עזרה בבחירת מערכת

lior h

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום

אני מתחיל בצעדיי הראשונים לקראת רכישת רמקולים, מגבר ומקור כלשהו...
המערכת תשמש למוזיקה בלבד, (בעיקר רוק אבל בכיוון ה"רגוע"), התקציב הכולל צריך להישאר מתחת ל 10K. (כולל האפשרות של קנייה מיד שנייה או מתצוגה)
אני קורא ביקורות ומאמרים ורואה שמדובר בעולם רחב מאוד ולכן אני מרגיש צורך בקצת הכוונה, לפחות שיהיה כיוון כללי.
הייתי מאוד רוצה שהמקור יהיה דיגיטלי (לא קומפקט או פטיפון), אשמח לשמוע על האופציות הקיימות (כמו dac, כרטיס קול), וכמו כן, כמה כדאי להשקיע בממיר דיגיטלי למשל בתחום התקציב הנ"ל על מנת לקבל מערכת מאוזנת.
אשמח לקבל גם הצעות לשילובים של רמקולים ומגברים בתקציב.

כל עזרה ורעיון יתקבלו בברכה ותודה מראש לאלה שחולקים את הידע והניסיון שלהם...

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מה גודל החדר? האם רמקול מדפי בא בחשבון?
זה ישפיע מאוד על חלוקת התקציב.
אני מבין שהמקור יהיה מחשב?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הצעתי לך:
מגבר : audio nova peachtree
מקור : כל מקור עם יציאה דיגיטלית וטוב, למשל ימאהה 397 , כי המגבר עושה לבד את העיבוד.
נשאר 3500 ש"ח.
ללכת על מישן M34 או M35 , רמקול נהדר למוזיקה הזו. נמצא גם ביד שניה.

lior h

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
(כתבתי הודעה ויכול להיות שהיא לא נשלחה - כך שאני מצטער אם אני חוזר על עצמי במקרה והיא תפורסם בכל זאת)

יוסי - המקור הוא המחשב, השאלה היא אם עדיף כרטיס קול (כרטיס קול חיצוני כי מדובר בלפטופ, או קניית מחשב לצורך זה - מה שיפגע שתקציב) או DAC.

אורי - תודה על ההצעות, האודיו נובה נראה מכשיר מאוד מעניין, אני בהחלט אקח את האופציה הזו בחשבון. בקשר לימאהה שהזכרת, האם הכוונה היא ל CDX 397, אם כן רציתי לשאול אם במקרה שאני אשתמש בקבצים מהמחשב, האם ה 397 יהיה מיותר והאודיו נובה שמחובר ללפטופ ולרמקולים יספיק?

כמו כן, ראיתי מודעה של רמקולים בלוח יד שנייה TRIANGLE HELIADE (יש סיכוי שהמודעה כבר אינה רלוונטית אך בכל אופן אשמח לתגובות) , קראתי עליהם ביקורות טובות, האם מישהו מכיר את הרמקולים האלה?
האם מישהו יודע איך הם בהשוואה למישן M35 שאורי הזכיר (אורי, אם אתה מכיר אותם, אשמח לשמוע ממך)

עוד הצעות יתקבלו בברכה - זה מאוד עוזר ואני מודה על העזרה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הטרייאנגל למוזיקה שלך לא מתאימים לדעתי האישית בלבד.
אם אין לך דיסקים כלל הנגן מיותר.
אם יש לך דיסקים היתי דואג לנגן, אולי אפילו רק ל DVD טוב עם יציאה אופטית/'ואקס שתוכל להשתמש.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
ליאור,
אין ספק שעדיף DAC על כרטיס קול והכי עדיף במקרה שלך זה DAC עם כניסת USB.
המגבר שהציע לך אורי יחסוך לך את קניית ה DAC היות והוא כולל אחד כזה פנימי ככה שאתה יכול לחבר את הלפטופ שלך ישירות למגבר דרך כבל USB.
יופי, עכשיו שחסכת קנייה של DAC ומקור זה משאיר לך להשקיע את שאר התקציב ברמקולים.
אם תוכל לפרט מה הגודל של החדר ואילו סגנונות מוזיקה אתה מאזין אני בטוח שחברי הפורום יוכלו לעזור לך בהמלצות. בסופו של דבר תצטרך להתביית על 2-3 זוגות ולשמוע אותם כדי לקבל מושג. ממליץ לך לחפש יד2 בתקציב הזה.

בהצלחה

lior h

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל תודה על התגובה המהירה!

עניין גודל החדר מעט בעייתי, מכיוון שאני סטודנט אני צפוי עוד לעבור דירות, כמו כן אני עובר דירה בחודשיים הקרובים - לכן קשה לכתוב את התנאים המדוייקים אך אני יכול להגיד שהמערכת עתידה להיות בסלון ולכן צפוי שגודל החדר יהיה בגודל של סלון קטן כלומר בערך 3/4 על 4/5.

המוזיקה שאני מאזין לה זה בעיקר רוק - ביטלס, פינק פלויד, רדיוהד, אביתר בנאי, שלום חנוך, קצת קצת ג'אז (מיילס דיוויס), air, portishead, בקיצור - רוק קלאסי, רוק ישראלי, בלוז, פולק. אני גם אוהב לנסות דברים חדשים ככה שלא הייתי רוצה רמקול "צר מדיי", כמובן שאני לא מחפש משהו שהוא טוב בהכל אבל גם לא יותר מדיי ספציפי.

האופציה של יד 2 בהחלט קיימת.

אני רואה שקיימים טווחי מחירים גדולים לכבלים, כמה בערך התקציב שכדאי לי להשאיר לנושא הזה? האם זה משהו משמעותי שאני צריך להתחשב בו בתקציב או שזה שולי?

ושוב תודה

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
לגבי הכבלים, אם אתה רוכש את הנובה ומשתמש במחשב אתה לא צריך אינטרקונקטים. מה שנשאר זה כבלי רמקולים. בתקציב שלך לא הייתי משקיע יותר מ 200 שח נאמר ל 4 מטר. (ניתן להשיג VDH לדוגמא לא רעים בשביל 50 שח למטר) אבל זאת רק דעתי, יש כאלה שיגידו לך להשקיע 10-15% מהתקציב על כבלים - במקרה שלך איזור 1000 ש"ח. לטעמי חבל על הכסף.

לגבי הרמקולים - אם אתה בעניין של רצפתיים-מישן כמו שאורי הציע יכולים להיות פתרון טוב מאוד, יש אצל שמעון מור יוסף מישן ב 3500, כדאי לבדוק. מעבר לזה- ראיתי גם ביד2 CABASSE 300 ב 3900 ש"ח - נראה לי ששווה מאוד לשמוע אותם.
חוץ מזה תנבור בלוחות ותכתוב את הרמקולים שמצאת בתקציב. ככה יהיה יותר קל להמליץ

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
המישן חדש לא צריך לעלות מעל 3500 ש"ח.
יש ביד שניה גם ב 2500 אפילו.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
למה לקנות רמקול חדש ב 3500 כשאפשר למצוא משומש שכחדש עלה פי 3 ויותר (כמו ה CABBASE למשל) גם נראה לי שהמישן שיש לשמעון הם מדגם יותר איכותי מאלה שאתה מדבר עליהם....
שווה לבדוק.

lior h

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני אפתח שוב בתודות לאורי ותומר... תודה שאתם מקדישים מזמנכם...

תומר אני מסכים איתך לגבי עניין היד שנייה, כמו שכתבתי, אני צפוי לעבור דירה עוד חודשיים ולכן את הקנייה אני אעשה קצת לפני כן ובגלל זה עוד לא בדקתי את הרמקולים שעליהם המלצת (cabasse) (אבל אם זה יהיה עדיין רלוונטי אני בקרוב אבדוק!), בינתיים אני קצת לומד על הנושא, בשבילי מדובר בהוצאה לא קטנה ואני לא רוצה להיות פזיז מדי ולהתחרט. (למרות שזה תמיד יכול לקרות)

רציתי לשאול הפעם עוד קצת על המגבר (אודיו נובה), ראיתי שמדובר במגבר מנורות, ממה שקראתי הבנתי שמגבר מנורות דורש טיפול תכוף יותר, זה נכון? האם צריך להחליף את המנורות כל כמה שנים? אם כן, על כמה שנים מדובר בממוצע? האם יש חסרונות במגברים מהסוג הזה שצריך לדעת או שכיום במגברים מודרניים יותר השתנו פני הדברים?
האם מישהו ממכם שמע את המגבר הזה ספציפית ומכיר אותו "לעומק"?

עוד תחום שאשמח לדעת עליו עוד הוא נושא הקנייה מיד שנייה, על מה חשוב להסתכל? האם יש דרך בכלל לאבחן את מצב הרמקול היום או שזו קנייה "עיוורת"?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
על השאלה על המגבר מומלץ לשאול את אמיר ארמה.
הוא היבואן והמבין הכי טוב שיש בזה :)

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יד שניה- אתה מאזין לרמקולים, בודק פיזית- תיבה, אלמנטים. רצוי להאזין לכל אלמנט בנפרד (תנגן קטע מונו בווליום נמוך יחסית, עם האוזן קרוב לכל אלמנט). טוויטר אילם = שרוף.
אם הם לא יותר מידי ישנים, אז אין הרבה מה לקלקל ברמקול.
הבעיה העיקרית ביד שניה זה הזמינות. אל תקנה משהו שלא אהבת, רק בגלל שזה מה שיש עכשיו בשוק.
מנורות - לא צריך לפחד. תשאל את היבואן כמה עולה סט להחלפה.
כבלים - בתקציב הנ"ל תקבל במתנה מהחנות, או שתקנה ב- 100 ש"ח (בתקציב יקר יותר יש הבדלים לדעתי).
מגבר עם DAC פנימי זה חבילה סגורה. צריך לאהוב את התוצאה. אם לא- מפרקים את החבילה לשני מכשירים שונים.

תתחיל להסתובב בחנויות- תגבש טעם אישי (Y)

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
אני אפתח שוב בתודות לאורי ותומר... תודה שאתם מקדישים מזמנכם...

תומר אני מסכים איתך לגבי עניין היד שנייה, כמו שכתבתי, אני צפוי לעבור דירה עוד חודשיים ולכן את הקנייה אני אעשה קצת לפני כן ובגלל זה עוד לא בדקתי את הרמקולים שעליהם המלצת (cabasse) (אבל אם זה יהיה עדיין רלוונטי אני בקרוב אבדוק!), בינתיים אני קצת לומד על הנושא, בשבילי מדובר בהוצאה לא קטנה ואני לא רוצה להיות פזיז מדי ולהתחרט. (למרות שזה תמיד יכול לקרות)

רציתי לשאול הפעם עוד קצת על המגבר (אודיו נובה), ראיתי שמדובר במגבר מנורות, ממה שקראתי הבנתי שמגבר מנורות דורש טיפול תכוף יותר, זה נכון? האם צריך להחליף את המנורות כל כמה שנים? אם כן, על כמה שנים מדובר בממוצע? האם יש חסרונות במגברים מהסוג הזה שצריך לדעת או שכיום במגברים מודרניים יותר השתנו פני הדברים?
האם מישהו ממכם שמע את המגבר הזה ספציפית ומכיר אותו "לעומק"?

עוד תחום שאשמח לדעת עליו עוד הוא נושא הקנייה מיד שנייה, על מה חשוב להסתכל? האם יש דרך בכלל לאבחן את מצב הרמקול היום או שזו קנייה "עיוורת"?

תשובה לשאלתך

המגבר NOVA הוא הייבריד מנורות כלומר מדובר במגבר טרנזיסטורי כאשר
הקדם מגבר (הפרה) בלבד הוא מנורתי . בקדם המגבר ישנה מנורה קטנה
שמחזיקה מבחינת בלאי 10,000 שעות בערך ושעולה כ 10-20 $ בלבד , ולכן
אין צורך בתחזוקה שוטפת .

אמיר ארמה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
וזו בדיוק הסיבה למה המלצתי על זה.
לדעתי במוזיקה כמו שאתה רוצה לשמוע מנורה בפרה תעשה לך נעים באוזן .

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי ליאור

הרמקולים של טריאנגל נותנים תמורה מעולה לכסף, הדגם שציינת הינו דגם ששמעתי אצל היבואן והוא רמקול מאוד נינוח לא מפונק עם מגברים וגם מבחינת מיקום לא בעייתי באופן כל שהו
ישנו יבואן, הדבר הטוב ביותר שתלך להאזין להם, מבין כל הציוד שהצגת השאלות שלך מחייבות בדיקה, כמובן שאתה יכול להסתמך על המלצות אך אם הכוונה היא לבנות מערכת איכותית שתשרת אותך ורק אותך אז זה הפיתרון - לך לשמוע
אייל

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אייל פשוט לא.
אולי הם נותנים תמורה טובה לכסף וזה נכון אבל למוזיקה שהוא מתכוון לשמוע הוא יזדקק לאטמי אוזניים בנוסף.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
אורי

שכחת להוסיף "לדעתי".

עם כל הכבוד לטעם שלך, אתה לא יכול לקבוע לאנשים אחרים מה מתאים להם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OK.
חשבתי שכל מי שמצטרף לפורום מבין שזה פורום של "דעות".
אם לא, אז זה לדעתי האישית.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
אורי

אני מקווה שלא תפגע אם אשאל אותך, אבל עד כמה יש לך היכרות עם הרמקולים של טריאנגל?

התחושה שלי ששמעת פעם הדגמה לא מוצלחת שלהם ומאז אתה באנטי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור