עדשה

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב
ברשותי מצלמה ניקון d5300 עם עדשה 18-140.
מעוניינת לרכוש עדשה נוספת שתיתן יותר חדות יהיה בה קצת זום.
מצלמת בעיקר משפחה ילדים בעלי חיים כתחביב.
תקציב 1200 שקל.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא ברורה לי הדרישה של החדות - אין שום בעית חדות בעדשת 18-140, היא עדשה מאוד חדה,
אולי כדי לבדוק את צורת הצילום כדי לשפר את היכולת שלך לקבל איתה חדות טובה יותר (כי לשקול לצלם עם זמן חשיפה מהיר יותר וכן לבדוק את נושא הפוקוס)

אם את רוצה עדשה טובה עם ערך זום גדול 1200 ש"ח זה קצת צנוע (עדשות סופר זום בדרך כלל לא זולות)
אופציה אפשרית היא עדשת ניקון 70-300G ED VR

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=945644

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התשובה.
בעבר התייעצתי פה לפני רכישת המצלמה ונתנו לי המלצה לעדשה של ניקון 18-140 או של סיגמא 17-50 2.8 בחרתי במיקום.
התרשמתי שהצמצם של הסיגמא יכול לתת לי יתרונות שהעדשה שיש לי כרגע לא יכולה, לצלם בתאורה יותר ירודה ובכך להפחית את האיזו שממש מגרען לי את התמונות.
השאלה אם זה באמת יתרון שהעדשה כזו תתן לי? והאם היא תיתן לי יתרונות נוספים שאין לי ב 18-140.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
היתרון של צמצם גדול זה באמת היכולת לצלם ב ISO נמוך יותר - היות וצמצם גדול מכניס יותר אור בכל מצב נתון.
מעבר לכך צמצם גדול מספק יכולת לעומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס בולט המרקע שלא בפוקס), מעבר לכך לעדשה הזו אין יתרונות נוספים על עדשה שלך.

כלומר לעדשה יתרונות בתאורה חלשה, צילום בעומק שדה רדוד וצילום בזמן חשיפה מהיר - יש לה חיסרון של טווח זום קצר יותר מול העדשה שלך ואני לא חושב שהיא חדה יותר.

אם את צריכה עדשה נוספת לקבל טווח זום גדול אז 70-300 היא אפשרות טובה, אם את צריכה עדשת כלבו אז העדשה שלך מעולה וכדי אולי להשקיע סכום כסף זה בקורס צילום שיאפשר לך לקבל יותר ידע ונצל את המצלמה טוב יותר.

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בדיוק עכשיו בדרך לסיים קורס צילום שקיבלתי כמעט בחינם כך שמאוד מפתה אותי לרכוש עדשה שתיתן לי מענה לאחת הבעיות שנתקלתי בה וקצת חסרה לי בעדשה שיש לי כרגע.
וזה הקושי להתמודד עם אור חלש ולהגיע לתמונה מוארת וכפי שציינת עומק שדה רדוד.
כנראה שהיום בדיעבד הייתי שמה לב יותר לפני רכישת העדשה ושיקול הצמצם היה נלקח בחשבון.
בעצם אתה טוען שעדשת הסיגמא לא תיתן לי יתרון מספק על מה שיש לי עכשיו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הכוונה שלי שעדשת סיגמא 17-50:

... יתרונות בתאורה חלשה, צילום בעומק שדה רדוד וצילום בזמן חשיפה מהיר - יש לה חיסרון של טווח זום קצר יותר מול העדשה שלך ואני לא חושב שהיא חדה יותר.

אז כןף היא תספק יתרונות בנושאים:

הקושי להתמודד עם אור חלש ולהגיע לתמונה מוארת וכפי שציינת עומק שדה רדוד

אני מבין שכעת את בדילמה היות והעדשה שלך יש טווח זום מוצלח והיא לא רעה כלל ונראה מוזר לרכוש את עדשת הסיגמא הזאת שיש לה רק חלק הטווח הזום רק בגלל יתרון של צמצם גדול ולהשאיר אותך עם שתי עדשות בטווח זום זהה.

אפשרות נוספת היא רכישה של עדשה פריים עם צמצם גדול כמו ניקון 50ממ F1.8 G מקבלים צמצם אפילו גדול יותר מזה של סימגא (1.8 זה גדול יותר 2.8 בגלל שכוכל שהמספר קטן יותר כך הצמצם גדול יותר), מקבלים יכולת נהדרת לעומק שדה רדוד ולצילום בזמן חשיפה מהיר ועם אופטיקה ברמה טובה יותר. החסרון שזו עדשת עם טווח קבוע כלומר רק 50ממ

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=796552

נסי לצלם עם העדשה שלך שהיא על טווח זום 50 ולראות את יכולה לחיות עם זה - חשוב להבין שזו עדשה נוספת והיא תוספת לעדשת 18-140 שכבר יש לך.

אפשרות נוספת קצת יותר יקרה זו עדשת סיגמא 30ממ F1.8 ART סדרת ART של סימגא הן עדשות מעולות עם אופטיקה נהדרת וצמצם F1.4 זה מאוד גדול לדעתי טווח זום 30ממ קבוע למצלמה שלך זה מאוד שימושי בתוספת לעדשה שלך - זו עדשה ברמה מאוד גבוהה (מספקת חדות ופרטים נהדרים עם בוקה מאוד מוצלח, כאמור צמצם מאוד גדול), אבל גם מעבר לתקציב שלך

http://www.sfo.co.il/product/sigma-30mm-f14-dc-hsm-art-שנתיים-אחריות-יבואן-רשמי

האם אלו אפציות שמתאמות לך?

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בעצם ה 50 מ"מ זה כמו אורך מוקד כשאני אהיה על 50 בעדשה שלי פשוט כל קבוע?
אז עולה שאלה נוספת, האם אז לא עדיף לקנות את הסיגמא 17-50 שנותנת לי גם טווחים נוספים?
ועוד שאלה העדשה הנוספת שהמלצת 30 מ"מ מה היתרון שלה על 50 מ"מ כשגם שם יש טווח קבוע?
אני ממש רוצה עדה שתרד הצמצם וגם שאוכל קצת לשחק עם הזום (אולי זה עניין של הרגל).
אולי בילבלתי

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ועוד משהו ששכחתי, צילום תמונה עם כמה אנשים.
יש עדשה שתהווה בעייתיות.?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לפי הדרישות שלך הסיגמא 17-50 f2.8 הכי מתאימה לך, גם טווח זום וגם צמצם גדול - אבל היא כאמור כפילות בבתחום שכבר יש לך.

עדשות פריים, ללא טווח זום מספקות איכות אופטית עוד יותר טובה ובהתאם ישפרו את איכות התמונה וכן יהיה קשה להתרגל לצלם כך בהתחלה.

היתרון של עדשות 30ממ על ה 50 ממ זה זווית ראיה רחבה (30 מול 50), צמצם יותר גדול (F1.4 מול F1.8) ואיכות אופטית עוד יותר טובה.

חשוב להבין שאת מצלמת פורטרט עדשת 50 ממ תיהיה יותר מתאימה לכך, ה 30 ממ תתאים יותר לצלם מספר אנשים ולרוב הצילומים היות וזווית של ה 30 ממ מספקת יותר זוית ראיה רחבה, מצד שני לא ממש מספיקת זווית ראיה רחבה כמו ה 18 שיש לך כעת.

צריך להבין שרוצים לצלם בזווית ראיה רחבה לקבל הרבה אוביקטים בתמונה (נוף, או מספר אנשים, ...) אי אפשר לצלם עם צמצם גדול בגלל שעומק שדה רדוד זה לא רק קדימה ואחורה זה גם לצדדים ואז מה שבמרכז יהיה בפווקס.

כך שאת יכולה לראות שלכל עדשה יש יתרון וחסרון ואין עדשה מושלמת - ה 17-50 היא עדשת כולבו מוצלחת, ה 50 מתאימה לפורטרטים עם שיפור באיכות התמונה, ה 30 קצת יותר כללית מה 50 ומשפרת עוד את איכות התמונה.

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ה 30 מ"מ היא 1.4 או 1.8?
זה אומר בעצם שבמידה ואהיה עם עדשה 30 אצטרך להתקרב יותר כדי לקבל פורטרט קרוב.
במידה ואקח את ב 50 מ"מ זה אומר שאצטרך להתרחק יותר כדי לקבל יותר אנשים ?
לגבי צמצם בשתי העדשות עדיין יש באפשרותי לשחק עם הצמצם ולסגור אותו או לפתוח לפי הצורך ?
מקווה שהבנתי את ההסבר שלך כמו שצריך.

רק לצורך הבהרה, המדריך בקורס צילום המליץ לי על 50 מ"מ טוען שזו עדשה יחסית זולה איכותית ומוצלחת שתהיה כחלק מהערכת צילום בהנחה והתקציב דל.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כן ה 30 ממ היא 1.4 צמצם עמק
כן גם לגבי כל שאר מה שכתבת.

בקנון עדשת ה 50 f1.8 מאוד זולה כ 500 ₪ לכך לבטח המדריך התכוון. בניקון ה 50 ממ f1.8 עולה כ 800 ₪ קצת יותר יקרה, לדעתי גם יותר טובה הקנון עדיין תמורה טובה מאוד לכסף.

הבעיה שההפרש כבר קטן מול הסיגמא 17-50

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מבולבלת מאוד.
האם הפער בין הצמצם 1.8/1.4 לעומת 2.8 זה משמעותי מבחינת אור?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה נושא חדש ולא מפתיע שאת מבולבלת - זה בסדר

יש הבדלים בכמות האור שנכנסת בין כל אחד מהעדשות - צמצם גדול מכניס יותר אור ההבדל בין 2.8 ל 1.8 די גדול, מצד שני לא בוחרים ב 1.4 בגלל שכנס יותר אור - בגלל שהיא טובה יותר אופטית ועם זוית ראיה נוחה.

אם את מחפשת עדשה בעיקר לפורטירטים אז 50ממ F1.8 היא העדשה המתאימה עבורך.
אם את רוצה עדשת כלבו ה 17-50 F2.8 יכולה לספק אותך בצורה טובה מאוד.

אני מוציא את ה 30 ממ F1.8 מחוץ למשחק היא יקרה יותר ופחות תתאים לפורטרטים - למרות שהיא אופטית הכי טובה וזוית ראיה מאוד נוחה עבור עדשת פריים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כן, בפרוש גם אופציה מאוד מוצלחת ויכולה להתאים לך ולהקפיץ את איכות התמונות שלך

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור