נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
וחוץ מזה אריה דיבר על איכות הצליל שלא השתנת משנות ה 80.
אני מבין שאתה בדרך למכור את הקרמיים שלך ולהחליף אותם באיזה אובטור 800 שהושק בשנת 2010 כי שום דבר לא השתנה משנות ה 80 .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כנס לאתר שלהם אחי.
תתעדכן קצת.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חייב לומר שכפתולוג (לא מוסמך)
לא מצאתי את הגופה אבל גם לא מצאתי משהו שנושם באופן עצמוני..
וכן לא (תמיד) מצאתי את הקשר של התגובות עד כה לנושא הפוסט.

הבעיה שמתן מצביע עליה לא החלה אתמול או לפני חצי שנה.. מספיק לזכור את מספר הסוחרים שהציגו בתערוכה (יבואנים ולא יד 2) כדי להבין שרוב הסוחרים לא רוצים להתעסק עם חברי הפורום. לא שווה להם. אין בזה כסף.רק בלבול מח.
הוסף את מספר כמות המושעים בצדק או שלא (ולעניין זה נשאיר את העוף המטוגן בקטגוריה אחרת) מבלי אפשרות חנינה..
הוסף את כמות הסקירות שהינה אסמיפטוטה אפס וכן את העובדה (המצערת אותי באופן אישי) שהפורום הפך ל- רק אנלוגי
הוסף את הנטיה הברורה לפוסטים בנושא רמקול קרמי עד כדי כך שעברה במוחי המחשבה באם לכותב/למגיב יש שותפות עיסקית נסתרת או שהוא מסייע לחבר להיפטר ממוצר ביד 2.

כפי שכתבתי בעבר, אותי מעניין גם דיגיטל.
ה- CD לא מת. אנשים בני 40-50 מחזיקים באוסף דיסקים ועדיין זקוקים למכשיר הזה.

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
65
נקודות
28
אני שמח להביע את דעתי בפורום, כול עוד יש לי מה להגיד, חוש הומור כמובן אף פעם לא מזיק, ואני מאוד שמח שהפורום כבר לא כמו שדה קרב של הכפשות ולהעליב אנשים. אני מודה שהיו תקופות שלא הייתי בטוח שאני רוצה להכנס לפורום מרוב אנרגיות שלליות. היה לי מאוד קשה עם זה. אין לי בעיה עם דיון ויכוח או איך שלא תקראו לזה, אבל לטעמי הפורום נגרר למקומות שאסור לו להיות שם ולא בא לי להיות חלק מהכפשות......[הבנתם את הרעיון]. דווקא לאחר שהפורום נרגע אמרתי תודה לנמר בצורה פרטית ואני מאוד שמח שהוא קיבל את ההחלטות שהוא קיבל. זה הזמן להגיד תודה לנתר וליאור ולכול השאר על עשיה מהפכנית בתחום. לא ברור מאיליו תערוכות הרמקולים שהיו בשנים האחרונות, לא ברור מאיליו שאני מוזמן לאירועים של השקות חדשות, כשאני נכנס לחנות כזאת או אחרת ואני אומר שאני חבר פורום די טאון יש סוג של כבוד....הרבה יבואנים מציגים סחורה חדשה בפורום או מבצעים ומאוד מתיחסים למה שאנחנו שואלים אותם, לדעתי זה לא ברור מאליו. לדוגמא זיו [יש 2 - אוהב את שניהם] עושה שבת האזנה למערכות סטריאו ומפרסם דרך הפורום. יבואן בשם מישל לפעמים מפרסם משהוא כמו "אני מחר בת"א אתם מוזמנים לתאם פגישה" אז אמרו גדולים לפני שחופש הביטוי הוא לא חופש ההפקרות וכמגיבים אסור לנו להוציא את החשק.

חוץ מזה מה שבאמת מפריע לי שאין אודיופיליות בעלות דיעה......אם יש כבר בחורה בפורום אז היא שואלת את כרמי איזו מצלמה לקנות......

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וחוץ מזה אריה דיבר על איכות הצליל שלא השתנת משנות ה 80.
אני מבין שאתה בדרך למכור את הקרמיים שלך ולהחליף אותם באיזה אובטור 800 שהושק בשנת 2010 כי שום דבר לא השתנה משנות ה 80 .
כשאתה אומר "רמקולים קרמיים" אתה מתייחס לשינוי טכנולוגי. אין לי ויכוח בהתייחס לעובדה שהטכנולוגיות מתקדמות, אני טוען שהצליל לא השתנה. לטעמי לא תמצא היום מערכת שאת איכות הצליל שהיא מפיקה לא ניתן היה לקבל במערכות של שנות ה 80. וגם רמקול קרמי לא הקפיץ אותי עד שראשי נתקע בתקרה מעלי.

ואם מדברים על צליל - דווקא בהתייחס ל NAIM תפיסת הצליל שלהם היום שונה מזו שהיתה להם בשנות ה .80 המגברים החדשים שלהם נשמעים אחרת מאבותיהם. 252 לא נשמע כמו 52 וכך הלאה. יכול להיות שהם לא מציגים איזו מהפכה טכנולוגית אבל הם ממש לא דורכים במקום. אני לא חושב שזה משנה מה הם עושים כדי לשנות, רק התוצאה מעניינת.

ובעניין אחר,
אני הולך להרביץ איזה שוט לחיי נגני ה CD שבני ה 50 ובני ה 60 לא יכולים לוותר עליהם... לי אין כוונה לוותר על ה CDX שלי. איתי, מה לדעתך - ואני שואל ברצינות - יש עוד לכתוב על נגני CD שלא נאמר עדיין?

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה שמתן מצביע עליה לא החלה אתמול או לפני חצי שנה.. מספיק לזכור את מספר הסוחרים שהציגו בתערוכה (יבואנים ולא יד 2) כדי להבין שרוב הסוחרים לא רוצים להתעסק עם חברי הפורום. לא שווה להם. אין בזה כסף.רק בלבול מח.

אתה מדבר שטויות. התערוכה היתה עמוסה ואת התמהיל אנחנו בחרנו. חלק נכבד מהיבואנים רצו להציג ולא היו לנו חדרים.

לגבי סקירות. נכון, יש ירידה בכמות. אבל עדיין, למרות הירידה, אין פורום ישראלי שסוקר מוצרים אודיופילים יותר מאיתנו.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
ובעניין אחר,
אני הולך להרביץ איזה שוט לחיי נגני ה CD שבני ה 50 ובני ה 60 לא יכולים לוותר עליהם... לי אין כוונה לוותר על ה CDX שלי. איתי, מה לדעתך - ואני שואל ברצינות - יש עוד לכתוב על נגני CD שלא נאמר עדיין?

אריה

אני מסתובב עם Yamaha CD-S700, שכדי למצב אותו כ"אודיופילי" השקיעו בימהה בעוד קצת מתכת כדי שיהיה כבד, עם פנל קדמי עבה. אז הוא נראה "אלומיניום איכותי" ולא "פח שחור מחסני חשמל".

חוץ מזה הסאונד שלו מצויין לאוזן שלי. גם לשניה.
ויש לו שלט רחוק! המכשיר היחיד במערכת על שלט..
אני מסודר.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מדבר שטויות. התערוכה היתה עמוסה ואת התמהיל אנחנו בחרנו. חלק נכבד מהיבואנים רצו להציג ולא היו לנו חדרים.

לגבי סקירות. נכון, יש ירידה בכמות. אבל עדיין, למרות הירידה, אין פורום ישראלי שסוקר מוצרים אודיופילים יותר מאיתנו.
התערוכה האחרונה הייתה מצויינת לטעמי. נראה שהמציגים עבדו קשה ולא היו נפילות מביכות נוסח מקינטוש בתערוכה שקדמה לה.

אריה

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
אריה עכשיו ברור.. דיון חרשים:כל-הכבוד:
אני כמובן התכוונתי לזה שלא חל שינוי טכנולוגי בניים.
(או לא חל שינוי מימי הבניים;))
ולגבי הסאונד ..
ניים ביחס לחברות האחרות חייבת לבצע פסיעות קטנות בשינויי סאונד.
כבר כתבתי כאן בעבר , יש לה את קהל המעריצים הגדול בעולם , נאמנות עיוורת , ללא דופי .. והיא חברה מאוד יחודית במובן הזה.
ובמובן הזה (בלבד) אני יודע שהם היו וכניראה עדיין מקור ההשראה לדווילה .

זו סיטואציה לא פשוטה שהרי מה שעובד אין מה לגעת.
אם זה היה תלוי בהם הם לא היו אפילו מחליפים את מראה המ״ק 77 לפני כחצי עשור .
אבל חברה חכמה מאוד .. גם שיווקית.
איזה יופי להוציא מגבר בסיסי ב5000$ ולאחר מכן למכור לך ספק כוח בעוד 5000$ .
על זה נאמר גאון בשיווק , ועוד יותר מדהים שזה עדיין עובד להם הקונצ׳פטנט הזה.
אפילו יצרן ישראלי (טדי) הרים ביזניס מצליח שלם .

בקיצור המוצרים של ניים טובים .. ולא יותר מזה.
הם לא מביאים שום בשורה חדשה (וטוב שכך אחרת היו מאבדים את כל הלקוחות שלהם).

ואני חוזר ואומר שוב .. הסאונד שלהם טוב נעים בלי מנטרות מיוחדות.

אגב לעניות דעתי אוקיופייס יושבת על אותה המשבצת.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
התערוכה האחרונה הייתה מצויינת לטעמי. נראה שהמציגים עבדו קשה ולא היו נפילות מביכות נוסח מקינטוש בתערוכה שקדמה לה.

אריה
גם לטעמי היתה אחלה של תערוכה ומקווה שתצליחו להרים לנו שוב תערוכה .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
בקשר למה שברקץ אמר, וגם איתי, ועוד אחרים:

אני חושב שהבעיה העיקרית היא תוכן. אבל לא סקירות. ולא התחדשתי ולאו דווקא ביקורים.
קודם כל צריך להחליט את מי רוצים לבדר. האם זה את 100 האנשים שכותבים כאן, או עשרות אלפי האנשים שיכולים להכנס לתחום. או במילים אחרות, עשיה לטווח הקצר או לטווח הארוך.

לדעתי אין טעם בעשיה לטווח הקצר.
ואם בטווח הארוך עסקינן, אופי הפעילות צריך להיות אחר. מה בדיוק? לי יש רעיונות. אפשר לדבר על זה.

ואריה, טוב שחזרת.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
לגבי קרמיים אל אף הם לא לטעמי אתה חוטא בגדול ..
הם הביאו גם שינוי טכנולוגי מובהק , וגם גוון סוני מובהק שלא היה קיים לפני כן.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
כמה כיף
לשבת מהצד ולקנטר .. לזרוק הצעות לשיפור הפורום .
מעטים האנשים בארץ שמבינים בכלל מה זה אומר באמת לתחזק פורום , לגרום כל הזמן לתנועה, נושאים חדשים.
אנשים משוגעים (כמוני) ויותר גרועים ממני - קרי ניהול גנון.
הפקת אירועים , כנסים ותערוכות.
וכל זה צריך לקחת בחשבון שלא מדובר בפרנסתו של איש (לא של נמר ולא של ליאור).
אני מציע להחליף את הדיון במקום מה לשפר/ איך היה אפשר אחרת ..

תכתבו מה מה כל אחד מכם מוכן לעשות למען הפורום.
ולהתחייב לעשות אותו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אפשר לדבר על זה
בפרפרזה קלה: If you have to talk, talk, don't shoot

ואם יש לך רעיונות, זה ש"אפשר לדבר עליהם" לא אומר כלום בלעדיהם.

שפוך! :)

ואשר ל:
קודם כל צריך להחליט את מי רוצים לבדר. האם זה את 100 האנשים שכותבים כאן, או עשרות אלפי האנשים שיכולים להכנס לתחום. או במילים אחרות, עשיה לטווח הקצר או לטווח הארוך.

לדעתי אין טעם בעשיה לטווח הקצר.
דומני שעד עכשיו, גם כשהפורום הייה ב"פול אקשן", אף אחד לא עסק בבידור האנשים הפוטנציאלים, אלא רק במה שמעניין כאן ועכשיו, ואני מניח שזה המניע של אנשים להשתתף. לא כל אחד מעוניין להיות מנטור של דור עתידי, ועוד כזה שאין שום אינטראקציה איתו -- רק כותבים עבורו בלי לדעת אם מישהו קורא בכלל מצד אחד, ואם מישהו מתחיל לכתוב עקב כך, אז הוא כבר חלק מהעניין מצד שני, וכבר חלק מגוף הכותבים.

נראה לי שה"חיים" של פורום בנויים רק על האנשים שכותבים בו. הקוראים הפסיבים לא מעלים ולא מורידים (למעט עבור ההנהלה).

עמיר

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
כמה כיף
לשבת מהצד ולקנטר .. לזרוק הצעות לשיפור הפורום .
קמת על צד שמאל היום, כפרה? אני זה שפתחתי את השרשור הזה ובזבזתי חצי יום בלענות כאן להודעות ולהתכתב עם נמר בפרטי על השפה הבוטה שלי. העליתי הרבה הצעות בפניו, אבל מי שיקבל החלטה אם לבצע אותם הוא זה שצריך לשים מימון. בכל מקרה, בזבזתי על זה הרבה יותר זמן ממה שאתה חושב, עד כה, למרות שלא נעשה כלום קונסטרוקטיבי.
מעטים האנשים בארץ שמבינים בכלל מה זה אומר באמת לתחזק פורום , לגרום כל הזמן לתנועה, נושאים חדשים.
אנשים משוגעים (כמוני) ויותר גרועים ממני - קרי ניהול גנון.

הפקת אירועים , כנסים ותערוכות.
למעט הפקת אירועים שציינת, כל השאר זה בקטנה. תיחזוק פורום זה בקטנה. פיתוחו זה משהו אחר לגמרי.

תכתבו מה מה כל אחד מכם מוכן לעשות למען הפורום.
ולהתחייב לעשות אותו.
אני מוכן לנהל קמפיינים ברשתות חברתיות, ליצור חומרים שיווקיים ולבנות עם מקבלי ההחלטות אסטרטגיה שנמצאת בהלימה עם שאר האינטרסים העסקיים שלהם. אני מוכן לייצר פוסטים שמטרתם לבצע מחקר מה מעניין יותר אנשים, ואם צריך - לעשות את זה בדרכים אחרות באתרים אחרים.
אני מוכן לעשות כל דבר במסגרת הדברים שאני מתעסק בהם (קרי, שיווק באינטרנט) כדי שהפורום הזה יגדל ויכיל אנשים נוספים.

כאמור, לדעתי לא צריך אותו בשביל השלמה זבדאים החמודים או האייל וינטרים המרירים או החיפאיים שמאמינים בניים. בשביל זה יש קבוצות WHATSAPP ומפגשי חברים. צריך את הפורום בשביל לייצר מודעות לאיך שומעים מוסיקה נכון בבית. הבעיה העיקרית היא שכל קמפיין כזה עולה כסף. ולא מעט. ואם אין הצדקה עסקית לזה, לא יקרה שום דבר משמעותי.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בעיה כואבת המתחילה ומסתימת בתגמול כספי :), אף אחד לא אוהב לכתוב ולעבוד בחינם.
כמעט בכל אתר אינטרנט (גם בסמארטפונים), עובדים לחינם...

בעיה נוספת כואבת, אף אחד לא מעריך שום דבר שעושים בשבילו :eek:.

בנוסף, באף פורום הנוסחה לא מצליחה: לא בתפוז, לא בהיי-פיי מיוזיק ולא בהום תיאטר ישראל.

אין מספיק גולשים.

תומר

נערך לאחרונה ב:

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
בנוסף, באף פורום הנוסחה לא מצליחה: לא בתפוז, לא בהיי-פיי מיוזיק ולא בהום תיאטר ישראל.

אין מספיק גולשים.

תומר

תומר, אני יכול לקבל את מה שאתה אומר, אבל יש לי תחושה שבפורום הדו-ערוצי ב-dtown יש תופעה נוספת: היחס בין מספר הכותבים ומספר הקוראים הפסיביים הוא קיצוני, אף יותר מפורומים ישראליים אחרים.
זו רק תחושה, לא בדקתי מספרית, אולי אני טועה.

והסיבה לדעתי היא שהפורום הספציפי הזה קבע לעצמו - ביודעין או שלא ביודעין - סט חוקים נוקשים מבחינת תכנים ״רצויים״ ו״אסורים״, והצר מאד את מגוון הנושאים והדעות ה״מותרים״. בכך נשארים מחוץ לדלת כותבים, שאחרת היו נכנסים ומוסיפים תכנים נוספים, תנועה ועניין.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רונן,

האנשים הנ"ל כתבו בעבר בפורום: נמר, ליאור, תומר, אורי ומנחם, כתבים מזדמנים, כתבים אורחים וכרמי - צלם.
צוות מכובד למדי, לא זאת הבעיה.

אני לא מסכים אתך, מי שרוצה לכתוב על בסיס קבוע יכול לפנות לליאור.

תומר

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הבעיה שאי אפשר לרצות את כולם.
גם כאן אנשים מצהירים שהם מעדיפים שיהיה פחות נעים ומנומס ולא על חשבון עניין בעוד אחרים (אני ביניהם) מעדיפים פורום נקי מרוע ורעל גם אם זה אומר שכל מה שישאר זה שאנשים יברכו כאן אחד את השני בבוקר טוב וזהו.
התפלצתי לקרוא תגובה מזלזלת כשמישהו כאן פירסם את המערכת הצנועה שלו.
מה הפלא שהוא ושכמותו לא יעזו לפרסם כאן יותר?
גם ברמת המטרות, יש כאן אולי 10-20 אנשים עם מערכות אוטלרה הייאנד וזה אחלה- כן ירבו.
אין כמעט מתחילים שמשתפים בצעדים הראשונים בבניית מערכת סטריאו בתקציבים עממיים יותר.
אני מבין שזה ממש לא מעניין חלק כאן, אותי זה מעניין הרבה יותר מהשאר (אפילו שגם אני כבר לא שם), לחוות עם אנשים את ההתרגשות הגדולה לראשונה לשמוע מוסיקה במערכת "אמיתית" ולתת עיצות בתחום בו השיפור עדיין מורגש מאוד.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור