עובדות מעניינות על מבחנים עווריים...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
שלום דיגיסאן,

מה שלומך?

אני מסכים עם הרבה ממה שאתה אומר, כולל שכנראה שכבלים זהים חשמלית יישמעו זהים, שה"במה", ה"עומק" וכל מה שניתן לשמוע מוכל באות החשמלי, וכו' וכו'.

עם זאת, יש כאן שאלת רלוואנטיות:

אולי השאלות המרכזיות כאן אינן:
#1 האם כבלים זהים חשמלית יישמעו זהים?
#2 איך מודדים האם הם באמת זהים?

אלא אולי, בהינתן מה שהסכמת עליו, שכבלים שונים חשמלית יכולים להישמע שונה:
#3 באיזה כבל/ים כדאי להשתמש במערכת נתונה כדי להפיק ממנה את מיטבה לטעמו של בעל המערכת (והאורחים שלו? :))
#4 לגבי חלק מהמשתתפים, שאלה נוספת היא האם ההבדלים המתקבלים מהחלפת כבלים גדולים די הצורך כדי להצדיק את מחירם הגבוה

כאשר:
*** ברור שהכבלים לעניין #3 יכולים להיות שונים חשמלית (וכנראה אף אחד מהמשתתפים כאן, כולל אותך, לא באמת יטרח למדוד)
*** אני מקווה שברור שלגבי #4 עניין השווי הוא עניין אישי, הכולל גם יכולת כלכלית. חלק מהחבר'ה כאן מוכנים לשלם פי כמה וכמה (ולא מדובר בהכפלות מחיר של ארטיק) כדי לקבל שיפור זעיר, שכמעט ואינו מורגש לחלק מהמאזינים (או אולי אינו קיים, אבל הם נהנים ממנו), ואני אישית אינני רואה בזה בעייה.

אם כך, נראה שהשאלה איזה תרומה יכול כל אחד מהמשתתפים כאן יכול לתת בענייני #3 ו-#4, ואולי כדאי לעזוב את ענייני #1 ו-#2, שאולי מעניינים מפתחי מערכות/כבלים, פסיכואקוסטיקאים, סטאטיסטיקאים וכיו"ב, אבל לא אודיופילים.

מה אתה אומר?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אין צורך במבחנים עיוורים אך אין לי בעיה לעמוד באחד כזה על המערכת שלי עם הכבלים שלי ואני בוחר את האדם שעושה את ההחלפה וכל השאר יושבים בצד ושותקים.

לפני שנה עשו לי מבחן עיוור על שני כבלים חברי פורום שטרם האמינו בהבדלים. אחרי שעשו לי את המבחן הזה הבינו שיש להם בעיית תפיסה קשה. שניהם, שדאגו לשבת בצד ולא להתערב בזמן שחבר פורום אחר {מהצד המבחין בהבדלים} החליף את הכבלים והם "פיקחו" עליו בקנאות.

הם טענו בסוף המבחן שהסטטיסטיקה לטובתי ולא באמת הבחנתי. אגב, עשינו 10 החלפות שבראשונה "נפלתי" וב-9 האחרים הבחנתי בקלות ובביטחון. נכון, יש לי המון מזל לפוקסים האלה.

המהחן כמובן היה על כסף ואחרי המהחן הזה הם נאלצו להיפרד מ-1000 ש"ח שאת ביזבזנו בהמבורג {מסעדה} באותו יום על חשבוני/ם.

מאז למדתי לעשות מבחנים עיוורים בתנאים שלי ורק אם יש כסף על השולחן, ותאמינו לי, כשכסף של תימני נימצא על השולחן אין סיכוי שיפשל!!:D

שמות הגולשים {א, ע, והמחליף המקסים - י,} שמורים במערכת עד שיוחלט אחרת.(ורד)
הי, נמר!

מה שאתה מציע אינו מבחן עיוור כפול, ולפיכך אינו רלוואנטי לנושא השירשור.

כשאתה רואה את מי שמחליף, מספיק לקרוא את שפת הגוף שלו כדי לדעת הרבה על מה קורה (גם כשמבטלים לחלוטין את האפשרות שייש ביניכם סימנים מוסכמים). לכן המציאו את המבחנים העיוורים הכפולים.

כך שמבחן כזה אינו מוכיח דבר.

שנטובה!
ע

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עמיר,
יש לך משהו מועיל להגיד על הדרך בה אתה ממליץ לבחור כבלים למערכת?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עמיר,
יש לך משהו מועיל להגיד על הדרך בה אתה ממליץ לבחור כבלים למערכת?
לא מעבר לצורות התייחסות לנושא.

ממש לא "האמת" ולא "הדרך הנכונה", רק צורות מחשבה אפשריות, דברים כמו:

#0. אם אתה לא בעניין של להוציא כל טיפת איכות מהמערכת שלך, קח סתם משהו זול וסביר ועזוב את הנושא.

#1. גם אם אתה מפקפק בעל העניין, תן לו סיכוי של ממש, בשמיעה, וסיכוי פירושו אינו לתת לעצמך את ההזדמנות להוכיח לעצמך שזה שטויות ודרך זה לנסות לשים עצמך מעל כל הטיפשים שמאמינים בוודו ובשטויות.

#2: לא כדאי להיגרר לתופעת המלך שהגיע להיות עירום כיוון שלא רצה להיחשב טיפש: גם אם האחרים סביבך טוענים לשמיעת הבדלי יום ולילה, אם אתה לא שומע במו אוזניך, אל תתפתה. תגובה של: "ההבדל, אם קיים, לא מספיק מובהק מבחינתי", לא רק שהיא לגיטימית, אלא סבירה הרבה יותר מ"וואו, זה פי מיליון יותר טוב!"

#3: אולי כדאי להתייחס לכבלים כמו לעוד רכיב במערכת, שהחלפתו יכולה לשפר, להרע, או לא להשפיע באופן מובהק, כשהסיכוי לאחרון גדול מרכיבים אחרים

#4. ההבדלים יכולים כן להיות ניכרים ואפילו די גדולים, אבל לא מספיק שייש הבדל, צריך שייהייה שיפור

#5. אם מתקבל שיפור משמעותי, הייה מוכן לכך שהוא יכול לעלות הרבה כסף, באותו סדר גודל כמו רכיב אלקטרוני, ואם הכבל הוא הגורם המאפשר לשאר הרכיבים להתבטא, הכבל יכול להיות שווה. אם לא, אז לא

#6 קח בחשבון שהחלפת רכיבים (ולפעמים החלפת חדר או ריהוט בו) עלולה להצריך שינוי בכבלים, מה שמקטין עוד יטתר את הכדאיות של רכישה יקרה...

#7 מה שטוב למערכת של חבר אינו בהכרח טוב למערכת שלך. זה לא שכבל הוא אבסולוטית "טוב" לכשעצמו, אלא הוא יכול להוות מתאם טוב בין רכיבים מסויימים במערכת מסויימת בחדר מסויים

#8. יש עניין ארוך ומתסכל של break in

#9. כמו בכל רכיב, ההמלצה שלי היא לבדוק בעיקר עם הקלטות טובות ונייטראליות במיוחד (לא חייבות להיות "אודיופיליות"), כי אחרת מחפשים רכיב/כבל שיפצה על חסרונות ההקלטה

דברים בסיגנון זה, וגם על כל אחד מהם אפשר להתווכח לאין-סוף, מה שהופך את העניין ללא-מועיל :)

לילטוף!
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
AK1

האם אתה אמיתי?
????

נ.ב., אינני יודע אם הצורך לישון הוא "הוכחה" ל"אמיתיות", אבל זה מה שאני הולך לעשות, כך שאבקש סליחה מראש על שכל תגובה שלי לא תהייה מיידית...

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אתה מטרחן את עצמך פה לדעת,
ואז אחרי כל העינויים, אתה בא עם זה:

דברים בסיגנון זה, וגם על כל אחד מהם אפשר להתווכח לאין-סוף, מה שהופך את העניין ללא-מועיל :)

לא עדיף היית מגיע קודם כל לנקודה הזאת?
ואני אומר את זה גם באופן כללי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אתה מטרחן את עצמך פה לדעת,
ואז אחרי כל העינויים, אתה בא עם זה:

לא עדיף היית מגיע קודם כל לנקודה הזאת?
ואני אומר את זה גם באופן כללי
אוו, יש לנו כאן קורבן של עינויים, שלמרות שהוא מאוד סובל, המסכן, הוא מספיק מאזוכיסט כדי להמשיך לקרוא, פעולה שהיא רצונית ונשלטת.

רחמי נתונים לך, המסכן!!

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור