עדשה לקנון

חני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי יש לי מצלמת Dslr Canon 1200D עם עדשה 18-55 ואני מעוניינת להחליף את העדשה,אני כרגע צלמת חובבת התחלתי קורס צילום וממש בא לי עדשה חדשה, המליצו לי על עדשה 18-200 של canon.. מה אתם אומרים? מישהו ניסה אותה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ממש, אבל ממש לא אוהב את עדשת 18-200 וכן עדשות סופר זום אחרות - זה לקחת מצלמה טובה ולצלם דרך זכוכית לא צלולה ועד עדשה זו לא זולה.

דרך אגב גם עדשת 18-55 היא לא עדשה מוצלחת במיוחד - זו עדשת קיט שהיתרון שלה שהיא זולה (עדשת זום הכי זולה שיש)

אם את רוצה עדשה בעלת טווח זום כדי לבדוק את עדשת קנון 18-135 שהיא מספקת טווח זום יפה עם איכות אוטית טובה.
אפשרות נוספת זה לרכוש עדשה משלימה ל 18-55 כמו עדשת קנון 70-300 - או אם התקציב מאפשר עדשת קנון 70-200 F4 המעולה.

אבלההמלצה שלי היא על עדשת סיגמא (או טמרון) 17-50 עבור קנון עם יכולת לצמצם גדול של F2.8 לאורך כל הטווח - אם את עושה קורס צילום בטוח יסבירו לך את היתרונות של צמצם גדול

חני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מחפשת בעצם עדשת זום גדולה יותר בלי שאני יצטרך ללכת עם שתי עדשות, אז ה 18-135 יותר טובה מה 18-200? ..עדשות של קנון הם לא אמורות להיות טובות יותר לעומת טמרון/סיגמא? אני מסתכלת עכשיו על המחיר של העדשה 17-50 וזה פי 3 מהמחיר של קנון, לא כ"כ הבנתי למה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מי אמר שעדשת קנון צריכות להיות טובות יותר מעדשות של סיגמא/טמרון?

עדשת הקיט 18-55 היא ללא צמצם גדול ולכן עדשה מאוד פשוטה וזולה, את מוזמנת לבדוק מחיר של עדשת קנון 17-55 F2.8 של קנון שהיא עדשה מעולה, אבל גם עולה מעל 3000 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678893

צריך לעשות השווה של עדשה מול עדשה מקבליה ןעדשות נמדדות לא רק בטווח זום שלהן.

רבים חושבים שמה שחשוב בעדשה זה הטווח וזה כלל לא נכון - ראי הסבר בנושא
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

עדשת קנון 18-135 הרבה יותר טובה אופטית מעדשת 18-200 ולדעתי היא גם זולה ממנה
אבל עדיין אני ממליץ לך על עדשת 17-50 עם צמצם גדול - אם את לא בטוחה בכך כדי לשאול את המדריך בקורס הצילום

Tri-ToNe

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
3
קודם השאלה מה את אוהבת לצלם מה הייעוד ומה התקציב .

כאחד שמחזיק 2 עדשות מתחילים של canon .

•18-135 גרסה stm (מנוע פוקוס שקט)
מהחוויה שלי נותנת זום טוב ואיכות תמונות טובה מאוד.
איכות בנייה טובה מאוד (משקל מכובד וטוב)
מתאימה גם לשימוש בוידיאו.
עדשה שנותנת מענה רחב בסה"כ.
יש לציין אינה מצטיינת בתנאי תאורה קשים.
מומלצת יש תמורה למחיר.

• 50mm 1.8 (הדגם הישן)
מהחוויה שלי.
מפתיעה באיכות התמונה, מעולה לצילום פורטרטים.
טובה גם בתנאי תאורה קשים .
צריך קצת להתרגל שזה 50mm קבוע אם מצלמים כמה אנשים או רוצים לתפוס תמונה רחבה יותר, חייבים לקחת צעד או 3 לאחור בדרך כלל .
לא מתאימה לוידיאו עם המנוע הלא שקט והמיושן שלה. אלא אם עובדים ידנית.
מנוע הפוקוס די מהיר ודי עדין, יש להזהר לא לשחק איתו כשהעדשה נמצאת במצב AF .
איכות בנייה בינונית .כולה פלסטיקה מאוד קלה וקטנה.
מאוד מומלצת ביחס למחיר ובטח לתמורה .
אבל
כיום יש את הדגם החדש
50mm stm f1.8 (מנוע שקט תאימות לוידיאו) בנוסף הוסיפו לשבעה עלעלים לצמצם, שיפרו את איכות הבנייה.
לכן כמובן הדגם החדש הוא המומלץ !

שימי עינייך :
•אם מחפשת עדשה בסגנון 50mm מעט יותר רחבה אז קנון 40mm stm
•אם את מחפשת עדשת זום, סופר איכותית 70-200mm 4.0f.

אחריי שבדקת בעצמך ובחרת את העדשה או העדשות.
יכולה לשקול קנייה גם מיד שניה, אבל רצוי ללכת עם מישהו שקצת מבין.
ורצוי ברכישה לרכוש פילטר uv מגן.
קיימות בשוק עדשות של חברות אחרות שמתאימות לקנון וניקון כגון : סיגמא טמרון ועוד חברות, שמתחרות באיכות ובמחיר.
לא יצא לי לצלם או לבצע השוואה.

חני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מצלמת בעדשה הכי זולה שיש, העדשת קיט של canon 18-55 והאמת יוצאות לי איתה אחלה תמונות, אבל אני רק מתחילה.. אני אוהבת לצלם בזום גבוה, דברים קטנים, נופים וכו'.. העדשה 70-200 טובה אבל אני מצלמת לא מעט גם ב 18 mm ככה שההתלבטות היא אם לסחוב 2 עדשות כדי לקבל איכות טובה יותר שכרגע יכול להיות שהיא לא כ"כ נחוצה ואפשר לצלם גם עם העדשה 18-135.. בקיצור מתפוצץ לי הראש ואין לי אף אחד שמבין טוב כדי ללכת איתו, (חייבת לציין שהגדלתי תמונות שצילמתי בעדשה הראשונה והאיכות לא רעה בכלל)... עוד משהו, מה זה פילטר uv מגן? ותודה על התשובה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לקחת מצלמה עם עדשה בסיסית זה הבסיס עדשות טובות יותר יכולות לקדם אותך רבות בתחום הצילום.

לדעתי יש הרבה לאן להתקדם בתחום הצילום הן בעדשות חדות יותר ובעלות אופטיקה טובה יותר והן בנושא צמצם גדול והיכולות שהוא יכול לספק.

כמו שציינת את עושה כעת קורס צילום, אני מקווה שהוא מוצלח ויספק לך רקע ומידע נוסף בתחום כמו גם הקישור ששלחתי לך שנותן הסברים בדיוק על השאלות שלך.

כמו ברבה נושאים אחרים גם כאן אין תשובה אחת נכונה. אולי אחרי הקורס יהיה לך יותר ידע והדרישות יהיו ברורות לך יותר.

לפי מה שנראה לי כעת את די מרוצה מהציוד שלך, אז אינני רואה סיבה לרוץ לרכוש עדשה נוספת כעת

חני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הלכתי אתמול לחנות צילום קניתי בסוף את העדשה 18-200 של Tamron, משיקולי תקציב.. היא די זולה אבל היא טובה! יותר מה 18-55בוודאות,העניין איתה שבחושך כמעט בלתי אפשרי לפקס איתה עם זום 200.. בדקתי גם את ה 17-50 בחנות והבנתי את העניין עם הצמצם, באמת עדיף אבל כרגע אין לי תקציב לעדשה עם טווח צמצם כזה רחב אם אני רוצה גם זום טוב, ממש תודה על העזרה וגם על הלינק לאתר!! מאוד עזר לי להמשך גם! אני מאמינה שארצה להשתדרג לעוד עדשות ומצלמות בעתיד..

Tri-ToNe

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
3
תתחדשי.
בתנאי תאורה קשים רצוי לעבוד עם טבעת הפוקוס באופן ידני.
או במצב AF לכוון נקודת פוקוס אחת, ולנסות לחפש ניגוד באובייקט המצולם מקום שיש בו קצת אור (שחור/לבן) ולכוון לשם.
לגביי פילטר uv/מגן :
זה פילטר בסיסי שמתברג בקצה החיצוני של העדשה.
עשוי זכוכית וטבעת דקה ממתכת.
F0000021-0001.jpg ובנוסף הזכוכית עוברת טיפול על מנת לסנן קרינת uv. שבצילום הסינון אולי ישפר במעט את איכות התמונה בצילום מול קרני השמש.
בגדול הרוב קונים אותו כדי לשמור על העדשה ממכות (כמו מגן זכוכית למסך הסמארטפון)
מניסיון נשבר אחד כתוצאה ממכה.
אם לא היה הפילטר סיכוי טוב שהעדשת המצלמה הייתה נשברת לכן מומלץ לכל עדשה.

תמונות מצורפות

• F0000021-0001.jpg
    F0000021-0001.jpg
    KB 43.8 · צפיות: 523

חני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה לא פוגם באיכות התמונה זה, כאילו.. עוד זכוכית? וגם ראיתי שיש כל מיני סוגים לזה, מה ההבדלים ביניהם שמצדיקים את המחיר היקר? שאלה אחרונה.. לכל עדשה יש רק אחד שמתאים לה? או שאפשר להעביר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי מסנן UV חסר משמעות בעדיין הדיגיטלי
היתרון הגדול של פילטר שזה גוף נוסף שמגן על העדשה

הוא גם מביא חסרונות היות והוא מגביר את נקודת הפליירים בתמונה (פסים ונקודות אור בתמונות) וכן פילטר פחות איכותי פוגע באיכות התמונה - לדעתי פילטר הוא לא ממש חובה על כל עדשה ואני מסופק עד כמה יתרון הוא באמת מספק לעדשה מפני מכות או שריטות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור