עזרה בקניית מצלמה איכותית ראשונה בבקשה?

Idan25

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לחברי/ות הפורום.
אני פונה כי אני צריך עזרה והכוונה מקצועית ברכישת מצלמה ראשונה חדשה.
אציין שאני לא צלם מקצועי. אני צלם חובבן. אין לי כוונה להתמקצע בתחום הצילום.

שימושי המצלמה:
1. צילום: טיולים בארץ ובחו"ל וצילום של טבע, נוף, ערים, אנשים במצבים של אור יום + ערב ולילה.
2. שימוש: לצלם תמונות + וידאו. דגש על צילום תמונות.
3. כללי: אני מחפש מצלמה איכותית למרות שאינני צלם מקצועי. אני אוהב לטייל בארץ ובחו"ל ולצלם את החוויות. עד היום צילמתי במצלמה הסלולארית (טלפון נייד). אשמח לעזרה ברכישת מצלמה מקצועית. אני לא רוצה להזמין מצלמה מחו"ל או לגשת לחנות ולרכוש ואינני אדע דבר על התוצר שרכשתי.

אין לי ידע ב:
1. אין לי מושג או ידע בסוגי מצלמות של: קומפקטית, SLR, DSLR, Mirrorless.
2. אין לי מושג או ידע בחברות שמייצרות מצלמות כגון: Cannon, Fuji, Nikon, Sony, Panasonic ועוד.
3. אין לי מושג או ידע מה אומר המושגים של: מגה פיקסל, רזולוציה, זום אופטי, גודל חיישן, עדשות בכל מיני גדלים ועוד.

מה אני מחפש במצלמה?
1. עלות תקציב: רכישת מצלמה הינה 3,500 ₪. אני מוכן לחרוג ב – 500 ₪. סה"כ: 4,000 ₪. עדיפות לפחות.
2. איכות צילום: מצלמה שתספק את איכות הצילום בתמונות + וידיאו ברמה הכי גבוהה באור יום + לילה ותנאי מזג אוויר בהתאם לתקציב.
3. וידיאו ושמע: מצלמה שתוכל להקליט וידיאו ושמע באיכות 1080p או 4K.
4. נוחות: מצלמה נוחה מבחינת כפתורי הפעלה, מסך גדול שיהיה ברור וקריא וכן מצלמה לא כבדה מדי. שיהיה נוח לטייל ולתעד.
5. מהירות:
מחפש מצלמה בעלת מהירות צילום של תמונות הכי גבוהה שאפשר. כמו כן, מצלמה שמרגע שאני מפעיל אותה אפשר לצלם איתה במהירות.

סיכום:
אני מחפש מצלמה מתקדמת, איכותית, נוחה, לא כבדה מדי בעלת מצב צילום הכי טוב אפשר.
כמו כן, אני מחפש לקנות מצלמה אחת ושהיא תחזיק מעמד עד שהיא תפסיק לפעול.
אין לי מחשבה כעת על לקנות מצלמה ואז להתחיל לשדרג אותה.
אשמח שתשלחו שמות של דגמים. במידה וניתן אשמח שתציינו יתרונות + חסרונות במידה ואפשר בבקשה.

תודה רבה לעוזרים/ות.
שבוע טוב ויום טוב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יצא לי היום לפגוש דיל מעולה למצלמה נהדרת שיכולה להתאים
פוג'י X-T20 עם עדשת פוג'י 18-55 F2.8-4
https://www.camerashop.co.il/product/18-55fuji-x-t20-יבואן-רשמי?aff=Zap&aff_a=1

בית הצילום הוא מקום אמין וטוב והאחריות היא לשנתיים של היבואן הרשמי.
מדובר על מצלמה עם חיישן מעולה שמספקת איכות תמונה מעולה בסטיילס יש למצלמה וידאו 1080 וגם 4K ובנוסף יש כאן עדשה מעולה זו לא עדשה רגילה שמגיעה עם המצלמה זו עדשה נהדרת (אומנם עם טווח זום קצת קצר) - מדובר כאן על דיל מעולה שלדעתי קשה למצוא בנקודת הזמן משהו טוב יותר.

נכון זה קצת יותר יקר ומגיע לקצה התקציב, אבל לדעתי עם הדיל עדיין קיים כדי לבדוק אותו.

סט נוסף שאפשר לבדוק הוא סוני A6000 מצלמה נהדרת, דגם קצת ישן, אבל עדיין מוצלח (תמונות סטיילס מוצלחות וידאו 1080 מוצלח) ביחד עם עדשת סוני 18-105 שהיא עדשה מדהימה (עם טווח זום יפה), גם בקצה העליון של התקציב
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797

מדובר על מצלמות שניתן להחליף בהן עדשות, הן נקראות מצלמות ללא מראה, אבל אם מחברים למצלמה רק עדשה אחת ולא מחלפים עדשה אז זה כלל לא משנה איך קוראים למצלמה.

שני בחירות מעולות כאשר בגדול:
לזכות פוג'י אני רוצה לציין דגם חדיש יותר וידאו 4K
לזכות סוני עדשה עם טווח זום גדול יותר

Idan25

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום carmi, ערב טוב.
תודה רבה על תגובתך המפורטת.
יש לי מספר שאלות כדי להבין בבקשה:
1. מה כוונתך "טווח זום קצת קצר"? זה טוב או רע?מתנצל. כפי שהקלדתי, אין לי ידע כלל בתחום המצלמות.
2. איזו מצלמה יותר איכותית מבחינת צילום תמונות + וידיאו, האם מצלמה ללא מראה DSLR או סוג אחר? מה יתרונה של מצלמה לא מראה בבקשה?
------------
• האם תוכל לשלוח לי המלצה על מצלמה של Cannon או Nikon או Sony איכותית בבקשה?
האם המוצרים של החברות הנ"ל יותר טובים מחברת Fuji?
• האם במצלמת Fuji ששלחת, המסך בה מתפרק (שינוי זוויות)?

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רשמתי לך המצלמות על שתי מצלמות מעולות בתקציב שלך
פוג'י יותר טובה כי החדשה יותר ויש לה גם וידאו איכותי יותר, אבל טווח הזום שלה הוא רק כפול 3
סוני מצלמה קצת ישנה פחות טובה באיכות התמונה ובוידאו מהפוג'י, אבל עדיין מצלמה נהדרת ועדשה טובה עם טווח זום שקרוב לכפול 6.

לניקון אין בתקציב הזה מצלמות שעושות אוטופוקוס בוידאו (פשוט יש לעשות פוקוס ידני בזמן צילום וידאו כל הזמן) מה שהופך את המצלמה ללא מתאימה לוידאו.

לקנון יש מצלמה שיכולה להתאים כמו קנון 800D עם עדשת קנון 18-135 STM
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937966
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

מודבר על מצלמת DSLR שהיא גדולה יותר וכבדה יותר ואיכות התמונה שלה בסטיילס ובוידאו לא תיהיה טובה יותר מאלו של סוני ובטח לא מהפוג'י. גדול פיזי ומשקל לא מפרעים אז - זו יכולה להיות אופציה נחמדה.

למרות שקנון היא החברה שמוכרת הכי הרבה מצלמות בעולם המצלמות שלה הן לא בקדמת הטכנולוגיה ולכן אני ממהר להמליץ על קנון.

יש דברים חשובים במצלמה כמו איכות תמונה, יכולות פוקוס, איכות וידאו וכך כאמור קנון קצת פחות טובה, אבל יש לה את מה שקל למכור מסך מפרקי מלא :)

בפוג'י גם יש מסך מגע, אבל הוא רק ניתן להטייה ולא מפרקי מלא (יש הפשרות שינוי זווית בלבד)

בהקשר של סוג המצלמה אין קשר ישיר בין מבנה המצלמה לאיכות התמונה יש מצלמות ללא מראה טובות ויש כאלו שפחות וכך גם מצלמות DSLR. ובטח אין קשר בין גדול פיזי של מצלמה לאיכות התמונה.

מצלמות DSLR אלו מצלמות עם עינית אופטית שניתן לראות בה את מה העדשה רואה (בעזרת מראה משעלה את התמונה לעינית) וניתן להחליף בהן עדשות. מצלמות אלו בנויות לצילום דרך העינית, ומערכת הפוקוס שלהן בנויה לכך וכך גם רוב העדשות שלהן, צילום וידאו הינו דרך המסך ודורש מערכת פוקוס שונה, ועדשות שעובדות שונה לכן ניקון לא טובה בכך, לדגמים מתקדמים של קנון כמו 800D יש יכולת זו וצריך להסיף לכך עדשות מסוג STM או NANO היקרות יותר.

מצלמות ללא מראה הם מצלמות ללא עינית אופטית ואז גם לא צריך מראה ומכן השם שלהן, מצלמות אלו בדרך כלל מגיעות עם עינית אלקטרונית שמציגה בדיוק את מה שרואים במסך ויש לכך מספר יתרונות כמו מערכת פוקוס אחת לוידאו ולסטיילס וכל עדשות מתאימות לכל דבר. יש יכולת לראות במסך ובעיניית בדיוק את התמונה שתצא לפני שצילמנו אתה. יש אפשרות לזיהוי פנים ועוד יכולות שמצלמות DSLR לא מסוגלות לספק.

העולם עובר לאחרונה למצלמות ללא מראה וגם ניקון וקנון שלא היו במשחק הזה מכניסים כעת מצלמות כאלו ברמות בכירות שלהן. בנתיים פוג'י, סוני כמו גם אולימפוס ופנוסניק הן החברות המובילות התחום הזה - וכל החברות האלו הן חברות יפניות ידועות ורציניות מאוד.

Idan25

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על הסבר המצלמות והטכנולוגיות carmi. מעריך את המידע שלך מאוד.
תודה רבה!
1. קראתי ביקורות באתרים בחו"ל על מצלמת Fuji X-T20. בהחלט מדובר במצלמה שמקבלת שבחים.
אני ראיתי שהמצלמה הנוכחית יצאה בשנת 2017. אני מתכוון לרכוש מצלמה חדשה בעלות של יותר מ - 3,000 שקלים.
במעמד של קנייה, אני אשמח לרכוש מצלמה מרבעון אחרון של שנת 2018 ואילך. לו ואין מצלמה יותר איכותית בהתאם לתקציב אני חושב שאלך על מצלמת ה - Fuji.
2. אין לך דגמים יותר מתקדמים וחדשים להציע לי מלבד Fuji בבקשה?
3. לו ואחליט לרכוש את מצלמת Fuji שהמלצת, האם יש בית עסק בישראל שאני יכול לגשת אליו, לבחון את המצלמה, לאחוז בה ולראות האם היא נוחה לי. האם אתה מכיר בית עסק שהצרכן יכול להתרשם מהמוצר טרם קנייה?
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המצלמה של פוג'י באמת לא ממש חדשה, דגם חדש מחליף אותה ה X-T30 ממש יוצא כעת, ומה שהופך את הדגם הזה למשתלם מאוד במחיר.

אתה יכול להמתין כמה שבועות/חודשים שה X-T30 תגיע, אבל לבטח היא תיהיה יקרה יותר וההבדל בין המצלמות ממש לא גדול, נכון חיישן חדש 26 MP מול 24 MP אבל מתמונות שראיתי ההבדל ממש זניח

ראה תמונה ב ISO 3200
X-T20
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-t20/FULLRES/XT20hSLI03200NR5D.HTM

X-T30
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-t30/FULLRES/XT30hSLI03200NR5D.HTM

כך שאני חושב שנכון שיש דגם חדש, אבל זה לא טלפון שיש שינויים גדולים בין הדגמים
ראה השוואה בין הדגמים
https://cameradecision.com/compare/Fujifilm-X-T20-vs-Fujifilm-X-T30

אני מאמין בכל מקום שימכרו לך את המצלמה אתה יכול להוציא אותה מהקופסה להחזיק אותה ביד - בכל מקרה אתה יכול לקפוץ לשמעוני היבואן (הם נמצאים ליד קניון אילון)
https://www.dunsguide.co.il/C04813a353b34c08280a1acdf6b03563a_ציוד_ואבזרי_צילום/קבוצת_חברות_שמעוני/

http://www.fujifilm.co.il/

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אנחנו חיים בעידן שבו שינויים טכנולוגיים מתרחשים הרבה ומהר. לכאורה:זו מחשבה נכונה לקנות מצלמה מדגם של 2019 ולא להעדיף את זו מדגם 2017.

אבל: כמו בהרבה טכנולוגיות דהיום,גם עולם הצילום בין 2017 ל 2019 לא ממש עשה קפיצת מדרגה שהופכת את החלטת הקנייה,לטובת מודל 2019,כדאית יותר. ההבדל בין שתי המצלמות האלה (וזו דוגמא טובה למה שאני רוצה לאמר) הוא קטן מאוד שבא עם תג מחיר גדול מאוד.
אם מכמתים את הטכנולוגיה פר שקל לכל אחת מהמצלמות האלה ההפרש,במחיר,בין השתיים לא מצדיק לגרום לשנוי בהחלטת הקנייה ולשלם על היקרה/חדשה יותר.

כדי לדעת מהי מהות השינוי הטכנולוגי בלקיחת תמונה בין דגם "ישן" יותר לחדש יותר צריך ניסיון. מי,שנניח,צילם במצלמות הכניסה של פוג'י ועובר ממנה ל T-30 כבר יודע שהטכנולוגיה והתכונות שבה יתנו לו יותר שליטה בפרמטרים שצריך כדי לקחת תמונה אומנותית וכזו שמספרת סיפור טוב יותר מאשר עם דגם הכניסה. מי שלא התנסה ההפרש בטכנולוגיה לא אומר דבר ולא בטוח שידע איך לנצלו.

גוף המצלמה הוא הפרמטר הפחות חשוב בדרך לתמונה טובה ומענינת. העדשות חשובות יותר והכי חשוב הוא בעל העין שמציצה בעינית ואצבע,שלו,שמחליטה על לקיחת התמונה.

ועם קשר לאמור לעיל: פוג'י ידועה כחברה הקשובה ללקוחות שלה. לא מעט מהתכונות שפוג'י הטמיעו במצלמות שלהם נובעות מהערות והארות של משתמשי פוג'י והדבר נכון גם לגבי ה T-20 ה"ישנה" פוג'י ממשיכה לתמוך המצלמה הזו וכדאי לעקוב אחרי עדכוני הקושחה שהחברה מפרסמת...ולא פעם העדכונים האלה,שכבר הוטמעו ב T-30,יגיעו או הגיעו כבר ל T-20 מה שהופך את הפשרה לגביה לפחות...:"כואבת".

מנחם.

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מתי הדגם החדש יבוא לארץ? האם המחיר של הקודם ירד או שכדאי לי כבר לקנות אותו ב4000 ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 4000 שח זה מבצע של דגם קודם המחיר הרגיל היה מעל 5000 שח :)

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מלפני חודשיים שהתחלתי לברר הXT20 עלתה 4000 או 4300 השאילה שלי האם היא תרד עוד כאשר תגיע הXT30 לארץ,
ומתי הXT30 תגיע לארץ?

Idan25

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על האינפורמציה כרמי ומנחם.

1. אשמח לראות מכם מידע על דגמים מתקדמים יותר ממצלמת Fuji X-T20 בדגש על חדשים מרבעון אחרון של שנת 2018 ואילך.
האם תוכל/ו לשלוח לי בבקשה קישורים למצלמות יותר מתקדמות מ – Fuji X-T20 בבקשה?

הערה: נכון לעכשיו, נראה שאני ירכוש את המצלמה Fuji X-T20 עם עדשת 18-55, אך תחילה אני מעוניין לראות דגמים יותר טובים מ – Fuji X-T20, ושוב פעם – חדשים ומוצלחים.

2. האם ידוע לך כרמי או מנחם או גולש/ת אחר/ת מתי מצלמת Fuji מדגם X-T30 תתחיל להיות משווקת בישראל?

תודה רבה על העזרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה אתה צריך דגמים חדשים ומתקדמים יותר ???
מה דגם ישן יותר מצלם פחות טוב, לא חייבים את הדגם החדש ביותר.
יש את ה X-T30 שעוד לא נמכר בארץ, יש גם דגמי פוג'י בכירים יותר ויקרים יותר האם זה מעניין אותך?

Idan25

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום כרמי,

מה שלומך?

נכון, לא מה שיותר חדש מעיד על איכות הצילום ושלל גימיקים טכנולוגיים.

מה שעושה את המצלמה זה מי שאוחז בה ומתעד.

בכל זאת, אני מתכוון לקנות מצלמה.

אותו מוצר שאני יבחר, אני אשלם עליו יותר מ – 3,000 ₪, אני מעוניין שכל הקלפים יהיו פתוחים לפניי טרם קבלת החלטה.

אשמח לראות דגמי Fuji בכירים.

בנוסף, מדוע דווקא חברת Fuji? זו חברה שיש לה את המוצרים בשיא הטכנולוגיה על חברות מתחרות?

לגבי הגדרתך ''יקרים יותר'', אין לי כוונה לרכוש מצלמה בכירה יותר מטווח עלות של 5,000 ₪ ומעלה.

בנוסף, האם אתה עשית שימוש במצלמת Fuji XT-20 בעדשת 18-55?

במידה וכן, אתה יכול לכתוב מה יתרונותיה וחסרונותיה מבחינתך בבקשה?

כמו כן, אני בהחלט אדם שיודע להעריך ולשמור על דבריי.

העדפה שלי היא לרכוש את מצלמת Fuji XT-20.

כאשר אני אקנה מצלמה + עדשה בעלות של 4,000 ₪, זו תהיה הקנייה הראשונה ולדעתי גם האחרונה של מצלמה.

אין לי כוונה להחליף מצלמה בעתיד – להערכתי.

האם המצלמה תוכל להחזיק לטווח ארוך (שנים) מבחינת איכות הצילום ועוד בבקשה?

תודה רבה על עזרתך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה הולך להשקיע יותר מ 3000 ש"ח על מצלמה וחושב אני משקיע הרבה כסף ורוצה את המוצר הטוב ביותר שיש בתקציב ובטח זה לא סכום צנוע.

כל זה נכון ואתה לחלוטין צודק בצורת החשיבה שלך, אבל צריך לקחת בחשבון שמדובר על מצלמות ברמה גבוהה ועבור מצלמות כאלו הסכום שאתה משקיע הוא סכום עבור מוצר התחלתי בקטגוריה הזו.

כעת חברת פוג'י מחליפה דגם מסוים והוא נמכר כעת בחבילה עם עדשה במחיר מעולה ואין כעת בתקציב הזה מצלמה אחרת שאני מכיר שמספקת יכולת כזו.

לפוג'י יש מצלמות בדגמים בכירים יותר, אבל הם יקרים יותר ולא בתקציב שלך, כך שאני בכלל לא מדבר עליהם כעת.

יש מצלמות מוצלחות של פנסוניק ואולימפוס עם סטיילס ווידאו מוצלח, אבל בחברות האלו בחרו בחיישן קצת יותר קטן, שהוא יהיה פחות מוצלח לצילום בתאורה חלשה - והבנתי שזו אחד הדרישות שלך.

לניקון יש מצלמות DSLR עם איכות תמונה מוצלחת, אבל אין להן יכולות לעשות אוטופוקוס אמיתי בוידאו (כלומר צריך לעשות פוקוס ידני כל פעם שמזזים את המצלמה בזמו צילום הוידאו או שהאוביקט זז) - נקודה זו פוסלת את מצלמות ניקון.

קנון יש לה מצלמות DSLR עם איכות תמונה לא רעה, פחות טובה בתאורה חלשה (מול ניקון, סוני פוג'י וברמה זהה לזו של אולימפוס ופנסוניק), יכול לאוטופוקוס בוידאו, אבל וידאו שלה רך ופחות טוב מול המתחרים - כך שאני פחות ממליץ על קנון.

סוני מצלמות הכניסה של סוני לתחום לא זולות, הדגם היחיד שבא בחשבון הוא ישן, או דגם יקר יותר ואז יהיה צורך בעדשה זולה ופחות טובה. יותר מכך עדשות עדשות סוני לא ממש זולות.

למרות שרבים חושבים כך לא צילמתי עם כל דגמי המצלמות שיש בארץ וכן לא יצא לי לצלם עם פוג'י X-T20 עם עדשת 18-55, אבל כן יצא לי לצלם עם עדשת 18-55 עם דגמי פוג'י האחרים - אתה מוזמן לקרוא את מה שכתבתי על המצלמות
(בגדול מצלמות שדורשות עקומת לימוד מוסיימת, לא קצרה - אבל איכות תמונה מעולה)
http://www.dtown.co.il/articles/3654.html
http://www.dtown.co.il/articles/3241.html
http://www.dtown.co.il/articles/4340.html

אם אתה רוצה להרגיש רגוע וללכת על בטוח אתה יכול לרכוש מצלמה גמו קנון כמו 800D, או 77D שקצת יותר טובה וקצת יותר יקרה או 80D שעוד קצת יותר טוב ועוד קצת יותר יקרה (דרך אגב איכות התמונה עצמה תיהיה זהה, אבל גוף מצלמה יהיה טוב יותר ומערכת הפוקוס תיהיה טובה יותר ככול שתעלה במחיר) להוסיף לכך עדשת קנון 18-135 STM (או NANO העדיפה והיקרה יותר) ויש לך סט DSLR גדול ויפה שקל לשימוש וזה מה שרוב האנשים קונים - אבל לדעתי הסט פחות טוב מה X-T20 עם עדשת 18-55 באיכות התמונה וביכולות שלו לפוקוס וכן במשקל.
http://www.dtown.co.il/articles/3802.html

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/gfx/fujifilm_gfx_50s/specifications/
אם זה לא מספיק בכיר, יוצאת 100 עוד כמה חודשים

בנוסף, מדוע דווקא חברת Fuji? זו חברה שיש לה את המוצרים בשיא הטכנולוגיה על חברות מתחרות?

הם נותנים איכות טובה בפחות כסף.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
שלום כרמי,

מה שלומך?

נכון, לא מה שיותר חדש מעיד על איכות הצילום ושלל גימיקים טכנולוגיים.

מה שעושה את המצלמה זה מי שאוחז בה ומתעד.

בכל זאת, אני מתכוון לקנות מצלמה.

אותו מוצר שאני יבחר, אני אשלם עליו יותר מ – 3,000 ₪, אני מעוניין שכל הקלפים יהיו פתוחים לפניי טרם קבלת החלטה.

לגבי הגדרתך ''יקרים יותר'', אין לי כוונה לרכוש מצלמה בכירה יותר מטווח עלות של 5,000 ₪ ומעלה.

בנוסף, האם אתה עשית שימוש במצלמת Fuji XT-20 בעדשת 18-55?

במידה וכן, אתה יכול לכתוב מה יתרונותיה וחסרונותיה מבחינתך בבקשה?

כמו כן, אני בהחלט אדם שיודע להעריך ולשמור על דבריי.

העדפה שלי היא לרכוש את מצלמת Fuji XT-20.

כאשר אני אקנה מצלמה + עדשה בעלות של 4,000 ₪, זו תהיה הקנייה הראשונה ולדעתי גם האחרונה של מצלמה.

אין לי כוונה להחליף מצלמה בעתיד – להערכתי.

האם המצלמה תוכל להחזיק לטווח ארוך (שנים) מבחינת איכות הצילום ועוד בבקשה?

תודה רבה על עזרתך
יכול רק לשתף אותך במחשבותיי.
יש לי XT20, ואחרי שנה אני רוצה לשדרג, כי ככה.
ו.. גיליתי שאין לי ממש לאן לשדרג.
גם הדגמים הבכירים יותר (XT3/XT30) לא יתנו לי שיפור שמצדיק את הפער הגדול במחיר. ה XT20 זו המצלמה הראשונה שהייתה לי בחיים, אחרי עשר מצלמות לערך, שפשוט מספקת אותי לחלוטין.
צבעים מעולים, פוקוס נהדר, ווידאו מעל הממוצע, שליטה נוחה, תפעול נחמד, חיישן מדהים.. מה עוד?
נכון, הדבר היחיד שהם יכולים לשפר בדגם הזה עוד, הם שני נקודות: פוקוס טוב יותר בווידאו, ואיטום למים.
עבור צילומי סטילס, לא רואה מסביב דגם טוב יותר. הן של סוני והן של פוג'י. (וקח בחשבון שבסוני, לדוג', החומרה אולי טובה יותר ואיכות הבניה, אבל בשביל לקבל אופטיקה טובה תהיה חייב לקנות עדשות יקרות, שייקרו מאוד את החבילה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זו באמת בעיה לקבל תוצאה טובה יותר מה X-T20 יש לה חיישן מעולה וקשה לקבל יותר טוב מכך.

אתה יכול להתקדם עם מצלמות פוג'י לקבל ערך מוסף של נקודות פוקוס, קצב צילום, עמידות למזג אוויר - אבל זה לא שיפור באיכות התמונה, יכול להיות שתקבל שיפור באיכות הוידאו עם פוקוס טוב יותר ומייצב, אבל אישית לא הייתי רץ לשדרג בגלל סיבות אלו.

הכיוון שאני הייתי הולך עליו זה - קרוס צילום לשפר את הידע והיכולת שלך, או (וגם) לרכוש עדשה/עדשות טובות שיתאימו לצילומים שלך. לדעתי עדשה טובה מאוד חשוב לאיכות התמונה לא פחות מאשר לחיישן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור