רמקולים עזרה בכיוון מערכת קולנוע ביתית

adir1989

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קניתי מערכת קולנוע ביתית מדגם : AKAI HDHT 2813D3
הכוללת DVD, סאב ו5 רמקולים.
חיברתי את הכל כמו שצריך הכל עובד חוץ מהקטע של הרמקולים.
רק 2 רמקולים עובדים והסאב.
שיחקתי עם הכיוונים החלפתי מקומות וכל הרמקולים עובדים רק ב-DVD עצמו איפה שאני מחבר את הפינים כדי שהרמקול יעבוד הוא לא עובד.

הכניסה שהרמקולים מתחברים אליה היא בצבע אדום ושחור + ו.. - שאני מרים אותם כלפיי מעלה ומכניס לשם את החוט.

יכול להיות שיש בעיה ב-DVD?

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
אני וגוגל לא מכירים את הדגם הזה...??

מה הכוונה שהרמקולים עובדים רק בDVD?

הכוונה שלך שכל הרמקולים עובדים כאשר אתה צופה בסרט דרך הDVD של המכשיר?
וכוונה שלך שעובדים רק שני רמקולים כאשר אתה מחובר עם נגן חיצוני דרך כניסת AUX?

adir1989

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
זה הדגם שיש ברשותי :
http://www.lastprice.co.il/product.asp?productid=11806

הכוונה שלי היא שכאשר אני צופה בסרט או אפילו שומע מוזיקה רק 2 רמקולים עובדים לי מתוך ה-5 רמקולים שאני מחבר לDVD עצמו.
את ה-DVD חיברתי עם כבל RCA (צהוב,אדום,לבן) ישירות לטלויזיה - זה הכבל היחיד שמחבר בין הטלויזיה ל-DVD.

הנה תמונה שמתארת את החיבורים שמחוברים ב-DVD שלי :

26856846.jpg

בצד ימין יש ריבועים (חיבורים) בצבעים אדום ושחור שלכל זוג צבעים מתחבר רמקולי אחד (אפשר לזהות לפי כל החוטים שמחוברים שם).

שהתכוונת AUX למה התכוונת?
במכשיר DVD לא חיברתי שום כבל לAUX או משהו בסגנון.

נ.ב
אני חייב לציין שאני פעם ראשונה מחבר מערכת קולנוע ביתית אז יכול להיות שאני מפספס משהו ואני לא יודע את מה לחבר.
יכול להיות שאני צריך לרכוש כבל מסויים כדי שכל הרמקולים יעבדו ביחד?
או שאולי ההגדרות בתוך ה-DVD לא מכוונות?
ורציתי לדעת גם אם אפשר כשאני רוצה טלויזיה בערוצים רגילים בהוט אם אפשר לשמוע את הסאב והרמקולים או שזה עובד רק כשאר אני משתמש בDVD?

נערך לאחרונה ב:

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
יכול להיות שאתה נמצא על עגדרה לא נכונה עבור הסרטים שאתה מנגן דרך הDVD עצמו. תחפש בספר מצבי אודיו שונים (PROLOGIC, DOLBY, SURROUND, AUDIO MODE)...

בשביל לשמוע את הממיר אתה צריך לחבר את הממיר לכניסת AUX IN של הDVD המשולב (לפי התמונה אלו חיבורי RCA בצד ימין).

ממליץ לעבור שוב על הספר הוראות של המכשיר ובמידה ולא תוכל להעזר בבעל מקצוע שיחבר, יכוון ויסביר לך על המערכת.

adir1989

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הוסבר לי שלא בכל הסרטים אני אוכל לשמוע דרך כל הרמקולים שזה תלוי באיזה פורמט הסרט תומך
5.1 או 2.1.
2.1 - מוזיקה שאפשר לשמוע דרך כל הרמקולים
5.1 - לסרטים שתומכים ב5.1 אני אוכל לשמוע בכל הרמקולים לעומת סרטים שלא כל כך תומכים שאני אשמע ב-2.
חיברתי לDVD לחיבורי AUX את הRCA האדום והלבן ולממיר עצמו גם את הRCA האדום והלבן וכשאני מפעיל את הממיר ובטלויזיה אני בוחר באפשרות של רמקולים חיצונים הם עדיין לא עובדים.
יכול להיות שחיברתי למקום הלא נכון? או שצריך להגדיר ב-DVD עצמו משהו?

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
יכול להיות שלא חיברת למקום הנכון...
עברת על הספר?

adir1989

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אין כל כך מקום לחבר לא נכון.
ישנם ב-DVD עצמו רק 4 חיבורי AUX ובממיר עצמו יש רק 2.
כשאני מחבר את הDVD לממיר אני אמור לכוון משהו שיזהה שאני רוצה לשמוע דרך הרמקולים ערוצים בטלויזיה ולא דרך הDVD עצמו?

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
אתה אמור ללחוץ על לחצן בשלט בכדי להעביר את השמע מנגן חיצני.
תקרא בספר כיצד עושים זאת, או כפי שרשמתי למעלה תעזר בבעל מקצוע...

bitton420

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
תחבר את הרמקולים לפי הספר ובכניסות תכניס כל דבר בדיוק איך שצריך לדוגמה TV חבר לטלוויזיה וכו....לגבי ההפעלה של הרמוקלים זה תלוי על איזה אפקט אתה \ אקולייזר . לרוב אם תבחר באקולייזר bass כל חמשת הרמקולים יעבדו. שוב נסה לשחק עם המצבים מקווה שעזרתי :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור