עזרה בבחירת סטרימר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אותי לימדו שזול עולה ביוקר.
500 יד שנייה יכול להיכנס לאזור ה 10.
אבל 10 יקר לו

trhv

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
http://www.dtown.co.il/articles/4606.html
זה לא מה שאתה מחפש?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בעולם הסטרימרים, נושא העדכניות / תמיכה בפורמטים מודרניים חשוב מתמיד, אז חשוב לבדוק האם מכשירים שעלו 12K בזמנו תומכים בפורמטים של סטרימרים במחיר 4K (לדוגמה MQA וכו'), תוכנות שליטה והפעלה כמו ROON ועוד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בעולם הסטרימרים, נושא העדכניות / תמיכה בפורמטים מודרניים חשוב מתמיד, אז חשוב לבדוק האם מכשירים שעלו 12K בזמנו תומכים בפורמטים של סטרימרים במחיר 4K (לדוגמה MQA וכו'), תוכנות שליטה והפעלה כמו ROON ועוד.

בדגמים שציינתי התמיכה בפורמטים הנ"ל קיימת שנים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קנה לפטופ macbook משומש ב 1500-200 שח, אין יותר שקט ממקור שמופעל על סוללה..
שיהיה נקי לחלוטין מתוכנות ולא רלוונטיות ויעד אותו אך ורק להשמעת מוסיקה וגם סטרימר ב 30 אלף שח לא בהכרח ייתן לך יתרון סוני על גביו.
אבל כמובן תלוי מה יותקן עליו, תלוי בסט אפ שלך, בכבלאז' וכל המסביב
למשל:
https://www.yad2.co.il/products/all...urID_model=9&category=6&item=34&price=-1-2000

לא סתם רואים כל השנים מקבוקים כאלו מחוברים למערכות במאות אלפי שקלים בתערוכות.

(כל בעלי הסטרימרים היקרים ומוכרי הסטרימרים האלו מוזמנים להתנגח.)

בגדול אתה צודק, עבור הזרמה אין צורך ביותר ממחשב.
אם זאת, חיבור USB הוא החיבור הרועש ביותר שניתן לחבר דרכו מכשיר אודיו.
איני מכיר DAC שיש בו חיבור רשת (השקט פי כמה מכול חיבור USB), אם אתה מכיר אשמח שתשתף במידע.
לבסוף, הניסיון שלי עם מחשבים המשמשים לניגון מדיה, כל מחשב מצריך תחזוקה ולעולם לא נוח כמו תפעול appliance, אחרים יכולים לחשוב אחרת זו הדעה שלי מניסיון.

לדעתי הסיבות בגינם אתה רואה מחשבים בתערוכות מצטמצמות ליכולת אכסון שירים מקומי, קלות ראשונית בחיבור ותפעול במערכת שמרכיבים היום ומפרקים מחר, לאורך זמן תלות במחשב אינה נוחה כמו appliance.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
שיהיה נקי לחלוטין מתוכנות ולא רלוונטיות ויעד אותו אך ורק להשמעת מוסיקה וגם סטרימר ב 30 אלף שח לא בהכרח ייתן לך יתרון סוני על גביו.
למשל:
https://www.yad2.co.il/products/all...urID_model=9&category=6&item=34&price=-1-2000

שטויות במיץ. במערכות היי אנד אמיתיות יש חשיבות רבה למקור גם בדיגיטל (הסיגנל שנכנס אל הדאק) וזה תחום שמאוד מתפתח בשנים האחרונות, אם ע"י מיוזיק סרברס כדוגמת Melco Aurender Innuos Antipodes או SGM, או דרך טרנספורטים של קבצים דוגמת Lumin.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
Naim dCS Lumin MSB ועוד רבים וטובים

לפחות חלק מהמכשירים שרשמת אינם DAC בלבד אלה גם מזרימי מדיה (לומין לדוגמה).
התכוונתי ל DAC נטו עם חיבור כניסה ל ethernenet.

תודה.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
למשל:

מסכים אתך ש DC זה הדבר הנכון, אבל לא חושב שהבטרייה שקיבלת עם הלפטופ טובה יותר מספקי כוח אודיופיליים.
מסכים אתך שהמחשב צריך להיות נקי מתוכנות, אבל שים לב שבלפטופ שלך יש UI, יש דפדפן, יש גיבויים ואינדוקסים ועדכונים אוטומטיים ואולי גם אנטיווירוס -- ביחס לכל אלה, שאר התוכנות שתתקין או תסיר זה באמת זוטות.
חייב להוסיף שטיפול ב-USB זה קריטי, שחשוב להימנע מרכיבים נעים (מאוורר), ושכל רכיבי החשמל והרשת במחשב ובסביבתו זה קן צפעונים של קרינה אלקטרומגנטית וגלי רדיו.

כל האמור למעלה לא משנה אם החוויה שלך היא שהמקבוק מספיק בשבילך.
אין לי ניסיון עם סטרימרים, אבל בתור מי שעבר ממחשב (fanless) + ספק לינארי למערכת של מחשבים אודיופיליים עם ספקי כוח טובים יותר, החוויה שלי היא שההבדל בצליל הוא שמיים וארץ (וגם ההבדל במחיר).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לפחות חלק מהמכשירים שרשמת אינם DAC בלבד אלה גם מזרימי מדיה (לומין לדוגמה).
התכוונתי ל DAC נטו עם חיבור כניסה ל ethernenet.

תודה.
DAC עם חיבור רשת חייב להיות סטרימר (זה פרוטוקול שונה - אחרת לא יזוהה כנגן בשום תוכנה)

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
שטויות במיץ. במערכות היי אנד אמיתיות יש חשיבות רבה למקור גם בדיגיטל (הסיגנל שנכנס אל הדאק) וזה תחום שמאוד מתפתח בשנים האחרונות, אם ע"י מיוזיק סרברס כדוגמת Melco Aurender Innuos Antipodes או SGM, או דרך טרנספורטים של קבצים דוגמת Lumin.
סחתיין על הסגנון
אתה יכול לכתוב עד מחר שטויות במיץ.
זה נבדק ונוסה על ידי המון אודיופילים עם אוזניים מזהב וגם על ידי, עם אוזניים רגילות.
כנראה שאתה לא בדקת והשווית ראש בראש אחרת לא היית כותב ככה ובעיקר לא היית נדרש לסגנון הזה.
זה שיש מוצרים מסחריים שעולים הרבה, לא אומר שום דבר לגבי ה VFM שלהם.
יש אנשים שלא מפריע להם להוציא 20-30 אלף שח על סטרימר, יש אחרים שזה ממש לא מזיז להם ויש כאלו שאפילו שמחים להוציא את הכסף על זה וגם סכומים הרבה יותר גבוהים.
לגבי נוחות עבודה אני לא מתייחס, מי שלא רוצה לעבוד עם מחשב זה משהו אחר, יש כאלו שזה דווקא נוח להם. לגבי יציאת usb רועשת, יש דרכים לא יקרות להשקיט לחברת ifi וכולי.
לא טוען שלא ניתן להשיג תוצאה יותר טובה עם סטרימר ב 20-30k אלא, שלא בהכרח סטרימר ב 30K ייתן תוצאה יותר טובה ממקבוק יד 2 ב 2000 שח וזה הרבה מאוד להגיד על VFM של סטרימרים כשמדובר על פערי מחיר של פי 10-15. מדובר על הבדל בניואנסים לכאן או לכאן, חשוב מאוד לדעת את זה.
זה ממש אבל ממש לא כמו לקנות מגבר ב 2000 וב 30,000.
ואגב, שום מחשב נטול מאוורר ולא חשוב איזה ספק כוח יוקרתי מחובר אליו לא יהיה שקט כמו מחשב על בטריה שלא מחובר בכלל לרשת החשמל. גם זה נבדק ונוסה שוב ושוב על ידי אודיופילים.
מחשב שמיועד רק לניגון מוסיקה יכול להיות עם מינימום מינימלי של תוכנות וגם לסטרימר יש תוכנה ומערכת הפעלה. מחשב כזה לא צריך יותר ממה שיש על הסטרימר הייעודי.
זה הכל
שיהיה בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
סחתיין על הסגנון
אתה יכול לכתוב עד מחר שטויות במיץ.
זה נבדק ונוסה על ידי המון אודיופילים עם אוזניים מזהב וגם על ידי, עם אוזניים רגילות.
זה הכל
שיהיה בהצלחה.

מצטט את מתנוש (שאני מניח אודיופיל מנוסה הרבה יותר ממך)
"לדעתי מחשב כטרנספורט זה דרדה'לה.
בכל הפעמים שניסיתי (ולא היו הרבה, אבל מספיק כדי להסיק מסקנה), סטרימר טוב נתן לו בראש בלי בעיה בכלל. בכמה קונפיגורציות, עם כמה דאקים.
מחשב זה פשוט פתרון זול וקל לעשות ב- DIY. אבל עם הגעת מערכות מבוזרות כמו ROON, וייתור הצורך בממשק ישיר אל נקודת הקצה שמנגנת, מחשב הופך מיתרון לחיסרון, לדעתי.
אם להשתמש ברון, עדיף להשתמש במחשב רחוק כשרת ולחבר ישירות למערכת מכשיר שהוא ROON READY ועם שעון וספקי כוח הרבה מוצלחים ממחשב.

כשהשוויתי את המחשב שלי (מארז FANLESS, מעבד עם צריכת חשמל נמוכה, ספק לינארי, התקנה נקיה של חלונות) על שני דאקים (WEISS DAC202 בחיבור FIREWIRE ו- METRONOME C6 בחיבור USB) לסטרימר רציני, לא היה בכל מקום לספק. הסטרימר עלה עליו בכל פרמטר."
בכל מקרה, גם אני ניסיתי על דאק של MSB בחיבור רשת (שעולה באיכותו על חיבור USB ומסקנותי דומות

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
מצטט את מתנוש (שאני מניח אודיופיל מנוסה הרבה יותר ממך)
"לדעתי מחשב כטרנספורט זה דרדה'לה.
בכל הפעמים שניסיתי (ולא היו הרבה, אבל מספיק כדי להסיק מסקנה), סטרימר טוב נתן לו בראש בלי בעיה בכלל. בכמה קונפיגורציות, עם כמה דאקים.
מחשב זה פשוט פתרון זול וקל לעשות ב- DIY. אבל עם הגעת מערכות מבוזרות כמו ROON, וייתור הצורך בממשק ישיר אל נקודת הקצה שמנגנת, מחשב הופך מיתרון לחיסרון, לדעתי.
אם להשתמש ברון, עדיף להשתמש במחשב רחוק כשרת ולחבר ישירות למערכת מכשיר שהוא ROON READY ועם שעון וספקי כוח הרבה מוצלחים ממחשב.

כשהשוויתי את המחשב שלי (מארז FANLESS, מעבד עם צריכת חשמל נמוכה, ספק לינארי, התקנה נקיה של חלונות) על שני דאקים (WEISS DAC202 בחיבור FIREWIRE ו- METRONOME C6 בחיבור USB) לסטרימר רציני, לא היה בכל מקום לספק. הסטרימר עלה עליו בכל פרמטר."
בכל מקרה, גם אני ניסיתי על דאק של MSB בחיבור רשת (שעולה באיכותו על חיבור USB ומסקנותי דומות

זה ממש לא רלוונטי, הוא אדם אחד עם השיקולים שלו והוא השווה מחשב נייח שמחובר לרשת החשמל.
גם לא טענתי שסטרימר לא יכול להישמע יותר טוב, אלא שגם אם תשים 20k על סטרימר, לא מובטח לך לעבור איכות של ניגון ממקבוק פרו וזה עניין רציני ביייחוד שמדובר על מקרה שמישהו רוצה להוציא 3000 שח בקירוב (זה המקרה כאן אם אני לא טועה).
הסיכוי שלו לעבור את האיכות שתתקבל מהמקבוק בסטרימר באותו מחיר היא אפסית וגם אם היה מוכן לשים עוד כמה אלפים.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
המחשב השקט ביותר הוא המחשב שלא מחובר פיזי לדאק
אלא מזרים את המוזיקה דרך Roon למשל, לDAC תומך
ואז בכלל המחשב יכול להיות בחדר אחר עם כל המאווררים שלו או NUC שקט
מה שנוח יותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור