עובדות מעניינות על מבחנים עווריים...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ישנם ההבדלים קטנים אבל מעצבנים ואני פשוט צריך יותר זמן.
אם אני לוקח רכיב לשבוע הבייתה, מאזין בצורה אינטנסיבית ואחרי שבוע חוזר אחורה ולא מרגיש בהבדל - אז כנראה שאין עבורי שום תועלת

כמו עם אישה :)
5 דקות לא מספיק (אם כמובן המטרה היא long-term...)

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יהודה.
אם במבחן עיוור אני מוכיח לך שאתה לא מצליח להבחין בין המגבר שלך למגבר שלי אתה תגיע למסקנה שאין בניהם הבדלים?

היי נמר,
כפי שאת יודע זה יהיה קצת קשה יש לי ארבעה מגברים שמחוברים, את מי נחליף?
אבל ברצינות, אתה יוצא מתוך הנחה מראש שישנם הבדלים ואחר אתה טוען שאם לא מזהים הבדלים במבחנים הללו המתודה הזו דפוקה.
אבל כאן הטעות הגדולה שלך (לדעתי, ולדעת גדולים), בשימוש במתודה הזו השאלה במיקרה הזה צריכה להיות, האם ישנם הבדלים כלל?, אם ישנם או אינם ניתן יהיה לזהות אותם במבחן שחייב להיות עיוור כדי שלא תהיה הטיה של התשובות וכמובן המסקנה שנובעת מכך. וכל זאת צריך להעשות בדרך שתתן את התשובה הקרובה ביותר למציאות בשימוש בשיטות הסטטיסטיות. המקובלות
אני לא עד כדי כך טמבל שחושב שהכל שווה, רחוק מכך, אבל אני גם רחוק ממציאות של הבחנה בהבדלים במקומות שכנראה אינם קיימים או שהם כל כך קטנים שחבל להתעסק איתם כמו, מפצלים, מרימי כבלים, דמפרים למנורות ואני פוחד להגיד כבלים ועד אחרים.
ואם תעשה את המבחן הזה עם המגבר שלך לעומת מגבר אחר ולא חשוב מה ההנחות המוקדמות שלך, בצורה הנכונה והמסקנה של הניסוי תהיה שאין הבדלים שניתן להבחין בהם לא תהיה בררה אלה לקבל את המסקנות הללו למרות אולי האכזבה שבכך.
בעיניי זה קצת לא לעניין למצוא הבדלים בנושאים שציינתי ולעשות אותם גדולים ועצומים כמו עומק גדול יותר בבמה, אוויר גדול יותר בין הכלים, שקט גדול יותר בקיצור כל אותם קלישאות שכותבים כאשר באמת אין הרבה מה לכתוב, וכאן לדוגמה בחנים עיוורים שמבוצעים נכון יכולים לעזור.
שלא יהיה לא ברור, אני אישית לא בעד לעשות מבחנים כאלה בגלל הקושי וההשקעה הלא קטנה ואני לא בטוח שזה שווה את המאמץ, אבל מכאן ועד להסביר שמבחני כאלה לא שווים את הנייר שעליו זה נכתב הדרך ארוכה.
אישית אני בעד שכל אחד יאמין (כל עוד זה לא נבדק בצורה הנכונה) ויעשה ככל העולה על רוחו, בעיניי הכל בסדר.

רק רציתי straight it out, מצטער אבל לא מצאתי בעברית  
פתפותי ביצים:
פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים = דְּבָרִים שֶׁאֵינָם מְסֻדָּרִים, אֶלָּא מְבֻלְבָּלִים. פִּתְפּוּתִים = פְּתִיתִים.
דוגמה: בְּסִפּוּרוֹ שֶׁל הַנַּהָג הָעֲבַרְיָן אֵין שֶׁמֶץ שֶׁל אֱמֶת, וְכָל דְּבָרָיו אֵינָם אֶלָּא פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים.
מקור: פִּתְפּוּתֵי בֵּיצִים הָיוּ שָׁם [תַּלְמוּד יְרוּשַׁלְמִי, סַנְהֶדְרִין, דַּף ל, עַמּוּד ב']

להשכלה כללית, אין לזה כל קשר ל "מבלבל ת'ביצים"

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בכדי לעשות מיבחן בין מכשירים שונים-צריך שכול המכשירים יהיו בעת ובעונה אחת בחדר ,כלומר לא לגרור מכשיר שני שבוע לאחר שהראשון עזב,
באים ניתן לחבר A\B הכי טוב,צריך לארגן כמה חברים שיודעים לשמוע כשיש שפוט אחד שרק מחבר וסובל(ורושם השטויות שכולם אומרים),מכיוון שאצל החברים שלי העניין כמעט שבועי,נצבר לאט לאט ניסיון ,למרות שהתוצאות די מביכות לפעמים.
השבוע ביקר אצלי שלמה זבדה ביחד עם כל מיני חברים ושמע הבדלים בין אנטרקונקטים, 4 סוגי כבלי חשמל,יחד עם צחי שמענו הבדלים ביין נגנים,
מי שמתנסה בכזו אינטנסיביות -יודע לשמוע ,וההבדלים ברורים בד"כ כשמש בצהרי יום.
והכי חשוב לומדים בעיקר לדעת בהשוואות האלה שאין שום אקסיומות-כלמר יש מצב שכבל של סילטק באלפי דולרים לא יתאים לסט אפ מסוים לעומת כבל DIY ב-200 שקל.
ומכאן גם במעבר קצר לפוסט אחר- שנגן G8 נשמע כמו תחת ליד נגן משומש של סוניק פרונטיר בן עשר שעולה 3000 שח.
כלומר לסיכומו כדי לדעת פחות או יותר מהיכן משתין הדג ,יש צורך להיות נוכח לפעמים בפגישות שכאלו בקשר לציוד,
ידוע לי שיש קבוצה שנפגשת פעם בשבוע להשוואת ביצועים מוזיקלים קלסים,אני האמת מצטער שלא שייך אליהם -מעולם לא הוזמנתי לשם - אבל שמעתי מחבר שלא סבל את הנגינה של ארתור רובינשטיין ,שגילה שהוא בעצם הפסנתרן האהוב עליו.
בקיצור מה שאני אומר -עוור לא עוור ,מה שחשוב זה קצת ניסיון וקצת חברה נחמדה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ושכחת להוסיף אוזניים טובות. (ורד)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ושכחת להוסיף אוזניים טובות. (ורד)
יש לי חבר עוד מהלימודים לפני 30 שנה פלוס ,למדנו ביחד רפואת שיניים, הבן אדם נולד עם זוג ידיים שמאליות ,תראה אותו עובד היום, לא מרגישים שום שמאליות בעבודה (30 שנה של נסיון)
רק לפעמים צריך לעזור לו להחליף ברז בבית,עם השתלות מסובכות הוא כבר מסתדר עם הניסיון שלו,יש משקל לניסיון גם עם אוזני בטון(בתנאי שלא הסתגרת בדלת אמותיך וחוזר שוב ושוב על אותם טעויות).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז למה כולם מתנגדים למבחנים עיוורים.

איך הגעת למסקנה שכולם מתנגדים?
אני בעד.

זאת דוגמא לדמגוגיה שלך. אתה מביא טיעון לא נכון כאילו הוא עובדה ומבסס את המשך דבריך כל אותו טיעון לא נכון.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
זאת דוגמא לדמגוגיה שלך. אתה מביא טיעון לא נכון כאילו הוא עובדה ומבסס את המשך דבריך כל אותו טיעון לא נכון.

חוץ מזה, זה ידוע, כפי שמשהוא אמר שאני דמגוג ידוע.

חוץ מזה, מקבל את ההערה וצריך להחליף להרבה מאוד במקום כולם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סטיבי וונדר מסתדר עם מבחנים עיוורים כבר 40 שנה

ויש לו את אחד הסאונדים הטובים בהיסטוריה בכל דיסק אפשרי.

העניין של שימוש במוצרים ע"פ "שם" , "מחיר" , "אחרים משתמשים גם" , ידוע ומוכר אפילו בתעשית ה PRO שהיא בעצם זו שמייצרת לנו את המקור השמיעתי.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מצטער,לא מקבל את זה

יש לי חבר עוד מהלימודים לפני 30 שנה פלוס ,למדנו ביחד רפואת שיניים, הבן אדם נולד עם זוג ידיים שמאליות ,תראה אותו עובד היום, לא מרגישים שום שמאליות בעבודה (30 שנה של נסיון)
רק לפעמים צריך לעזור לו להחליף ברז בבית,עם השתלות מסובכות הוא כבר מסתדר עם הניסיון שלו,יש משקל לניסיון גם עם אוזני בטון(בתנאי שלא הסתגרת בדלת אמותיך וחוזר שוב ושוב על אותם טעויות).

לא כל אחד ניחן ביכולת שמיעה אובסולטית/מוזיקלית/גבוהה ושאר תיאורים
כך מי שאין לו את היכולות הללו? לא יעזור לו שום ניסיון.

בקשר לידיים שמאליות,גם אני מכיר כמה עם ידיים שמאליות
שהגיעו למקומות מאוד גבוהים,אז מה? מנגד יש לי עוד כמה מכרים עם ידי זהב
שלא הגיעו לכלום.

זה מזכיר לי חבר שמבקר אצלי תכופות והוא לא מבין/מבחין בכלל מה ההבדלים
בין תמונה בהיי דיפינשן לבין תמונה רגילה(SD) לתדהמתי
כך שיש משקל לרגישות האוזן/עין/ריח וכד' אצל כל אחד ואחד. (לא ניתן לבטל אותו)

יחד עם זה,ניסיון? בוודאי שמחדד את החושים לטובים יותר.
(ורד)

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אורי זו הייתה הכוונה,יש לי דיסקים של וונדר משנות ה70 וה80
והאיכות שלהם מעולה,בטוח שהאוזניים שלו מבחינות בפרטים
שאולי אנחנו, והמומחים ביננו לא מבחינים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אורי זו הייתה הכוונה,יש לי דיסקים של וונדר משנות ה70 וה80
והאיכות שלהם מעולה,בטוח שהאוזניים שלו מבחינות בפרטים
שאולי אנחנו, והמומחים ביננו לא מבחינים.

איך אתה קושר את העובדה שסטיבי וונדר הוא עיוור לנושא איכות הדיסקים שלו משנות ה 70-80 ולנושא מבחנים עיוורים?
האם סטיבי וונדר הופקד על איכות ההפקה וההדפסה של הדיסקים שלו?

אמנים אחרים, שכן רואים, שומעים בהכרח פחות טוב?
נו , באמת...:rolleyes:

ארז

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איך אתה קושר את העובדה שסטיבי וונדר הוא עיוור לנושא איכות הדיסקים שלו משנות ה 70-80 ולנושא מבחנים עיוורים?

נו , באמת...:rolleyes:

ארז

ארז חבל לך ועוד איך ....

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
יהודה.
אם במבחן עיוור אני מוכיח לך שאתה לא מצליח להבחין בין המגבר שלך למגבר שלי אתה תגיע למסקנה שאין בניהם הבדלים?

אגב. עד יום כיפור תוכל להבדיל בין שני הביצועים.

נמר על זה נאמר "אל תיתן לעובדות לבלבל אותך".

המסקנה היחידה ממבחן כזה למרבה החרדה האודיופילית היא:

כן! זה אומר שאין ביניהם הבדל שמיע!

אני קורא פה על ההקבלה שנעשתה בין חושי ראייה ושמיעה לבין חושי טעם וריח ושואל את עצמי האם אנשים צוחקים או שנגמרו להם התירוצים כנגד מבחנים עיוורים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

נו , באמת...

ארז

ארז חבל לך ועוד איך ....

אז אתה אומר שבשביל להוציא דיסק איכותי צריך להיות עיוור?

ארז

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
פתאום חשבתי שבלי לשים לב בכלל, אצלי בבית התנהלו כמה מבחנים עוורים לאחרונה.
בתהליך חיפוש הגברה חדשה ארחתי בבית כמה מגברים. חלקם היו כאן בו זמנית.
המערכת ממוקמת בסלון. ממול, יש את פינת האוכל (אותו חלל). מזה כמה שבועות שאשתי מבלה שם בערבים בהרכבת פאזל ענק על שולחן האוכל. כך יצא שאני יושב בסלון ומאזין למוזיקה, ואשתי לא רחוק ממני יושבת - עם הגב למערכת - ומאזינה גם היא, תוך כדי העבודה על הפאזל.
כשהחלפתי מידי פעם בין המגברים (על אותו מקור) היא תמיד הביעה את דעתה: "זה נשמע יפה יותר", זה קצת עמום יותר", בזה הפסנתר נשמע יותר טבעי" וכד'.
:)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פתאום חשבתי שבלי לשים לב בכלל, אצלי בבית התנהלו כמה מבחנים עוורים לאחרונה.
בתהליך חיפוש הגברה חדשה ארחתי בבית כמה מגברים. חלקם היו כאן בו זמנית.
המערכת ממוקמת בסלון. ממול, יש את פינת האוכל (אותו חלל). מזה כמה שבועות שאשתי מבלה שם בערבים בהרכבת פאזל ענק על שולחן האוכל. כך יצא שאני יושב בסלון ומאזין למוזיקה, ואשתי לא רחוק ממני יושבת - עם הגב למערכת - ומאזינה גם היא, תוך כדי העבודה על הפאזל.
כשהחלפתי מידי פעם בין המגברים (על אותו מקור) היא תמיד הביעה את דעתה: "זה נשמע יפה יותר", זה קצת עמום יותר", בזה הפסנתר נשמע יותר טבעי" וכד'.
:)

אהה ... הווה אומר שיש אנשים המבחינים בהבדלים גם במבחן עיוור ...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אהה ... הווה אומר שיש אנשים המבחינים בהבדלים גם במבחן עיוור ...

אף פעם לא היה לי ספק.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

נו , באמת...

ארז

אז אתה אומר שבשביל להוציא דיסק איכותי צריך להיות עיוור?

ארז

לא אמרתי.
מה שכן אמרתי הוא וזה מידע אמיתי הוא שאמנים רבים עובדים עם דברים מסויימים וכמו כן אנשי הקלטה וכו ע"פ מראה עין ולא אוזן.

ישנם אמנים שכמובן ניחנו באוזן תענוג ושיקול דעת.
במקרה של סטיבי , גם אם תגיד לו שזה X, הוא ישמע אם זה כן או לא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין צורך במבחנים עיוורים אך אין לי בעיה לעמוד באחד כזה על המערכת שלי עם הכבלים שלי ואני בוחר את האדם שעושה את ההחלפה וכל השאר יושבים בצד ושותקים.

לפני שנה עשו לי מבחן עיוור על שני כבלים חברי פורום שטרם האמינו בהבדלים. אחרי שעשו לי את המבחן הזה הבינו שיש להם בעיית תפיסה קשה. שניהם, שדאגו לשבת בצד ולא להתערב בזמן שחבר פורום אחר {מהצד המבחין בהבדלים} החליף את הכבלים והם "פיקחו" עליו בקנאות.

הם טענו בסוף המבחן שהסטטיסטיקה לטובתי ולא באמת הבחנתי. אגב, עשינו 10 החלפות שבראשונה "נפלתי" וב-9 האחרים הבחנתי בקלות ובביטחון. נכון, יש לי המון מזל לפוקסים האלה.

המהחן כמובן היה על כסף ואחרי המהחן הזה הם נאלצו להיפרד מ-1000 ש"ח שאת ביזבזנו בהמבורג {מסעדה} באותו יום על חשבוני/ם.

מאז למדתי לעשות מבחנים עיוורים בתנאים שלי ורק אם יש כסף על השולחן, ותאמינו לי, כשכסף של תימני נימצא על השולחן אין סיכוי שיפשל!!:D

שמות הגולשים {א, ע, והמחליף המקסים - י,} שמורים במערכת עד שיוחלט אחרת.(ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור