סימפוניה 1 של מאהלר וציפור האש של סטרווינסקי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עדיף תרכוש מפרסטו או אירופה דיסק: שם כל הזמן יש מבצעים שווים ומבחר גדול.
אני מציע לא לרכוש באתר בודד, אלא להשוות מחירים. יכול להיות שהקלטה א' זולה באתר אחד והקלטה ב' זולה יותר באתר אחר. חוצמזה, לפעמים באתר אחד יכולה להיות רק גרסה באיכות CD, ובאתר אחר ב-hi-res. אז שווה להציץ ולהשוות.

אין אפילו צורך להתחשב בעלויות משלוח, כמו עבור מדיה פיזית, כך שההשוואה היא קלה ופשוטה.

אם יש אופציה של 24/96, אני לא קונה קבצים ברזולוציה גבוהה יותר, חבל על הזמן והמקום.
אם יש רק רזולוציה גבוהה יותר, אז אעדיף אותה על איכות CD.

נערך לאחרונה ב:

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
שוב תודה עמיר.
הידע שלך מטורף ומבצבץ פה מכל שרשור ...בעיני זה לא מובן מאליו שאתה עונה בסבלנות וברמה גבוהה לכל אחד גם שאתה לא מכיר בכלל!
אגב יש לייבל מסוים שמתיחד בהקלטות וביצועים טובים?
אני מניח שאין לייבל אחד ששולט באופן מוחלט אבל בכל זאת האם יש כזה שכשאני רוכש דיסק שלו אני יכול להיות רגוע שההקלטה לפחות תהיה טובה?
סליחה מראש על שאלות התם שלי:rolleyes:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שוב תודה עמיר.
הידע שלך מטורף ומבצבץ פה מכל שרשור ...בעיני זה לא מובן מאליו שאתה עונה בסבלנות וברמה גבוהה לכל אחד גם שאתה לא מכיר בכלל!
תודה! (ורד)

אגב יש לייבל מסוים שמתיחד בהקלטות וביצועים טובים?
אני מניח שאין לייבל אחד ששולט באופן מוחלט אבל בכל זאת האם יש כזה שכשאני רוכש דיסק שלו אני יכול להיות רגוע שההקלטה לפחות תהיה טובה?
סליחה מראש על שאלות התם שלי:rolleyes:
אין שום שמץ בעייה עם השאלות.

אני לא חושב שיש label שתמיד ההקלטות שלו טובות. זה פשוט משתנה עם הזמן עם עליות וירידות ותלוי בהרבה גורמים. למשל חברת Alpha התחילה עם הקלטות נהדרות אחת אחת, ועכשיו היא לעיתים קרובות מאכזבת. כנ"ל PentaTone.

ל-RCA למשל היתה תקופת זוהר עם סידרת Living Stereo שלהם, ואחר כך הם ירדו, והתחילו גם עם טכנולוגיה שפגעה בצליל, Dynagroove.

גם בתוך אותה חברה יש צוותים טכניים שונים ו/או freelancers, שחלקם יכולים להיות טובים יותר וחלקם פחות, ומבחוץ לא תמיד אפשר לראות מי המפיק והטכנאי.

איכות הסאונד תלויה לא רק בהקלטה אלא גם בהעברה למדיום באמצעותו שומעים, תקליט, דיסק, קובץ, סטרימינג. לפעמים הקלטות טובות נדפקות בתהליך, ולפעמים הקלטות שחשבת שהן גרועות מתבררות כטובות בהעברה אחרת.

בכלל, במוזיקה קלאסית אני מציע שלא לקנות לפי החברה אלא בראש ובראשונה לפי מבצעים. זה לא תמיד כזה כייף שיש הקלטה טובה שמאפשרת לך לשמוע בצורה הטובה ביותר עד כמה הביצוע גרוע, ויש מצבים כאלה.

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
לטעמי גם BIS, Harmonia Mundi, Hyperion מיצטיינות באיכות הקלטה ומבחר ביצועים טובים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לטעמי גם BIS, Harmonia Mundi, Hyperion מיצטיינות באיכות הקלטה ומבחר ביצועים טובים.
אני בדרך כלל לא מתלהב מההקלטות של Hyperion. רובן ממש פושרות, עם מעט הברקות פה ושם, בעיקר כשהטכנאי Tony Faulkner משתתף, אבל הוא freelancer, לא מהצוות הקבוע שלהם, שמקליט גם עבור labels אחרים. כמה מהרכישות האחרונות שלי מהם היו ממש מאכזבות כהקלטות, וחבל, כי למשל עקרונית הסולנית - Alina Ibragimova -- מנגנת יפה מאוד. גם חלק מההקלטות של Angela Hewitt לא מצטיינות, אם כי גם היא עובדת עם מפיק/טכנאי חיצוני.

Hamonia Mundi זה label לא אחיד, במקור צרפתי, יש HM France, יש HM USA, ויש ללא ציון מדינה, ויש גם חברה גרמנית לא קשורה (Deutsche Harmonia Mundi (DHM, בבעלות סוני. אכן בדרך כלל ההקלטות והביצועים שלהם טובים. חלק מהאמנים שלהם מתמחים בכלי תקופה, שלא כל אחד אוהב את הצליל שלהם ואת צורת הנגינה בהם. אני מאוד אוהב.

גם ל-BIS יש הקלטות באיכות משתנה, אבל הרמה הכללית גבוהה. אולי המבצע הבולט ביותר שלהם הוא המנצח ונגן הקלידים (אורגאן, צ'מבלו) Masaaki Suzuki, שהקליט את כל הקנטטות הדתיות (55xSACD) והחילוניות (10xSACD) של באך -- כנראה המחזור השלם המוצלח ביותר מבין אלה שהוקלטו, אבל בהחלט יש שם הרבה ביצועים שאמנם איכותם הטכנית ללא רבב, אבל אולי קצת חסרי השראה ונגועים בשגרה. יש גם הקלטות לא מזהירות, כמו Osmo Vänskä עם מחזור סיבליוס עם תזמורת Minnesota ב-SACD, אבל ההקלטות שלו עם תזמורת Lahti ב-CD מוצלחות יותר. אני מאוד אוהב את Yevgeny Sudbin, פסנתרן מצויין שמקליט עבורם, אבל אני לא אוהב את האיכות הטכנית של ההקלטות שהוא קיבל ביצירות סולו. עם תזמורת ההקלטות בסדר בלי ממש להצטיין.

נערך לאחרונה ב:

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
בכייף! (ורד)

יש ב-SACD של Proprius, אבל ה-K2HD של Lim (קיצור של Last Impression Music) נשמע טוב יותר.
צפה בקובץ המצורף 52088

יש גם גירסאות CD אחרות, כמו Ultra HD CD, שלא שמעתי, וייתכן שעדיפות על שתי הגירסאות הנ"ל.

SACD מאפשר יותר איכות, אבל לא מבטיח יותר איכות, ו-CD שמופק היטב יכול להישמע טוב יותר מ-SACD לא אופטימאלי.

כפי שנהגתי לומר (זה היה המשפט בתחתית הפוסטים שלי) -- יש את הטכנולוגיה ויש את מה שעושים איתה.
הי,
האם יש משהו (או כמה), שמעוניינים להזמין את הדיסק יחד... כי להזמין אחד בודד זה לא משתלם (תוספת 15$ משלוח).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הי,
האם יש משהו (או כמה), שמעוניינים להזמין את הדיסק יחד... כי להזמין אחד בודד זה לא משתלם (תוספת 15$ משלוח).
לא כדאי לעבור את גבול ה-$75 כולל משלוח, אחרת חוטפים גם מע"מ וגם עמלות בשיעור של איזה 150 ש"ח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור