עזרה בבחירת מצלמה לצילום סרט. תקציב של עד כ 1500 שקלים.

• פותח הנושא Llife
  • פורסם בתאריך

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ותיקה, היא מצלמת ברזולוציית PAL, אפילו לא HD...

Llife

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ותיקה, היא מצלמת ברזולוציית PAL, אפילו לא HD...

אוקי , בדרכי לרכוש את ה GH2 עם עדשה 18-42. ב 1500 ש"ח. מחיר לגיטימי לפי הבדיקות שלי , הלא כך?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נראה כך. צלם כמה תמונות סטילס עם המצלמה וגם וידאו, חפש סדקים או שברים בגוף.

Llife

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
עדשת סיגמא 30 F1.4 עדשה מעולה ועולה מעל 1800 ש"ח
בקשר לעדשת קנון 50 F1.8 היא העדשה הזולה ביותר פחות מ 500 ש"ח לחדשה ובטח ניתן למצוא אותה ביד שנייה במחיר סביר היא בעלת צמצם גדול שמאוד יחשוב לקבלת עומק שדה רדוד
עדשת הקיט 18-50 (לא 55 :) ) עיד גם כן עדשה זולה כ 500 ש"ח חדשה וכל גרסאות מהשנים האחרונות הן עם מייצב מסומנות ב IS אני מאמין שניתן למצוא גם אותה ביד שנייה במחיר סביר

כמובן שעדשות טובות יותר כמו הסיגמא ואחרות יביאו בוקה מוצלח יותר ונעים יותר לעיין כמו גם יתרונות אחרים, אבל התקציב, התקציב ... תמיד יש לנו תקציב

רכשתי את ה GH2. עם עדשת קיט 14-42 (בסוף במחיר של 1250 שקלים) . האיכות וידיאו באור יום עונה על הצרכים של מה שאני מחפש אבל אני חושש שבתאורה ירודה העדשה עדיין לא נותנת איכות מספקת. אפשר להגיע לרמת עמק שדה רדוד סבירה עם באור יום עם ה 14-42?
האם ניתן להשתמש בעדשת F1.8 50 של קנון גם ל GH2? או שאני חייב להיצמד לעדשות של פנסוניק?
האם ניתן להשיג ביד שניה עדשה שתתן עמק שדה רדוד מספיק טוב? (המשחקי פוקוס שבהם רואים את הדמות בפוקוס לאומת שאר המרחב שהוא נמצא בו בטשטוש?)

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כפי שכתבתי מוקדם יותר בשרשור, אתה יכול לרכוש מתאמים לעבודה עם כל עדשה מתוצרת חברה אחרת, כך גם עם ה- 50 F1.8 של קנון. אבל, אתה צריך עדשות שיש להן טבעת צמצם פיזית על העדשה והתפעול יהיה ידני לגמרי (פוקוס וכו'). אין מה לעשות, עדשות עם צמצם F3.5-5.6 כמו ה- 14-42 לא מסוגלות לספק עומק שדה כל כך רדוד.

Llife

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כפי שכתבתי מוקדם יותר בשרשור, אתה יכול לרכוש מתאמים לעבודה עם כל עדשה מתוצרת חברה אחרת, כך גם עם ה- 50 F1.8 של קנון. אבל, אתה צריך עדשות שיש להן טבעת צמצם פיזית על העדשה והתפעול יהיה ידני לגמרי (פוקוס וכו'). אין מה לעשות, עדשות עם צמצם F3.5-5.6 כמו ה- 14-42 לא מסוגלות לספק עומק שדה כל כך רדוד.

סליחה על הבורות אבל מה הכוונה בטבעת צמצום פיזית , מה זה בדיוק?
מעבר לכך , יש המלצה לעדשה ספציפית שתוכל לתת תוצאות סבירות לצילומים בשדה אור מצומצם במינימום מחיר?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בעדשות החדשות, שינוי גודל F מתבצע אלקטרונית מהמצלמה, בעדשות ישנות יותר (יש כמה גם חדשות) זה התבצע בעזרת סיבוב טבעת סביב העדשה.
מינימום מחיר זה למצוא עדשה כזו, יש למשל הרבה עדשות 50 מ"מ F1.8 זולות, לזה תצטרך למצוא מתאם לפורמט מיקרו 4/3 (נקרא באנגלית M43). יש מתאמים שכוללים גם פתרון לנושא שינוי צמצם, כמו זה למשל:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/811146-REG/Bower_ABAM43EOS_ABAM43EOS_Micro_4_3_Camera.html
יש מתאמים זולים יותר:
http://www.bhphotovideo.com/c/produ...ris_mft_p_pro_micro_4_3_mft.html/prm/alsVwDtl
עם מתאם כזה, תוכל לחבר למצלמה את עדשת הקנון 50 מ"מ שדיברת עליה.

לחילופין, רכישת עדשה יעודית לפורמט M43 תהיה יקרה יותר, אבל תספק לך פונקציונליות מלאה - כולל מיקוד אוטומטי. עדשות של פנסוניק וגם אולימפוס יתאימו. למשל, אולימפוס 45mm F1.8 תהיה קנייה טובה, מחירה ליד שניה נע כמדומני סביב 1,100 ש"ח.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
תתחדש. כמו שליאור הסביר, עדשה אוטומטית לחלוטין כמו הקנון 50 1.8 לא טובה לוידאו.
אפשר לעבוד עם עדשות ידניות ישנות יותר, עם מיקוד ידני וצמצם ידני,
יש מציאות בכמעט חינם בתחום הזה.
דבר עם הצלם ושאל אותו מה הצרכים שלו.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
50 מ"מ על חיישן 4/3 זה 100 מ"מ.
מקדם הקרופ כאן הוא 1:2.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה חייב להתייעץ עם הצלם איזה אורך מוקד מתאים לו לצילומים.

Llife

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תתחדש. כמו שליאור הסביר, עדשה אוטומטית לחלוטין כמו הקנון 50 1.8 לא טובה לוידאו.
אפשר לעבוד עם עדשות ידניות ישנות יותר, עם מיקוד ידני וצמצם ידני,
יש מציאות בכמעט חינם בתחום הזה.
דבר עם הצלם ושאל אותו מה הצרכים שלו.

אתה חייב להתייעץ עם הצלם איזה אורך מוקד מתאים לו לצילומים.

אני שמח לשמוע שתחום העדשות הידניות הוא לא עסק יקר כי ממילא התקציב הוא דל.
לצערי אין לי מושג איזה אורך מוקד אני צריך לצילום כמו כן גם לא איזה סוג עדשה , חיישן ומ"מ.
הצלם שבידו אני מפקיד את המצלמה בקיע נטו בטכניקות צילום.
לצערי עד כמה שזה נשמע לא מקצועי ואני מתאר לעצמי שמדובר בתחום נרחב מאוד ושקשה להצביע על עדשה ספציפית, אני צריך שיכוונו אותו להעדשה *שתתן לי את המקסימום איכות וידיאו במינימום מחיר*.
עדשה שיהיה ניתן להגיע איתה לאיכות וידיאו סבירה כאשר יש חושך וניתן להסתמך רק על תאורה מלאכותית של עמודי תאורה ברחוב ובגנים.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
זו עדשה 25 מ"מ, כלומר "רגילה" לפורמט 4/3 שלך, עם מפתח צמצם גדול, לקבלת עומק שדה רדוד,
כפי שחיפשת, בתקציב נמוך, יצרן סיני, לא תספיק לשבוע הבא...:)
עם חסרה לך עדשה ספציפית תוכל להשכיר מפוטו יוגנד למשל.
תצטייד במספיק סוללות + מטען, מחשב לבדיקת תוצאה במקום וגיבוי, ועדיף גם מוניטור,
בהצלחה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור