עזרה בבחירת רמקולים

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
ההיתי צריך להתחיל בזה. אבל עדיף מאוחר....

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
מרחק בין רמקול א לרמקול ב 7 מטר

עידו_ט

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
אני הייתי הבעלים של הקף רפרנס 3.2 ,שנמצא בלוח במשך 18 שנה וממליץ עליו מאוד . החלפתי את הרמקול לגאודר קסיאנו (רמקול של 70000 פלוס) שקניתי במחיר מצויין מהיבואן הקודם ש״נתקע״ עם הרמקול האחרון, אבל אם לא היתה לי הזדמנות כזאת הייתי חי עם הקף בשמחה עוד שנים רבות . הוא רמקול אולראונד לגמרי , נשמע טוב מאוד בכל סוגי המוזיקה , לא מעייף אבל גם לא משעמם . לא סתם הוא נשאר אצלי 18 שנה . מי שקנה ממני את הרמקול , שם אותו בחדר קטן שלא מתאים .
אני הפעלתי את הקף עם מגבר קטן של 50 וואט - אנסמבל טייגר אבל עדיף משהוא חזק יותר. מאוד מאוד רצוי להשתמש בכבלי בי-וייר . הרמקול נשמע משמעותית טוב יותר כך . לי היו XLO סיגנצ׳ר שבזמנו היו בין הכבלים הטובים והיקרים ביותר בשוק . לפניהם תכננתי להחליף מגבר בגלל קושי בשליטה על הבס של הרמקול , אבל הכבלים פתרו לי את הבעייה במחיר נמוך משמעותית . בהצלחה .

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
אין לך מושג כמה פעמים כמעט התקשרתי אליך

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
שים את הרמקולים לצידי הטלויזיה למה אתה מעיף אותם לקצוות החלל ועוד במרחקים וזוויות לא שווים, לצידי בטלויזיה זה גם די תואם את עקרונות ההצבה הסטנדרטים, (חוץ מרווח הרבה יותר מדי גדול שיהיה מאחורי הרמקולים, אבל גם זה פתיר עם טיפול אקוסטי קטנטן) תסתכל בסרטון שהועלה כאן, יש שם כל מה שצריך ביחס לעניין הזה.
ולא, אל תקנה רמקול בן 20 שנה, במיוחד לא קף, כי אחרת מהר מאוד תצטרך להתחיל להחליף לו אלמנטים וזה יעלה לך הרבה כסף..הרמקולים האלו ספציפית הם לא מהעמידים, שים לב בלוחות לכמה מהם הוחלפו אלמנטים.
אבל קודם תשנה מיקומים ותבין היכן אתה עומד מבחינה סונית, כי כרגע הסט אפ מוצב באופן הכי גרוע שאפשר להעלות על הדעת

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
שום רמקול ומגבר בעולם לא יצליחו לתת לך סאונד כמו שצריך גם לא במיליון שקל.
חבל באמת שלא העלת את הסכימה הזאת בהתחלה.
זה לא עובד ככה.
אם אילו היו האילוצים בבית שלי, הייתי מעדיף לייצר פינת סטריאו בנישה בצד הימני משני צידי החלון איפה שרמקול אחד ממילא עומד, אני מעריך שיש לך שם כ-3 מטר, אולי טיפה פחות.
והייתי שם כורסאת האזנה מול הסט אפ ויוצר משולש בין הכורסא והרמקולים. ככה אתה יכול להשאר עם הציוד שלך הנוכחי.
הקונפיגורציה של האדריכלית מתאימה לקולנוע ביתי (גם לא משהו) אבל הייתי מוותר על כל הבלאגן הזה ושם סאונד בר איכותי ליד הטלויזיה ובא לציון גואל.

*עריכה: במחשבה שניה נראה לי שבדיוק שם שמתם את פינת האוכל שלכם. אז אם כך, זה כבר פחות מתאים...

נערך לאחרונה ב:

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
לא ניתן לשים את הרמקולים בשום מקום אחר פרט למה שצינתי! אלו מעברים .
האמת עם כל הצניעות אני חושב שאתם קצת מגזימים. או שהסטנדרטים האודפלים שלכם גבוהים משלי.
מוסיקה מתנגנת אצלי כל היום. דרך ממיר הכבלים, אפלקצית deezer ועוד .רוב הזמן אני בתנועה בבית ונהנה מהסאונד באזורים שונים ולא דווקא בישיבה במקום האופטמלי.
כרגע
כהמוסיקה מתנגנת בווליום גבוה שומעים מצוין .
בוולים בינוני קצת עלוב
חפשתי מערכת שתשדרג ותתן פתרון לבינוני נמוך ותיהיה יותר מרגשת מהתריאנגל שברשותי .

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא ניתן לשים את הרמקולים בשום מקום אחר פרט למה שצינתי! אלו מעברים .
האמת עם כל הצניעות אני חושב שאתם קצת מגזימים. או שהסטנדרטים האודפלים שלכם גבוהים משלי.
מוסיקה מתנגנת אצלי כל היום. דרך ממיר הכבלים, אפלקצית deezer ועוד .רוב הזמן אני בתנועה בבית ונהנה מהסאונד באזורים שונים ולא דווקא בישיבה במקום האופטמלי.
כרגע
כהמוסיקה מתנגנת בווליום גבוה שומעים מצוין .
בוולים בינוני קצת עלוב
חפשתי מערכת שתשדרג ותתן פתרון לבינוני נמוך ותיהיה יותר מרגשת מהתריאנגל שברשותי .
אשריך וטוב לך. חסכת הרבה כסף וגם כאב ראש שלא נגמר לעולם. חרא של תחביב.
אם ככה, ואתה רוצה מוסיקת רקע בזמן שאתה מסתובב, תסיים את הפרוייקט כמו שרשום בסכימה שלך, תעשה את כל ההשחלות לכל הרמקולים האפשריים, שים רמקולים קטנים יותר באחוריים ותהיה לך אחלה מוזיקת רקע בכל הבית, כפי הנראה גם בווליום נמוך יותר. תצטרך מגבר/רסיבר שיודע לטפל בארבעה רמקולים ותוסיף גם סאב אז בכלל יהיה סבבה.
זה שאנחנו מגזימים אתה צודק ב100% אבל זו השריטה שלנו אללה ירחמו.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז אולי תשים את הרמקולים בתקרה, לפחות יהיה אסטטי יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני היתי ממקם את הספה עם הגב למטבח ומעביר הכל לקיר שיעדתה לאחורים

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
חחחח… טוב .התכוונתי לקצת יותר ממוזיקת רקע ועכשיו אחרי ששגעתי את הפורום הכבוד שלי לא מאפשר לי ללכת על פתרון כל כך פשוט.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
לדעתי, לפי הסקיצה שצרפת, המיקום האופטימלי: ב+ד כדי ליצור משולש שווה זוויות. מה שחסר-רק לשים קורסה במרכז הסלון ובסיום האזנה להזיז אותה מהדרך. אופציה א+ג גם בא בחשבון אם תשים ווילון עבה על החלון. בהצלחה.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לכולם זה ברור שהרמקולים צריכים להיות מול הספה ובמרחקים שוווים ( גם מהקיר האחורי) .
אבל אם אלו הנתונים הסופיים, אין מה לעשות , וגם במרחקים כאלו ובמיקום הנ״ל ,רמקול אחר יתן גוון אחר של סאונד, וזה מה שמחפש כמדומני פותח השרשור , סאונד יותר מרגש , גם במיקום הקיים . אז לא צריכה להיות שום בעייה , אלא רק לשמוע זוג רמקולים אחרים שנוגעים לטעם שלו ועושים לו יותר מהקיים .

Asaf efr

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
תודה לכולם .אעדכן בהמשך מה בוצע והאם בהצלחה.
אם מישהו נתקל בלוחות
ברמקול שיכול להתאים לעבודה הקשה אצלי(חלל גדול, נפתח בווליום בינוני נמוך, מתאים לקלאסי ולרוק, צליל חם, באסים לא מוגזמים ולא מרוחים)
ומגבר בהתאם. בבקשה עדכנו
ושוב תודה על כל העזרה.
אסף

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://www.duevel.com/Produkte/Evenus.shtml
זה הפתרון שלך אם תצליח למצוא כזה יד שניה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לבעיית הרמקולים והמיקום שלו?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לבעיית הרמקולים והמיקום שלו?

גם מערכת ספינת הדגל של MBL שכיום בכל הקשור לסאונד בפיזור היקפי הם פחות או יותר הטובים ביותר שכסף יכול לקנות (רק חצי מליון יורו) בתנאים שהוצגו בתוכנית של אסף לא יניבו תוצאה מאוזנת ונכונה. גם לא הדובל שהצעת ואני מכיר את הסיריוס הבכיר יותר היטב).
כפי שנאמר כאן קודם,
אורך הכבלים רחוק מלהיות הבעיה המהותית ביותר כאן,
גם לא נצילות של רמקול, חוזק מגבר ושאר ירקות.
תנאי המיקום והעמדה המוכתבים כאן הורגים את העסק כבר ברמת ההיי פיי. היי אנד בכלל לא בכיוון.

ולך אסף היקר,
עזוב אותך מתסבוכות מיותרות, השקעת אנרגיות, בזבוז כספים ובעיות עם האשה.
אם בא לך לשדרג למשהו נחמד יותר בשביל הכיף שלך, לך על זה!! אך דע כי שיפור דרמטי ותוצאה מאוזנת (בכל רמה) לא תהיה בתנאים הללו. אממה, מה שתשים יעבוד ומוזיקה תנגן בבית בסבבה ותו לא. מערכת נכונה ומאוזנת תעשה בבית הבא.

בהצלחה וברוכים הבאים!!
גיא.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
דווקא בעיות המיקום יכולות להפתר בדיוק ע"י זה.
אם לא רק RC יקר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אורי אתה מבין מה זה אומר 7 מ'
מרחק בין רמקולים...?
ועוד שנק' הישיבה אי שם במרחב...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור