עזרה בבחירת מצלמה, צילום תינוקות\משפחה\חוץ

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי,

מנסה שוב..

אני מחפשת מצלמה לצילום תינוקות\ילדים\משפחה, כולל וידאו.

כרגע יש לי TZ40 של פנסוניק (בהשאלה), היא נחמדה אבל לא משהו בתאורה נמוכה. כמו כן הייתי רוצה לעשות תמונות יפות עם רקע מטושטש אבל אני מצליחה לעשות זאת רק אם המצלמה ממש קרובה לאוביקט המפוקס ויש מספיק מרחק בין האוביקט לרקע.
עוד משהו שקצת מעצבן הוא שאני מצלמת את התינוקת לוקח קצת זמן גם עד שיש צילום בפועל ואם בדיוק היא זזה התמונה יוצאת מטושטשת. לא יודעת אם יש מצלמה שתדע לפתור את העניינים האלה..
מאוד נח לי שיש שם אפשרות ל-WIFI.

חשבתי לקנות את הTZ60, היא אמורה לתת אותה תמונה פחות או יותר, נכון?
ראיתי גם את הקנון SX710 אבל נראה שיש לה עדשה פחות רחבה קצת, לא יודעת כמה זה קריטי, מצד שני היא משמעותית זולה מהפנסוניק, למה לצפות בפערים?

הסתכלתי על מצלמות קומפקטיות אחרות כמו S120 והמצלמה של סוני אבל הזום מאוד קטן, וגם האחיזה היתה לא נוחה, אני רוצה מצלמה שיהיה נח להחזיק ולצלם ביד אחת (הגריפ הזה שיש על הפנסוניק מאוד נחמד)

הסתכלתי גם על קנון 750D (לא על דגמים נמוכים יותר כי חשוב לי וידאו והבנתי שאין יצוב אוטומטי במצלמות קודמות).
אבל מתלבטת איזה שילוב עם עדשה לא יצא יקר מידי ויתן לי מה שאני מחפשת..

לגבי תקציב - תמיד עדיף כמה שפחות, ההתלבטות העיקרית היא אםללכת על מצלמות בגודל של הרפלקס ועד כמה זה פרקטי לצילום ילדים בבית ובחוץ, אם זה משהו שישב בשלוף או שזה משהו מסורבל לשלוף ולכונן גם בבית וגם בחוץ.

אודה לכם מאוד לעצות תובנות להמלצות !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא ברור לי מה התקציב שלך למצלמה?

כמה נקודות טכניות:
כדי לקבל צילום מוצלח בתאורה חלשה כדי מצלמה שמסוגלת לצלם טוב עם ערכי ISO גבוהיים (בדרך כלל צריך עדשה עם צמצם גדול לכך) או עדשה עם צמצם גדול מה שמאפשר כניסת יותר אור לתמונה.
כדי לקבל עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס ובולט מרקע שלא בפוקוס) צריך עדשה עם צמצם גדול וחיישן גדול.

כך את יכולה להבין שאת צריכה מצלמה עם חיישן גדול ועדשה עם צמצם גדול - הנקודה שמצלמה עם חיישן גדול ועדשה עם צמצם גדול, בדרך כלל לא זולים כלל.

מצלמות DSLR בדרך כלל מגיעים עם חיישן גדול וניתן להוסיף להם עדשות עם צמצם גדול, אבל מדובר על סט לא זול בצורה הכי בסיסית בכ 1500-2000 ש"ח, אבל אז עם עדשה קבוע ללא יכולת זום כלל. אם רוצים יכולת זום אז כבר מדובר על מעל 2000 ש"ח

מצלמות DSLR בדרך כלל לא מגיעות עם מייצב בגוף המצלמה ויש צורך במייצב בעדשה, נקודה שמצלמות ה DSLR הזולות לא תומכות בה היטב זה פוקוס אוטמטי בוידאו (ולא מיצב היות והעדשה עושה זאת :) ).

אם רוכשים מצלמה כמו קנון EOS 1200D עם עדשת טמרון או סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 ניתן לקבל סט יפה מאוד, שוב ללא יכולת לאוטופוקוס בוידאו בכ 2500 ש"ח בערך.

אם את רוצה פתרון זול יותר ניתן לרכוש את פנסוניק GM1 עם עדשת קיט בכ 1800 ש"ח, מצלמה קטנה מאוד עם חיישן לא רע (קצת יותר קטן מה DSLR, אבל הרבה יותר גדול ממצלמות קומפקטיות), עדיין זו לא עדשה עם צמצם גדול ויכולת לקבלת עומק שדה רדוד תיהיה מוגבלת למרחק יחסית קצר, מצד שני כן מספקת אוטופוקס בוידאו .

אין לי פתרון שלם בטח לא בתקציב זול יותר
איזה כיוון נראה לך והאם התקציב הזה מתאים?

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה על ההסברים!

כפי שאמרתי התקציב הוא כמה שפחות, גם 3000-4000 בא בחשבון אם תגיד לי שאין פתרון זול יותר..

אני מבינה ממך שהEOS 1200D יתן פתרון לתמונות בלבד אבל לא יהיה פרקטי בשביל צילום וידאו?

ומנגד הפנסוניק GM1 תתן פתרון לוידאו אבל תהיה יותר מוגבלת מבחינת עומק שדה? איך המגבלה הזו ביחס לקומפקטיות שציינתי בהודעה הקודמת (TZ40\60)?

גם חשוב לי שיהיה נח להחזיק את המצלמה, איך הGM1? יש לה גריפ טוב?

ה750D של קנון הרגישה טוב ביד אבל אני חוששת שעם עדשה שתתן טווח זום טוב היא תהיה מסורבלת.
איך בד"כ מאחסנים מצלמה כזו? מחוברת קבוע לעדשה או שצריך כל פעם לחבר?

ומה לגבי תובנות לגבי פרקטיות של מצלמה DSLR לעומת קומפקטיות עם חיישן קטן יותר בצילום ילדים ומשפחה? זה מעשי להסתובב עם מכונה בגודל כזו או שזה הרבה פחות זמין ושמור לצילומים בארועים מיוחדים ופחות משהו שמוציאים ביום יום?

שוב תודה !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמות קומפקטיות רגילות הן בעלות חיישן קטן - כך שגם סדרת TZ לא תתאים לך
יש מצלמות קומפקטיות מתקדמות עם חיישן גדול וכן עם עדשה עם צמצם יחסית גדול כמו פנסוניק LX100
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=887301

היא בתקציב שלך (קצת מעל 3000 ש"ח, לא להתיחס למחיר בחו"ל שלא כולל מס ומעמ) ואני חושב שתענה על כל הדרישות שלך:
יכולת סטילס טובה עם חיישן בגדול 4/3 אינצ' עדשה עם צמצם גדול - טווח זום יפה
יכולת וידאו מוצלח כולל 4K
יש לה WIFI כולל NFC
לא ממש גדולה

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
לא עדיף בתקציב כזה ללכת על DSLR?
מבחינת וידאו - חשוב לי שלא יהיו בעיות עם הפוקוס, הרזולוציה פחות חשובה כי גם ככה אשמור את הקבצים לאחר כיווץ.
אולי כדאי ללכת על DSLR + קומפקטית כמו הTZ וכך להשתמש בקומפקטית לצרכים בסיסיים ווידאו?
שוב אני לא יודעת אם באמת הגודל של ריפלקס עם עדשה יהיה בעייתי או לא, והאם כל פעם צריך לפרק את העדשה או שאפשר לאחסן אותה בתיק מחוברת למצלמה?
אולי ברגע שיש מצלמה טובה כזו כבר אין חשק לשלוף קומפקטית? אני באמת לא יודעת..
אני אשמח להמלצה על מצלמת ריפלקס בתקציב של 2000 ו-3000 שקל בערך.

תודה רבה שוב !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני קצת הולך לעיבוד את לא רוצה DSLR גדולה וכבדה ומצב שני את כן רוצה DSLR.

ברור שמצלמה עם עדשת מתחלפת ניתנת לשמירה עם העדשה מחוברת ואין צרוך לפרק אותה, עושים זאת רק שרוצים להחליף עדשה.

בקשר לשמירת קבצים היום שעלות איכסון כוננים וכרטיסי זיכרון יחיסית זולים אין שום סיבה לשמור תמונות או וידאו וקובץ.

לא תמיד מצלמת DSLR תספק את התמונות הטובות ביותר, היום מצלמות ללא מראה מגיעות לאיכות תמונה מעולה וחלקן מספקות איכות תמונה טובה יותר מ DSLR.
סדרת הללא מראה ה A7 של סוני מציגה מצלמות שטובות מכל DSLR מקבילה עבור השימוש שלה כמו A7S II ביכולת לצלם וידאו ובתאורה חלשה או A7R II ברזולוציה שלה ובאיכת התמונה שלה - נכון הן לא בתקציב שלך, אבל אני מציג נקודה.

אין הרבה מצלמות שמספקות יכולות וידאו 4K שזה רזולוציה הרבה יותר טובה מ FULL DH ובטח מצלמה קומפקטית לא תספק איכות וידאו ברמה של LX100 - אפילו לא קרוב, לא אותה רמה.

נכון יש מצלמות DSLR שיספקו יכולת שליטה ואיכות תמונה טובה יותר מה LX100, אבל השאלה האם את רוצה מצלמה עם יכולת להוסיף עדשות בעתיד ועם יכולת להתפתח או שאת רוצה מצלמה טובה כמו שהיא קטנה ועם יכולות טובות. אם את רוצה להתפתח בעתיד, אז באמת ה LX100 לא תאפשר זאת היות והיא עם עדשה קבועה, אבל מצד שני היא בעלת עדשה נהדרת עם צמצם גדול חיישן יחסית גדול וידאו מעולה - קטנה כבר אמרתי :)

קיבלת המלצה על מצלמה שעונה על כל הדרישות שלך (והרבה יותר מכך) בתקציב שלך והיא לא נראת לך - למה?
אשמח לדעת מה לא מסתדר לך - אולי אני מפספס משהו

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה, אני מתנצלת על הבלבול שלי :)

משום מה יושבת לי תמונה כזו בראש של להשקיע סכום כזה על מצלמה שהיא לא באמת מצלמת כיס וגם לא באמת הדבר האמיתי (וגם כמובן תישאר מוגבלת מבחינת העדשה והזום) זו לא השקעה טובה, וכבר עדיף לשים את הכסף על רפלקס.

אני לא באמת יודעת אם אני לא רוצה את הגודל של הDSLR, אני רק יודעת שכאשר החזקתי את המצלמות הקומפקטיות עם החיישן הגדול הן הרגישו לי פחות נח לאחיזה בגלל שכל המסה מרוכזת על שטח קטן זה מרגיש מאוד כבד ויחד עם זאת מאוד עדין, לא יודעת איך להסביר..

בכל מקרה, אם כבר זו מצלמה בגודל כזה, אז זה לא הבדל גדול מבחינת הפרקטיות לעומת הרפלקס אני חושבת.. אבל אלה רק תחושות בטן על סמך אחיזה רגעית של המצלמות האלה ביד.

עוד שיקול הוא לטיולים למשל - אני לא רואה את עצמי לוקחת מצלמה כל כך יקרה, ולכן אעדיף שבכל זאת תהיה מצלמה קומפקטית שמוציאה תמונות יפות בלי הצורך להתעסק בהגדרות וסרבול של מצלמה גדולה, וכמובן לא לדאוג לעוד משהו מעבר לילדים חחח..

כל הדברים האלה הם ממחשבה בלבד ולא מנסיון כמובן, אז אם יש תובנות אחרות אשמח לשמוע.

אני חושבת שמה שמונע ממני ללכת על רפלקס זה עניין הוידאו, שמצריך מצלמה עם מיצב וגם עדשה עם מיצב, לכן חשבתי על שילוב היות וגם ככה אני רואה שלשתי המצלמות יהיה שימוש, וחבל לי להוציא סכום כל כך גבוה על משהו שהוא באמצע.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי ...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדיוק דיברתי אתמול עם חבר על כך שהטכנולוגיה מתקדמת ואנחנו האנשים לא תמיד מוכנים לקבל זאת :)

אנחנו חושבים המצלמה גדולה היא טובה יותר מקטנה וזה לא תמיד נכון.

אני לא יודע איזו מצלמה קומפקטית עם חיישן גדול יצא לך לבדוק, אשמח לדעת.

אם את רוצה מצלמה קטנה עם וידיאו מוצלח, אז פנסוניק gm1 עם עדשת קיט היא מאוד קטנה ועולה כ 1800₪.
אז את יכולה לרכוש בנוסף גם מצלמת dslr עם עדשה טובה בכ 3000 ₪. או ב 1500-2000 ₪ אבל אז תקבלי פתרון פחות טוב מכל בחינה מה LX100. רכישת שתי מצלמות פשוטות במקום אחת טובה במחיר זהה תקבלי שתי מצלמות פחות טובות מהאחת.

היום בכל המצלמות יש אפשרות לפעול פשוט וקל.

אפשרות אחרת זו רכישת מצלמה כמו סוני a6000 עם עדשת קיט. חיישן זהה חזה שיש ב dslr איכות תמונה בהתאם זהה, וידאו מוצלח מערכת פוקוס ותגבות מהירות מאוד. הנקודה שמדובר כאן על עדשת קיט ללא צמצם גדול.

אני חייב לציין שאין מצלמה מושלמת וכל מצלמה היא פשרה. כך שלא ברורה לי הגישה שלך שה LX100 משהוא באמצע.

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה :)
אז את אומר שהפנסוניק הזו תהיה טובה יותר מכזה דבר למשל:
http://www.cameramia.co.il/מוצר-625...750D-Kiss-Digital-X8i-Kit-18-55mm-IS-STM.aspx
?

יצא לי להסתכל על הסוני RX100 קנון G7X, ופונ'י X30. הסוני ממש הרגישה עדינה ברמה שאין מצב לצלם ביד אחת, וגם לא נוחה לאחיזה. הקנון כבר היתה גדולה ולא ממש מצלמה קומפקטית (קומפקטית הכוונה שלא צריך להסתובב איתה בתיק ושהיא נכנסת לכיס), והפוג'י הרגישה יותר כבדה מה750D של קנון בגלל שהמסה שלה פחות מפוזרת אני מניחה, גם כן מצלמה שלא עונה לקטוגריה קומפקטית.
עוד משהו - בקומפקטיות האיכותיות הזום ממש קטן, ככה שזה לא פתרון טוב לטיולים ובכל מקרה לטיולים לא ארצה לקחת משהו יקר.

אני מרוצה מהאיכות של הTZ40 שיש לי בגדול, מוציאה תמונות יפות בחוץ בשביל אלבום ביתי, פשוט אי אפשר להיות מאוד יצירתיים איתה ובתאורה של בית רואים יותר רעש. לכן חשבתי להשאר עם קומפקטית כזו לטיולים.
ובנתיים לקנות מצלמת רפלקס, ואני חושבת שזה היית אתה שכתבת באחת ההודעות בפורום שגם מצלמת רפלקס עם עדשת קיט תוציא תמונות טובות יותר מכל קומפקטית :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אחד הגורמים העיקרים לאיכות המצלמה הינו גודל החיישן ולא גודל המצלמה
לדוגמא החיישן שיש ב G7X ובסוני RX100 הינו חיישן בגדול 1'' ב X30 קטן יותר רק 2/3'' וב LX100 זה 4/3 '' כלומר 1'' ושליש.

יש מצלמות דמויות SLR שנראות גדולות עם חיישן קטן בעצם בגדול זהה שזה שיש במצלמה שלך 1/2.3''
אם המצלמה שלך מספקת אותך בנושא הוידאו ואת רוצה מצלמת DSLR אז בבקשה, אבל כמו שרשמתי אחד הגורמים בעיקרים הוא החיישן, אבל זה לא הגורם היחיד איכות העדשה גם כן חשובה אחרי הכל מה שהעדשה לא מעבירה החיישן לא יקלוט.

שאני אומר שמצלמת DSLR עם עדשת קיט טובה יותר ממצלמה קומפקטית עם חיישן קטן זה נכון, אבל היום יש מצלמות קומפקטיות עם חיישן גדול מאוד כמו RX1 עם חיישן בגדול של קופסת גפרורים ולא בגודל של ראש הגפרור שיש במצלמה שלך. אז גם מצלמת DSLR עם חיישן קטן יותר (כמו רוב ה DSLR עם עדשות קיט לא יספקו את איכות התמונה שלה).

זה ממש לא הגיוני לדעתי להשקיע הרבה כסף במצלמה יקרה ושים שם עדשה קיט, אבל רוב העולם רוכש כך :)
אם את רוצה מצלמה עם עדשת קיט חבל על הכסף ותרכשי ניקון D3200 עם עדשת קיט ב 1550 ש"ח. אני הייתי מצרף למצלמה זו עדשה כמו ניקון 18-140 עם טווח זום טוב ואיכות אופטית טובה(אך ללא צמצם גדול), או אפשרות שאני אוהב יותר עדשת 17-50 עם צמצם גדול F2.8 של טמרון או סיגמא עבור ניקון. מקבלים איכות תמונה טובה מאוד וצמצם גדול שאת היתרונות שלו כבר ציינתי.

אבל זה לא יספק לך יתרון של מצלמה קטנה וקלה ובטח לא תקבלי אוטופוקוס בוידאו (ה LX100 מספקת את כל זה עם חיישן קצת יותר קטן עם איכות קרובה מאוד)

נערך לאחרונה ב:

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה, הסתכלתי על הLX100 אבל מבאס להוציא כזה סכום בלי יכולת להחליף עדשות אח"כ, וגם הבנתי שהיא לא אידאלית לצילום אוטומטי אלא צריך לכוון הכל ידני. אם הייתי מבינה קצת יותר בצילום והייתי מחפשת באמת משהו קומפקטי להוציא איתו תמונות מדהימות בטיולים זו באמת אופציה טובה.

אחרי סיבוב נוסף בחנות החלטתי לא להרתע מהגודל וללכת על הרפלקס, קנון 750D עם עדשת קיט, ולהוסיף עדשה כזו:
http://camera.co.il/p19633/עדשת קנון canon 50mm f/1.8 ii

אני מבינה שאתה לא בעד עדשות קיט לפי הפסקה האחרונה, אבל היא אמורה להיות טובה לוידאו ואני חושבת שלפחות כרגע הסט הזה יהיה שדרוג משמעותי עבורי. בהמשך אם יתעורר צורך מסויים אשקיע בעדשה נוספת. העדשות עם טווח זום גדול יותר הרגישו לי יותר מסורבלות ואני חושבת שלרב השימושים כרגע לא אצטרך זום כזה וחבל לי סתם להסתובב עם עדשה ארוכה פי 2.

מה דעתך על העדשה השניה שאני רוצה להוסיף? חשבתי להוסיף משהו עם צמצם יותר פתוח. והתוספת לא גדולה מידי.

המון המון תודה !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם רכשת מצלמה אז לי נשאר להגיד לך תתחדשי הקנון D750 יופי של מצלמה להרבה זמן וכן הוספת ה 50 ממ F1.8 זו גישה מאוד מוצלחת לקבל בנוסף לעדשת הקיט גם עדשה עם צמצם גדול במחיר קטן - יופי של סט תתחדשי

רק הערה קטנה - LX100 נכון לא ניתן להחליף עדשות, אבל למה את חושבת
שהיא לא אידאלית לצילום אוטומטי אלא צריך לכוון הכל ידני.
זה לא נכון היא מאוד מוצלחת לצילום אוטמטי, היא פחות טובה לצילום ידיני מהקנון זה בטוח

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה, אני עכשיו תוהה אם עשיתי טעות חחח..
העדשות 18-50, לא צרות מידי בצד הרחב שלהן? קראתי את המאמר על תרגום של הטווח ביחס לחיישן של המצלמות.. זה אמור להיות 28ממ לא? זה יקשה עלי בצילום אנשים בתוך הבית? או לצלם בחוץ אנשים על רקע נוף? אצטרך להתרחק יותר מידי?

לגבי העדשה של ה50 ממ, היא גם לא תהיה צרה מידי בשביל לצלם אנשים? יש עדשה אחרת מומלצת עם צמצם פתוח יותר שתתאים יותר?

לגבי הLX100, ראיתי ביקורת וידאו שמסבירה שכל ההגדרות והכיוונונים הם על כפתורים וטבעות ידניים לכן אין למצלמה מצב אוטומטי, הבנתי לא נכון?

ותהיה אחרונה, ראיתי איפשהו שהמלצת על הסוני A6000, היא באמת תהיה יותר מהירה מהמצלמה שבחרתי? לא ניסיתי להחזיק מצלמה כזו עם עדשה עליה, תוהה כמה זה נח מבחינת איזון משקל. השאלה אם בכלל כדאי ללכת אחורה ולבדוק את הכיוון הזה, ואם יש עדשות שיכולות להתאים לי בתקציב סביר או שכולן מאוד יקרות?

תודה רבה !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם תספקי לי קישור לביקרות שראית על ה LX100 יהיה לי יותר קל להתיחס, זה שלמצלמה יש אפשרות להגדרות ידניות זה מעולה ונהדר, אבל זה לא אומר שחייבים להשתמש בכך. זה כמו להגיד שאי אפשר לצלם במצב אוטמטי ב DSLR כי יש שם יכולת הגדרה ידנית מתקדמת.

כאשר מדברים על עדשות קיט בדרך כלל מדברים על עדשות זולות ואם רוצים עדשות עם זוית רחבה יותר או צרה יותר וכן אם רוצים צמצם גדול מדברים על מחיר יקר יקר. הכל עניין של תקציב.

עדשת קיט בדרך כלל מספקת זוית מספיק רחבה, אבל די גבולי, אם רוצים זוית יותר רחבה אז צריך עדשה יותר יקרה כמו קנון 15-85 המעולהף אבל גם לא זולה (וללא צמצם גדול)

ה 50 ממ זו עדשה מאוד מוצלחת לצילום פורטרטים מעבר לכך להרבה מקרים היא לא מספיק רחבה.

מצלמות DSLR הן בעלות פוקוס מאוד מהיר בסטילס ולא תרגשי כל בעיה בנושא,הסוני A6000 בעלת מערכת פוקוס מאוד מהירה למצלמה שהיא לא DSLR ויתרון נוסף שלה שהיא מסוגלת לצלם בקצב של 11 תמונות בשנייה שזה מאוד מהיר. יש לה גם חיישן מאוד מוצלח, היא קטנה ובעלת וידאו מוצלח. החיסרון שלה שעדשות נוספות (מעבר לקיט) עבורה יהה קצת יקרות

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
הנה הביקורת על הפנסוניק:

לדעתך עדשת הקיט מספיק רחבה לצילומים ביתיים ?
לאילו שימושים בד"כ מוספים את עדשת ה50 ממ?

ראיתי עוד וידאו שמשווה בין פוקוס אוטומטי של הסוני לקנון 70D ונראה שהסוני לוקחת, במיוחד כשמישהו הולך\מתרחק ממך ואני תוהה אם זה רק בוידאו או גם בסטילס. האם המצלמה שבחרתי תתמודד עם צילום סטילס של ילדים רצים \ רוקדים \ משחקים ? ומבחינת וידאו?

מה מספקת עדשת הקיט של סוני? היא מספיק מהירה? כמה אמורה לעלות עדשה מוצלחת יותר עבורה?
ועד כמה מצלמה כזו מתאימה למתחילים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הוידאו שציינת הוא לא רעה כלל, אבל היא נכנסת שם לרמה קצת גבוהה לרקע שלך ללא הסבר מפורט.

לרוב באנשים עדשת הקיט מספיקה בהחלט מבחינת זוית הרחבה ואם את חוששת שזה לא מתאים לך יש לך בעיה היות ועדשה עם זוית רחבה יותר זה לא עדשה זולה

לדוגמה עדשה רחבה (אבל רק לתחום הרחב לא תתאים לצילומים אחרים ולכן היא יכולה להיות עדשה שנייה)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=877727

עדשת ה 50 ממ כאמור טובה לצילום פורטרטים וכן בגלל צמצם גדול טובה במקום שבהן רוצים לקבל עומק שדה רדוד.

בנושא וידאו מצלמות DSLR נופלות ביכולת האוטופוקוס ה קנון D750 עושה צעד בשיפור נושא זה עבור מצלמות DSLR זולות, אבל עדיין זה לא הנקודה החזקה שלה. כאמור זה מדובר על וידאו לא בסטילס בהן ה DSLR עדיין טובות יותר בפוקוס, למרות שמצלמות ללא מראה כמו A6000 מציגות יכולות מדהימות בנושא זה ול A6000 יש כאמור יתרון גם במספר התמונות לשניה מול ה D750

כאשר אומרים עדשה מהירה הכוונה בדרך כלל לצמצם (עדשה עם צמצם גדול נחשבת עדשה מהירה כי ניתן לצלם באותה תאורה מהירות תריס גבוהה יותר בגלל שצמצם גדול יותר מכניס יותר אור) ולא למהירות הפוקוס (יכולות הפוקוס נקבעות גם על ידי מערכת הפוקוס של המצלמה ולא רק של העדשה)

עדשת הקיט בדרך כלל נחושבות עדשות פשוטות וזו של A6000 לא נחשבת מוצלחת (אני עדין כאן בוידאו שסיפקת היא ממש קוטלת אותה :) ), עדשה זום מהירה (עם צמצם גדול) וטובה של סוני תעלה כמחיר המצלמה
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=875747

לאחר כל מה שאמרתי אם הגדול לא מפריע לך, אז קנון D750 היא מצלמה מעולה עם וידאו נהדר (כן, יש טובות ממנה בנושא זה ולא רק בגלל בהפוקוס האוטמטי). מגוון העדשות שניתן לצרף למצלמה ובמחיר סביר הוא הכי טוב שיש בשוק וקל להתקדם איתה בעתיד.

יש לקחת בחשבון שרוב החובבים עוברים לאחרונה למצלמות קטנות יותר, אבל זה לא תמיד זול יותר - בדרך כלל זה יוצא יקר יותר :)

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
איך אפשר לדעת עם עדשת הקיט מספיק רחבה לי? האם זה אמור להיות טוב לצילומים בתוך הבית או שיהיה צורך להתרחק הרבה כדי לצלם הרבה אנשים למשל? כמה זה נורא בצילומי חוץ על רקע נוף?

במידה ואני בסדר עם הגודל, יש מצלמה אחרת שכדאי לשקול בתקציב הזה שתאפשר יכולות טובות יותר בצילום מהיר של סטילס ו\או פוקוס מוצלח יותר בוידאו? או שאני מגזימה בחשיבות של זה בשביל לצלם ילדים?

כדאי להוסיף את העדשה של ה50ממ או שהיא פחות מתאימה לצילומי ילדים בבית? יש עדשה שקרובה אליה במחיר אבל רחבה יותר ובאותה מהירות?
באמת התרשמתי מהאוטו פוקוס של הסוני אבל זה רק מהסרטונים ביוטיוב.. ואם זה באמת יותר טוב מה מקריבים בדרך.. מבחר עדשות? איכות עדשת קיט? זמן סוללה?

לגבי מהירות העדשה - לזה התכוונתי :)

הוידאו שצינתי הוא על הפנסוניק, על איזה וידאו אתה מדבר שקוטל את העדשה של הסוני?

תודה רבה !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בוידאו שציינת היא משווה את הפנסוניק לסוני ומדברת גם על הסוני - ראית את כל הוידאו ?

מהירות התגובה של הסוני בוידאו טובה יותר אין ספק - בסטילס, לא, אבל כבר רשמתי זאת
האם הזוית הרבה תספק אותך לרוב הדברים כן, אין תשובה חד משמעית בנושא הזה עובר עדשת הקיט.

חשוב להבין שאין מצלמה מושלמת - לא בתקציב שלך וגם לא בתקציב כפול, צריך פשרות
להסיר ספק לדעתי כל אחת מהמצלמות תספק אותך מעל הראש - למרות שאף אחת לא מושלמת עבורך

sfogbob

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה !
שאלה אחרונה - כמה זה מסובך ללמוד לעשות פוקוס ידני לצילומים של ילדים\ספורט\בע"ח סטילס + וידאו ? מה הדרך הכי טובה ללמוד?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור