עזרה בבחירת מצלמה

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום , אני בן 16 ולאחרונה התחלתי להתעניין בעולם הצילום .
לאחר קריאת המון ביקורות וגם באתר שלכם
אני עדיין הדילמה ולכן אני צריך המלצות.

Nikon 9100 VS Cannon SX230IS

או

Cannon SX30IS VS NIKON P500

אני רוצה לבחור 1 מתוך ה4.

העניין הוא כזה :

האם יהיה קשה להיסחב עם מצלמות מהסוג דמוי SLR למשל בטיולים.
האם באמת יש הבדל בין שתי סוגי המצלמות (שניהם באותם מחירים פחות או יותר).
וכמובן איזו מצלמה עלי לבחור.

תודה רבה רבה !
יונתן. :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- SX230 מציגה איכות תמונה משופרת - בעיקר בתנאי חשיכה מול SX30.
אם לא חשוב לך GPS, אז תוכל לרכוש את ה- SX220 שהינה זהה לה בשאר הפרמטרים וגם זולה יותר.

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ה- SX230 מציגה איכות תמונה משופרת - בעיקר בתנאי חשיכה מול SX30.
אם לא חשוב לך GPS, אז תוכל לרכוש את ה- SX220 שהינה זהה לה בשאר הפרמטרים וגם זולה יותר.

תודה רבה על התגובה !

אתה ממליץ לי ללכת על מצלמה קומפקטית מאשר דמוי DSLR ? :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההגדרות הללו אינן רלוונטיות כל כך כיום, פעם, זה היה שם למצלמות בעלות זום גדול וגם גוף גדול, אבל, בשנים האחרונות, היצרניות הצליחו להטמיע עדשות עם זום גדול גם בגופים קטנים.
מה שחשוב, בשורה התחתונה, הוא איכות התמונות, טווח העדשה (בהתאם לצרכים שלך) ונוחות התפעול (שבודקים ע"י החזקה ביד והתנסות עם התפריטים).

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ההגדרות הללו אינן רלוונטיות כל כך כיום, פעם, זה היה שם למצלמות בעלות זום גדול וגם גוף גדול, אבל, בשנים האחרונות, היצרניות הצליחו להטמיע עדשות עם זום גדול גם בגופים קטנים.
מה שחשוב, בשורה התחתונה, הוא איכות התמונות, טווח העדשה (בהתאם לצרכים שלך) ונוחות התפעול (שבודקים ע"י החזקה ביד והתנסות עם התפריטים).

לאחר סיבוב בחנויות הבנתי כמה דברים ורציתי לוודאות שהם נכונים :

נניח את המצלמה sx230 ליד sx30 ללא זום , נקבל תמונה זהה מבחינת האיכות ? הבנתי שכן.

לכן השאלה שלי היא אם הדמוי SLR לא באמת ישפיע עלי מבחינת איכות התמונה אלא רק מבחינת הזום .

לפי מה שהבנתי אתה ממליץ לי ללכת על SX230IS מתוך ארבעת המצלמות ?

תודה רבה רבה על העזרה ! :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה אתה סגור רק על המצלמות האלו?

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
למה אתה סגור רק על המצלמות האלו?

אני לא סגור עליהם , אני אשמח להמלצות !
תודה :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם תניח את ה- SX30 מול SX230 מבלי לקחת בחשבון את הזום, גם אז תקבל תמונות טובות יותר ב- SX230 - במיוחד בתנאי צילום בחשיכה וב- ISO גבוה. בתנאי יום, לא בטוח שתבחין בהבדל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה דעתך על קנון G12?

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה דעתך על קנון G12?

אם תניח את ה- SX30 מול SX230 מבלי לקחת בחשבון את הזום, גם אז תקבל תמונות טובות יותר ב- SX230 - במיוחד בתנאי צילום בחשיכה וב- ISO גבוה. בתנאי יום, לא בטוח שתבחין בהבדל.

תודה רבה לשניכם !

אם כבר מדברים על הG12 רציתי לשאול שאלה שנוגעת גם לS95 (הם מאותו סוג פחות או יותר?) , מדוע הם כל כך טובות כפי שאומרים ?
הS95 קטנה מאוד וכמעט ללא זום , האם באמת ככל שיש יותר זום העדשה טובה פחות ?
:)

עריכה : איזה Class של כרטיס זיכרון מומלץ לי ? תודה !

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ל S95 כמו גם ל G12 יש סנסור גדול יותר ממצלמות קומפקטיות רגילות (כמו SX230, SX30 ו...) וזו נקודה מאוד חשובה לקבלת איכות תמונה טובה.

בקשר לעדשה גם העדשות הטובות ביותר בשוק הן לא יותר מ X3 או מקסימום X4 וכן לרמת העדשה יש בהחלטת משקל חשוב מאוד באיכות התמונה - אבל זה לא אומר שכל עדשה עם זום קטן היא טובה יותר מעדשה עם זום גדול יותר :)

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ל S95 כמו גם ל G12 יש סנסור גדול יותר ממצלמות קומפקטיות רגילות (כמו SX230, SX30 ו...) וזו נקודה מאוד חשובה לקבלת איכות תמונה טובה.

בקשר לעדשה גם העדשות הטובות ביותר בשוק הן לא יותר מ X3 או מקסימום X4 וכן לרמת העדשה יש בהחלטת משקל חשוב מאוד באיכות התמונה - אבל זה לא אומר שכל עדשה עם זום קטן היא טובה יותר מעדשה עם זום גדול יותר :)

אני בנתיים נוטה לNikon S9100 , כרטיס זיכרון Class 6 יספיק לי ?

תודה רבה ! :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש ואין סיבה שהזיכרון מהסוג הזה לא יספק אותך

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש ואין סיבה שהזיכרון מהסוג הזה לא יספק אותך

תודה רבה !

שאלה אחרונה , החלטותי השתנו וכרגע אני דווקא חושב ללכת על הsx230hs .
בגלל האפשרויות הידניות שלו.
רציתי לדעת אם אני יכול להגיע עם האפשרות AV במצלמה ( aperture ) לצילומי Potrait
כאלה : http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://i188.photobucket.com/albums/z74/kkentt2000/my%2520shoot%2520pic/CatPortrait0011copy.jpg&imgrefurl=http://forum.lowyat.net/topic/823502/%2B580&usg=__YxjLRISeUejo_lNIqcqkRnkvdk0=&h=427&w=641&sz=75&hl=iw&start=42&zoom=1&tbnid=4bNaWs7Znb7pjM:&tbnh=137&tbnw=190&ei=fo7kTaHDFsXu-gayxuHzBg&prev=/search%3Fq%3Daperture%2Bcamera%2Bportrait%26um%3D1%26hl%3Diw%26biw%3D1680%26bih%3D949%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=678&vpy=662&dur=1988&hovh=183&hovw=275&tx=135&ty=109&page=2&ndsp=43&ved=1t:429,r:38,s:42&biw=1680&bih=949
כך שהרקע Blurry .

תודה ! :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה ניתן להשגה עם מצלמות DSLR ועדשות עם F גדול, לא כל כך עם מצלמות קומפקטיות בעלות חיישן זעיר.
במצלמות כמו זו שבחרת, אפשר להשיג משהו דומה אם אתה מתרחק מהאובייקט ונועל עליו זום מקסימלי, זה יתן טשטוש רקע.
דווקא לגבי התמונה שהצגת, אני לא בטוח שלא מדובר כאן באפקט של פוטושופ...

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה ניתן להשגה עם מצלמות DSLR ועדשות עם F גדול, לא כל כך עם מצלמות קומפקטיות בעלות חיישן זעיר.
במצלמות כמו זו שבחרת, אפשר להשיג משהו דומה אם אתה מתרחק מהאובייקט ונועל עליו זום מקסימלי, זה יתן טשטוש רקע.
דווקא לגבי התמונה שהצגת, אני לא בטוח שלא מדובר כאן באפקט של פוטושופ...

קודם כל באמת תודה רבה על העזרה ! :)

המצלמה הזאת לא משתווה מבחינה זו לDSLR משום שהAperture המינימאלי שלה הוא f\3.1 ?
מבחינה זו הS95 מקנה לי איכות טובה יותר מבחינה זו בגלל שיש לה f\2.0 ?

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה אכן עוזר במשהו, אבל זה גם תלוי בגודל החיישן ורק חיישן גדול של DSLR יתן לך עומק שדה כפי שאתה מבקש.

YonMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה אכן עוזר במשהו, אבל זה גם תלוי בגודל החיישן ורק חיישן גדול של DSLR יתן לך עומק שדה כפי שאתה מבקש.

בסדר , מצלמת DLSR אני עוד לא יכול להרשות לעצמי :D
אני אלך על Canon SX230HS , תודה רבה רבה לשניכם ! :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור