סיבה מצוינת למערכת מצוינת

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
המתיאוס פסיון של בך בביצוע של הרנונקורט משנת 2000. יצא ב-WERNER לפני שנתיים במהדורה מוזלת.

מעבר לעובדה שמדובר בביצוע הטוב ביותר ששמעתי ליצירה המופלאה הזאת, זו הקלטה פנטסטית עם הצליל הטבעי ביותר ששמעתי אי-פעם על תקליטור.

שמעתי לא מעט ביצועים ליצירה הזאת. הרנונקורט משלב בצורה מבריקה בין המוזיקליות הנהדרת והעומק הפרשני של המסטרים הישנים כגון רמין, וורנר וריכטר, שהמוזיקה הזאת הייתה לחם חוקם וידידתם האינטימית, לבין ההבנה ההיסטורית, השקיפות והאלגנטיות של חלק מן הביצועים המודרניים.

למען האמת, אני כמעט לא מסוגל לשמוע את הביצועים הישנים לסוג המוזיקה הזה, אבל גם קשה לי עם רוב הביצועים המודרניים ליצירות הדתיות של בך. רובם נשמעים לאוזניי פשוט מהוקצעים מדיי, כמעט סטריליים. חלק מהם, כגון PIERLO, מתקתקים עד בחילה, וחלק כל כך שקופים, למשל סוזוקי, עד שעולה התהייה אם מדובר בבני אדם או בנשמות.

איזה מזל שיש את הרנונקורט.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני גם אוהב מאד את הסימפוניות של בטהובן בניצוח הרנונקורט.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
גם הטריו של אוסקר פיטרסון הוא סיבה מצויינת למערכת מצויינת.....:D

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גם הטריו של אוסקר פיטרסון הוא סיבה מצויינת למערכת מצויינת.....:D

בהחלט! על איזה תקליט אתה חושב?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל מוסיקה היא סיבה מצויינת למערכת מצויינת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מהי מוסיקה טובה?

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
המתיאוס פסיון של בך בביצוע של הרנונקורט משנת 2000. יצא ב-WERNER לפני שנתיים במהדורה מוזלת.

מעבר לעובדה שמדובר בביצוע הטוב ביותר ששמעתי ליצירה המופלאה הזאת, זו הקלטה פנטסטית עם הצליל הטבעי ביותר ששמעתי אי-פעם על תקליטור.

שמעתי לא מעט ביצועים ליצירה הזאת. הרנונקורט משלב בצורה מבריקה בין המוזיקליות הנהדרת והעומק הפרשני של המסטרים הישנים כגון רמין, וורנר וריכטר, שהמוזיקה הזאת הייתה לחם חוקם וידידתם האינטימית, לבין ההבנה ההיסטורית, השקיפות והאלגנטיות של חלק מן הביצועים המודרניים.

למען האמת, אני כמעט לא מסוגל לשמוע את הביצועים הישנים לסוג המוזיקה הזה, אבל גם קשה לי עם רוב הביצועים המודרניים ליצירות הדתיות של בך. רובם נשמעים לאוזניי פשוט מהוקצעים מדיי, כמעט סטריליים. חלק מהם, כגון PIERLO, מתקתקים עד בחילה, וחלק כל כך שקופים, למשל סוזוקי, עד שעולה התהייה אם מדובר בבני אדם או בנשמות.

שמעת את פיליפ הרווחה (Harmonia Mundi ) ? בפרט הביצוע השני מ-99 עם אנדראס
שול .
לטון קופמן יש ביצוע מעולה משנות השמונים (לערך)

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שמעת את פיליפ הרווחה (Harmonia Mundi ) ? בפרט הביצוע השני מ-99 עם אנדראס
שול .
לטון קופמן יש ביצוע מעולה משנות השמונים (לערך)

שמעתי כמה וכמה אנשים שמדברים על הביצוע הזה של הרווחה. אני עצמי לא שמעתי אותו, כי אני צריך להתגבר על איזה מכשול פנימי אתו. לפני כמה שנים, בתקופת התקליטים שלי, יצא לי לשמוע כמה קנטטות אתו, והסגנון לא דיבר אליי, בלשון המעטה. אני משער שזה יתאזן בעתיד.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
בהחלט! על איזה תקליט אתה חושב?

שמעון ,אתה בודאי מתכווין -לאיזה דיסק אתה חושב:D
הסיפור האנלוגי שלי הסתיים לפני כשנה,עם מכירת הטורנס וכל הציוד הנילווה שלו..
אין לי דיסק מועדף של הטריו הנפלא הזה,כולם מעולים ומרגשים.רצוי לציין במיוחד את אלה שיצאו ב-IMPULSE בגרסת REMASTER 20 BIT בין השנים 95-00.
במיוחד אציין שניים-stan getz and the oscar peterson trio ו-plays the duke ellington song book

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שמעון ,אתה בודאי מתכווין -לאיזה דיסק אתה חושב:D
הסיפור האנלוגי שלי הסתיים לפני כשנה,עם מכירת הטורנס וכל הציוד הנילווה שלו..
אין לי דיסק מועדף של הטריו הנפלא הזה,כולם מעולים ומרגשים.רצוי לציין במיוחד את אלה שיצאו ב-IMPULSE בגרסת REMASTER 20 BIT בין השנים 95-00.
במיוחד אציין שניים-stan getz and the oscar peterson trio ו-plays the duke ellington song book

מעניין שגם אני גמרתי באותו זמן כמוך את הסיפור האנלוגי שלי.
התכוונתי כמובן ל"אלבום".
לא שמעתי את שני הכותרים האלה. החיבור של פיטרסון וגץ נראה מסקרן.
אני אבדוק.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48

דווקא המתאוס עם סוזוקי די מרשים :מבולבל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113

למרות שכותבים Harnoncourt, אומרים משהו כמו Ar-non-kur (ארנונקור).
הלייבל הוא Warner (אומרים Wor-ner), לא Werner.
השם הוא Pierlot, לא Pierlo, למרות שאכן לא הוגים את ה-T בסוף.

האם אתה בטוח שפיירלו הקליט את המתיאוס? הייתי שמח לבדוק אותו, אבל נתקלתי רק ביוהאנס (שאיכזב קצת).

פיירלו מנצח מצויין, לטעמי, אני לא מוצא אתו מתוק או חמוץ, וייש לו את Carlos Mena כקונטראטנור מעולה ממש, ולא ששאר הצוות שלו קוטלי קנים.

ככלל אני לא ממעריצי ארנונקור, שאני מעריך אותו כמוסיקאי מעמיק וממיסדי "הזרם האותנטי"(הוא עצמו די ירד מהעניין).

סלידה ממהוקצעות ושקיפות היא תופעה מוכרת, שלי אישית נראית זרה ומוזרה ואינה עושה אסוציאציות כגון נשמות, רובוטים, מכונות, תיכנות, ו/או שאר ביטויים שנתקלתי בהם בהקשרים דומים, כולל דיוק, צלילות, כניסות ברורות, יכולות טכניות גבוהות וכד'

את המתיאוס אני מעדיף בגדול עם גארדינר.
עם זאת, יש גם פינה חמה לקופמאן ב-Erato (לא בהקלטה החדשה יותר ב-Challenge), בעיקר בזכות הסופר-קונטראטנור Kai Wessel.

ואני מצטרף לזה שכל מוסיקה שאוהבים היא סיבה למערכת טובה, בין אם באך ובין אם אוסקאר פיטרסן.
עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אין לי את המתיאוס הנ"ל אבל השילוב של מנה + פיירלו הוא שילוב נפיץ.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אין לי את המתיאוס הנ"ל אבל השילוב של מנה + פיירלו הוא שילוב נפיץ.
איזה מהנ"ל, מה פירוש "נפיץ" כאן והאם יש מתיאוס בצירוף הזה?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
התכוונתי שיש לי דיסקים אחרים של פיירלו עם קרלוס מנה, כמו המגניפיקט של באך וסטאבט מאטר של וויוולדי - והם מעולים. לא מכיר את המתיאוס שלהם (אם בכלל יש כזה... ).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור