עזרה בבחירת מצלמה לטיולים

TomerPTL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן, אני תומר, ואני תר אחר המצלמה המושלמת בשבילי, שתהיה מתאימה ליום יום, כמובן, אבל בעיקר לטיולים ארוכים ובתנאי שטח, לדוגמא- שביל ישראל. חשוב לי להדגיש שאין לי שום ידע/רקע בנושא הצילום, שלא לדבר על החלפת עדשות ושימוש בהגדרות ידניות, אולי בעתיד אחליט שישתלם לי להיכנס קצת יותר לעומק עולם הצילום:), או לחלופין, שאשתכנע מכם שידע בסיסי בנושאים האלה הוא הכרחי בשבילי.
יש כמה פרמטרים שמאוד חשובים לי בנוגע למצלמה (לפי סדר עדיפות):

1. ורסטיליות- אני רוצה מצלמה שבגדול תהיה טובה לכל צורך, גם אם לא מצטיינת- בין היתר הכוונה לצילום נופים, צילום בשעות החושך, זום אופטי טוב, צילום וידאו טוב, פוקוס טוב לצילום מקרוב, ובגדול צילום סטילס באיכות מעולה.
2.חיי סוללה- כמה שיותר ארוכים, בגלל הטיולים כמובן
2.עמידות- אני מבין שמצלמות הDSLR למיניהם כנראה לעולם לא יהיו בנויות לתנאי שטח קשים- אלא אם כן אשמור עליהם מאוד מאוד. פרמטר העמידות גורם לי מאוד להתלבט בין מצלמה איכותית מסוג הDSLR או ללא מראה, למשל, לבין מצמות הGOPRO למיניהן, שמספקות איכות וידאו מצוינת, וכמעט 100% עמידות.
3.נפח ומשקל- פרמטר חשוב מבחינתי כי בטיולים כל גרם עושה את ההבדל,אבל מוכן להתפשר על המשקל והנפח לטובת איכות המצלמה, בסופו של יום טיולים הם לא לנצח ואני מעוניין להשתמש במצלמה גם ביום יום אם אוכל.
4.מחיר- אני מניח שהתקציב שלי יהיה עד משהו כמו 1500-1600 שח, כמובן אני גמיש ואם המצלמה הטובה ביותר בשבילי תהווה עניין של כמה מאות שקלים צפונה, לא אירתע מכך.
דבר נוסף- כרגע ההתלבטות הגדולה שלי היא בין מצלמות האקסטרים למיניהן כמו ה-GOPRO, לבין מצלמות הDSLR או הקומפקטיות שנראו לי מתאימות כמו CANON D700 או NIKKON D5100.שוב, אין לי שמץ של מושג אם הן מתאימות בשבילי, וסביר להניח שאני אפילו לא בכיוון, אשמח מאוד לעזרתכם, תודה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אנסה לענות לנקודה נקודה שרשמת
1) מצלמות כמו כל דבר בחיים, אין משולם ובטווח מחיר צנוע כמו שלך - מצלמות טובות לא מגיעות עם טווח זום גדול (זה בדרך כלל דופק את איכות התמונה), מצלמות עם איכות סטיילס טובה דורשת גם עדשה טובה שכאמור זה לא בה עם טווח זום גדול, צילום בחושך אלו עדשות עם צמצם גדול ומצלמות עם חיישן גדול (נקודות שמקפיצות את מחיר המצלמה).
2) מצלמות החזקות ביותר ומתאימות ביותר לתנאי סביבה קשים הן כמה מצלמות DSLR, כך שאני לא מבין את מה שאתה טוען. דרך אגב הוידאו של GOPRO נחשב טוב, אבל כבר יש היום רמה הרבה יותר גבוהה במצלמות - חיי סוללה זו בעיה, אבל ניתן לפתור זאת בקלות עם סוללה נוספת ויותר מאחת אם צריך.
3) אני מבין את הנושא של הגדול והמשקל ויש באמת כמה אופציות מאוד מעניינות, אבל כדי לעלות קצת בתקציב
4) התקציב שלך קצת נמוך יש אופציות מענינות אם תעלה בתקציב בעל 2000 ש"ח האם זו אופציה
5) מצלמות DSLR עם עדשת קיט בסיסית יעלו מעל 2000 ש"ח המחיר שראית הוא למצלמה לללא עדשה.

היות ויש לך תקציב ורשימת דרישות כדי לספק לך בתקציב (אן קרוב לכך) מצלמה, הייתי שמח לדעת עדיפות של כל נקודה שרשמת היות ומצלמנ שעושה את כל שביקשת אתה צריך להכפיל את התקציב לדוגמא פנסוניק TZ100/TS100
או פנססוניק LX100 עם איכות תמונה ועדשה טובה יותר וטווח זום קטן יותר
כמו כן מצלמות מסדרת RX100 של סוני יכולות להתאים, אבל עם טווח זום לא גדול במיוחד

אבל בבקשה כדי להמתין לרשימת העדיפויות שלך ואז אוכל לתת פתרון מתאים יותר

TomerPTL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל תודה רבה על התגובה המפורטת, אנסה להיות יותר ברור.
1. אני שמח לדעת שDSLR הן עמידות לתנאי שטח, לא ידעתי וזה מצוין מבחינתי.
2.שיהיה ברור, אני מוכן לרכוש DSLR גם אם זה אומר להתפשר על משקל ונפח, עד גבול מסוים. נפח ומשקל הם אולי הפרמטרים היחידים שבגללם אני שוקל לקנות GOPRO.
3. היית מתעדף את נושא הצילום ל- 1. איכות סטילס 2. איכות וידאו 3. זום 4. צילום בתנאי תאורה חלשים. לא מכיר עוד פרמטרים חשובים בצילום,למען האמת.
4. חיי סוללה- פרמטר מאוד חשוב מבחינתי- ראיתי שבCANON D700 אגב, הסוללה מצוינת.
3. שוב, גמיש מבחינת המחיר, לא רואה את עצמי מגיע להוצאה של מעל 2000. אבל נחכה לתשובתך.
4. הייתי מעוניין לדעת מה דעתך על המצלמות שכבר הזכרתי, כאמור CANON D700 ו-NIKKON D5100, וגם לדעת האם איכות צילום הסטילס של GOPRO נופלת בהרבה ממצלמות DSLR, מניח שכן, אבל ליתר ביטחון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חשוב לי להדגיש שנכון שיש מצלמות dslr עמידות, אבל הן לא התקציב שלך ובכלל כל המצלמות שמספקות איכות תמונה טובה לא יהיו בכלל עמידות למים כלל. לא רשמת זאת כדרישה אז אני לא בטוח אם באמת נדרש.

Gopro זו מצלמת וידאו סבירה בהחלט אין לה באמת מה להציע בתחום הסטיילס מול מצלמות dlsr ואפילו גם לא מול מצלמות קומפקטיות טובות.

כאשר רוכשים מצלמת dslr יש לקחת בחשבון שחייבים לרכוש עדשה ללא עדשה לא ניתן לצלם. כך מצלמות ה dslr שציינת עם עדשה טובה יעלו מעל 2000 שח ואז לא נתייחס אליהן.
בתקציב שלך אתה יכול לרכוש מצלמת קנון 1300d שזה הדגם הזול ביותר. להוסיף לה עדשת קנון 18-135 מה שיוצא סט הכי זול לקבל מצלמת dslr עם עדשה טובה וגם זה גם מעל התקציב.

כך שאני חושב או שאנחנו עולים בתקציב או שאנחנו הולכים על מצלמה עם חיישן יותר קטן כמו פנסוניק tz80. או מצלמה כמו פנסוניק gm1 או gf7 עם עדשת קיט ואז גם התקציב יהיה מעל 2000 שח.
ואז כבר הייתי הולך על פנסוניק lx10p עם עדשה קבועה אבל עדשה מוצלחת ועם וידאו מדהים.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
לצערי לא הצלחתי להבין מה בדיוק הכי מתאים מבחינתך.
נסה להגדיר ב3 משפטים את התכונות הכי חשובות מבחינתך.
אם ההחלטה היא גופרו מול משהו אחר. יש לי תחושה ש3 הדברים הכי חשובים לך הם,
1.גודל/משקל
2.זום גדול ככל שניתן
3. תמונה חדה ופרטים חדים ככל שניתן.
המשמעות היא שיש דברים אחרים שפחות מעניינים אותך, אבל מבחינתך "טוב שיהיה"...
כשתדע להגדיר מה באמת חשוב לך, יהיה לך קל יותר להחליט.

TomerPTL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שוב חברים, מצטער אם לא הייתי ברור מספיק, ללא ספק זה כי יש המון פרמטרים מתנגשים שיוצרים אצלי התלבטות גדולה ומורכבות מסוימת מבחינת אופן השימוש האישי שלי.
carmi- וואו, הייתי בטוח שמחירי המצלמות לעיל הם כולל עדשה, מזל שהארת את עיניי. כדי לוודא- עדשת קיט היא העדשה הראשונית והבסיסית של גוף המצלמה? או עדשה שנייה?
לcohen, אני חושב שניסחת היטב את הדרישות ה"בעייתיות" שלי, איכות התמונה היא בבירור הפרמטר החשוב ביותר, ואחריה לפי הסדר:
2. חיי סוללה
3.נפח ומשקל
4. עמידות
לגבי השאר, שוב, נחמד אם יהיה צילום וידאו סביר וזום סביר וכן הלאה וכן הלאה, אבל כאמור זה בונוס.
בגדול, מצלמה חביבה לצלם חובבן.
אגב, מתחקיריי באינטרנט בינתיים הCANON D700 הכי קורצת לי בתכלול כל הפרמטרים, אבל אני לא מבין גדול, ולכן אני כאן, שוב תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אשמח לדעת מה קרוץ לך ה 700D - אולי זה יעזור לי להבין מה אתה מחפש
היות והיא לא קטנה ולא קלה והיא עמידה כמו כל מצלמה אחרת - היא לא זולה ווידאו שלה ללא אוטופוקוס

1) בקשר לחיי סוללה האם סוללה נוספת או אפילו יותר מאחת יכול להיות פתרון עבורך?
2) עדשות הקיט הן עדשות שמגיעות עם המצלמה בקיט (אבל ניתן גם לרכוש רק את הגוף ורק את העדשה בנפרד), בדרך כל בקנון וניקון אלו עדשות בסיסיות ולא משהו מומלץ.

אני ממליץ לך לבודק את פנסוניק GF7 עם עדשת הקיט (כן קיט, היא סבירה בפנסוניק, יש אפשרות להחליף לעדשות טובות יותר בהמשך)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=893607

מצלמה קטנה מהירה איכות תמונה טובה מאוד, וידאו מוצלח מאוד חיי סוללה, יהיה צורך לרכוש סוללה נוספת, היא לא יותר עמידה ממצלמות אחרות מחיר בערך 2050 ש"ח.

אם אתה רוצה קצת יותר קטנה וקצת יותר זולה יש גם את האחות שלה פנסוניק GM1 עם עדשת קיט עולה פחות 1900 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=862894

ראה ביקרות על המצלמה http://www.dtown.co.il/articles/3221.html

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
חידוד נוסף של הדרישות,
אם היו מציעים לך באותו המחיר
מצלמת גופרו שיש לה זום x10 (נניח שהייתה יוצאת אחת כזו)
או את ה canon 700d עם עדשת קיט.
מה היית בוחר?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לך,
התקציב מאוד צנוע לשינוי שאתה רוצה לעשות ולמרות שאני חוזר על עצמי [כי זאת דעתי] אם הוידיאו במקום נמוך מבחינתך ואיכות התמונה במקום הראשון ובתקציב הזה, אין תחליף למצלמות הכניסה של ניקון. ה 5300 כדוגמה עדיפה כמעט בכל פרמטר על הקנון 700 וגם יותר קלה ובוודאי מבחינת איכות סטילס קיימת עדיפות משמעותית על הפנסוניק המוצעות.
לגבי עדשה מכיוון שהסיגמא 17-50 2.8 לא רלוונטית בתקציב, אפשר להתחיל עם ניקון 55-200 מיוצבת שעולה גרושים ומתפקדת היטב בטווח שלה בתנאי יום. לאחר מכן הניקון 50 1.8 G גם עולה גרושים אבל התוצאות מעולות.
אם התקציב עדיין גבוה לך על יד שנייה.
בהצלחה.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
כשאחד אומר "איכות תמונה", ניתן לפרש זאת בדרכים שונות. הבחור צריך להבין מה בעצם הוא מחפש.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
המצלמות נבחנות על ידי אתרים מקצועיים כדוגמת DXO בפרמטרים ברורים והתוצאות מדברות בעד עצמם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלום לך,
התקציב מאוד צנוע לשינוי שאתה רוצה לעשות ולמרות שאני חוזר על עצמי [כי זאת דעתי] אם הוידיאו במקום נמוך מבחינתך ואיכות התמונה במקום הראשון ובתקציב הזה, אין תחליף למצלמות הכניסה של ניקון. ה 5300 כדוגמה עדיפה כמעט בכל פרמטר על הקנון 700 וגם יותר קלה ובוודאי מבחינת איכות סטילס קיימת עדיפות משמעותית על הפנסוניק המוצעות.
לגבי עדשה מכיוון שהסיגמא 17-50 2.8 לא רלוונטית בתקציב, אפשר להתחיל עם ניקון 55-200 מיוצבת שעולה גרושים ומתפקדת היטב בטווח שלה בתנאי יום. לאחר מכן הניקון 50 1.8 G גם עולה גרושים אבל התוצאות מעולות.
אם התקציב עדיין גבוה לך על יד שנייה.
בהצלחה.

כמה שאני אוהב ניקון - אני לא מאמין שאפשר לחיות רק עם עדשת זום 55-200 שעל מצלמה זו זה בעצם זום שמתחיל ה 82 ממ - ממש לא ברורה לי ההמצלה זאת ללא זווית רחבה כלל

דרך אגב מצלמות FF מספקות איכות תמונה טובה יותר ממצלמות APS-C זה לא אומר שאני הולך להמליץ לכל אחד על מצלמת FF - בהקשר של איכות התמונה יש מספר רמות ולא לכל אחד צריך את האיכות הטובה ביותר עבור צליום בתאורה חלשה ולא כל אחד יכול לחיות עם הגדול והמשקל של DSLR.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כרמי, אנשים נכנסים לתחום ואז או ש"נתפסים", משדרגים ומוסיפים ציוד לרבות עדשות, או שיורדים מהנושא.
לדעתי הניקון עדיפה כבסיס לבדיקה והאפשרויות להרחבה ולתוצאות איכותיות, רבות יותר לאחר מכן .
לגבי המשקל ה5300 ו -3400, ו -3300 עדיין מצלמות קלות, שלא כמו מצלמות הFF שהן הרבה יותר יקרות וכבדות [גם בעדשות].
באם היה רוצה מצלמה עם עדיפות לוידיאו, או מצלמה ללא החלפת עדשות, או היה רוצה לצלם צילומי טבע ולנצל את הפקטור 2 הייתי ממליץ על פנסוניק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדיין, עדשת 55-200 כעדשה בודדת ?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כמו שאתה יודע יש מצלמות עם עדשה קבועה של 35 מ"מ בלבד [אלכס ליבק צמוד לפוגי כזאת] או קבועה אחרת.
ה55-200 נרשמה בגלל האילוץ התקציבי והיא נותנת תמורה מעולה לכסף באיכות [מצרף תמונה שצולמה עם עדשה זו ומצלמת כניסה של ניקון].
קיימת אפשרות לחלופין
DSC_0959מצ (Custom).jpg
של ניקון 18-55 מיוצבת [עדשת קיט] בה האיכות תהייה פחותה

תמונות מצורפות

• DSC_0959מצ (Custom).jpg
    DSC_0959מצ (Custom).jpg
    KB 82.5 · צפיות: 1,183

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה הקשר של התמונה, לא מדבר על איכות העדשה, אני יכול לחיות עם עדשת פריים 35 ואפילו 28 על FF, אבל לא הייתי יכול לחיות עם עדשה שמתחילה בזום של שווה ערך של 82ממ ובטח לא הייתי ממליץ לצלם מתחיל רק עם עדשה כזאת

אני מבין שיש לך הרבה ידע וניסון בתחום ולכן ההמלצה הזאת לעדשה בודדת לצלם מתחיל מאוד מוזרה לי.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
תומר
כנס לאינסטוש או לפליקר בחר 2 תמונות שהכי היית רוצה להוציא מהמצלמה החדשה ושים אותן כאן. ככה אולי תקבל המלצה ענינית לצרכים שלך

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
ראשית, המלצתי [שכידוע אין חובה לקבלה ואני חוזר עליה], נגזרת מהתקציב המאוד מצומצם של תומר ואני מעדיף ניקון והעדשה הנ"ל לעומת פנסוניק, כדי שיתרשם מהאיכות הגבוהה וישלים את הסיגמא 17-55 2.8 או כל עדשה אחרת שתראה לו, בהמשך.

כתבתי גם בהודעה קודמת, אפשרות נוספת פחות איכותית [שהייתי צריך להזכיר בהמלצה הראשונה] והיא עדשת הקיט 18-55 מיוצבת של ניקון שגם היא עם ה5300 למשל, עדיפה מבחינתי על הפנסוניק בראייה לטווח ארוך.

אגב, אני מצלם יותר ברצינות רק מ 2010, אבל אם עדיף מבחינתך שההמלצות יהיו רק שלך, רק תגיד ובזה סיימתי ואם לא, אפשר גם להיות חלוקים והשואל ייקח את ההמלצה שנראית לו.

TomerPTL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שוב חברים אני מודה על ההירתמות, בהחלט הגעתי למקום הנכון להתייעצות.
carmi- הgm1 והGF7 של פנאסוניק נראית לי כאופציות מעולה לפי הביקורות, בעיקר לפי הביקורת כאן באתר.
לגבי הCANON 700D- שוב, אני לא מבין גדול, אך לפי הביקורת באתר יש לה חיי סוללה מעולים, משקל קל בשביל מצלמת DSLR, איכות צילום סבירה, ונוחה לשימוש קל וחומר בשביל צלמים מתחילים. אבל זו רק מצלמה אחת ונתקלתי בה באופן די אקראי, כך שיהיה מאוד סביר להניח שהיא לא מתאימה לי, וכמו שעמי אומר, סתם "נתפסתי".
cohen- לשאלתך-קצת קשה לי לענות על זה, לא סתם פתחתי משתמש באתר במיוחד כדי להתייעץ. הGOPRO היא אופציה מבחינתי בגלל איכות הוידאו, סוגיית המשקל והנפח, והעמידות הגבוהה,כשבשני האחרונים היא מנצחת בגדול לדעתי. אבל הסוללה שלה על הפנים, והעדשה מאוד קטנה ולא מתאימה לצילום נופים. אני לא חושב שהדילמה כאן היא דווקא אל מול הCANON, אלא מול כל מצלמה אחרת שהיא לא GOPRO, לרבות הקומפקטיות והDSLR, וזה בגלל הנפח, המשקל והעמידות. הזום הוא יחסית שולי לעומת השאר.
עמי- אני מבין שהדעות כאן חלוקות ואני לא יכול להביע דעה על הדיון בינך לבין כרמי, מכיוון שלצערי אין לי כמעט מושג על מה הוא.
ברשותכם, חברים, אני חושב שאני צריך לקחת שלב אחד אחורה ולשאול אתכם איזה סוג מצלמה יהיה מתאים לי-
אקסטרים כמו הגו-פרו, ללא מראה/ קומפקטית, או DSLR. (או כל סוג אחר שאני לא מכיר)
כאשר הדרישות שלי מהחשוב אל הפחות, בצמצום, הן: 1.איכות התמונה 2. עמידות 3. נפח ומשקל 4. חיי סוללה 5. וידאו
לגבי התקציב- 2000 ש"ח זה מן גבול לא גבול שאני מציב לעצמי כי כמו בכל קנייה, לא יהיה לזה סוף.
אם אהיה מוכן לעלות ב200, אז כנראה אהיה מוכן לעלות ב500 כי חבל לפספס משהו טוב, ואם לא ב500 אז ב1000 וכן הלאה וכן הלאה, השאלה היא איפה אעצור.
אני אחרי שנה של שירות קבע בצהל ויש לי תקציב למצלמה גם ב5,000 וב10,000, ואם זה היה תחום ממש חשוב בחיים שלי לא הייתי מהסס לקנות את האיכותי ביותר.
אבל כרגע לפחות, אני צלם חובב שעבד קצת באבטחת טיולים ומאוד נהנה לצלם נופים, חיות וצמחים עם האייפון 5 שלו. ואני לפני יציאה לשביל ישראל ולטיול גדול למזרח, וגם ארצה לצלם נופים, חיות אנשים וטבע מן הסתם.
אגב, כל הדרישות האלו עומדות אל מול הסטנדרטים הירודים של צילום באייפון, ובנוסף חיי הסוללה העלובים בלשון המעטה.
לכן יכול להיות שחיי הסוללה הם אפילו לא פרמטר רלוונטי כי לעומת הסוללה של האייפון, מצלמה עם סוללה סבירה תספיק לי להמון זמן והמון תמונות- נניח משהו בסדר גודל של 300 תמונות וקצת וידאו,וזה על פני כמה ימים אני מניח, לפחות 2-3 ימים, ועוד קיימת האפשרות של קניית סוללה נוספת!
אני מקווה שמה שכתבתי שופך אור על הכוונות והשימושים שלי.
ל cohen ולכולם, שתי תמונות, מקווה שזה עוזר ולא רחוק שנות אור ממה שאני מכוון אליו. שוב תודה רבה על ההירתמות חברים.

תמונות מצורפות

• cropped-nx235_guardian_of_the_valley_wordpress.jpg
    cropped-nx235_guardian_of_the_valley_wordpress.jpg
    KB 61.3 · צפיות: 556
  • ac_0006125_shepherdc.jpg
    ac_0006125_shepherdc.jpg
    KB 123.1 · צפיות: 559

TomerPTL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אחת התמונות מטושטשת, הנה עוד אחת..

תמונות מצורפות

• Image1.jpg
    Image1.jpg
    KB 224.2 · צפיות: 561

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור