רמקולים עזרה בבחירת רמקולים

• פותח הנושא babo
  • פורסם בתאריך

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם!

אני רוצה לקנות רמקולים חדשים אבל אין לי ממש מושג מה לבדוק ואיפה להתחיל.

אני מאזין בעיקר למוסיקה בפטיפון או מהמחשב/ipod והבנתי שלא כדאי לקנות סדרת רמקולים אלא רק זוג.

אשמח לשמוע ממשהו שמבין בתחום ויכול לסייע לי.

תודה!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום וברוך הבא.
תוכל לפרט קצת יותר לגבי הציוד שאתה משתמש בו כעת, מה הייעוד (מוזיקה בסטראו בלבד או גם קולנוע ביתי ) , מה התקציב לנושא , מה גודל החדר , סוגי מוזיקה, מה יצא לך לשמוע עד היום ונהנית וכו.
ארז

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום ארז, לילה טוב

הציוד שבו אני משתמש היום הוא מערכת סטיראו פשוטה של aiwa ופטיפון עם מגבר מנורות של גרונדיג. מהפטיפון שמגיע עם ששה רמקולים אני די מבסוט אבל קל לשער שמהמערכת ממש לא כך שאני רוצה להתקדם לציוד קצת יותר מודרני...

כיום אני שומע בעיקר בסטריאו (בדגש על רוק רך ומוסיקה קלאסית)אבל ייתכן ובעתיד ארצה גם קולנוע ביתי.

התקציב של כרגע הוא בסביבות ה6000 שקל. ואני צריך גם רמקולים וגם מגבר כך שמן הסתם האפשרויות די מצומצמות. מלבד זאת מדובר בחדר בגודל 3.5/6.5 מטר.

על כל פנים, ממש תודה על העזרה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברוב המקרים מגברים משולבי פטיפון כמו פעם נשמעים, איך נגיד את זה, לא משהו.

אם בשילוב של מוסיקה וקולנוע עסקינן אמליץ לך על רסיבר של מרנץ (5007 למשל). יש לו ציאת פונו mm שנשמעת מעולה. תוכל לחבר לו את הפטיפון שלך.

לגבי הרמקולים.
איזה רמקולים יש לך כרגע?
איזה גרונדינג זה בדיוק?

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הפטיפון שלי מובנה בתוך מערכת הכוללת רדיו/מגבר מנורות ורמקולים. תוכל לראות איך זה נראה בקישור הזה:http://meuble.radio.free.fr/stereo_console/grundig/ks750u.html

לפי מה שהספקתי להבין, רסיבר המיועד לק"ב לא מומלץ לסטריאו, זה נכון? מה לגבי רמקולים - עדיף צמד רמקולים או חמישייה? (אם קונים סט רמקולים של ק"ב הם לא יתנו איכות דומה לצמד רמולים?)

כפי שאתם שמים לב אני ממש טירון בתחום, תודה רבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבנתי אותך.

קודם כל אני מוכרח להודות שהמערכת הזו מדהימה ויזואלית. זה רהיט מקסים! אבל עדיין רהיט.

לגבי רסיבר.
נכון, זה לא הדבר הכי נכון לחובב מוסיקה. אבל כפי שהבנתי אתה מעוניין לשלב בין קולנוע למוסיקה. לכן הצעתי לך ללכת על רסיבר איכותי שכן יודע לעשות את זה.

לגבי מספר הרמקולים.
תלוי על איזה רמקול מדובר.
רצוי להשקיע את מירב התקציב המופנה לרמקולים בשני הרמקולים הקדמיים. את היתר להשקיע ברמקולים אחוריים זולים וסנטר איכותי (רצוי תואם לרמקולים הקדמיים). אופציה נוספת היא לוותר על סנטר ולהגדיר את הרסיבר בצורה כזו שיעביר את הדיאלוגים לרמקול הקדמי. לא ממש תרגיש בחסרונו של הסנטר וזה יסדר לך תקציב רב יותר לרמקול קדמי איכותי.

במידה ואתה הולך על רמקול רצפה לא מוכרחים לרכוש סאב. ואם כן, אז בעתיד, משהו לא יקר כל כך. העיקר שימלא את החלק התחתון בקולנוע ביתי.

כלומר. ניתן לעשות פשרה בין קולנו למוסיקה. זו עדיין פשרה אך לא מתפשרת מידי.

אני מציע שתתחיל לעשות את הסיבוב שלך. גש לחנויות, תאזין לרמקולים, מגברי סטריאו ורסיברים לקולנוע. תשווה בניהם ותחליט. אולי בסוף תוותר על מערכת קולנוע ותתרכז במערכת למוסיקה בלבד שדרכה תאזין לקולנוע.

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הי נמר, תודה רבה, אני אתחיל לבדוק בשטח.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהצלחה.

דווח לנו. נשמח לשמוע מה בחרת/שמעת ולתת עיצות.

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן לכל האנשים החביבים בפורום.

יצא לי להאזין אצל חבר לרמקולים של מורל (סולן) ודי אהבתי אותם.

הבנתי ממנו שקיימת אצלו בעייה בשילוב של הרמקולים למגבר - משהו שקשור לעכבה של הרמקולים. אני לא כ"כ הבנתי (וגם הוא לא חכם גדול בתחום...) איך בדיוק צריכים להתאים רסיבר לרמקולים, ואיזה רסיברים מומלצים לרמקולים סולן של מורל. (יש עוד דגמים בטווח מחירים של הסולן שכדאי לבדוק?)

תודה רבה!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני מציע להמשיך להקשיב לפטיפון עם המערכת עצמה.
מה שכן אולי הייתי מחפש איזה מומחה במערכות ישנות כאלו, או מחפש ב EBAY אפשרויות לחידוש הרמקולים שלה.
אם המגבר עובד כמו שצריך אז זה צריך להשמע סאונד של פעם ואם אתה אוהב אז פצצה.

לגבי מערכת, לא ממליץ לך על מערכת סראונד כי אם על מערכת סטריאו, מגבר סטריאו (לא רסיבר שכולל רדיו) וזוג רמקולים.

אם אהבת את הסולן , יש לך אותם פה במחיר מעולה
http://www.fuse.co.il/?CategoryID=614&ArticleID=1512

מגבר:
http://www.fuse.co.il/?CategoryID=402&ArticleID=516

babo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לי עוד כמה שאלות:

- יש עדיפות לרמקול רצפתי על פני רמקול מדף?

- מה ההבדל בין מגבר לרסיבר? איזה רסיברים/מגברים יכולים להתאים לסראונד וסטריאו? (משהו הציע את מרנץ 5007 אבל הוא יקר מדי בשבילי)

תודה רבה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקולים מוניטורים (מדפיים) בתקציב הזה עדיפים על רמקול רצפה משום שרוב התקציב מופנה לאיכות הצליל ולא לכמות העץ. רמקול רצפה זול, סובר לרוב מבעיות בבס (מרוח, נפוח) ומבמה טובה פחות. זה כמובן משפיע גם על הפירוט, מהירות ועוד כמה פרמטרים שמאפיינים היי אנד אודיו. מאידך, רמקול מוניטור קטן מוגבל בניגון בקול רם, שיחזור כלים מרובים והיכולת למלא חללים גדולים.

לגבי ההבדלים בין רסיבר למגבר. לרסיבר יש רדיו.

יש מעט מאוד מגברים לקולנוע ביתי שיכולים לשחזר מוסיקה כראוי. ואלה שכן, לא ממש זולים.
קח מגבר דו ערוצי איכותי. תמכור את הרמקולים שלך, ותשדרג לזוג רמקולים קדמיים איכותיים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נערך

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור