סוף סוף קיבלתי ביצים לקחת את הרמקול ליאיר פורמן לניתוח

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני בונה את הסט הנוכחי שלי כבר שלוש שנים.
ראשיתו היה ברמקול שאני מאוד אוהב שיצורו הופסק היי שם בשנות התשעים - קוודרל שוגון .
את הרמקול קניתי ללא טויטרים (ריבונים שכניראה שווקו חיים מתיי שהוא ) במחשבה שיהיה לי מאוד קל למצוא זוג כזה באיביי .
ההשקעה הראשונית ברמקול היתה 1000 שח צנועים .
אך מהר מאוד היסתבר לי שהטויטר הוא דיי נדיר וכאשר מופיעה אחד כזה באיביי מיתנהלת עליו מלחמת חורמה . לבסוף מצאתי בחור אוסטרלי שמחזיק את סטוק החלפים של קוודרל מהשנים המדוברות . לאחר מיכוח על המחיר נאלצתי להיפרד מ-2000 שח נוספים לזוג טויטרים חדש , רק בשביל לגלות שיש רכיב בקרוס של הטויטר שהיה שרוף . למחורת הוחלף הנגד אצל רפי אווזמן , והטויטרים החלו לנגן .
למרות זאת משהוא נשמע לי לא תקין - הגבוהים ניגנו ב4-5 DB פחות מהרצויי והרמקול נשמע דיי חנוק .
את בעיית ההנחתה בעוצמה של הטויטר פתרתי ע"י הגברת אותם תדרים באקולייזר פרמטרי של הברינגר מה שאיפשר לי סוף סוף להנות מהיכולות של הרמקול הזה .
לאחר מכן קניתי מגבר של מקינטוש בן 35 שנה שעבר שיפוץ מלה אצל יאיר פורמן ופרה של קונרד PV10AL והחלפתי קבלים למייפל שייד (ברמקולים ) אינטר קונקטים של סיגמה אקוסטיק ואקוסטיק זן , החלפתי גם את המנורות בפרה ל RCA BLACK PLAYT 1958 .
אך כמה ששיפרתי את המיסביב תמיד הייתי כבול לאקולייזר הפרמטרי בגלל הבעייה ברמקול בנוסף כמה ששיפרתי את המיסביב שמעתי יותר ויותר שמשהוא לא נכון בגבוהים (ברור הטויטר מונחת מצד אחד לא ברור למה ומוגבר בצורה מלאכותית ע"י אקולייזר :(:מה??????????:(sad) כאילו דה ?! ).
פחדתי מאוד לחרקש בקרביים של הרמקול לבסוף לאחר שנתיים של חיים בפשרה פניתי ליאיר פורמן ( האחד והיחיד ) .
יום שלם ישבתי עם יאיר שבדק ובדק כל רכיב ( כולל לפרק את הקרוס ולבדוק את תקינות הרכיבים מחוץ למעגל ) , לא ידענו עם הבעייה היא תקלה או אי התעמה של הטויטר וקרוס ( היות והטויטר הזה מככב בסידרה שלמה של רמקולים מליין ההיי אנד של קוודרל מאותם שנים ויכול להיות שיש מס דגמים של אותו טויטר .
מדידות ועוד מדידות ולבסוף בודד הרכיב שמשפיעה על עוצמת הטויטר ( לאחר שנישללו כל האפשרויות שמדובר ברכיב לא תקין ) ולאט ובזהירות ובהמון סובלנות מצד יאיר הבאנו את הטויטר לאיזון הנכון.

ובלי להרחיב יותר מדאי : לאחר סשן הקשבה היום פשוט יש לי רמקול חדש ורענן שקיבל חיים חדשים .

רב תודות ליאיר פורמן על הסובלנות ( בערך שנתיים של בילבוליי מוח ) ועל העבודה היסודית והמיקצועית !!(great)(great)(great)(great)(great)(great)

הכותב הנ"ל דיסלקט !!:O

תמונות מצורפות

• P1010145.jpg
    P1010145.jpg
    KB 152.8 · צפיות: 396
  • shogun_vorne.jpg
    shogun_vorne.jpg
    KB 163.4 · צפיות: 414

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
בהחלט (great)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ליאיר יש ידי זהב (great)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נראה רמקול כבד ורציני. ספר עליו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור