עובדות מעניינות על מבחנים עווריים...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פשוט עושה רושם שחבל על הזמן שלי.

אני מסכים אתך שחבל על הזמן שלך – בכל מה שקשור בכתיבה בנושאים אודיופיליים.
ככל שתכתוב יותר כך תחשף יותר הבורות שלך בתחום זה והדמגוגיה שלך.

אגב, זה תירוץ שנראה טוב לעיניים מסוימות – כאשר למישהו אין תשובות ענייניות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יהושע, בפעם המיליארד , עפו לי כל הפיוזים, תקרא עוד פעם בור למישהו ואני מבטיח לך שאני אעשה הכל כדי שלא תכתוב יותר.

פשוט גועלי.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי, יהושע מתרעם על הדברים, ולא בכדי, יש לו זכות להביע את דעתו על הדברים אחרי שכפפה אחרי כפפה אינה מורמת.
וכל האיומים פה על מי יכתוב או לא יצאו לי מכל החורים, אם כבר מדברים על גועלי, תרגיע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הבנת הנקרא.
יש אנשים שלא יודעים את פירוש המילה בור.
בור זאת לא מילה גסה, לא קללה ולא עלבון. אני בור בתחומים רבים מאד, אסטרופיסיקה הוא אחד מהם.

דבר אחר הוא שיש אנשים שאינם קולטים מהי בריונות.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
תמשיכו תמשיכו...ממש מרומם נפש.

איזה "מזל" שדיז לא כאן בשביל להאשים אותו בכתיבה ארסית שגורמת
לכמה חברים לצאת משלוותם. (broken)

DigiSUN מציע לך לצאת מעט מהבועה שבה אתה חי
ולחוות תיאוריות להלכה למעשה. עד אז עדיף להמעיט במילים.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
לא יפה - סה"כ בן אדם הביע דעה (די מבוססת יש לומר).
אז למה לטרוק את הדלת?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל.

חיפשתי את הדיעה המבוססת של דיגיסאן ולא מצאתי.
תוכל בבקשה להפנות אותי לפוסט בו הוא מבסס את טענותיו?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש מלא צרעות באויר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יש מלא צרעות באויר.

תשמע, הבחור משחרר כאן הצהרות ומשפטים לכאורה נפוחים, בלי שיש לו יכולת לבסס אותם, בטח בלי שהוא מביא איזה סימוכין אחד של התנסות לרפואה. ואז בא יהושוע ומוציא לו את האוויר מהבלונים, אחד- אחד, בשיטתיות, בסבלנות ובלוגיקה מסודרת. אז פלא שחלק מהבלונים מתפוצצים?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
TakeOne,

תשמע, הבחור משחרר כאן הצהרות ומשפטים לכאורה נפוחים, בלי שיש לו יכולת לבסס אותם,
אני נכון להביא סימוכין לכל עובדה או טענה היוצאת מפי, שאינה דעתי האישית (ואז אני משתדל לציין שמדובר רק בדיעה אישית).

כצפוי, אני שומע כל הזמן הבדל בין רכיבים שממילא שונים בתכונותיהם - למשל פילטרים. אין בכלל טעם לבצע מבחנים עיוורים במקרה זה, וזה מה שניסיתי לומר בשרשור הזה מלכתחילה.
אני גם חשבתי פעם ששמעתי הבדל באפקט אולפני שהיה בכלל על Bypass. זה קורה לטכנאי אולפן רבים, לא "רק לחסרי ניסיון" כפי שמנסים בעלי אוזני הזהב (אגב יהירות) לטעון. כמו שכבר ניסיתי לטעון, לא מדובר ב"פסיכיות" או בסכיזורפניה, אלא בתכונה אנושית ולגיטימית. כולנו חולקים משאלות לב וביולוגיה משותפת. אבל כאן, כאשר אני אומר שיש לנו אוזן מסתגלת ויכולת למקד את שמיענו במה שנבחר, כמו-גם להיות נתונים להשאות - אז קופצים הדוֹגמתיים ותוקפים אותי כבעל אוזניים ערלות או חוסר נסיון.

אוזני שומעות צלילים כבר לא מעט שנים, וגם מהתלות בי (כמו בכולם) לעתים. כאשר מדובר בשמן נחשים, מעולם לא שמעתי הבדל. כאשר מדובר בטענות ממש מגוכחות, גם לא אטרח לשמוע. קצת חשיבה ביקורתית לא תזיק. תיכף יבוא האיש שיגיד שצבעו של זיווד המגבר משפיע על הצליל. הניסיון להכריח אותי לשמוע וודו כמוהו כנסיון לשכנע אפיקורוס ללכת לחדר תפילה, כאילו יש בה משום "הוכחה" לקהילה המדעית שהדת מבוססת על אמת. האם התפילה תשכנע אותו? האם היא בחזקת הוכחה, או רק חלון להתרשמות ממשאלת לב המאמינים? האם מקדשי ענק בכל רחבי העולם - מהווים הוכחה לעצם קיום האל לשמו הם נבנו?

...בשיטתיות, בסבלנות ובלוגיקה מסודרת.
סלח לי, אבל זה כבר מגוחך לחלוטין. טיעונים לגופו של אדם הם אחד הכשלים הלוגיים העיקריים בהם הוא משתמש. הוסף לכך אחיזה במקל משתי קצותיו, טיעונים בשם הסמכות ושלל טיעונים אד-איגנורנטום.

אם לדידך, להטיח בי קריאות שאני "בור" במקום לסתור עניינית את טענותי ברות ההפרכה הן בבחינת "שיטתיות ולוגיקה מסודרת", אז... שיהיה.

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
חסר טעם, הבחור כאן בשביל להתנגח ולא יותר מזה. טיפול מומלץ למקרים כאלו הוא התעלמות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
דיגיסאן,

תוצאת הדיון לא ממש מפתיעה ועדיין מאכזבת מבחינתי.

אני רוצה להתייחס ולא על מנת להתנגח.
אני רוצה להתייחס לאמירה שלך:
"הניסיון להכריח אותי לשמוע וודו כמוהו כנסיון לשכנע אפיקורוס ללכת לחדר תפילה, בנסיון להוכיח לקהילה המדעית שהדת מבוססת על אמת".

אם זו נקודת המוצא שלך אז באמת לא ברור מה אתה מנסה לעשות בפורום הזה.
אם אין בך את הפתיחות להתנסות (ורק לאחר מכן לנסות להסביר), מבלי להיות מקובע מראש בדיעה כזאת או אחרת, אז ההפסד כולו שלך.
הדוגמא שלך לעיל מעלה בי מחשבה שאם היית חי בתקופתו של ליאונרדו דה וינצ'י, מן הסתם היית גם אתה מתנגד לרעיון המופרך שכדור הארץ סובב סביב השמש, שהרי זה היה בדיוק בבחינת חילול הקודש של אותם הימים, ממש וודו ו"שמן נחשים".

למען הסר ספק, שמעתי הבדלים בין כבלים שונים והתנסיתי גם בכבלים שלדעתי לא עשו דבר בסטאפ שלי.
אני לא זקוק למבחן עיוור כי אני משתדל לא לרמות את עצמי. את הכבלים שלי בחרתי מתוך האזנה ולא מתוך שם או דיל מסחרי אטרקטיבי. (הבדלים קטנים לא עניינו אותי ולא גרמו לי להוציא כספים. אם כבר לשלם אז בעבור הבדל מוחשי או משמעותי יותר).
זה לא אומר שאין בי עניין וסקרנות להבין את הסיבה להבדלים ששמעתי.
אבל על מנת שזה יקרה, צריך אדם שגם תהיה בו את הפתיחות להאזין (ואין לי ספק שכל אחד יכול לשמוע הבדלים, זה רק שאלה של סטאפ ומספר התנסויות עם כבלים שונים) ושגם יהיה לו את הידע האלקטרוני/חשמלי/הנדסי.
קיויתי שבדיאלוג שיתפתח יהיה אפשר להגיע לניסוי מוסכם וסביר שיעזור לשפוך אור על הנושא אבל בהתבצרות ובחוסר פתיחות זה לא יכול להתקיים.

בסיכומו של דבר, אני מצר על עוד פוסט שלא הגיע לשום מקום, שלא לדבר על השפה הבוטה והאמירות לגופו של אדם שמקומן לא כאן.

ארז

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי, יהושע מתרעם על הדברים, ולא בכדי, יש לו זכות להביע את דעתו על הדברים אחרי שכפפה אחרי כפפה אינה מורמת.
וכל האיומים פה על מי יכתוב או לא יצאו לי מכל החורים, אם כבר מדברים על גועלי, תרגיע.

מה איום?
אני ללא שום כח אמיתי פה. אני לא נמר או כאמי ובטוח לא ליאור. מה שכן יש לי פה.

נשבר לי סופית מכך שכל פעם שלא מסכימים עם דעתו המלומדת הוא קורא לכולם בורים.

יותר נשבר לי שכזה היה מכוון ליוזרים שמתאימים לאווירה אז זה לא היה בסדר ולכאלו שלא מתאימים אז זה בסדר.
אין ואי אפשר לזה כן ולזה לא. גם אני כשאני עושה שטויות מדיי פעם, אני מקבל על הראש ואומר סליחה.

ומר יושע, בריון תקרא לעצמך , מצאת את האחרון שבאחרונים שהוא בריון.

מה שכן אתה ההגדרה של דמגוג.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים.

דיגי כתב, ואני מצטט.

"הניסיון להכריח אותי לשמוע וודו כמוהו כנסיון לשכנע אפיקורוס ללכת לחדר תפילה, בנסיון להוכיח לקהילה המדעית שהדת מבוססת על אמת".

ואני כתבתי עוד לפני שהוא הגיח עם הגישה "המדעית והבודקת" שלו.

"וואלה יופי -
מהות האודיופיליה, ילד שלא מבין כלום מצליח להוציא מכם עשרות עמודים של נסיונות להביא אותו לידיעה שהוא לא מבין בכלל מהי אודיופיליה ואף אחד מההזמנות לשמוע ולהתנסות {שלא נראה לי שיקבל אותן שוב} לא ניצל. סתם מבלבל ת'מוח בלי לדעת על מה הוא מדבר ומבלי לבדוק בפועל על מה אנחנו מדברים. ממש גישה מדעית - מדען צמרת!!! רק ללמוד מאנשים כאלה ורק לעודד אותם לפטפט בלי סוף רק בגלל שמשעמם להם ואין להם עם מי להתווכח!!!!!

מאז הקמת האתר הזה בנינו קהל גולשים בעלי
נסיון מוכח ודיעות שונות שכולנו מקבלים {בהינתן נסיון מוכח}, כולנו כאן מאהבה לתחום ומטרתינו היא לקדם אותו ולהעביר הלאה לחדשים את אנינות הטעם שבאודיו היי אנד. פתאום, בא ילד שלמד כמה נוסחאות, עמוס בעצמו, כותב בהתנשאות שמצליחה להשתמע לשתי פנים {אגב, כישרון של חכמולוגים} ואתם עדיין מנסים לישר אותו?

מה שחסר זה שיצוצו עוד כמה שמדברים מתוך תיאוריה ואנחנו מסודרים!:כועס:"

נראה שכדאי שנבין שהילד נהנה מהויכוח. האמת גם אני, מה אכפת לי שיש קצת אקשן באתר.

דיגימון - תזרום עם זה, תשחרר את זה. את עצמך והגישה ה"מדעית" שלך כבר הוכחת. וביננו, אתה עושה את זה לא משהו. בוא נגיד שאם היית מייצג קהילה מסוימת, כנראה שהיא היתה מעדיפה להשאר בארון {בלי קשר להומואים, לא מצאתי מקום אחר שאפשר להתחבא בו}.

האמת היא שעם הגישה שלך באמת עדיף שתלמד, ותלמד הרבה ותוציא תעודות טובות {אמן אמן ואמן} מפני שהתעודות הן היחידות שיוכלו למסך על האטימות שלך. אולי ביום מהימים, שתגדל ותפתח את הראש, ביום שתבין שכמה שאתה יודע יותר אתה מבין כמה אתה לא יודע. נכון להיום אתה לא יודע כלום וחושב שאתה יודע הכל.

שתהיה לך חתימה טובה. ואם פגעתי בך - מצטער מאוד למרות שיש לי תחושה שאתנצל שוב גם בשנה הבאה. רק חשוב שתבין ששום דבר מהנאמר הוא אינו אישי כלפייך אם כי כלפי הדמות {שהיא בעייתית משהו} שאתה מציג כאן.

שוב, חתימה טובה ושנה טובה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יש אנשים ויש אמירות שאינם ראויים לתגובה.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
נמר, לעניין הוודו, כבר עניתי לך על כך בעבר. חבל לכתוב שוב.

אני מסכים שהאמירה על האפיקורוס בחדר התפילה מקוממת ולכאורה "לא מדעית" - אם מוציאים אותה מהקשרה. מה שהתכוונתי לומר (וכבר לא יעזור לי, אבל ניחא) זה שאין בעצם התפילה משום הוכחה לקיום האל, כשם שאין בשמיעה לא-עיוורת משום הוכחה לאמיתות הטענה בדבר הבדלים מחוץ לראש המאזין. על-אחת כאשר מדובר בקמעות וציוד שאין מאחוריו כל הסבר.

יתרה מזו - תמוה הצורך לכוון את ההאשמות אלי אישית ולהעביר את נטל ההוכחה עלי - כאילו אני אישית השופט, כאילו לא הייתה הסטוריה מעולם - כאילו מדענים לא בדקו את העניין מעולם ואם משהו אינו ידוע לי אישית אזי הוא בהכרח אינו ידוע לאנושות ואינו בר-הבנה.

עתה יבואו הסובייקטיביסטים, ויאמרו שכל זה לא משנה - שהרי השמיעה עצמה היא המדד היחיד החשוב - אז אני אומר: סבבה, תהנו מהמוסיקה, ושיהיה לכם בכיף. איש אינו מטיל ספק בעצם חווייתכם הפנימית, הסובייקטיבית, ואם הדבר עושה לכם את זה - ואתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא סכומים מגוכחים על-מנת להרגיש טוב - לבריאות. בלי ציניות, אין לי ספק שההרגשה הטובה הזו - היא אמיתית.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
דיג,
אתה לא יכול להשוות תפילה להאזנה. זאת פשוט אנלוגיה לא נכונה.
מבחן עיוור הוא הדרך הנכונה לזהות הבדלים. אבל גם בו אפשר לעשות טעויות. ולמרות שהוא הדרך הנכונה, הוא לא הדרך היחידה. ישנן דרכים *הרבה* יותר נכונות לעשות את זה אם כי הרבה פחות *אמפיריות*.
הדוגמה שאתה מביא כל הזמן על ה- BYPASS היא בסדר, אבל היא מקרה פרטני שאינו מעיד על הכלל. זה שאדם מתבלבל עם BYPASS באמצע מיקס לא אומר שאין הבדל בין כבלים. זה אומר שיש מרכיב פסיכולוגי. על זה אין לנו וויכוח. אבל המרכיב הפסיכולוגי הזה משנה את משקלו בסיטואציות שונות. וכאשר מקבלים התרשמות דומה (אם לא זהה) פעם אחר פעם אחר פעם מרכיב מסויים - אז הרכיב הפסיכולוגי מאבד את משמעותו.
לעומת זאת, במבחן עיוור מלחיץ הוא נהיה הרבה יותר דומיננטי.
איך אפשר להוריד לחץ? תעשה את זה בסביבה הביתית של אדם, במערכת שהוא מכיר. למשל, אם תיקח כבלים ותתחיל להחליף אותם אצלי באופן עיוור, אין לי ספק שאשמע את ההבדלים. גם נמר. וגם כל אחד אחר שקנה כבלים לאחר תהליך צרכני בסיסי של השוואה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי ה"יתרה מזאת".

מדענים מעולם לא בדקו את זה. ואם כן, אשמח לסימוכין של מדען שבדק את עינין כבלים באודיו היי אנד ולתוצאות הבדיקה.

לגבי הפסקה האחרונה שלך.

-אני מקווה שאתה לא הולך להתווכח איתי שהשמיעה היא אנה הדבר הכי חשוב.
-הסכומים המגוחכים הללו שאנו משקיעים על מוצרים שאף אחד אינו רואה אותם מלבדינו הם כנראה חלק מההוכחה שכנראה יהיה יותר חכם מצידך ללכת ולבדוק את הנושא על חי ולא לצאת במשפט מטומטם כמו "הניסיון להכריח אותי לשמוע וודו כמוהו כנסיון לשכנע אפיקורוס ללכת לחדר תפילה, בנסיון להוכיח לקהילה המדעית שהדת מבוססת על אמת". ואז אולי הייתי רואה בך אדם ששווה לבזבז עליו ת'זמן שלי. נכון לעכשיו אני מבזבז עלייך רק את הזמן הפנוי שלי.

ולגבי הפסקה האחרונה.

שים לב מדוע אתה לא שייך לכאן. לא בגלל שאני חושב שאתה לא שייך אם כי אתה זה שמעיד על כך. אתה אפילו אומר "תהנו ממוסיקה ושיהיה לכם בכייף". יעני אתם, אתה לא קשור, לא שייך, לא מתעניין באודיו, לא מעניין אותך לפגוש מערכות היי אנד, לא מעניין אותך לבדוק את התיאוריות {שאתה בעצמך מתאר} בזמן אמת.

ואני שואל אז מה טוב יוצא לנו ממך ומה טוב יוצא לך מזה. הרי נותנים לך את הכלים, את הציוד, את המערכות הכי טובות שיש בארץ על מנת לבסס או להפיל את הטענה שלך ואתה במקום להענות לאתגר {שכל אדם בעל גישה מדעית ינצל} זורק אותה הצידה!? איזה דבר זה? איפה החפירות שלך והצידוד שלך במדק הבודק ואיפה אתה?

שמע דיגי.
יאיר פורמן הוא מהנדס אלקטרוניקה, אייל פור הוא דוקטור לפיסיקה, יהושוע גומא הוא מהנדס אלקטרוניקה גם כן. יש כאן את טריטון שאני לא צריך לספר לך מי הוא ומה הידע שלו ויש פה אותי, סתם דביל ומטומטם שחוץ מלשמוע הכי הרבה מוצרי אודיו בארץ לא שווה גרוש. וכולנו פשוט נגד הדרך שאתה הולך בה. לא נגד האג'נדה שלך, אל תקנה שום כבל, אל תאמין בכלום ולכלום {נשים בצד את עצם העובדה שזו גישה בעייתית מיסודה לאחד שמעריך מדע}, אל תקשיב לנו הטיפשים שלא יודעים שאנחנו לא יודעים ומרות שאלא שמניתי {מלבדי המטומטם} סיימו ללמוד את מה שאתה עדיין לומד ויש להם את היתרון היחסי עלייך והוא יתרון העיסוק בתחביב שאתה אינך מכיר אותו ועליו נסוב כל הדיון הזה.

האם אתה לא חושב שאיפה שהוא אתה צריך לעצור, להקשיב, להפסיק להתפלפל ולנסות ללכת ולבדוק על מה אנחנו מדברים ולמה אנחנו מקשיבים בבית? אולי אתה מפספס בענק? וכמו שהשקעת אנרגיה לנסות ולהסביר שאין הבדלים תגלה שיש ותשקיע את אותו מאמץ לבדוק מדוע יש.

אני יודע שיש סיכוי שתענה לי איזה תשובה פלצנית וחכמולוגית אחרי הפוסט הזה. תנסה להתאפק, ספור עד 10 ותחשוב לפני שאתה עונה. תנסה, פעם אחת לענות מהבטן ולא מהראש כמו רובוט. או במילים אחרות, ואל תיפגע, רד מהעץ הזה שטפסת עליו, עוד יש לך סיכוי להכניס את עצמך לפורום הזה כאדם ששמע ודעותיו שונות משלי. אחרת, אני אשב לך על העורק הראשי ואוכל לך את הכליות בכל פוסט שאי פעם תרים בפורום הזה עד היום שתלך ותשמע מערכת אודיו רצינית ותתנסה בכל מה שאתה מתאר כ"וודו"!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור