סיוע בהכוונה למצלמה הנכונה עבורי

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,

אני מחפש מצלמה קומפקטית לטובת צילום יומיומי של המשפחה, טיולים, אירועים וכיו"ב בתקציב של כ 1000 ש"ח (+-). אין לי כוונה להיכנס ולהתפתח בתחום - מחפש משהו שייתן תוצאות טובות יותר מהסמרטפון הממוצע ומאמין שב 99% מהזמן אצלם על מצב אוטומטי. פשוט מחפש איכות תמונה טובה יותר, חדות ובאופן כללי תמונה יותר "קריספית".

המצלמה חייבת להיות קטנה וקלה (כדי שאוכל לשאת אותה בקלות בכיס) ולכלול WIFI לטובת גיבוי לענן (GPS גם יהיה נחמד אבל לא דרישת חובה).

עכשיו, קראתי המון חומר, כולל כאן באתר, ובגדול צמצמתי את הרשימה:
1. Lumix TZ40
2. Nikon S9500
3. Lumix LF1

מה דעתכם, האם יש הבדלים משמעותיים בין הדגמים? מה יתאים יותר לשימושים שתיארתי?
והאם יש לכם המלצה לדגם אחר שאינו ברשימה ושכדאי לי לשקול?

המון תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מבין השלושה ל LF1 יש חיישן גדול יותר שזו נקודה מאוד משמעתית עבור איכות התמונה
וכן עדשה שמתחילה בצמצם גדול יותר זה גם יתרון לצד השלילה ל LF1 מתחילה בזוית של 28 ולא 24 כמו TZ40
עדיין אני חושב שה LF1 היא בחירה טובה ביותר בגלל שהיא תספק איכות תמונה טובה יותר

אפשר גם לבדוק את הקנון S120 מספקת חיישן בגודל זהה לזה של LF1 עם עדשה שמתחילה בזוית רחבה של 24 שזה יתרון שמספק יכולת לצלם יותר דמויות או נוף רחב יותר בתמונה וכן צמצם גדול (אך היא ללא GPS)

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על ההתייחסות המהירה והעניינית.
שאלה נוספת - מנסיונך - האם מצלמות ברמת המחיר לעיל יפיקו תוצאה טובה משמעותית ממצלמה של סמארטפון כגון גלקסי 5 או iPhone? (לעין הבלתי מיומנת).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי מצלמות אלו יפיקו תמונות הרבה יותר טובות ממצלמות של הטלפונים בגלל חיישן גדול יותר עדשה טובה יותר בעיקר שהתאורה לא אופטימלית. שלא יהיה ספק לדעתי ידע בצילום תמיד עוזר לקבל תמונות טובות יותר ראה באתר מדריך לצילום תמונות חדות כמו גם מדריכים נוספים שיש לנו באתר.

בכל מקרה אנחנו כאן לכל שאלה :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור