עזרה בבחירת מצלמה, צילום תינוקות\משפחה\חוץ

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אוקי חלק מהבעיה זה משתמש טיפש :)
מסתבר שאם אני נשארת על הלחצם חצי לחוץ הוא שומר על הפוקוס ולא מתפקס מחדש אז לא רעיון טוב להחזיק חצי לחוץ ולכוון על משהו אחר חחח..

אבל יש לי עדיין בעיה שלפעמים במקום נקודת פוקוס או ריבוע מזהה פנים יש לי מסגרת מקווקות באפור סביב התמונה והיא לא מתפקסת. עדיין לא מצאתי מהזה אומר.

ד.א יכול להיות שיותר קשה לאוטופוקוס כשאני על F1.8 בגלל שעומק השדה רדוד מידי ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדיוק ההפך - ככול שעומק השדה רדוד יותר קל לפקס בגלל הפרדה טובה יותר של האוביקט מהרקע.

באיזה מצב עבודה, את מצלמת?
באיזה סוג פוקוס את בוחרת? (לא כדי לעבוד עם זיהוי פנים זה איטי יותר)
כמה עדשות יש לך?

בצורת העבודה המהירה ביותר את צריכה לראות מספק ריבועים קטנים וללחיצה ארוכה בפוקוס עוקב הם צרכים לזוז כל הזמן לפקס כל הזמן

נערך לאחרונה ב:

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה !

ניסיתי AF-S, AF-A, AF-C, אין לי שם זיהוי פנים.
וב focus area על מצב ZONE.
אני לא רואה את הריבועים הקטנים האלה.. איפה מוצאים אותם?

נ.ב- איך מבטלים את הסאונד של הצילום? אמרו לי שאפשר לבטל אתזה ואני לא מוצאת איך :(

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אה ויש לי את עדשת קיט וה50ממ

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי מה שאני רואה ברשת ל A6000 אין מצב שקט - איפה פגשת את זה?
אני מאמין שבעית הפוקוס היא בשתי העדשות

נסי את זה

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה אנסה, לגבי הסאונד - אמרו לי בחנות (MDK) שאפשר לבטל..
זה דוקא היה לי חשוב ואחד הסיבות שבחרתי בו.. אולי עם עדכון קושחה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אולי המוכר בחנות יודע משהו שאני לא יודע - כדי לדבר איתם

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אתה צודק, הייתי בחנות, ניסה וראה שזה לא אפשרי..
אבל זה רעש מלאכותי או אמיתי? זה לא אמור להיות שקט בגלל שאין מראה שזזה?
ניסיתי להגדיר לפי הוידאו שצירפת, זה עבד לכמה דקות ואז המצלמה בכלל לא רצתה להתפקס עם אף אחת מהעדשות (ניסיתי לשנות מצבים, לכבות להדליק, כלום), חזרתי לחנות אבל הוא רק עשה איפוס לכל ההגדרות ואז זה חזר לעבוד. לא כל כך אהבתי את הפתרון, אני מקווה שהמצלמה באמת תקינה..

יש לי עדיין בעיות בפוקוס. אני מצרפת וידאו, תסכים להסתכל? צריך לעבור לשניה 18 כי לפני זה המסך של המצלמה לא בפוקוס..
https://www.dropbox.com/s/onrjtzko15mh3mi/20151109_172648.mp4?dl=0
(זה עם העדשה של ה50ממ)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נראה שאת מנסה פקוס מקרוב מידי
נסי פוקוס יותר מרחוק או לעבור למצב מקרו

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה. ד"א למה סוני עושים בעיות עם אפליקציות בארץ?
אני לא יכולה לעדכן אפליקציות במצלמה בגלל זה ):
אם אהיה בחו"ל הוא יתן לי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בעיה ידוע, את צריכה להציג את עצמך כגולשת מח"ל - יש שרתים ודרכים לעשות זאת
אני לא בקיע בכך

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה
אני מתבאסת על עניין הרעש.. רוצה לצלם תינוקת ישנה..
יש איזו קומבינציה דומה למצלמה ועדשה בחסרות מראה שיודעת לצלם בשקט?
כמובן עם יכולות פוקוס מהירות שיתאימו לצילום תינוקות\ילדים שנעים מהר..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ממה שיצא לי לפגוש את ה G7 היא מצלמה מעולה - לדעתי ה A6000 בחירה טובה יותר

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
הצמצם יחסית פתוח בקיט של הסוני קצת מבאס בתוך הבית, וה50ממ לפעמים צפוף, יכול להיות שעשיתי טעות והייתי צריכה להקשיב להמלצה הראשונה שלך?
בכ700 שקל פחות הייתי יכולה לקחת את הLX100 והיה לי צמצם 1.7 לכל הטווח? זה היה נותן לי אותו דבר כמו הA6000 אבל עם וידאו 4K וצמצם פתוח גם בטווח הרחב יותר, או שלא בדיוק כי החיישן קטן יותר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הצמצם הסגור של קיט (לא הפתוח :) ) ככול שהמספר קטן יותר כך צמצם גדול יותר היות וזה אחד חלקי המספר כלומר 1/1.7 גדול מ 1/3.5
הצמצם של ה LX 100 הוא לא 1/1.7 לכל הטווח הוא מגיע ל 1/2.8 בצד הצר של הזום (בזום פתוח) ה 1/1.7 בתחום ברחב.

נכון מאוד שלקבלת עומק שדה רדוד חשוב לא רק הצמצם הפתוח חשוב גם גדול החיישן והמרחק לאוביקט - עדיין צמצם פתוח מכניס יותר אור (ללא קשר לגודל החיישן), ו 1.7 הינו צמצם מספיק פתוח לקבלת עומק שדה רדוד ואפילו 2.8 קרוב לכך בחיישן של LX100

מצד שני לסוני יש חיישן יותר גדול שמספק יתרונות ביכולת ISO יותר טובה וכן 24MP מול 13MP, מסך מפרקי ויכולת להחליף עדשות - בעתיד את יכולה לרכוש עדשה עם צמצם גדול ולקבל מצלמה עם יכולות מעולות

אני מסכים שהממשק של סוני קצת מורכב וצריך עקומת לימוד לדעת לעבוד איתו, אבל זו עדיין מצלמה מעולה

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה על העידוד :)
דוקא הממשק עצמו לא מפריע לי, כבר הבנתי פחות או יותר מה נמצא איפה, היתרון באמת של המצלמה הוא הפופולריות שלה, יש המון סרטונים ביוטיוב והמלצות על הגדרות לכל מיני מצבים.

מה הF המקביל של 1.7 בחיישן של פנסוניק לזה של הסוני?
וגם לאיזה F מקביל בסוני ה2.8 בקצה הצר של הפנסוניק? יש איזו נוסחא לדברים האלה?

קשה לי לראות איך אחרי הוצאה של 4K שקל אני מוציאה עוד על עדשות, לכן אני תוהה אם לא עדיף היה ללכת על משהו קומפקטי יותר שמראש מכיל את התכונות של עדשה עתידית ואפילו יותר זול. השאלה אם באמת ה2.8 בצד הרחב הוא הבדל משמעותי מהעדשה של ה50ממ F1.8 שיש לי כרגע כי אני מאוד אוהבת את התוצאות שהיא נותנת.

מה המשמעות של ה13MP? זו ירידה משמעותית באיכות? אם כן איך אפשר לצלם וידאו 4K עם 13MP?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רגע, רגע, רכשת מצלמה מעולה וזה משיש לך כעת זה לא נכון לבדוק מה היה יכול להיות - זו לא אופציה כעת.

עד כמ שאני זוכר החישוב הוא F NUMBER כפול ה (CF) CROP FACTOR מספק את נתון העומק שדה האפקטבי .

כך שב LX100 עם CF של 2 יוצא F2.8 * 2 CF שווה 5.6
וב A6000 עם CF של 1.5 יוצא לקוחים את 5.6 חלקי CF 1.5 וזה שווה 3.7 שזה פחות טוב מה 3.5 שיש לך בתחום הרחב של הקיט

צריך להבין שוידאו HD זה בעצם רזולציה של כ 2MP בלבד וה 4K זה בערך 8MP - כך שאין בעיה למצלמות האלו לספק זאת.
להסיר ספק 13 MP זה הרבה מעל הראש לכל אחד ואם אנחנו לא רוצים להגדיל תמונה לגדול של קיר זה מספיק בהחלט מצד שני יותר MP מאפשר לתמונה לספק יותר פרטים - אבל זה ברור שחיישן קטן של טלפון עם 24 MP לא מספק תמונה באיכות של LX100 עם 13MP, אומנם יש שם יותר רזולציה, אבל האיכות הבסיסית של כל פיקסל בטלפון הרבה פחות טובה היות וחלק שקולט אור עבור כל פיקסל הרבה הרבה יותר קטן

לסוני יש מצלמה A7S עם חיישן FF שיותר גדול מזה שיש ב A6000 עם 12 MP והיא מסוגלת לספק תמונות הכי נקיות שיש היום גם בתאורה חלשה מאוד בגלל שכל חלק שקולט אור עבור פיקסל הוא ענק.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
תודה רבה
אני מתבאסת על עניין הרעש.. רוצה לצלם תינוקת ישנה..
יש איזו קומבינציה דומה למצלמה ועדשה בחסרות מראה שיודעת לצלם בשקט?
כמובן עם יכולות פוקוס מהירות שיתאימו לצילום תינוקות\ילדים שנעים מהר..

ה A6000 זו מצלמה עם סגר מסוג focal plane shutter מכאני, והליין הזה של סוני אכן רועש.
זה לא רעש דיגיטלי לחוויית המשתמש שניתן לבטל.
אבל אפשר ב MENU לבטל את הפתיחה המכאנית (שהופכת לאלקטרונית) וככה להוריד את הרעש לחצי.
זה עדיין רועש אבל עכשיו יש רק "קלאנק" אחד במקום שניים.
זה עדיין לא מצלמה חרישית, אבל זה משהו.
זה נקרא EFS
electronic first curtain
תחפשי את זה ב MENU ותדליקי את האופצייה.
מצלמות חרישיות יש, עם סגר עלים leaf shutter כגון ה RX100. (סגר עדין ושקט יותר שלא מייצר רעש)
ויש את הניקון J1 שמקריאה הבנתי שיש לה סגר אלקטרוני מלא, כלומר שום חלק פיזי לא זז.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור