סקירת מוצרי אודיו - ובכלל

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לדעתי השעיית (במיוחד) כתבים היא לא פתרון צודק, מעשי,
לא יודע איך תקרא לזה,
תמיד ניתן\אפשר להסדיר וליישר את ההדורים מאחורי הקלעים,
הרי בסופו של דבר אנחנו אלה שמפסידים באופן כזה או אחר,
תאורטית ואפילו ברב המקרים אתה צודק. אבל סמוך עלינו שכאן כבר לא היה יותר מקום להבלגה. היו קוים שנחצו ונעשו מעשים לאורך תקופה ארוכה מאוווווד שפשוט לא הותירו ברירה. אותה התבטאות הייתה פשוט הקש האחרון. אם לא היה זה, היה משהו אחר עוד שבוע. ההשעיה מצוות האתר הייתה הכרחית ואף נדרשה ברמה האתית. סבבה? נראה לי תשובה מספקת בלי צורך לפרט.

אני מבקש שוב בבקשה לעצור כאן את הדיון הספציפי הזה.
תודה רבה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
בלי קשר לתומר, שהוא בהחלט כתב עם יכולות גבוהות, נשמח גם לראות סקירות שקוטלות מוצרים ולא הכל וואו, מדהים ורוצו לקנות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בלי קשר לתומר, שהוא בהחלט כתב עם יכולות גבוהות, נשמח גם לראות סקירות שקוטלות מוצרים ולא הכל וואו, מדהים ורוצו לקנות.
חייב להיות כאלה שלא מיובאים ארצה, אני מניח ;)

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
עקב ענף הסטריאו היי אנד הקטן בארץ , דיטאון שלא עושה רווחים כמו מגזינים גלובלים נחשבים בחו״ל ועם כל הכבוד ויש הרבה כבוד זה לא מגזין עולמי שמעסיק כתבים מומחים במשכורת שעושים סקירות כל שני וחמישי ללא הפסקה אלא יותר אנשים טובים מתנדבים שחלקם מנוסים וחלקם פחות ולכן יש בעיתיות מה ליבואן לתת מוצרי פרמיום לסקירה לאנשים שהוא לא מכיר במקצועיותם ונסיונם .

יתרה מכך , בד״כ רוב הביקורות שכולנו קוראים בחו״ל הם ביקורות ממומנות עיי היצרנים ובתמורה רובם זוכים לביקורות חיוביות.

אנשים צמאים למידע ומחפשים חיזוקים בביקורות ובמדיה כגון יו טיוב אינסטגרם וכו ולכן יש מי שמספק להם מידע אינפורמציה ביקורות ופרסומות.
ואל תתבלבלו רוב מוצרי הסטריאו הי אנד טובים ומעולים ככה שביקורת ממומנת לא אומרת שהמוצר הוא לא טוב אלא פשוט מתוך אינטרס למפרסם היא חיובית אולי יתר על המידה.

נחזור לדיטאון שבו הביקורת אינה כרוכה בתשלום ליבואן או ליצרן , אולם יש פה ושם אינטרס לפרגן ליבואן זה או אחר מכל מני סיבות כגון חברים טובים , כגון הנחה עתידית , חיבת יתר למוצרים של יצרן , וכו .

ויש בעייה נוספת שכרוכה במוצר הנבחן שנבחן במערכת האישית ובסביבתו של הכתב :

בוא נניח שאני כיבואן יודע שהרמקול של הכתב לא נציל והוא שידוך רע למגבר נמוך ההספק שאותו הוא רוצה לסקור.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש מערכת יחסית פשוטה עם ממיר פשוט נניח ב 7k והוא רוצה לבחון ממיר של 50k על המערכת שלו.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש כבלים פשוטים והוא רוצה לבחון כבלים בעשרות אלפי דולרים על סטאפ היחסית פשוט שלו.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש מערכת סוף הדרך עם ממיר ב 50k ומגבר ב 70k ורמקול ב 80k ואני רוצה שיבחן ממיר ב 9k או מגבר ב 12k
ורמקול ב 13k שנשמעים רע ליד הסט אפ שלו.

במילים פשוטות רק ציוד ברמתו פלוס מינוס של הכתב שיכול להתאים בסנרגיה למערכת שלו , יזכה למבחן איכותי והוגן .

כלומר רק כתב סופר מנוסה עם אזניים של חתול שעבר כבר הכל בסטריאו ויכול להתנתק מהסט שלו במבחן ( סטייל נמר לוי ) יוכל לתת אינדיקציה וביקורת אמיתית .

ובלי שום קשר פה זה לא חו״ל וכולם מכירים את כולם בקהילה הקטנטונת שלנו ולכן לכתב יהיה קשה עד בלתי אפשרי לקטול מוצר.

בנימה אישית

לי אין כתבים חברים , ואני לא מכיר את הקיימים והמערכות שלהם ( אלא בשמם בלבד) ואני יודע שאני מביא ציוד איכותי שאם לא עובר את מבחן האוזן שלי הוא פשוט לא קיים אצלי ולפחות אני לא יכול לשים אצבע על מישהו שאני יכול לתת לו בעצימת עיניים מוצר .

חוץ מזה כמו שאמרתי בפתיח , יש בחו״ל וברשת ביקורות אין ספור על כל מוצר שאמורים לתת מענה בנושא , מה גם ושוב הביקורות הללו הם רק פרסום שנועד להביא את הלקוח לחנות לשמוע את המוצר בפועל .

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
דווקא האתר הזה חף מאינטרסים ואני נוכחתי שזה הקוו שמוביל אותו בצורה שלא נתקלתי בה בעיתונות העולמית.
הרוב המוחלט של העיתונות העולמית - ביקורות ממומנות אבל יש גם צדיקים.(לא באתרי לקה/גמרים/דוגמנית ליד רמקול- זה תחביב אחר)

ותמיד בחו"ל - החברה שאותה מבקרים זוכה לראות את הביקורת לפני פרסום. מה שפה ממש ממש לא קורה ועוד אומרים לך את זה לפני - ברגע שאתה שם את המוצר אצלי - אין לנו דיבור עליו -לא מילה - עד שתסתיים הביקורת ותעלה לאתר.

מהיכרות עם מספר מגזינים - יש גם יצרנים שאחרי שמראים להם את הביקורת שאמורה לעלות - יכולים לפסול אותה והיא לא תעלה. פה, כאמור זה לא קורה.

ובנימה אישית על ביקורות פחות מפרגנות - לי היה מגבר שנכתבה עליו ביקורת פה - לא אוהדת. מה לעשות. זה מה שהיה ואני מאמין לכתב באלף אחוז שזה מה שהוא שמע.(חברים זה מגבר - לא הילד שלי. מגבר בא מגבר הולך )

והיום -אני יכול להגיד -אחרי שנים של קידוח אודפיולי חפרני - שזה אחד האנשים שאני הכי סומך עליהם ועל הדעה שלהם.(ואני לא סומך על אף אחד - בגדול)

הרבה יותר מכתבים באתרים בחו"ל.

אין פה שום קומבינות ויש פה רמה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
א. היכולות של תומר זה דיון שאיננו רלוונטי כאן יותר.

ב. תחזור אחורה ותקרא כתבות של הדו-ערוצי ותגיד לי כמה מהם זה "רוצו לקנות". בוא נשים דברים בפרופורציה.

ג. קטילה זה קל. גם במוצרים יקרים אפשר למצוא דרך לקטול. זו לא חוכמה גדולה.
הייתה פה סקירה על "מוצר על חלל" והפרגונים היו בהתאם. אממה, השלט איך לומר בעדינות "לא להיט". וואלה, היה אפשר לקטול את המוצר רק על הבסיס הזה שתפעול המכשיר לרוב מבוצע מהשלט והוא כמאור, לא להיט. אוקיי, אז הכתב היה "יוצא גבר" מול הקהל והמכשיר היה מקבל תווית שלילית. האם היה זה מוצדק? בעיני הכתב הסוקר - לא! כי זה לא פרופורציונלי למוצר בשלמותו והיכולות שהפגין המוצר ולכן "קטילה" לא קרתה.
אותו כנ"ל עם מוצר שהפגין ביצועים מעולים אך ברמת הגימורים המצב היה "סבבה" ולא מעבר.
כל הדברים האלו, ה-"קטילות" הללו משוקפות בכתבה, רק צריך לשים לב לכתוב ומה לעשות, לקרוא את כל הכתבה ולא רק את הסיכום.
אגב, היו כאן גם קטילות פר אקסלנס. אולי אתה לא מכיר.

ד. מה לעשות, מרבית מוצרי האודיו ברמת hi-fi ומעלה באמת מוצרים טובים. יש גם מוצרי המונים שנותנים בראש. מה לעשות אך זה המצב.
מרבית היבואנים בארץ עושים עבודת מחקר ארוכה ומייגעת לפני שהם מכניסים נציגות חדשה לארסנל. מכיר את זה מקרוב באופן קבוע!! אז כן, קשה למצוא מוצרים לא טובים אצל היבואנים שלנו. אני אכתוב זאת שוב:

קשה למצוא מוצרים לא טובים אצל היבואנים שלנו.

זה מצב מבורך ולא מצב מקולל!!

לכן במקום לעסוק בקטילות פר סה, מרבית הסקירות כאן די חיוביות. יש כאלו יותר, יש כאלו פחות. יש כאלו שעפות לחלל ויש גם כאלו שמעבירות את המסר באופן מאופק אך מכבד ע"מ שהקורא יבין בעצמו. וכן, גם היבואן.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
חייב להיות כאלה שלא מיובאים ארצה, אני מניח ;)
יש גם יש.
עבר אצלי מוצר לסקירה שהיה כזה מעאפן שפשוט התקשרתי ליבואן לבוא בעצמו לשמוע. הכתבה לא נכתבה, המוצר הושב והנציגות לא נלקחה ע"י אותו יבואן. זה נדיר, אך זה קורה.
וכן, יש גם מוצרים פח בחוץ, אך לרוב הם פשוט לא מגיעים ליבואנים בארץ. היבואנים שלנו חדים מספיק לסנן את הפח. לזכותם יאמר.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
עקב ענף הסטריאו היי אנד הקטן בארץ , דיטאון שלא עושה רווחים כמו מגזינים גלובלים נחשבים בחו״ל ועם כל הכבוד ויש הרבה כבוד זה לא מגזין עולמי שמעסיק כתבים מומחים במשכורת שעושים סקירות כל שני וחמישי ללא הפסקה אלא יותר אנשים טובים מתנדבים שחלקם מנוסים וחלקם פחות ולכן יש בעיתיות מה ליבואן לתת מוצרי פרמיום לסקירה לאנשים שהוא לא מכיר במקצועיותם ונסיונם .

יתרה מכך , בד״כ רוב הביקורות שכולנו קוראים בחו״ל הם ביקורות ממומנות עיי היצרנים ובתמורה רובם זוכים לביקורות חיוביות.

אנשים צמאים למידע ומחפשים חיזוקים בביקורות ובמדיה כגון יו טיוב אינסטגרם וכו ולכן יש מי שמספק להם מידע אינפורמציה ביקורות ופרסומות.
ואל תתבלבלו רוב מוצרי הסטריאו הי אנד טובים ומעולים ככה שביקורת ממומנת לא אומרת שהמוצר הוא לא טוב אלא פשוט מתוך אינטרס למפרסם היא חיובית אולי יתר על המידה.

נחזור לדיטאון שבו הביקורת אינה כרוכה בתשלום ליבואן או ליצרן , אולם יש פה ושם אינטרס לפרגן ליבואן זה או אחר מכל מני סיבות כגון חברים טובים , כגון הנחה עתידית , חיבת יתר למוצרים של יצרן , וכו .

ויש בעייה נוספת שכרוכה במוצר הנבחן שנבחן במערכת האישית ובסביבתו של הכתב :

בוא נניח שאני כיבואן יודע שהרמקול של הכתב לא נציל והוא שידוך רע למגבר נמוך ההספק שאותו הוא רוצה לסקור.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש מערכת יחסית פשוטה עם ממיר פשוט נניח ב 7k והוא רוצה לבחון ממיר של 50k על המערכת שלו.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש כבלים פשוטים והוא רוצה לבחון כבלים בעשרות אלפי דולרים על סטאפ היחסית פשוט שלו.
בוא נניח שאני כיבואן יודע שלכתב יש מערכת סוף הדרך עם ממיר ב 50k ומגבר ב 70k ורמקול ב 80k ואני רוצה שיבחן ממיר ב 9k או מגבר ב 12k

במילים פשוטות רק ציוד ברמתו פלוס מינוס של הכתב שיכול להתאים בסנרגיה למערכת שלו , יזכה למבחן איכותי והוגן .

כלומר רק כתב סופר מנוסה עם אזניים של חתול שעבר כבר הכל בסטריאו ויכול להתנתק מהסט שלו במבחן ( סטייל נמר לוי ) יוכל לתת אינדיקציה וביקורת אמיתית .

ובלי שום קשר פה זה לא חו״ל וכולם מכירים את כולם בקהילה הקטנטונת שלנו ולכן לכתב יהיה קשה עד בלתי אפשרי לקטול מוצר.

בנימה אישית

לי אין כתבים חברים , ואני לא מכיר את הקיימים והמערכות שלהם ( אלא בשמם בלבד) ואני יודע שאני מביא ציוד איכותי שאם לא עובר את מבחן האוזן שלי הוא פשוט לא קיים אצלי ולפחות אני לא יכול לשים אצבע על מישהו שאני יכול לתת לו בעצימת עיניים מוצר .

חוץ מזה כמו שאמרתי בפתיח , יש בחו״ל וברשת ביקורות אין ספור על כל מוצר שאמורים לתת מענה בנושא , מה גם ושוב הביקורות הללו הם רק פרסום שנועד להביא את הלקוח לחנות לשמוע את המוצר בפועל .

אמיר ארמה

היי אמיר,
תרשה לי להגיב בחלקים לדבריך:
לכן יש בעיתיות מה ליבואן לתת מוצרי פרמיום לסקירה לאנשים שהוא לא מכיר במקצועיותם ונסיונם .
תרשה לי לחלוק עליך תחת סייג.
הסייג: יש פה כתב או שניים מנוסים מספיק לסקור מוצר בכל רמת מחיר. גם כאלו עם הרבה אפסים אחרי המקדם.
ולגופו של עניין: זה מסתכם נטו בלוגיסטיקה וביבואן אם רוצה או לא.

רק לאחרונה נחשף פה מקרה כזה. מה עלה בגורלו של אותו "כתב"? כולנו פה ראינו. קומבינות לא פה!!!
קח אותי אישית, מאז ומועלם הצהרתי שאני לא סוקר מוצרים שאני מעוניין או חושק לרכוש. לא אתי (מלשון 'אתיקה') מבחינתי!

לפרגן ליבואן? למה לא??? יבואן הוא בנאדם שמתפרנס מהמוצרים שהוא מייבא. מרביתם קונים מזה לחם וחלב הביתה. אז למה לא לפרגן? להיפך וכמה שיותר. כשמגיע אז מגיע!

חיבה למוצרים של יצרן? מה רע בזה? לי יש חיבה מוצהרת לכבלים של Nordost. מה פסול בזה? אגב, לעולם לא אסקור מוצרים של החברה הזאת בדיוק מהסיבה הזו. שים לב, חזרנו לעניין של האתיקה המקצועית.

אינטרסים להנחה עתידית,
כתבים פה מעולם לא בקשו או "דרשו" הנחה שהיא מעבר להיקף שכל אדם אחר היה מבקש. ואילו שכן חרגו מקוי הנורמה, אינם פה עוד. לא כל הכביסה המלוכלכת תלויה בחוץ.
שוב אחזור אלי, מעולם!! כן, מעולם!!!! לא "לקחתי" מוצר בלי לשלם עליו ולשלם יפה מאוד וכמו גדול. ישנו מקרה אחד בו באמת המחיר שניתן היה בהנחה משמעותית אך זה בא מיוזמת היצרן עצמו בכלל ולא מהיבואן.
מסכים חלקית. כתב מנוסה מספיק יידע להפוך את החסרון ליתרון בכך שהפרגון למוצר יהיה אפילו קצת "יותר ממה שמגיע לו" רק בשל הפער בין הממיר שלו לזה הנסקר.
אולם, במקביל ייתכן מצב בו יאלץ לצעוק המלך הוא עירום (אם אכן זה המצב). שוב, כתב מנוסה ולא כתב שמתלהב מתג המחיר. אגב, כשכתב מתלהב מתג המחיר, לרוב המוצר לבסוף לא מגיע אליו לסקירה.

איפה הבעיה בדיוק???
תסכים איתי ששום כתב או אדם לא הגיע למערכת במספרים האלו שאתה מציין בין לילה. אותו אחד עבר דרך, עבר מוצרים, התנסה ורכש ניסיון וכו' וכו'. לסכומים הללו לרובנו לוקח שנים להגיע. הרבה ק"מ עוברים בדרך לשם.
תתפלא, אבל לסקור מוצרים יקרים זה מאתגר הרבה יותר מאשר מוצרים זולים יחסית. עם מוצר יקר אתה באופן אוטומטי מצפה להרבה. בטח אנחנו הישראלים. אחרת מה, עבדו עלינו. מוצר יקר מצריך יותר השקעה וניסיון מקצועי. יחד עם זאת, לדוגמתך, כשאתה סוקר ממיר של 9k במערכת שיש בה ממיר של 50k וכמובן ייתר המערכת בהתאם, אתה יודע לזהות בדיוק את היכולות של הממיר הנסקר כי שום דבר לא עוצר אותו. אתה מקבל אותו בפרצוף.
אגב, תקרא את הכתבה שעשיתי על מגבר משולב של MICHI. הממיר המשולב בו העיף אותי והוא בכלל לא באותה ספירה כספית של הממיר שלי.
איפה הבעיה כאן?
במקרה של כתב מנוסה אני לא מסכים עם הטענה הזו.

לא מסכים וגם לא נכון. ראה תגובתי מעלה ל-RoyZx6r

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
בגמרא יש ביטוי ידוע שאומר:
״לא ניתנה תורה למלאכי השרת״.
המשמעות היא שהיות והתורה ניתנה ליצורי אנוש, המוגבלים יותר ממלאכים, וודאי לא נכללו בציוויי התורה ציוויים שמעבר ליכולת המובנית של בני האדם.
ולענייננו - כולנו בני אדם, כולנו חברים כולנו מכירים וכולם משתכשכים באותה שלולית.
לא צריך להיות מלאך אבל מצד שני זה ממש טיפשי להשתין מהמקפצה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור