סמסונג אומניה - ביקורת על טלפון חכם

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: סמסונג אומניה - ביקורת על טלפון חכם

אודי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
המממ... למראה המחירים אני חייב לומר שישראל היא אכן שוק תחרותי, במיוחד בתחום התקשורת הסלולרית...

NOT

suissa

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
צעצוע נחמד אבל לא לטעמי שיחקתי בו מעט וגם באחיו הגדול, סמסונג מתחילים להתקרב אבל זה לא זה... הוא עדיין איטי מידי ועט הסטיילוס הזה אותי קצת הצליח לעצבן...
ניסיתי להחליף את האיפון כבר שלוש פעמים גם באחיו הגדול של האומניה וגם בHTC אך משום מה אף אחד לא מצליח להתקרב אפילו לאיפון ולכן אני כבר עם האיפון הרביעי שלי שפשוט מדהים אותי כל פעם מחדש!

א

אורח

אורח
בס"ד

כתבת
" ניתן להעזר גם ברדיו שהדגים איכות טובה לאורך ורוחב כבישי גוש דן. "
מה החוכמה ...? כל פלאפון/ נגן/ טרנזיסטור יקלוט טוב "לאורך ורוחב כבישי גוש דן"
בדיקת הנושא הזה צריכה להיות באיזורים שהרכב קולט נורמאלי מינוס ביחס לפלאפון המדובר.

א

אורח

אורח
אז זהו שלא...

זה עדין לא מה שאני מחפש, אני עדין מחכה שיצא מכשיר שיעבוד מהר!!! אבל ממש מהר!!!
לפחות פי 5 מהר יותר מ אייפון.

עוד דבר, למה לא הביאו לארץ את הדגם i910 ? יותר טוב.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פי חמש מהר בהשוואה אל אייפון? עוד חזון למועד ולא נולד עדיין טלפון שכזה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מכשירי טלפון בנויים לעבוד כמה שיותר זמן על סוללה ולא על מהירות לכן אני חושב שבקשה שלך על מהירות לא תתקיים אף פעם.

ר

רני

אורח
המכשיר יצא ביולי 2008. מוזרמאוד שרק עכשיו נזכרתם לסקר אותו חצי שנה אחרי?

חצי שנה במונחים של מכשירים סלולריים זה נצח.
ממש אוטוטו יוצא הדגם החדש שמחליף אותו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המכשיר הושק רק עתה בכל הרשתות הסלולריות בישראל (סלקום / אורנג' / פלאפון).
כמו כן, רק עכשיו יצאה גרסת תוכנה (ROM) עברית סופית, חשוב לבדוק את המכשיר איתה כי זה מה שיקבל הצרכן.

ר

רני

אורח
ליאור, אני לא חושב שזה שיקול שמצדיק סיקור של יותר מחצי שנה איחור

המכשיר הושק רק עתה בכל הרשתות הסלולריות בישראל (סלקום / אורנג' / פלאפון).
כמו כן, רק עכשיו יצאה גרסת תוכנה (ROM) עברית סופית, חשוב לבדוק את המכשיר איתה כי זה מה שיקבל הצרכן.

כי,
1) עיברית לWinMo למכשיר קיימת כבר הרבה זמן והוא נמכר איתה בארץ בהצלחה כבר 6 חודשים.
2) הרום שיצא כעת זה הרום הרישמי של היבואן ותו לא. לא נראה לי שראוי לחכות מעל חצי שנה עד שהיבואן יוציא רום רישמי ולעכב סקירה של המכשיר בגלל זה.
3) מהירות המכשיר היא פיצ'ר אחד בלבד מתוך רבים מאוד שמרכיבים את המכשיר וכפי שכבר ציינתי ב-2, לא ראוי לעצור סקירה של מכשיר בשוק כל כך תזזיתי רק בגלל פיצ'ר אחד מתוך רבים שנבדקים בסקירה נתונה.
הרבה מאוד אנשים מקבלים החלטה אם לרכוש מכשיר מיד סמוך לצאתו לשוק ולא מחכים לשיחרור של רום היבואן ומן הסתם הם ישמחו לקרוא סקירה מעמיקה ומקצועית כמו שלכם. אתם חוטאים להם בעיכוב של הסקירה במעל חצי שנה.

לדעתי טוב תעשו אם תוציאו סקירה סמוך לתאריך יציאת המכשיר (עם הסתיגות לגבי הרום, אם אתם רוצים) ותעדכנו את הסקירה לאחר יציאת הרום הרישמי (באם צריך בכלל). אתרים רצינים לא פחות מכם כמו GSMarena עושים כך אפילו לפני יציאת מכשיר רישמי לחנויות ומעדכנים את הסקירה לאחר מכן באם יש צורך.
תבין ליאור, זה פשוט לא לעניין (ויש שיגידו אפילו לא מקצועי) לקרוא סקירה של המכשיר באתר הנ"ל ב25 יולי 08 ואצלכם 7 וחצי חודשים אחרי.
אני מקווה שליבואנים אין יד לאיחורים כאלו בסקירות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה כנראה לא מודע לעובדה שעד לתקופה האחרונה, לא נקבע כלל אם דגם זה ישווק בישראל או לא.
יש לנו ניסיון עם מכשירים אחרים שנבדקו ולבסוף כלל לא שווקו בארץ ולכן העדפנו להמתין במקרה הזה עד לוידוא העובדה שהוא מושק.

אין טעם לסקור באופן אוטומטי כל מכשיר שיוצא לשוק, כל עוד אין וודאות שהוא ישווק בארץ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רני,

אם המכשיר כל כך מיושן ולא מוצלח לדעתך - איך זה שכעת החברות הסלולאריות מוכרות אותו כעת כמו לחמניות.
כמו כן, עבור רוב עם ישראל שרוכש מכשירים דרך החברות הסלולאריות סיקור זה הינו ממש בזמן.
כמו שליאור כתב גרסת הרום שמשווקת כאן בארץ משנה את השימוש במכשיר לפעמים לרעה ולכן חשוב לסקר את המכשיר עם בגרסה זו.

ישראל כמו ישראל עם חוקים וצורת שיווק שיש לנו בארץ, יבוא מכשירים סלולאריים מתעקב בכמה חודשים ולפעמיים גם כלל לא מגיע :)

נערך לאחרונה ב:

rannyz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
רני,

אם המכשיר כל כך מיושן ולא מוצלח לדעתך - איך זה שכעת החברות הסלולאריות מוכרות אותו כעת כמו לחמניות.
כמו כן, עבור רוב עם ישראל שרוכש מכשירים דרך החברות הסלולאריות סיקור זה הינו ממש בזמן.
כמו שליאור כתב גרסת הרום שמשווקת כאן בארץ משנה את השימוש במכשיר לפעמים לרעה ולכן חשוב לסקר את המכשיר עם בגרסה זו.

ישראל כמו ישראל עם חוקים וצורת שיווק שיש לנו בארץ, יבוא מכשירים סלולאריים מתעקב בכמה חודשים ולפעמיים גם כלל לא מגיע :)

כרמי,
עניתי לליאור תשובה מפורטת להודעתו האחרונה למה לדעתי הוא טועה במה שכתב אבל הוא בחר לצנזר את תגובתי והיא לא פורסמה. So much לחופש הביטוי...

אני אענה לך בתקווה שהודעתי לא תצונזר...
היכן בדיוק ראית אותי בתגובותי אומר ש"המכשיר כל כך מיושן ולא מוצלח"?? אשמח אם תצטט אותי.
המכשיר הוא מצויין ואני מסכים לחלוטין עם הסקירה. אני רק "יצאתי חוצץ" נגד העובדה שהסקירה פורסמה 7 וחצי חודשים אחרי שהמכשיר יצא לשוק ו5-6 חודשים אחרי שהחל להימכר בישראל. במונחים של השוק הסלולרי זה נצח נצחים וכבר יש לאומניה יורש בשם i8910 שיוכרז עוד שבועיים.
אתר dtown הוא אתר שאני מאוד מחבב והוא נתפס בעיניי כאתר מקצועי וחלק ממקצועיות האתר לדעתי היא לפרסם מוצרים סמוך לתאריך יציאתם כדי שהלקוחות יוכלו להחליט אם לקנות את המכשיר או לא, כי כפי שכתבתי לליאור המכשיר נמכר בארץ מזמן אצל החנויות הסלולר הפרטיות המתמחות.
למרבה מזלנו הלקוחות, היבואנים והרשתות הסלולריות לא מכתיבות לנו הלקוחות מה לקנות ומתי וטוב שכך וכיום ניתן לקנות כל מכשיר כמעט אצל החנויות המתמחות בסלולר (זה נקרא שוק פתוח ותחרות משוכללת).
אני מסכים איתך כרמי, שהמכשיר אכן נמכר כמו לחמניות כמו שאתה טוען כבר 5-6 חודשים וזו בדיוק הנקודה. כל אותם אנשים שקנו את המכשיר עד עכשיו בחנויות הפרטיות היו מאוד שמחים להעזר בסקירה מקצועית באתר שמגיעה רק כעת אחרי שהם כבר קנו את המכשיר!! אתה לא רואה את הבעיתיות בזה?
צר לי שהרשתות הסלולריות והיבואנים מנסים (וכנראה גם מצליחים) להכתיב לdtown (ולקוראים) מתי לקנות פלאפון ומתי לקרוא סקירה עליו. אני בטוח שתסכים איתי שהרוב המוחץ של קוראי האתר הם אנשים עם אורנטציה טכנולוגית אוהבי גאדג'טים והם ממש לא מחכים ליבואן או לרשת סלולרית שתשווק את המכשיר האהוב עליהם.

ולגבי העניין של הרום, הרי זה פיצר אחד מני רבים במכלול הפיצרים של המכשיר ונתנתי פיתרון טוב לאיך ניתן להתמודד עם זה בסקירות. הtime to market של הסקירה חשוב לאין ערוך בעיניי מההשפעה המינורית (אם בכלל) שיש לרום היבואן על המכשיר.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא הבנתי לגבי ענין הצנזורה.
מקבל את הפידבק שלך ומבין את הרציונל שלו, מה שאתה נכנס אליו נקרא "שיקולי עורך", במקרה הזה בחרנו לפרסם במועד הזה, זה לא ממש קשור לענייני יבואנים אלא החלטות שלנו שמתקבלות על סמך שיפוט של המצב בשוק.
זכותך לומר שהמצב דרש פרסום מוקדם יותר.
אגב, אם מדברים על רום (שלא ממש היה השיקול כאן), יש לו השפעות נוספות על המכשיר מלבד ענין המהירות; וגם ענין המהירות - אין לזלזל בו, משום שפרמטר זה יכול להרים או להפיל מכשיר לבדו...

rannyz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא הבנתי לגבי ענין הצנזורה.
מקבל את הפידבק שלך ומבין את הרציונל שלו, מה שאתה נכנס אליו נקרא "שיקולי עורך", במקרה הזה בחרנו לפרסם במועד הזה, זה לא ממש קשור לענייני יבואנים אלא החלטות שלנו שמתקבלות על סמך שיפוט של המצב בשוק.
זכותך לומר שהמצב דרש פרסום מוקדם יותר.
אגב, אם מדברים על רום (שלא ממש היה השיקול כאן), יש לו השפעות נוספות על המכשיר מלבד ענין המהירות; וגם ענין המהירות - אין לזלזל בו, משום שפרמטר זה יכול להרים או להפיל מכשיר לבדו...

שלחתי לך תגובה להודעתך האחרונה מאתמול בלילה שלא פורסמה משום מה. חשבתי שצנזרת אותה כי לא אהבת אותה אך יכול להיות שהיתה תקלת טכנית והתגובה שלי לא הגיעה לשרת ההודעות.
כתבת לי שאני כנראה לא מודע לעובדה שעד לתקופה האחרונה, לא נקבע כלל אם דגם זה ישווק בישראל או לא ותשובתי היתה שמכיוון שהתענינתי במכשיר אז התקשרתי לסאני תקשורת כבר לפני 5 חודשים ושאלתי אם הוא אמור לצאת בארץ ומתי והם אמרו שכן אבל לא ידעו לאמר מתי. זה לא מכשיר שמשיקים אותו מהיום למחר ולכן העובדה שהוא יושק בארץ היתה ידועה מזמן לכל מי שקצת בירר. גם אתם יכולים בקלות לבצע כמוני בדיקה כזו אצל היבואן סמוך להשקת המכשיר בעולם.
בנוסף, בדיקה קלה אצל החנויות הסלולריות המובילות באינטרנט (ואני בטוח שאתם מכירים אותן) היתה מגלה ישר שהמכשיר נמכר כבר 5-6 חודשים בארץ. אני גם הבאתי את האייפון כדוגמא לכך שאם היינו מחכים לIdigital שיוציאו אותו באופן רישמי, אז היינו מחכים לסקירה שלו עוד הרבה מאוד זמן.
כמו כן רמזתי שנראה לי שיבואנים או הרשתות הסלולריות מכתיבים לכם מתי להוציא את הסקירות בהתאם לצרכים שלהם וזה כמובן אסור שיקרה באתר מקצועי (ולכן חשבתי שתגובתי צונזרה. אם לא אז איתך הסליחה). אני מאוד מקווה שלא בזאת כוונתך בשיקולי עורך!
ולסיכום, אם אתה אומר ליאור שהרום לא ממש היה השיקול כאן אז באמת אין לי מושג למה לחכות עם הסקירה עד עכשיו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רני - אני שמח שנרשמת לאתר ואתה משקיע את הזמן לתת כאן תשובות מפורטות אני מקווה שתמשיך כך, אנחנו בעד שמיעת כמה שיותר דעות כאן.

דבר אחד לא הבנתי - אתה טוען שהמכשיר כבר נמכר כאן 5-6 חודשים, כאשר כמה שאני יודע שהמכשיר התחיל להמכר כאן בצורה רשמית רק לאחרונה. תסביר לי איפה אני טועה.

rannyz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
רני - אני שמח שנרשמת לאתר ואתה משקיע את הזמן לתת כאן תשובות מפורטות אני מקווה שתמשיך כך, אנחנו בעד שמיעת כמה שיותר דעות כאן.

דבר אחד לא הבנתי - אתה טוען שהמכשיר כבר נמכר כאן 5-6 חודשים, כאשר כמה שאני יודע שהמכשיר התחיל להמכר כאן בצורה רשמית רק לאחרונה. תסביר לי איפה אני טועה.

נרשמתי לאתר כי נמאס לי להגיב כאורח עם הבדיקה המעצבנת :);)
כרמי, אתה רציני עם השאלה הזו? אני מתקשה להאמין שאתה לא מודע שכל פלאפון (כמעט) נמכר בישראל בחנויות סלולריות מתמחות ללא קשר ליבואן הרישמי ודי סמוך לצאתם בעולם.
אני צרפתי לנוחייותך לינק לרשימה חלקית מאוד מהחנויות שמוכרות כבר מזמן את האומניה כפי שהן מופיעות בזאפ:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=714321
המחירים בדרך כלל זולים מהמחירים ברשתות הסלולריות ואתה לא מתחייב לשום תוכנית דור שלישי או מסלול כזה או אחר (אתה קונה רק את הברזל), דבר שמביא לפופולריות העצומה של החנויות האלו במיוחד למי שרוצה מכשיר מתקדם שהוא במקרה דור שלישי ללא ה"קנס" של הרשתות.
למעשה כל חובבי הגאדטים למיניהם (שמן הסתם בעיקר להם האתר קורץ) לא מחכים ליבואן וקונים את הפלאפון האהוב עליהם באחת החנויות הללו (לחכות 7 וחצי חודשים להשקה רישמית זו שערוריה בעיניי).
לכן יצא "קיצפי" שראיתי אתר מקצועי שאני מאוד אוהב מסקר את המכשיר רק כעת רק מכיוון שהיבואן הרישמי איטי להחריד והוציא את המכשיר רק עכשיו לרשתות. זה מתאים אולי לוויינט, מעריב ושאר העיתונות הדיגיטלית והכתובה. לא לאתר בעל אורנטציה גאדג'טית.
אם יש עוד שאלות לגבי הנושא אשמח לעזור.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רני - אני מודע לכך שיש שוק אפור של מכירת טלפונים סלולאריים.
אני אומר אפור היות ועד שחברות הסלולאריות לא מקבלות אישור סוג לפי משרד התקשורת אסור למכור מכשיר כזה בארץ.
אני אומר אפור כי כך זה החוק ועד כמה שאני לא אוהב את החוק הזה (כל מי שעוקב אחרי לאורך זמן יודע שאני מאוד לא אוהב את משרד התקשורת בארץ), אני עדיין שומר חוק.
אולי זה מצחיק, אבל לאחר שהחברות הסלולאריות מקבלות אישור סוג למכשיר - כבר ניתן למכור אותו חוקית בארץ ע"י כל אחד - כבר אמרתי שאני לא אוהב את החוק הזה.

היות ואנחנו מקבלים מכשירים לסיקור רק בצורה חוקית מיבואן רשמי, אנחנו מסקרים מכשיר רק שהוא נמכר חוקית בארץ.

אם זה לא נראה לך, זכותך המלאה להגיד זאת וכאמור נשמח לשמוע זאת - אבל אנחנו עדיין מעדיפים להיות בצד הנכון של החוק גם אם זה גורם לנו לפרסם סיקור יחסית מאוחר לתחילת שיווק בעולם ובארץ.

rannyz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי, ווהאו ווהאו ווהאו..... יש לך מיסקונספציה אדירה לגבי העניין.
אני אבהיר לך ולקוראים את המצב כי אתה לחלוטין טועה ואולי גם מטעה אחרים.
ייבוא אפור הוא לחלוטין חוקי (ראה ערך סולי סאקאל וטלוויזיות סוני שהוא הביא בזמנו, ומצלמות קנון שמיובאות כעת ע"י חברת 4H במקביל לקאראט עם אחריות רחבה יותר ומחירים זולים יותר).
ייבוא אפור נוצר בשוק תחרותי במקום בו היבואן הרישמי מביא רק חלק מהדגמים לפי מה שבא לו ובמחירים גבוהים מאוד. הוא נחוץ ביותר לתועלת אנשים כמוני וכמוך שרואים מחיר בחו"ל ולא מבינים איך הוא הוכפל ושולש בדרך ליבואן הרישמי. וכרמי, הוא חוקי לחלוטין. מאיפה לקחת את הרעיון שהוא בלתי חוקי??
ועכשיו תקרא טוב את הפיסקה הבאה: כל פלאפון שנכנס לארץ (ולמעשה כל מכשיר חשמלי וכל מוצר אחר) גם אם לא דרך היבואן הרישמי חייב לקבל אישור של משרד תיקשורת שהוא מתאים לתדרים במדינה!!! (מכשירים חשמלים אחרים מקבלים אישור של משרד התמ"ס וחלקם עוברים גם דרך מכון התקנים).
למעשה כל יבואן בארץ חייב רשיון ייבוא וחייב להעביר את המוצרים שהוא מייבא דרך המשרד המתאים ואחרי שהוא מקבל רשיון לייבא את המוצר הייבוא שלו חוקי לחלוטין!!
ופה בדיוק הבעיה שלי שאתם מחכים לייבואן הרישמי שישלח לכם מכשיר לסקירה ולמעשה תלויים בו ובקפריזות שלו. הרי סאני יכלו לשלוח לכם מכשיר לסקירה מזמן אבל מטעמים שיווקיים גרידה העדיפו לחכות עד להשקה הרישמית 7 וחצי חודשים אחרי שהמכשיר כבר נמכר בעולם ופה בדיוק הבעיה ולזה "יצאתי חוצץ".
אני אתן לך כדוגמא את הנוקיה N82, מכשיר מצויין אחד הטובים שנוקיה פיתחה ויורוקום בחרה לא לייבא אותו. המכשיר קיבל אישור להיות משווק בארץ על ידי כל חנות מתמחה והוא נמכר עם עיברית של נוקיה העולמית ונחטף כמו לחמניות. אז מה, לא נסקר אותו בגלל זה?
ואני כבר לא מזכיר את האייפון ;)

Dan7

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אם להתייחס בצורה עיניינית לטלפון ולסקירה המצויינת

המכשיר נמצא ברשותי כחודש ואני חייב לומר שאני מאוד מאוד מרוצה ממנו , מהפונקציונליות שלו ,מהדרך שבא הוא בא לידי ביטוי בפעולות היומיומיות שלי ובהחלט המוצר שקיבלתי תואם למה שהובטח לי.
אני מנוי ברשת החדשה של פלאפון וכבר הספקתי לטוס עם הOmnia פעמיים לחו"ל , עבד בצורה מעולה (ולא קרע לי את הכיס במחיר דרך אגב)

הטלפון הזה כיום נמכר במחיר דיי אטרקטיבי ומהווה אלטרנטיבה טובה לאייפון.
אז למי ששואל , ממולץ.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור