עובדות מעניינות על מבחנים עווריים...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
זה לא העניין, אם הבדל קיים בשבילך, אז הוא שווה את הכסף, אין בעיה.
השאלה של הספקנים, שמועלית תמיד היא האם אתה יכול להוכיח, אפילו לעצמך שאתה אכן שומע הבדל.
פה הבעיה.

.....ואתה לא יכול להוכיח לעצמך?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם מדברים עליי,אני יכול לספר לך שמבחנים עוורים, הם דבר קשה בהרבה ממה שנוטים לחשוב ..
נוכחתי בזה לא פעם, מרצון ולא מרצון.
נסיון הוא די הכרחי, וריכוז וקור רוח הם עוד תכונות שיעזרו, וכל מי שהתנסה בזה באמת, יודע שהוא למד על כמה קצרה יכולת הריכוז שלו בתנאי לחץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אפרופו "פוזה".

טריטון. אם היית רואה כמה עלובים הקובלה סוסנה שלי {כבלי חשמל} נראים לעומת אחרים כנראה שהיית מבין ש"פוזה" היא לא חלק מהבחירות שלי.

דבר שני מי רואה את הכבלים מאחורי המערכת חוץ ממני ומאדם שבאמת יסתכל לשם?

כבלי הרמקול שלי גם לא ממש מרשימים ויזואלית, יש זולים ויפים מהם בהרבה.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
בוא נגיד ש"חשמלית" כבל א' שונה מכבל ב'.
בוא נגיד שהם זהים במחיר או אחד עולה יותר מהשני.
בוא נגיד שבגלל השוני בינהם, אחד נשמע לאוזני טוב או מתאים יותר.
למה זה צריך לשנות לי, או לך, באיזו טכנולוגיה נעשה שימוש בכל אחד?
נכון, אין ויכוח. זה לא צריך לשנות לנו.

אם יש הבדל, ואם אחד מהם נשמע לי נכון וטוב יותר, ואם יש לי תקציב מתאים, כל היתר ממש לא חשוב ולא רלבנטי. גם לא המראה.
אודיו שומעים באוזן. את מי מעניין המפרט הטכני?
הכל נכון.

לא הבנתי מה הקשר למה שאני אומר, או לסוגיית המבחנים העיוורים בכלל.
נושא השרשור היה אופן הקביעה אם יש או אין הבדל. אם נקבע שיש הבדל (מה שמעולם לא הוכח באופן שיטתי), אז אין פה בכלל ויכוח.

אתה כותב "אם יש הבדל" (סומן באדום) וצודק בכך.
המבחנים העיוורים באים לבדוק אם באמת יש הבדל כזה.

מה שאני אמרתי זה שאם תנאי הניסוי הם שגויים ובלתי-רלבנטיים (כמו שהוצע פה), אזי המבחן פיספס את מטרתו:
אם כבל אקזוטי אינו מושווה למול כבל זול - התוצאות לא יובילו למסקנה בשאלת היתרון של שימוש בכבלים אקזוטיים.
יתרה מזו - אם הכבל היקר מושווה למול כבל זול הנחות ממנו חשמלית ממילא - תהיה זו מניפולציה להסיק שטכנולוגיית הנאס"א של הכבל היא זו שמעניקה לו את יתרונותיו, ולפיכך כדאי לרוכשה. לא עדיף ללכת לאיזור התעשייה ולקנות כבל זול שאינו נחות חשמלית?

הנה דוגמא להשוואה בלתי ראויה בין כבלים, במתקן הדגמה שמטרתו למכור:
http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#misleading
כבלים מתוצרת מסוימת מושווים כאן למול חוט טלפון, שדק מהם בהרבה. ברור שיהיה הבדל שמיע. האם הדבר אומר שכדאי לרכוש כבלים יקרים אלה? מסקנה תמוהה. יהיה זה יותר הגיוני להשוותם קודם כל לכבל בעל אותו עובי, על-מנת להחליט אם הם באמת טובים יותר (סובייקטיבית!).

המבחנים העיוורים באים להסיר אפשרות של הטיות ולהראות באופן אובייקטיבי אם אכן יש או אין הבדל בצליל. אם אדם בוחר להתעלם מהם, שיבושם לו. אבל מכאן ועד לשלילת תקפותם בתירוצים שונים ומשונים, או עיוותם בכשל "הטיית הנסיין" - המרחק גדול. נושא השרשור הוא עצם תקפות המבחנים, ולכך התייחסתי.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אבל זהו, גם זה בעייתי דיגי, ולא חד משמעי, המבחנים האלה קשים פסיכולוגית,
ואינם כלי חד משמעי בעיניי.

אני כן אסכים ואומר שהבעיה שלנו היא שהכלי הזה של מבחנים עוורים, לא מיושם בשום צורה משביעת רצון, הבנתי.

זה הפך אותו לנשק הראשי של כל הספקנים, נכון.

מצד שני אני חייב לומר שלפחות חלק מהספקנים גם לא יפרגנו כשתוצאות המבחן חיוביות!

שמע דוגמה:
לפני זמן מה הצטרפתי והגבתי לגבי פיתוח של אלגוריתם חדש לקימפרוס אודיו,
בצורה שמנצלת את צורת הקידוד בFLAC.
המפתח והבוחנים, טענו לשקיפות של האלגוריתם.
מתוך עניין, מיהרתי לנסות ולהקשיב.
בהקשבה של משהו כמו שעה, הגעתי למסקנה שזה טוב, טוב מאוד,אבל לא שקוף.
שניה אחרי שהעלתי את טענתי, נדרשתי להציג תוצאות AB, מה שהתברר לי כלגיטימי ודרישה חד משמעית מצידם.

ובאופן הבחינה היה בצורה שלא ניסיתי לפני, באמצעות תוכנה.
אחרי הדרכה קצרה, פניתי לנסות.
לקצר סיפור ארוך, בוא נגיד שהרגשתי שהיתה מגמתיות שלילית לשימוש במבחן,
כלומר נסיון ברור בעיקר כדי להוכיח כשלון.
היה די מאכזב בלשון המעטה לגלות שה"נייטרלים", לא בדיוק נייטרלים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דיגי.

יש עוד הרבה מעבר למדידות חשמליות שאותן אתה לא יכול למדוד. יש כבלים שידועים ככאלה שמסדרים יופי של במה, יש כאלה עם צליל גדול יותר, יש כאלה עם צליל מהיר יותר, איטי יותר, מאוזן יותר וכ"ו.

מהי המדידה שהיית מבצע לכבל שיש לו במה מסודרת יותר {בהנחה שאתה יודע על מה אני מדבר}?

זה לא מדידה חשמלית וגמרנו וזה מה שאתה מסרב להבין. יש עוד הרבה מעבר למדידה חשמלית שאתה פשוט לא יודע וגם לא תדע אם לא תבדוק.

אתה יודע מה, אני אפסיק להיות "מגעיל" כלפייך ואנסה לעזור לך להבין.

אודיו זה לא שחור ולבן ובטח שלא נוסחאות. אם על פי נוסחאות תבנה מערכת היא לא בטוח תצא מאוזנת, מהירה, מגובשת וריאליסטית. זה כבר דורש נסיון שמיעתי ונסיון במוצרים שונים. אתה בא מצד טכני, קר ולא מנוסה בתחום ומדבר כאילו האודיו והנסיון זורם בעורקים שלך. וביננו, שנינו יודעים שאתה די טירון {בלי להעליב} בתחום הזה.

חשוב שתבין שבלי להאזין למערכות כאלה ובלי לחוש את היתרונות אתה תמשיך להיות בטוח שאתה צודק.

שמע דיגי.
אם ניקח שני רמקולים או מגברים עם נתונים זהים לחלוטין הם לא בהכרח ישמעו אותו הדבר. לכל חומר יש גוון צליל שונה, לכל סוג עץ ברמקול יש צליל אחר, לכל ספייק יש אופי שונה וכולם משפיעים על הצליל. יש כאלה שמשפיעים דרמטית ויש כאלה שפחות ויש גם חרטות שלא עושים כלום. אם לא תצא מהבועה שלך ותפתח את הראש תישאר תקוע, עם דיעות לא מבוססות ובכל פעם ישימו לך מראה בפנים.

אני הצעתי מבחן הוגן, הצעתי שייקחו את הכבל {בנוכחותי כמובן} למעבדה לבדיקה שהיא אינה פולשנית ואינה מזיקה לכבל, נתתי לבוחן את האפשרות להביא שניים מטעמו, הצעתי להסריט את כל מהלך הבדיקה ואפילו הצעתי לך להצטרף כצופה. אני חושב שזה מספיק הוגן מצידי.

עדיין אני מזמין אותך להצטרף למבחן הזה. ואם תרצה אשמח לעשות את המבחן בתנאים שלך על כבלים שאתה תגדיר כזהים חשמלית אבל התנאים שלי במבחן כזה יהיו שונים.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
שמע דוגמה:
...
דוגמא יפה, טריטון.

אכן, המרחק בין ספקנות בריאה לזלזול מגמתי הוא קטן, ואנשים רבים עוברים את הגבול.

לדעתי הבעיה היא לא בדיוק שהם אינם "נייטרלים", אלא שאינם אובייקטיבים.
ואולם אחת ההנחיות המרכזיות למתודולגיית בדיקה תקינה היא האובייקטיביות העניינית:

אדם צריך להשתדל שלא להתאהב בהשערה רק משום שהיא שלו ושהשקיע בה. עליו לנסות להעמידה שוב ושוב במבחן המציאות, ולחפש את המבדקים הסיסטמטיים שעשוים דווקא לשלול אותה. עליו לתת לאחרים לנסות לשלול אותה. רק כך - יוכל להבטיח שהיא נכונה.

לפי גרסתך לסיפור, האנשים מולם פעלת כנראה חטאו במישור זה. הם אמנם נתנו לך לנסות לשלול את השערתם - אך גישתם הייתה פסולה. האינטרס אמור היה להיות שלהם - בראש ובראשונה - להעמיד את ההשערה (האלגוריתם) שלהם במבחני הביקורת הקשים ביותר - על מנת להבטיח שהוא באמת ראוי.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כן נכון מאוד, אבל אהיה יפה נפש אם אומר שלא חטאתי בכך, קשה..חטאתי ואחטא.
הסיבה שאני מספר לך את זה, היא להראות שיש גם צד שני לבעיה,
שגם במקרה הזה של blind tests, ישנם דברים שגרמו לי לשקול מחדש את עמדתי בנושא, ובמיוחד לנקוט משנה זהירות ולהבין שיש הדורשים אותם ממניעים לא אובייקטיבים לחלוטין, בדיוק כמו הצד שמתנגד להם.

יתכן שמקרים כאלה הם הסיבה שאנו במצב הזה מלכתחילה ובהעדר כלי אחר... בעיה.

לגבי גרסתי לעניין, אל תקח את המילה שלי.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
יש עוד הרבה מעבר למדידות חשמליות שאותן אתה לא יכול למדוד. יש כבלים שידועים ככאלה שמסדרים יופי של במה, יש כאלה עם צליל גדול יותר, יש כאלה עם צליל מהיר יותר, איטי יותר, מאוזן יותר וכ"ו.

מהי המדידה שהיית מבצע לכבל שיש לו במה מסודרת יותר {בהנחה שאתה יודע על מה אני מדבר}?

יפה לך להשתחצן בהתנשאות של סוגריים מסולסלים - בדבר חוסר ידיעותי, בעוד אתה מפגין שוב ושוב חוסר הבנה בסיסי בפיסיקה.

כבל אודיו מעביר מטען חשמלי, באופן כזה שמייצג אות כמתח חשמלי המשתנה בזמן.
המתח החשמלי מייצג (עד-כדי טרנספורמציה קבועה מסוימת) את לחץ האוויר המשתנה בזמן - כלומר גלי קול.

כל המאפיינים המופשטים הללו שהבאת, במה, דינאמיות, אימאג', מהיר, איטי וכיוב':
כולם באים לידי ביטוי בשינוי גלי הקול. היכולת לכמת שינוי זה ולמדוד אותו אינה רלבנטית כלל. מה שרלבנטי זה שהמאפיינים הללו אכן מוכלים איכשהו בגלי הקול.
עובדה היא שהם מגיעים לאוזניך. מה מרעיד את עור התוף שלך ומתפרש בכל מיני צורות ואיפיונים להם נתת שמות שונים? התשובה: שינויי לחץ האוויר. לא משנה איזה שינויים בדיוק הם אלה שיוצרים "במה" רחבה יותר. מה שמשנה זה שהם שם - באים לידי ביטוי איכשהו - בלחץ האוויר.

בדיוק כמו שלא משנה איזו תמונה רואות עתה עיניך - התמונה באה לידי ביטוי בקרינה האלקטרומגנטית הנכנסת לעיניך. איך המוח מפרש? לא רלבנטי. מה שרלבנטי זה שהתמונה מוכלת בקרני האור.

בדיוק כמו שאם נפעיל מקלט רדיו, לא "נמדוד" שום פרמטר: אלא נקבל את האות עצמו - את הקרינה האל"מ - מומרת למתח - מפוענחת ומומרת למתח בפס בסיס - מומרת לגלי קול.

אי לכך, כל המאפיינים הללו שהבאת:
"יופי של במה, יש כאלה עם צליל גדול יותר, יש כאלה עם צליל מהיר יותר, איטי יותר, מאוזן יותר וכ"ו"
- כל אלה בלי יוצא מן הכלל, באים לידי ביטוי במתח החשמלי המועבר באות, ומוכלים בו.

אילו היה מאפיין שאינו כזה - הוא לא היה מועבר במוליכים של מערכת השמע, הוא לא היה מוקלט ע"ג סרט הקלטה, הוא לא היה מומר ע"י ממיר ADC או DAC, והוא לא היה נחרט ע"ג תקליט או כתוב ע"ג תקליטור. הוא גם לא היה נוצר יש-מאין.

עתה אני לא בא למדוד פרמטר מסוים, אני מתבונן באות עצמו - במתח החשמלי.
אני לא בודק את אופי ההבדל באות, אלא אם בכלל קיים הבדל.
אני לא מנסה כלל לנתח אנליטית את הבמה מתוך תמונת האות או מתוך פרמטר זה או אחר - אבל מהנימוקים הנ"ל אני מסיק שאם שני אותות זהים לחלוטין - אזי הבמה, האימאז', או מה שתרצה - כל אלה זהים לחלוטין בין שני מושאי ההשוואה.

שמע דיגי.
אם ניקח שני רמקולים או מגברים עם נתונים זהים לחלוטין הם לא בהכרח ישמעו אותו הדבר. לכל חומר יש גוון צליל שונה, לכל סוג עץ ברמקול יש צליל אחר, לכל ספייק יש אופי שונה וכולם משפיעים על הצליל. יש כאלה שמשפיעים דרמטית ויש כאלה שפחות ויש גם חרטות שלא עושים כלום.
אין לזה שום קשר.
מפרט טכני אינו מתיימר לייצג את הצליל עצמו.
גם לא עובי הכבל ולא גמישות הכבל ולא השראותו.
אבל מתח האות העובר בכבל - כן מייצג את הצליל עצמו. המתח קובע את הצליל עצמו, והוא מתעצב עפ"י כל הפרמטרים האחרים, כפי שהסברתי למעלה.
אם העכבה היא בעלת אופי קיבולי, האות יהיה עגול יותר (פחות רכיבי תדר גבוה).
אם היא בעלת אופי השראותי, האות היה מחוספס יותר (פחות רכיבי תדר נמוך).
מה זה אומר על הבמה? על האימאג'? כלום, אבל זה לא מעניין ולא רלבנטי. מה שמשנה זה שהאות מכיל את כל המידע על גלי הקול שיגיעו לאוזנינו.
לכן נוכל להסיק על פי הבדלים באות המתח (שטיבם לא משנה כלל) לגבי קיומם/אי קיומם של הבדלים בין מושאי ההשוואה.

אתה יודע מה, אני אפסיק להיות "מגעיל" כלפייך ואנסה לעזור לך להבין
...
אתה בא מצד טכני, קר ולא מנוסה בתחום ומדבר כאילו האודיו והנסיון זורם בעורקים שלך. וביננו, שנינו יודעים שאתה די טירון {בלי להעליב} בתחום הזה.
מילא שזוהי הלעזה אחת מיני רבות מצדך שהיא מתנשאת, מזלזלת, וגם בלתי מבוססת בעליל (כלל אינך מכיר אותי, מעולם לא נפגשנו, אינך יודע מי אני ומה אני יודע) -
אם מישהו מהקוראים משתכנע מטיעון כזה ככלי להוכחת טענותיך, שיהיה לו לבריאות.
בעיני זה עוד נסיון די פאתטי לגרור אותי להתנצחות אישית ולהקטין אותי כדי לתפוס עליונות בויכוח, ולכן אני לא מתרגש.
אני כן אתרגש אם אקבל נימוק ענייני, לשם שינוי.
אחרי שהוצאת כאלה סכומי כסף על ציוד אקזוטי הכולל וודו - ואחרי טקסי העליה לרגל הראוותניים שאתה עורך לכל פריט ציוד שאתה קונה - אני לא באמת מצפה שתקבל בקלות את הטענות שאני מביא כאן, ללא קשר למידת ההתאמצות שלי לנמקן. הרי את עצמך כבר שכנעת מזמן.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דיגימון. זה די ברור שתענה לי תשובה כזו.

1 - אני לא מנסה להפגין ידע בפיסיקה, אני לא מבין בפיסיקה. אני מבין בסאונד ומבין מאוד, אני יודע להבחין במה שאתה לא יודע שהוא קיים.

2- מפרט טכני מכיל בתוכו את כל המדידות שנעשו למוצר. כולל מדידות חשמליות, אם אתה לא יודע את זה כנראה שאתה מעולם לא בדקת {באינטרנט כמובן כי במציאות לא בחנת כלום} מהו כבל איכותי ומהם הנתונים שלו {לא שנתונים מעניינים אותי}.

3- זו לא הייתה הלעזה אם כי נסיון ליישר את ההדורים - לא הלך. ברור שאני לא מכיר אותך, יש לי אלרגיה לחכמולוגים אז גם אין סיכוי שאכיר וגם כדורים לא יעזרו לי. אנשים לא משתכנעים מהסברים שלי אלא משתכנעים מכך שיש לי רפרנס מוכח שידוע לכולם, יש לי את הכלים {מערכת איכותית} לבדוק את מה שאני אומר, יש כאלה שיש להם רפרנס גדול משלי וחלקם, להבדיל ממך, כבר סיימו ללמוד את מה שאתה מנסה ללמד אותנו. ואת הרפרנס הזה לך חסר, חוץ מפה גדול במסווה של מבין אין לך שום כלי להתווכח איתי חוץ משתי נוסחאות בפיסיקה וגישה מרובעת לתחום שאתה אפילו לא מכיר.

שום נימוק עינייני לא יעזור. זה כמו להסביר לעיוור מהו צבע אדום, לחירש מהו צליל הכינור ולמסורס מלידה מהי אורגזמה. וואלה, מיותר במקרה שלך.:D

אין בי ראוותנות אם כי אהבה אמיתית לתחביב. זו הבעיה שלך ושל אנשים קטנים כמוך, כשהם לא יכולים להרשות לעצמם הם מקניטים את זה שיכול ומאשימים אותו בראוותנות. אם היית מכיר אותי {וכמו שאמרתי זה לא יקרה - אלרגיה} היית מבין שראוותנות היא ממני והלאה אבל התלהבות וצורך לשתף את חברי הקרובים והמשותפים לתחביב, יש. יש ועוד איך. דבר שני ביתי תמיד פתוח ומי שרוצה מגיע, יש כאלה {תתפלא} שמעניין אותם לשמוע מערכות.

ובנימה שונה ומנהלתית.
הפורום הזה מאחד את חובבי הסטריאו והאודיו האיכותי. אתה מבחינתי לא יותר מטיפוס שהורס כל חלקה טובה בתחום. לא מוכן לשתף, לא מוכן ללמוד את התחום ולא מוכן לקבל שום תמריץ שיפקח את המוח הספוג מחכמולוגיות שלך.

באתר הזה הסיכוי שתחסם מהתנהגות טרולית שבאה רק להתנגח בנושא ההבדלים, מאוד גבוהה!;)

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
הסיבה שאני מספר לך את זה, היא להראות שיש גם צד שני לבעיה,
שגם במקרה הזה של blind tests, ישנם דברים שגרמו לי לשקול מחדש את עמדתי בנושא, ובמיוחד לנקוט משנה זהירות ולהבין שיש הדורשים אותם ממניעים לא אובייקטיבים לחלוטין, בדיוק כמו הצד שמתנגד להם.

אכן תמיד צריך לנקוט משנה זהירות, ולהזהר כאשר המניע חשוד כלא-אובייקטיבי, ללא קשר לצד ממנו הוא מגיע.
אמנם זה בניגוד לטבע האנושי לעתים, אבל כאשר המטרה היא להבין יותר טוב את האמת - כלומר את המציאות חסרת הרחמים - אז כל הצדדים צריכים להניח את האגו בצד.

דוגמא מעניינת ואצילית היא האסטרופיזיקאי קרל סייגן, שעל אף היותו ספקן, הוא סירב לחתום על הצהרת מדענים הקוראת לציבור שלא להאמין לאסטרולוגיה. על אף שהוא מתנגד לאסטרולוגיה בכל מאודו, הוא נימק את סירובו בכך שניסוח ההצהרה מציג סמכותיות ("אנחנו מומחים אז ככה זה") במקום מתן מידע מנומק וקונסטרוקטיבי המפריך את האסטרולוגיה באופן ענייני ועוקר את שורשיה.

מעניין, תודה!
בדיוק רציתי לבקש ממך את זה בפרטי.
דחיסה של אותות זה תחום מרתק בעיני.

נערך לאחרונה ב:

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
נמר כתב
ובנימה שונה ומנהלתית.
הפורום הזה מאחד את חובבי הסטריאו והאודיו האיכותי. אתה מבחינתי לא יותר מפסולת שהורסת כל חלקה טובה בתחום. לא מוכן לשתף, לא מוכן ללמוד את התחום ולא מוכן לקבל שום תמריץ שיפקח את המוח הספוג מחכמולוגיות שלך.

באתר הזה הסיכוי שתחסם מהתנהגות טרולית שבאה רק להתנגח בנושא ההבדלים, מאוד גבוהה!
זו דוגמה ומופת לכתיבה יוצרת שלא מתלהמת ושאיננה דמגוגית ועונה בדיוק על כללי האתר בניגוד כמובן לאחרים שכתיבתם דמגוגית ומתלהמת.
חוץ מזה, מה אתם לא ישנים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהודה. זהו ציטוט ממה שאתה כתבת.

"פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים = דְּבָרִים שֶׁאֵינָם מְסֻדָּרִים, אֶלָּא מְבֻלְבָּלִים. פִּתְפּוּתִים = פְּתִיתִים.
דוגמה: בְּסִפּוּרוֹ שֶׁל הַנַּהָג הָעֲבַרְיָן אֵין שֶׁמֶץ שֶׁל אֱמֶת, וְכָל דְּבָרָיו אֵינָם אֶלָּא פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים.
מקור: פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים הָיוּ שָׁם [תַּלְמוּד יְרוּשַׁלְמִי, סַנְהֶדְרִין, דַּף ל, עַמּוּד ב']

להשכלה כללית, אין לזה כל קשר ל "מבלבל ת'ביצים"

ועכשיו ערכת ושלפת מקור שמראה ש"פתפותי ביצים" זו מילה שלא קשורה ל-"מבלבל ת'ביצים" שבהסבר שלך זו בסופו של דבר בדיוק אתה מילה עם אותה כוונה.

במילים אחרות, במקום להגיד "אל תזיין לי ת'מוח" תגיד - "אל תשגל את בינתי". אבל מה, אמרת את זה בשפה גבוהה ו"מתוחכמת" שמשתמעת לשתי פנים ותמיד יכולה להוציא אותך "שנון" ולא מתלהם.

יהודה - תעשה לי טובה.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
היי נמר,
וואלה אין לי מה להוסיף אמרת את הכול.

יהודה

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
דיגימון. זה די ברור שתענה לי תשובה כזו.

1 - אני לא מנסה להפגין ידע בפיסיקה, אני לא מבין בפיסיקה. אני מבין בסאונד ומבין מאוד, אני יודע להבחין במה שאתה לא יודע שהוא קיים.

2- מפרט טכני מכיל בתוכו את כל המדידות שנעשו למוצר. כולל מדידות חשמליות, אם אתה לא יודע את זה כנראה שאתה מעולם לא בדקת {באינטרנט כמובן כי במציאות לא בחנת כלום} מהו כבל איכותי ומהם הנתונים שלו {לא שנתונים מעניינים אותי}.

3- זו לא הייתה הלעזה אם כי נסיון ליישר את ההדורים - לא הלך. ברור שאני לא מכיר אותך, יש לי אלרגיה לחכמולוגים אז גם אין סיכוי שאכיר וגם כדורים לא יעזרו לי. אנשים לא משתכנעים מהסברים שלי אלא משתכנעים מכך שיש לי רפרנס מוכח שידוע לכולם, יש לי את הכלים {מערכת איכותית} לבדוק את מה שאני אומר, יש כאלה שיש להם רפרנס גדול משלי וחלקם, להבדיל ממך, כבר סיימו ללמוד את מה שאתה מנסה ללמד אותנו. ואת הרפרנס הזה לך חסר, חוץ מפה גדול במסווה של מבין אין לך שום כלי להתווכח איתי חוץ משתי נוסחאות בפיסיקה וגישה מרובעת לתחום שאתה אפילו לא מכיר.

שום נימוק עינייני לא יעזור. זה כמו להסביר לעיוור מהו צבע אדום, לחירש מהו צליל הכינור ולמסורס מלידה מהי אורגזמה. וואלה, מיותר במקרה שלך.:D

אין בי ראוותנות אם כי אהבה אמיתית לתחביב. זו הבעיה שלך ושל אנשים קטנים כמוך, כשהם לא יכולים להרשות לעצמם הם מקניטים את זה שיכול ומאשימים אותו בראוותנות. אם היית מכיר אותי {וכמו שאמרתי זה לא יקרה - אלרגיה} היית מבין שראוותנות היא ממני והלאה אבל התלהבות וצורך לשתף את חברי הקרובים והמשותפים לתחביב, יש. יש ועוד איך. דבר שני ביתי תמיד פתוח ומי שרוצה מגיע, יש כאלה {תתפלא} שמעניין אותם לשמוע מערכות.

ובנימה שונה ומנהלתית.
הפורום הזה מאחד את חובבי הסטריאו והאודיו האיכותי. אתה מבחינתי לא יותר מטיפוס שהורס כל חלקה טובה בתחום. לא מוכן לשתף, לא מוכן ללמוד את התחום ולא מוכן לקבל שום תמריץ שיפקח את המוח הספוג מחכמולוגיות שלך.

באתר הזה הסיכוי שתחסם מהתנהגות טרולית שבאה רק להתנגח בנושא ההבדלים, מאוד גבוהה!;)

ההודעה שלך מבישה.
לקרוא מנהל אתר כותב למשתמש שהוא "פסולת" צריכה לבייש את כל השותפים (ליאור) לאתר הזה ואת כל מי שכותב פה.

אני מקווה שכל משתמש עם קצת כבוד עצמי לא יכתוב באתר שאלה הם פני המנהלים שלו.

איכסה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רונן.

1- אני לא מנהל.
2- אולי באמת הלכתי רחוק מידי עם התיאור ולכן ערכתי אותו.
3- אין קשר לכבוד עצמי לבין כתיבה כאן. רוצה לכתוב כאן תכתוב, לא רוצה אל תכתוב.

נ.ב
גם לסבלנות שלי יש גבול. וטיפוסים כמו דיגימון בהחלט מצליחים להוציא אותי משלוותי במיוחד כאשר מדברים בלי לדעת על מה.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אתה לא הבעלים של האתר הזה?

יש ועוד איך קשר בין איך שהתבטאת לכתיבה פה- אם זה מה שיוצא ממך כלפי אדם אחר איך אני יודע שמחר זה לא ייצא נגדי או נגד כל אחד אחר?

גם אם ההודעות שנכתבו היו מכוערת זה לא מצדיק כזו תגובה אבל מה שמפחיד פה זה שלא היה בהודעות שנכתבו שום דבר קרוב אפילו שמצדיק תגובה כזו מצידך.

כל טוב למשתמשים שנשארו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הרי ברור שייתכן שיש הבדל בין שני כבלי אודיו שיתבטא בשמיעה עיוורת: אולי כבל אחד דק יותר מהשני? אולי אחד מציג עכבה שונה משמעותית מהשני - דבר שגורם לשוני מספיק גדול בהיענות התדר?

יפה. לא כל האנשים מהאסכולה המדעית סבורים כך.

היכן האודיופיל ההגון שיציע מבחן עיוור תקין? מבחן תקין ישווה בין שני כבלי אודיו הזהים זה לזה בתכונותיהם החשמליות המדידות - האחד נקנה בגרושים בחנות תעשייה בדרום העיר, והשני במחיר גבוה פי אלף בחנות בוטיק באריזה מהודרת ולוגו מרשים.

ואיך חובב מוזיקה אמור לרכוש את הכבלים שלו?
להביא את המעבדה לחנות?
להביא כל כבל פוטנציאלי למעבדה?
ואני בכוונה לא רוצה להכנס לשאלה "מה למדוד"...גם על זה יש ויכוחים רבים.

לחובב אודיו ממש לא משנה העכבה של הכבל, שטח הפנים של הכבל, עובי הבידוד שלו ואפילו החומר שממנו הכבל עשוי.
כל מה שמעניין זה איך זה נשמע בסטאפ שלו.
האם יכול להיות כבל זול יותר שיישמע אותו דבר או אפילו טוב יותר בסטאפ נתון?
בוודאי שיכול להיות.
לך תמצא אותו....

כאשר אתה קונה מסך טלויזיה, האם יכול להיות שיש מוצר מדבקה שיש לו נתונים טכניים זהים למוצר ממותג?
בוודאי שיכול להיות.
לך תמצא אותו...ואם תמצא אותו, האם התמונה בהכרח תהיה זהה לתמונה של המסך הממותג?

ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא טענתי שאין הבדל בין כבלי אודיו, אני טענתי שאין הבדל בין כבלי אודיו הזהים חשמלית. כל נסיון להשוות בין כבלים השונים זה מזה חשמלית ממילא - הוא מיותר - כי במקרה זה מוסכם לכל שבהחלט ייתכן הבדל. לפיכך, לפני שעורכים מבחן עיוור, יש לשלול ארטיפקטים כמו תמסורת תדר שונה בין הכבלים.

א. (Y)
ב. לא ראיתי כבלים זהים חשמלית (או על פי פרמטר אחר מדיד פיסיקלי, כן?)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור