עזרה בעדשות בבקשה :)

טליה פ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
יש לי מצלמת קנון D60 ויש לי שתי עדשות:

LENS EF 50mm
EFS 18-135 mm

אני די חובבנית לגבי צילום אז אני אשמח אם תגידו לי איך למלא את כל הפוטנציאל של כל עדשה.
כמו כן אני רוצה לקנות עדשה נוספת אך אני לא מבינה בסוגים ותפקידם.

אשמח אם תוכלו לעזור לי בנושא.
בתודה מראש,

טליה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה את אוהבת לצלם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבאה לתחום הצילום.

כמו שנמר שאל - מעניין מה את אוהבת לצלם וכך נוכל יותר לעזור לך.

בגדול:
עדשת ה 50 מ"מ היא עדשה שנותנת תמורה נהדרת לכסף עם צמצם גדול שמאפשרת לקבל תמונות חדות עם שדה רדוד.
http://www.galitz.co.il/articles/DOF.shtml

העדשה של 18-135 היא עדשה עם טווח זום יותר גדול, אבל מוגבלת יותר מה 50 מ"מ בקבלת עמוק שדה רדוד

אני ממליץ לך לנסות לצלם עם עומק שדה רדוד - זהירות זה ממכר :)
ולראות עם זה באמת מדבר עליך - יש לבחור בצמצם גדול ב F1.8 עד F2.8 במצב M או במצב AV

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
היי טליה,
אישית - למי שרוצה להתקדם בתחום אני חושב שעדשות כמו ה 18-135 מוגבלות מדי. הייתי מוכר אותה. כל מה שהיא נותנת זה טווח זום נוח, אבל צילום באור נמוך בעייתי, הן לא חדות בצמצם פתוח, אין שליטה טובה בעומק שדה, וכו'.
לדעתי לחובבי צילום העדשה הכי בסיסית היא עדשה בתחום 17-50 f/2.8. יש מבחר די גדול בטווח הזה של עדשות מיוצבות וגם לא מיוצבות של קנון, סיגמא, וטמרון במחירים די נוחים (חוץ מהקנון שהיא יקרה). זו עדשה בסיסית מכיוון שהיא מאפשרת גם צילום "יום יום" עם טווח זום נוח, גם צילום פורטרטים, וגם מהירה מספיק לקלוט את רוב האקשן. לטעמי עדשה כזו יכולה להשאר על המצלמה יותר מ 90% מהזמן. אני גם חושב שעדשה כזו די מייתרת את ה 50/1.8 מכיוון שה 1.8 לא חדה בצמצם פתוח, והעדשות זום 2.8 יותר איכותיות. יש עדשות פריים הרבה יותר איכותיות ממנה בכל טווח. אם את רוצה לצלם יותר טלפוטו לדעתי המבחר די פשוט: 70-300 של קנון מצוינת אופטית ויחסית לא יקרה - המגבלה העיקרית שלה זה פוקוס איטי שלא יתאים אם את רוצה לצלם ספורט, חיות, או ילדים בתנועה. העדשת טלפוטו הכי שווה מבחינת איכות ומשקל נוח היא הקנון 70-200/4 מיוצבת - לטעמי העדשה הכי מיוחדת של קנון - אבל היא יקרה. נשארו עוד שני תחומים עיקריים שאפשר להתמקד בהם - לנופים וארכיטקטורה עדיף עדשה רחבת זווית שמתחילה בערך ב 10מ"מ, וגם שם יש מבחר נוח של עדשות. ולצילום מקרוב כמו פרחים וכו' עדיף עדשת מקרו. השאלה מכל זה מה מעניין אותך :)
אבל בכל מקרה - הייתי מתחיל עם עדשת זום f/2.8.

טליה פ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
..

אני אוהבת לצלם אנשים, נופים וחיות :)

ושוב תודה מראש על העזרה

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שוב ממליץ להתחיל עם 17-50/2.8 כלשהי בתור עדשה ראשונה לחובב מתקדם. ה 18-135 מתאימה לאנשים שמחפשים פתרון נוח, דומה לטווח של מצלמת P&S, אבל זה לא כלי עבודה טוב למי שקצת יותר רציני בתחום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור