סוני או קאנון

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן, אני רוצה לקנות מצלמה בעיקר לווידאו. ההתלבטות שלי זה אם ללכת על הeos r, או הa7iii.
היתרון בקאנון הוא שיש לי 50 1.8 ו10-18 שיוכלו לשמש אותי עד שאקנה עדשות נוספות, בניגוד לסוני שיישאר לי תקציב רק לעדשה אחת (50 1.8)... בעיקרון ההתלבטות היא גם לאיזו אקוסיסטם להיצמד... יש יתרון בקאנון בגלל שהמצלמות סינמה שלהם מדהימות לדעתי לעומת סוני שמתפתחת בצורה מטורפת בתחום המירורלס... מה דעתכם? תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם 4K חשוב לך? כי אם כן, אז לקנון יש חיסרון. הווידאו מצולם רק מחלק קטן של החיישן ולכן נוצר קרופ גדול שמזכיר יותר מצלמות "מיקרו 4/3".
בסוני A7III אפשר לצלם 4K בפורמט FF וגם בפורמט קרופ x1.5. כלומר, אפקטיבית תוכל לצלם באורך מוקד של 50 מ"מ וגם ב-75 מ"מ במעבר לקרופ. בנוסף, ביצועי ה-ISO טובים יותר בסוני.

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז ה4k לא נורא חשוב לי, הרוב הולך ליוטיוב/אינסטגרם... ודווקא הקרופ משחק לטובתי מכיוון שה10-18 היא עדשת קרופ, וה50 תוכל לשמש גם כ50 ב1080 וגם כ75 ב4k... העניין היחידי הוא שה120fps הוא ב720 שזה דיי מבאס... חוץ מזה אני לא רואה יתרונות בסוני... מה דעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רוצה וידאו מוצלח לך על סוני או ניקון Z6
לקנון אין מייצב על החיישן, אם אתה רוצה קרופ אז לך מראש על פנסוניק או אולימפוס - למה להשקיע הרבה כסף על FF שאתה לא הולך להשתמש בכל החיישן

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הקרופ בקנון בווידאו 4K הוא X1.75, כלומר תקבל 87.5 מ"מ והתמונה רכה יותר מאשר בסוני. לקנון יש מסך מפרקי מלא שזה יתרון בצילום עצמי. לסוני יש חיישן טוב יותר (טווח דינמי, ISO). אם אתה מורגל בקנון ואוהב את התוצר, אז יהיה לך טבעי יותר להמשיך איתה. לקנון אין פוקוס אוטומטי בהילוך איטי. לקנון אין גם יצוב רעידות בחיישן אז אתה תלוי בייצוב של העדשה (לא יהיה לך ב-50 מ"מ) או להשתמש בייצוב דיגיטלי שעושה עוד קרופ נוסף בתמונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור