומר מצלמה שתתן לי איכות טובה ובלי להפוך אותי לצלם :)
אני לא בקטע לסחוב עדשות ולשחק הרבה עם מצלמה, הייתי רוצה קטנה ועם זום אבל כבר הבנתי שזה לא בתקציב שלי....
לכן אני מוכן להתפשר קצת על גודל ועל זום כדי לנסות לקבל חדות.
בתמונות ששלחת הG9X היה נראה לעומת הניקון כמו ההבדל בין בנאדם שצריך משקפים למי שרואה 6:6...
לפני שעה פגשתי חבר ובדיוק היה לו ניקון D3300 עם עדשה 18-140MM והוא סיפר לי נפלאות עליה - לי זה לא מתאים כזה גודל עדשה.
א. השאלה האם הניקון עם קיט תהיה ברמה כמו התמונה
או שבאמת הG9X היא חדה רק שבגלל ההשוואה זה בלט לי בעין והיא תספק אותי?

ב. הייתי הולך על הקנון אבל מהתמונה ששלחת זה לא היה משמעותי יותר מהG9X כדי להיתקע עם הגודל (הדיל שהציעו לי זה מחבר שקנה זה מופיע מלא באתרים בזאפ בתור עיסקה סנטנדרט אבל זה לא רלוונטי "האף" הענק של העדשה)
חשוב לי לציין שאני לא מתכוון לצלם נוף העיקר אצלי זה תמונות של ילדים או משפחה אבל שיצאו נורמלי!
תודה רבה רבה!

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
גם מה שהתכוונתי בעומק שדה רדוד לא שאני יצלם דבורה בתוך פרח...
אלא שאני יצלם ילד בדשא משחק ומסביב מטושטש
שוב תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי קנון G9 X II או פנסוניק LX100 יכולות לספק אותך - ותמיד יהיו מצלמות טובות יותר או עדשות טובות יותר.

לדעתי לרכוש מצלמת DSLR עם עדשת קיט זה ביזבוז כסף, אבל מוכרים זאת כך היות ורוב העולם חושב על איזה גוף לרכוש ולוקח זאת עם עדשת קיט (ולא מבין למה התמונות לא מוצלחות כמו שהוא חשב שזה צריך להיות)

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אני ילך על מצלמה ללא מראה (קיבלתי מהפורום חשק להתקדם קצת..)
ה X A10 עם עדשת הקיט היא נחשבת מוצלחת יותר מהG9X ׁ(היא נראית לי קומפקטית חוץ מהאף)
א. איך הממשק של פוג'י מסובך?
ב.זה מתאים גם למי שלא למד צילום??
תודה...

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ליתר דיוק -
הייתי בקאמרה והמוכר שם שיכנע אותי שעדיף לי ללא ספק לקחת את 1300D יותר מהG9X וזה כמה רמות מעל (עם עדשת הקיט) ולא השתכנעתי כי אני יותר מאמיך לך...
לדעתך הפוג'י עם הקיט עדיפה על הקנון עם הקיט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אישית לא אוהב את רשת קאמרה, לא בכל הסיניפים שלהם יש מוכרים מקצועיים והם לפעמיים נותים להמליץ על ציוד לפי מה שמתאים להם יותר ממה שמתאים ללקוח, יותר מכך האחריות שלהם היא של 4H שלא נחשבת אחריות מוצלחת.
אם כבר רוכשים ציוד אצלם להקפיד לרכוש עם אחריות של יבואן הרשמי.

מעבר לכך - אתה יכול לראות (בקישורים שסיפקתי) שלמרות החיישן הגדול איכות התמונה של קנון בתאורה חלשה לא ממש מדהימה (כן היא יותר טובה מה G9 X, אבל לא מול המתחרים), ל DSLR של לקנון (כמו גם ניקון) יש יתרון עבור מי שרוצה להתקדם בתחום עם מגוון עדשות, וציוד משלים נוסף, אבל תפעול של DSLR הוא לא הכי טבעי למי שמגיע מרקע של מצלמות קומפקטיות - מצד שני תפעול של מצלמות ללא מראה זה תפעול זהה לזה של מצלמות קומקפטיות וכך גם מצלמות פוג'י שאומנם לא נחשבת הכי קלה לשימוש, אבל תפעול אוטמטי בטוח יהיה לך יותר נוח ממצלמת DSLR.

חשוב לי לציין שצלמים רציניים מעדיפים את צורת התפעול של DSLR ויש לכך יתרונות, אבל אני חושב שזה לא הכיוון שלך

אם יש לך אפשרות לעלות בתקציב, או לנסות למצוא ביד שנייה - מצלמה כמו סוני A5100 (או A6000 הטוב יותר) עם עדשת קיט תקבל מצלמה קטנה עם עדשה קטנה (ללא האף שמפריע לך) וחיישן זהה לזה שיש במצלמות DSLR של ניקון (בדרך כלל ניקון משתמשת בחיישנים של סוני). עדשת הקיט היא סבירה, אך עדיין מדובר על איכות תמונה טובה מאוד - החסרון הגדול של סוני שעדשות נוספות למצלמה לא זולות כלל (מעולות, אבל יקרות)

בבקשה תמונה זהה למה שהצגתי קודם הפעם עם סוני A5100
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a5100/FULLRES/A5100hSLI03200NR2D.HTM

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה!
הסוני ממש יקרה!
אני יודע שאני סגנון שאת המצלמה שיהיה לי אני אלמד אותה אבל אין מצב שאני יקנה עוד עדשות (עצלן כרוני;))
לכן אני שואל עם עדשת קיט פוג'י VS קנון (1300D&G9Xׂ) מי יתן לי יותר - כמובן בשימוש נכון...
תודה!

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש מצב שמצאתי מישהו שימכור לי את הסוני 5100
אז השאלה ככה - לפי הנתונים דלעיל - עם עדשת הקיט בלבד - עם מי אני יצליח יותר עם הפוג'י או הסוני או הקנון?
תודה מראש!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הפוגי מצלמה מאוד מפתיעה לטובה עם עדשת קיט לא רעה כלל - אבל היא לא קטנה
הסוני מצלמה מוצלחת עם חיישן נהדר, עדשת הקיט בנונית, אבל תספק אותך לדעתי - היא קטנה וגם עדשה לא גדולה וזה חשוב לך, אז .... :)

כן, לא התיחסתי לקנון באותה רשימה ... G9X לא באותה רמה וה DSLR לא תתאים לך לדעתי (לדעתי היא גם פחות טובה)

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מחכה לתשובה על המחיר לסוני....
על הצד שאני יהפוך "לצלם המשפחתי" ;) (מה לעשות כבר חפרתי מלא....)
א.יש עדיפות למסך מגע- זה שיקול?
ב. יש איזה עדשה מומלצת שבעתיד אני יוכל להשתדרג אליה - לפוג'י או לקנון לא יקרה (תלוי כמה פידבק אני יקבל...)
ג. יש בזה שוק של יד 2 או אפשרות להתאים מחברה אחרת במחירים "הגיוניים" לאזרח ההוגן? (למי יותר קל להשיג פוג'י או קנון)
תודה!

1 Lior

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
סליחה....
בסוף הסוני לא יצאה אל הפועל (זה A5000 והבנתי שהוא פחות מוצלח)
יש לי אפשרות שחבר מחו"ל יביא לי סוני אלפא NEX-6 אני יודע שזה ישן השאלה אם הוא יהיה עדיף מהפוג'י
או שיש דגם ללא מראה מומולץ (ולא יקר)
תודה ושוב תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הפוג'י עדיפה, אם לא מדובר גם כאן על פוג'י ישנה :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור