עזרה בבחירת מצלמה לחובב שרוצה להכנס לתחום

Baraku

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
אני מעצב גרפי חובב כבר שנתיים ולאחרונה התחלתי להתעניין בצילום על מנת להעלות את התחביב שלי רמה, לכן התחלתי בחיפוש אחר מצלמה המתאימה לקריטריונים שלי.
אחרי חיפושים רבים מצאת את הדגם של חברת Canon EOS 4000D.
ז״א מצלמת DSLR (או דמוי) בסביבות ה-1500₪.
אשמח לדעת מה המומחים חושבים על זה, מכיוון שאני עוד לא נכנסתי לתחום ורק התחלתי להתעניין.
תודה רבה מראש לכל מי שיעזור! מעריך מאוד.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא מבין מה אני אמור להגיד כאן.
מצאת מצלמה, אז אני אמור להגיד - להתחדש?
אני יכול לעזור לך למצוא סט של מצלמה עם עדשה (כן לא רוכשים רק גוף) שיתאים לך לדרישות שלך, אבל צריך בשביל זה דרישות ותקציב (לסט).

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
ראשית כל הכבוד!
כל מסע מתחיל בצעד אחד וכל תמונה טובה כמו הצלם שצילם אותה ולא המצלמה
מציע שתתחיל בסט בסיסי ככל הניתן על מנת לראות שזה ״נתפס״ וכשתראה שאתה רוצה להתקדם פשוט תחליף/תוסיף
חשוב - אם בחרת להתחיל ב-Canon או Nikon או כל משפחת מוצרים דומה אז תוכל לחלוק את העדשות עם דגמים בחירים יותר בדרך כלל
18 מגה פיקסל שישנם בדגם שהצעת זו דרך נפלאה להתחיל. הייתי מציע לרכוש עדשת 50 מ״מ 1.8 של קנון. היא גם זולה וגם תיתן לך את הבסיס ללמוד. מפתח של 1.8 יתן לך גם אפשרות לבודד פריטים/נושאים בפריים מה שאולי כחובב עיצוב גרפי יהיה לך נחמד.
מאוד קשה לתת תשובות בתחום הצילום למה לקנות ואיזו עדשה לבחור. תתחיל עם מה שהכי נח לך לסחוב ועומד בתקציב
לי מאוד חשוב שהמצלמה תהיה כיפית. שתמשוך אותי לצלם ושתהיה כלי יעיל ונח אחרת היא פשוט תשב בארון
תהנה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב שלא קונים מצלמה כי היא זולה או כי היא התחלה טובה, קונים מצלמה שתאימה לדרישות ואני עדיין לא יודע מה הדרישות.

לדוגמא, מי שרוצה סט בסיסי קל ונוח לטיול עם יכולות וידאו DSLR היא לא הפתרון עבורו בטח עדשת 50 ממ תיהיה לא מספקת

Baraku

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא מבין מה אני אמור להגיד כאן.
מצאת מצלמה, אז אני אמור להגיד - להתחדש?
אני יכול לעזור לך למצוא סט של מצלמה עם עדשה (כן לא רוכשים רק גוף) שיתאים לך לדרישות שלך, אבל צריך בשביל זה דרישות ותקציב (לסט).
היי כרמי,
לא כל כך הבנתי למה התכוונת בהודעה שלך,
כתבתי כי מה שאני מחפש זו מצלמת DSLR (כמובן שהמיקוד הוא לסטילז) שתעלה בסביבות ה1500 ש"ח.
בגלל שרק נכנסתי לתחום אין לי מושג מה אמורים להיות הקריטריונים שעל פיהם אני צריך למצוא מצלמה, מלבד שתתן תמונות מעולות, ולכן, לאחר שיטוט באינטרנט מצאת את המצלמה שהזכרתי למעלה ה4000D.
וזו הסיבה שרצתי להתייעץ עם צלמים אמיתיים בפורום, שכמו שראיתי בגזרת הכתבות, יודעים מה הם עושים.
האם היא טובה מספיק? אשמח אם יעזרו לי להבין במה כדאי להתמקד אם יש במשהו.
תודה
נ.ב. (מיותר לציין כי בשום מקום לא ציינתי כי כבר רכשתי את המצלמה, אלה רק ביקשתי עזרה בהתלבטות).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי שבוחרים מצלמה חשוב להבין עבור מה היא תשמש.
מה הולכים לצלם: נוף, ספורט, ציפורים, ילדים, פורטרטים, צילום רחוב, ...
איפה בבית, בשעות הערב, בחוץ, בסטוידו, ...
האם חשובה היכולת לקחת את המצלמה לטיול, והמשקל וגודל משפעים על ההחלטה
האם רוצים גוף חזק שעומד במזג אוויר קשה (גשם, אבק, נפילות, ...)
האם רוצים להתקדם עם המצלמה (יש שרוצים להתקדם מקצועית לתחום מסוים), האם יש צורך לעדשות נוספות או שרוצים רק עדשה אחת.
האם יהיו צילמוי וידאו גם אם קצת ואיזה וידאו.

אפשר להגיד כן על הכל ואז יהיה צריך להיות מוכן לשלם הרבה וגם עדיין אין מצלמה שמצאימה לכל הדרישות.
פשוט קנון הספציפיות שבחרת היא דגם פשוט וזול ולא טוב באמת בשום דבר פרט לכך שהוא זול - וצריך להוסיף לו עדשה ועדשה טובה זה גם סכום כסף.

אז לוקחים מצלמה זולה ומחברים לה עדשה זולה - יוצא כ 1500 ש"ח שזה לא סכום גדול, אבל גם לא סכום זניח לזרוק סתם כי מקבלים באמת איכות לא מדהימה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור