נרטב לי הטלפון הסלולרי - מה עושים?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: נרטב לי הטלפון הסלולרי - מה עושים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יצא בתזמון מתאים... החורף הגיע סוף סוף, לא לשכוח מטריה.

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
האם כרטיס סים מתקלקל ברטיבות?

א

אורח

אורח
מה עם שימוש באורז?

אורז ידוע ביכולתו לספוח מים.
קראתי פעם על שיטה שבה, לאחר פרוק המכשיר יש להשאירו לילה שלם בתוך אורז.
האם מישהו שמע על שיטה זאת?

אני בכלל מציע לבצע מעין תחרות בין כל השיטות. לקחת כ-5 מכשירים של חברות שונות, וטפל בכל מכשיר בכל 3 השיטות. מעניין איזו שיטה תנצח ואצל אלו יצרנים...

Crocs 44

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
מנסיון מוצלח ובניגוד למה שכתוב אני אכן פרקתי את הטלפון ומייד שמתי אותו קרוב לפן של זוגתי שתחיה ומדי פעם ניערתי את המכשיר בחזקה
בסופו של דבר המכשיר עובד כמו נמר עד היום
אני חושב שכל השיטות של ייבוש איטי או בישול איטי לא תעזורנה כי עד שהטלפון יגיע בחלקים הפנימיים לדרגת חום שמאפשרת אידוי המים הוא כבר יתחיל ליצור ניצני קורוזיה

zionm

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
מה עושים עם המלח

המכשיר נרטב לי רק לפני מספר ימים. אכן פירקתי, ייבשתי, השארתי בחוץ לייבוש וכו'. המכשיר חזר לעבוד אך נשאר "כתם" על גבי המסך, נראה של מלח.
יש למישהו רעיון חוץ מפירוק המסך?
כרמי - עיתוי מעולה לכתבה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה לא עושים בכדי לקדם את הגשם :)

כאשר המכשיר כבר יבש ונשאר "כתם" אז קצת מאוחר לעשות משהוא, קשה לי לאמין ששטיפה ויבוש נוסף של המסך מומלץ ויעזור כאן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם הכתם פנימי (של מלח או משקע אחר), אז נותר רק לפרק את הפאנל / כיסוי חצוני ולנגב מבפנים, לא ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מקווה שבשבילו שאתה צודק

א

און

אורח
ספק הסלולר לא בקטע

מקצוענים משתמשים ב"כבשן יבוש" מיוחד (dessication chamber), כי לחות שחודרת _מתחת_ לרכיבי BGA הצמודים למעגל המודפס לא תצא תוך יום מתחת לנורה 60W. אבל אין "כבשן" כזה במעבדות של המפעילים הסלולריים: הם מעדיפים למכור מכשיר חדש בטענה שהישן סובל מ"'קורוזיה" (שאי אפשר להראות ללקוח, כי היא לא קיימת -- מנסיון עם אורנג'). אז לא מזיק לנסות מתחת למנורה.

סופחי לחות (שקיקי silica gel קטנים המצויים באריזות של מכשירים חדשים) עשוים לעזור יותר. מייבשים אותם בתנור אפיה ל-150 מעלות לשעתיים, נותנים לשקיק להתקרר ושמים אותו בשקית ניילון אטומה יחד עם המכשיר ש"טבע". את כל זה אפשר להניח תחת נורה 60W לזירוז התהליך, ויכל להיות שצריך לחזור עליו כמה פעמים אם חומר הספיגה "רווי" לחות. בהצלחה!

א

אורח

אורח
צ'מעו קטע

חבר שלי שחה חצי שעה בבריכה עם הפלאפון בכיס (נוקיה), והפלא ופלא לאחר שהוא התייבש (הפלאפון) הוא חזר לעבוד (למעט המצלמה). אני לא האמנתי...

א

אתי גאוליוב

אורח
דחוף!,בקשר לסלולרי שנירטב לי

היי אני צריכה את עזרתכם דחווף מאווד!
אתמול בשבת נפל לי הטלפון הסלולרי לשירותים
בקיצור הוצאתי אותו ויבשתי אותו עם פן ונתתי לו להיתייבש גם בשמש..,לא הוצאתי אותו החוצה
פשוט בחדר שלי ניכנס הרבה שמש והחדר שלי חם מאוד,אז נתתי לטלפון להיתייבש מול השמש במשך יומיים,
ושהדלקתי את הפלא' אז הוא עבד והרמקול עבד הכול הכול עבד! חוץ מדבר אחד
כולם אומרים לי שמנסים להיתקשר אליי אבל המשיבון עונה,בקיצור אז אני גם ניסיתי להיתקשר לפלא' דרך הבית
ועונה המשיבון,אז מה אני עושה?
אמרו לי שלא כדאי להשקיע בפלאפון למרות שאני רוצה להשקיע הוא שווה לי זה NOKIA 6131
הוא טוווב וחלמתי על הטלפון הזה כבר שנתיים
בקיצור מה אני אוכל לעשות כדי שמתי שמיתקשרים אז לא יענה המשיבון אלא אני יענה זאת הכוונה שלי
בתודה מראש אתי
זה דחוף אז תענו לי אני נואאשת כבר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם המכשיר לא פורק לפני היבוש (או שהסוללה לא הוצאה ממנו) אז המים שנשארו בפנים, אולי יצרו נזק לאחד הרכיבים וכעת זה קצת מאוחר לסדר זאת.

כמו כן יבוש בעזרת פן אינו הצורה המומלצת ליבוש המכשיר (חום חזק ומים זה לא בריא למכשיר), היא יכולה לעשות נזק.

אני מאמין שניתן למצוא מכשיר כזה ביד שניה או חדש לא במחיר יקר.

א

אורח

אורח
דחוףף

בבקשה תעזרוו לי, לפני כשבווע נפל לי הפלאפון לבריכה, הוצאתי את הסוללה ויבשתי בפן ואז הטלפון נדלק, לאחר כשעה הטלפון נכבה ולא נדלק יותר, ראיתי שכדאי לשים את הפלאפון באורז אז שמתי.. זה נכון לעשות? אם לא אז מה לעשות? בבקשה תעזרו לי זה דחוף!!! תודה מראש:)

א

אורח

אורח
הטלפון נרטב והפסיק לעבוד, מה עושים?

תודה רבה לכל אלה ששתפו אותנו בסיפורים האישיים לגבי טלפונים שנרטבו. הטלפון שלי שנרטב ע"י גל גדול שפלש לחוף, עדיין לא עובד, אך סיפורי ההצלחה שלכם מאד מעודדים, ואמשיך לנסות לפי העיצות שנתתם... בנתיים רק יבשתי כמה שעות בשמש... אז רק רציתי להגיד תודה! ושיהיה בהצלחה לכולנו...

א

אורח

אורח
טלפון

היי אתמול כובס לי הטלפון בתוך מכונת כביסה הוצאתי את הטלפון ייבשתי אותו עם פן ושמתי אותו בשמש מה אפשר לעשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מקווה שדבר ראשון היה להוציא את הסוללות
אפשר לתת למכשיר לישון ליללה בתוך כלי עם אורז (כמובן לא לשטוף את האורז קודם :) )- שיספוג את כל הלוחת שנשארה

א

אורח

אורח
פלאפון שנפל למים...

נפל לי הפלאפון למים (נו שירותים). נוקיה טאץ'. 5800 .הוצאתי אותו תוך מס' שניות, פירקתי כמה שיכולתי ייבשתי עם פן ושמתי לליל הבאורז. עכשו הכל עובד, רק שאני לא יכולה לענות לשיחות ולנתק.. מה עושים? אין ביטוח עליו. האם שווה למסור אותו לתיקון ולקוות להצעת מחיר הגיונית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה כולם משתמשים בפאן? זה לא נבון, זה יכול לגרום לנזק.

מאוד יכול להיות שההרכבה של המכשיר לא היה מדויקת ולחצני קבלת ניתוק השיחה לא ממקומים נכון.

לדעתי ניתן להשיג מכשיר כזה ביד שניה בעלות תיקון במעבדה - כך שאני לא בטוח שתיקון במעבדה משתלם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור