נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

gabiw

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
8
שרשורים כמו זה הם בדיוק מה שגרם לי להדיר את רגלי מהאתר...
לא מכיר מספיק את הנפשות הפועלות, לא שופט אף אחד, סתם מציין את חוויית המשתמש שלי.
ממילא הפורום פה אף פעם לא הרגיש כמקום מזמין להביע דעה שלא עולה בקנה אחד עם הבון טון (כל ויכוחי שמן הנחשים על הכבלים המופלאים מנוחשת שנכרתה ביד בערבות מוגוליה ונשזרה אגב מלמול שמותיו הרבים של אללה ויצרה כבל מאגי שפותח את הגבוהים).

אנשים נפוחים יש בכל מקום, אבל לטעמי כאן הריכוז והדומיננטיות שלהם גבוהים במיוחד.
מספיק לקרוא את התנצחויות הפיפי קקי פה בשרשור, את ההתלהמות והטונים כדי להבין במה דברים אמורים.
אני שמח עבור נמר וליאור שהטראפיק לאתר יציב, וכגולש נהנה לא פעם מהתכנים, אבל האוירה בפורומים עכורה, יותר מדי אגו, אגרסיות ופומפוזיות של מיעוט צפצפני וקולני שמוציאים לרוב הדומם את החשק לקחת חלק פעיל יותר.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
"לכן המשכיל בעת ההיא ידום,כי עת רעה היא "

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
וואו הדליקו מדורה ולא קראו לי ... מה לא נישארו תפוחי אדמה ?
קראתי בשקיקה את דברי החברים ... ואאלה יש כאן כמה משפטי נכסי צאן ברזל שצריכים להיכנס לפנטאון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אייל.

מדורות נועדו בשביל להביא גיצים.
והנה הגעת...

:p

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
165
נקודות
43
:בעד::בעד::בעד::בעד::בעד:
לא יפה נמר .. אף פעם לא הלכתי .
אני בכלל היתי עסוק בבנין שקרס ברמת החיל מטר מהמשרד שלי .
ובפרט מחכה עדיין לפורום "המערכות שלנו " ולצערי כנראה נצטרך לחכות למינכן הבא .

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
לפי כמות התגובות לפוסט נראה לי שהפורום קיבל מכת חשמל וחזר לתחייה וההלוויה בוטלה ;):)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חושב שהפורום הזה מצוין.

לא מרגיש שיש פה סתימת פיות, אם מישהו מתרגש מדברים שחבר פורום אחר כותב, אז יש כפתור IGNORE. כפתור
מ-ד-ה-י-ם. בכלל, לא מבין מה חשובות הערות של חבר פורום אחד על חבר פורום אחר.

מסכים עם נמר (טוב... בכל זאת זה הפורום שלו...) שעדיף פורום תוסס עם סגנון מתלהם מאשר פורום מת עם חומר מנומס. כשאני רואה את אורלי וגיא, למשל, אוחז בי קבס מרוב הסוכר והדבש שנוטף מהם.

מאחר ומישהו העלה את נושא "גיל הזהב", לדעתי - וברור לי שכל הצעירים, למרות הזהב, יפסלו את דברי הזקן ההזוי - בתחום האודיו לא השתנה דבר במאומה מאז תחילת שנות ה 80.

נכון שבתחום המקור יש שינוי אדיר, כל נושא האחסון הדיגיטלי פרץ דרך באופן מאוד משמעותי והפך את המוסיקה למאוד נגישה ומאוד קלה לאחסון.

מבחינת איכות הצליל? מי שמספר לכם שיש איזו התקדמות מאז תחילת שנות ה 80, הוא לא יותר ממספר סיפורים. אין היום בעולם מערכת שמוציאה צליל באיכות שלא ניתן היה להשגה כבר בשנות ה 80. יתכן - ואני ממש לא בטוח בזה, שבגלל ההתקדמות באלקטרוניקה ניתן היום לקנות במחיר זול יחסית מערכת עם איכות צליל שבשנות ה 80 הייתה יקרה מאוד. אולי - עם סימן שאלה גדול מאוד. ?
אני משוכנע ב 100%, שמערכת שמורכבת מפטיפון LINN LP12 מתחילת שנות ה 70 עם זרוע טובה וראש טוב, מגבר NAIT2 מתחילת שנות ה 80, ורמקולים סבירים - נשמעת הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהרבה מערכות שעולות היום הון.

בשנות ה 2000 הסתובבתי בהרבה בתים והמסקנות שהגעתי אליהן היו שתיים:
מערכות זולות היו דרייק ונשארו דרייק וכנראה שלעולם יהיו דרייק
מערכות יקרות וטובות דומות באיכות הצליל האחת לשנייה בהשוואה לסוף שנות ה 70 תחילת ה 80. המשמעות לדעתי היא שכדי להשיג שיפור באיכות הצליל היום, צריך להשקיע הרבה יותר מאשר בעבר.

מי שיש לו מערכת שהייתה מצוינת בשנות ה80, היא מערכת מצוינת גם היום.

על אף שלא ברור לי אם אני בגיל הזהב (אני בן 62), אבל אין לי זהב בבנק וגם אין לי כסף, סתאם... זה הוויסקי מדבר עכשיו, אני כבר לא מתלהב מסיפורי המערכות שהצעירים מתלהבים מהם. אני מבין את הצעירים אבל לי אין מה להוסיף בהיבט של רכיבים חדשים מיצרן כזה או אחר ולכן בד"כ אני שותק. לא הגיל, פשוט אין לי מה לומר. זה נכון לתחומים נוספים בהם יש הבדל מהותי בין המושגים של עולם הצעירים לבין המושגים שלי - ולאו דווקא מפני שהצעירים צודקים. אבל הם צעירים.

אני נהנה לקרוא בפורום. הרבה פעמים אני מרים גבה כי אני חושב שאנשים עושים טעויות ומבזבזים כסף טוב ללא סיבה. לפעמים אני מסיק ממה שהם כותבים שהם משכנעים את עצמם שהם עשו צעד נכון, והיבואן/סוחר ששכנע אותם להשקיע אלפי/עשרות אלפי (מחק את המיותר) שקלים הוא "אכבר גבר" (בתנאי שהוא לא מוכר NAIM, כמובן :מאזין: ),
יש פה לטעמי סחבקיות גדולה מידי ביחס ליבואנים ולסוחרים וקשה לי להאמין שכל הסוחרים וכל היבואנים הם 100% בסדר בהיבט המסחרי אבל כנראה שכולם פה חכמים מספיק כדי להפריד מוץ מתבן.

התלהמות? לכו לפורומים באירופה, למשל פורומים איריים, הציגו עצמכם כישראלים - ואז תבינו מה זה כסח בפורומים...

סיכום:
הפורום הזה מצוין. מביא הרבה מידע בצורה מסודרת ואמינה. האנשים שכותבים יודעים על מה הם מדברים. נמר הוא לדעתי תותח על ברמה בינלאומית בכל מה שקשור לציוד אודיו. יש פה הרבה חברים שכיף לקרוא מה הם כותבים גם אם לא תמיד אני מסכים איתם.

ציון 5 (מתוך 6) בסולם הפורומים הנפוץ של גור.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מתן, אם הפורום היה נפטר, הרי שלא היו כאן תגובות של אנשים, לא?
כן, אבל אין כמעט תגובות. אין דיונים ואין נושאים חדשים. לפחות נכון לאתמול.
אז הנה, יש תגובות, יש דעות, יש טרוניות של חברים - כל אחד ודעתו הוא ולך תנהל ותרכז את כל אלו תחת קורת גג אחת.
אכן, נפלו אנשים בדרך וכל אחד מהם הורחק כאן לאחר המון סבלנות מצידנו להתנהגות בלתי הולמת עם פגיעה באחרים והפעלת שיקול דעת שכלל דיונים אינסופיים.
לא יודע למה כולם לוקחים את זה אוטומטית לסילוקם של אנשים כאלה או אחרים מהפורום. זה לא הענין וזה לא קשור.
הטיבו כאן להגות אנשים רעיונות ללמה זה קורה, ויכול להיות שזה תופעה שהיא לא רק בפורום הזה. השאלה היא, כאמור, מה עושים עם זה.
שתיקה אין כאן, יש בהחלט נוכחות, לדעתי נקלענו גם למצב בו אנשים פוחדים לספר מה יש להם ולשתף התנסויות בתחום בגלל מתקפות של אחרים ואם המצב הזה ישתנה, זה יגרור אחריו שיפור ניכר בדיוני אודיו.
בתור אחד שאוהב להתנגח קשות כשיש סיטואציית קצה של זיבול פורום, ובתור אחד שמקבל על הראש בגלל זה, מעניין אותי לדעת למה אתה ונמר ועוד כמה כאן חושבים שזאת הסיבה שאנשים לא חולקים. האם נתקלתם במקרים (יותר מאחד) של אנשים שרצו לשתף משהו ופחדו? האם הסיבה היא שהם מפחדים ממפלצות כמוני שידרסו את ערוגת הפרחים שלהם? אני שואל ברצינות.

הנה סיבה אחרת: אם אני חולק משהו עם אנשים ויוצא דיון רופס ומשעמם, אז למה לי לחלוק את זה עם מישהו?
והנה עוד סיבה: אנשים לא כותבים כי אין להם מה לכתוב. כי זה לא מענין אותם.

אפשר למנות את כל הסיבות, ולנסות לטפל בכל אחד פרטנית. הנה המסקנות שלי עד כה:
1. פוסטים של "התחדשתי" לעיתים רחוקות מייצרים דיון מעמיק של מעבר ל"תתחדש". אז או שצריך להבין שהם לא כאלה מעניינים כמו שחשבנו, או שצריך לנסות לעודד להכניס אליהם אלמנטים שיעודדו שיח. איזה? לא יודע. בוא נדבר על זה.

2. פוסטים של תומר בסגנון: "חברת משה מוציאה רמקול יוסף" צריכים להיות עם יותר תוכן מאשר לינק ליוטיוב, או להיות בערוץ חדשות, או לא להיות בכלל.

3. לנתח למה פוסטים מצליחים כן מצליחים. למשל ההוא החדש של נמר שביקר את גולן. לדעתי יש לזה מספר סיבות: קודם כל זה נמר, ורוב מה שהוא כותב מעורר תגובות כי הוא מהילדים המקובלים שיושבים במאחורה של האוטובוס ומתחילים עם הבנות והם מגניבים וכולם רוצים להיות כמוהם. דבר שני, גולן הוא דמות חדשה והמערכת מעניינת, ויש קונצנזוס על התוצאה.

זהו, הגעתי לגבול הקו האדום של עמיר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מתן.

כשתבוא אלי אני מבטיח לך להראות לך את תיבת ההודעות הפרטיות שלי.
אתה לא תאמין כמה משתפים אותי ברכישות שלהם, מבקשים עיצות למיקום וכשאני אומר להם שישאלו בפורום הם עונים ״לא בא לנו שירדו עלינו״.

אגב.
הזכירו אותך כמה פעמים במרוצת השנה האחרונה.
מוכן אפילו לצלם ולשלוח לך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מתן.

כשתבוא אלי אני מבטיח לך להראות לך את תיבת ההודעות הפרטיות שלי.
אתה לא תאמין כמה משתפים אותי ברכישות שלהם, מבקשים עיצות למיקום וכשאני אומר להם שישאלו בפורום הם עונים ״לא בא לנו שירדו עלינו״.

אגב.
הזכירו אותך כמה פעמים במרוצת השנה האחרונה.
מוכן אפילו לצלם ולשלוח לך.
יאללה, צלם ושלח לי. אני רוצה לראות.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב מתן.
לגבי הודעתך המקורית, אגיב מאוחר יותר.

כרגע יש לי עניין לענות על דבריך האחרונים.
יש הרבה סיבות, למה אדם יתייעץ בפרטי, ולא בפרהסיה.
למשל אני.
ולא, במקרה דנן שמך לא עלה בהודעות.
: -)
אני שבוע שעבר, פניתי לנמר ועוד חבר בפורום ...
לקבל יעוץ/המלצה על סידי.
החבר הנוסף, באמת שאל אותי - למה אני לא פותח פוסט.
ממש לא רציתי לפתוח.
חבר מנהריה, ביקש לרכוש סידי יד-2.
גם לחבר וגם לי, אין שום הבנה בתחום.
עלעלתי בלוחות, ומצאתי 5 מכשירים למכירה...
בתקציב שהחבר מוכן להוציא.
אם הייתי פותח פוסט, עם חמשת המכשירים, ומבקש עצה
מצאתי כי זה יהא דבר מאוד לא הוגן (בלשון המעטה)
כלפי המוכרים... ומה שעוד יכול להתגלגל מזה.
ואכן כך גם פעלתי, דהיינו הודעות פרטיות בלבד עם 2 חברים.
יתכן כי אתה רואה בגישה זו טעות, והיית פועל אחרת ?!
אחלה. זכותך ולגיטימי.
רק ש ... לא כולם חושבים ופועלים כמו מתן.

זו דוגמה אחת, למה אדם בוחר הודעות פרטיות ולא נושא בפורום.
אני מתאר לעצמי, כי יש עוד הרבה סיבות שונות.
כל אדם ומניעיו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
חגי, על מה אתה מגונן, לא הבנתי? אני הצעתי מתישהו שצריך להפסיק עם הודעות פרטיות ולכתוב הכל בפורום? נמר העלה את זה לפני הודעה וחצי, אין לזה קשר לשום טענה שכתבתי.
וגם אין לזה קשר לנושא השרשור.
אתה יודע כמה הודעות פרטיות אני קיבלתי מאנשים שרצו להתייעץ בעקבות שרשור שהשתתפתי בו? ואני בטוח שאני לא היחיד שכתבו לו. אודיו ממוחשב, התאמה של מגברים שבבעלותי והתייעצויות אחרות. אין לזה שום קשר לנושא השרשור.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
מתן, לי היה נדמה כי אתה מתאונן על העובדה (בין היתר)
שהרבה "חומר" עובר בפרטי.....
ולא משותף בפרהסיה כדי ליצור עניין וכו.
אם טעיתי בהבנתי את דבריך.... מתנצל.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מתן, לי היה נדמה כי אתה מתאונן על העובדה (בין היתר)
שהרבה "חומר" עובר בפרטי.....
ולא משותף בפרהסיה כדי ליצור עניין וכו.
אם טעיתי בהבנתי את דבריך.... מתנצל.
אני מניח שההבנה שלך התבססה על הודעה של נמר, שתי הודעות לפני שלך, כי אין שום איזכור להודעות פרטיות בשרשור לפני כן. דברים שעוברים בפרטי לא קשורים לפורום.

לא דרושה התנצלות. לא פגעת באף אחד.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני חושב שהפורום הזה מצוין.

לא מרגיש שיש פה סתימת פיות, אם מישהו מתרגש מדברים שחבר פורום אחר כותב, אז יש כפתור IGNORE. כפתור
מ-ד-ה-י-ם. בכלל, לא מבין מה חשובות הערות של חבר פורום אחד על חבר פורום אחר.

מסכים עם נמר (טוב... בכל זאת זה הפורום שלו...) שעדיף פורום תוסס עם סגנון מתלהם מאשר פורום מת עם חומר מנומס. כשאני רואה את אורלי וגיא, למשל, אוחז בי קבס מרוב הסוכר והדבש שנוטף מהם.

מאחר ומישהו העלה את נושא "גיל הזהב", לדעתי - וברור לי שכל הצעירים, למרות הזהב, יפסלו את דברי הזקן ההזוי - בתחום האודיו לא השתנה דבר במאומה מאז תחילת שנות ה 80.

נכון שבתחום המקור יש שינוי אדיר, כל נושא האחסון הדיגיטלי פרץ דרך באופן מאוד משמעותי והפך את המוסיקה למאוד נגישה ומאוד קלה לאחסון.

מבחינת איכות הצליל? מי שמספר לכם שיש איזו התקדמות מאז תחילת שנות ה 80, הוא לא יותר ממספר סיפורים. אין היום בעולם מערכת שמוציאה צליל באיכות שלא ניתן היה להשגה כבר בשנות ה 80. יתכן - ואני ממש לא בטוח בזה, שבגלל ההתקדמות באלקטרוניקה ניתן היום לקנות במחיר זול יחסית מערכת עם איכות צליל שבשנות ה 80 הייתה יקרה מאוד. אולי - עם סימן שאלה גדול מאוד. ?
אני משוכנע ב 100%, שמערכת שמורכבת מפטיפון LINN LP12 מתחילת שנות ה 70 עם זרוע טובה וראש טוב, מגבר NAIT2 מתחילת שנות ה 80, ורמקולים סבירים - נשמעת הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהרבה מערכות שעולות היום הון.

בשנות ה 2000 הסתובבתי בהרבה בתים והמסקנות שהגעתי אליהן היו שתיים:
מערכות זולות היו דרייק ונשארו דרייק וכנראה שלעולם יהיו דרייק
מערכות יקרות וטובות דומות באיכות הצליל האחת לשנייה בהשוואה לסוף שנות ה 70 תחילת ה 80. המשמעות לדעתי היא שכדי להשיג שיפור באיכות הצליל היום, צריך להשקיע הרבה יותר מאשר בעבר.

על אף שלא ברור לי אם אני בגיל הזהב (אני בן 62), אבל אין לי זהב בבנק וגם אין לי כסף, סתאם... זה הוויסקי מדבר עכשיו, אני כבר לא מתלהב מסיפורי המערכות שהצעירים מתלהבים מהם. אני מבין את הצעירים אבל לי אין מה להוסיף בהיבט של רכיבים חדשים מיצרן כזה או אחר ולכן בד"כ אני שותק. לא הגיל, פשוט אין לי מה לומר. זה נכון לתחומים נוספים בהם יש הבדל מהותי בין המושגים של עולם הצעירים לבין המושגים שלי - ולאו דווקא מפני שהצעירים צודקים. אבל הם צעירים.

אני נהנה לקרוא בפורום. הרבה פעמים אני מרים גבה כי אני חושב שאנשים עושים טעויות ומבזבזים כסף טוב ללא סיבה. לפעמים אני מסיק ממה שהם כותבים שהם משכנעים את עצמם שהם עשו צעד נכון, והיבואן/סוחר ששכנע אותם להשקיע אלפי/עשרות אלפי (מחק את המיותר) שקלים הוא "אכבר גבר" (בתנאי שהוא לא מוכר NAIM, כמובן :מאזין: ),
יש פה לטעמי סחבקיות גדולה מידי ביחס ליבואנים ולסוחרים וקשה לי להאמין שכל הסוחרים וכל היבואנים הם 100% בסדר בהיבט המסחרי אבל כנראה שכולם פה חכמים מספיק כדי להפריד מוץ מתבן.

התלהמות? לכו לפורומים באירופה, למשל פורומים איריים, הציגו עצמכם כישראלים - ואז תבינו מה זה כסח בפורומים...

סיכום:
הפורום הזה מצוין. מביא הרבה מידע בצורה מסודרת ואמינה. האנשים שכותבים יודעים על מה הם מדברים. נמר הוא לדעתי תותח על ברמה בינלאומית בכל מה שקשור לציוד אודיו. יש פה הרבה חברים שכיף לקרוא מה הם כותבים גם אם לא תמיד אני מסכים איתם.

ציון 5 (מתוך 6) בסולם הפורומים הנפוץ של גור.

אריה

יש סכנה שאף אחד לא יגיב לפוסט שלך,
הגירוי חזק מידי, זה חזק ממני:)
בשנות ה80 אני מניח שהיית סוברואיד
נסעת בסובארו,:)
אני מניח שבשנות ה80 היית כבר בגיל הזהב:)
בקשר לצעירים הם יודעים שבסוף
הם ימותו,אבל הם לא מאמינים:(

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
יש סכנה שאף אחד לא יגיב לפוסט שלך,
הגירוי חזק מידי, זה חזק ממני:)
בשנות ה80 אני מניח שהיית סוברואיד
נסעת בסובארו,:)
אני מניח שבשנות ה80 היית כבר בגיל הזהב:)
בקשר לצעירים הם יודעים שבסוף
הם ימותו,אבל הם לא מאמינים:(
כפי שאמר המפקד צוות שלי בצבא: העולם שייך לצעירים. וגם שמירות ומטבחים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יאללה, צלם ושלח לי. אני רוצה לראות.

שלחתי לך לנייד צילומים.
תקרא ותפנים. שים לב שהשניצל מככב שם חבל על הזמן.
אשלח לך גם כמה עשרות הודעות פרטיות של אנשים שלא רצו לשתף בגלל השניצל. כשהתעקשתי שישתפו השתלח בהם. לאחד מהם כתב ״מערכת כזו לא הייתי שם אפילו בשירותים״.

אותם גולשים ששאלו בפורום ונתקלו בהתנהגות הבהמית הזו שלו, לא מעזים לכתוב פה מילה.
הרי אני רואה את הפעילות האחרונה שלהם. היא היתה היחידה והאחרונה בפורום.

בקיצור - היחידים שיכולים להרוס או להרים פורום הם הגולשים עצמם.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
מתנוש לפני חודש ״כעסתי ״ עליך , עכשיו אני מבין שטעיתי כי אתה אדם כן ואמיתי
שאתה אומר כותב מה שאתה חושב.
אין לך מעצורים, נימוס וגינונים , לפחות יודעים מיהו מתן לטוב ולרע .
הלוואי וכולם היו יכולים להיות כמוך.
חבר אמר לי שאם היו בודקים את חברי הפורום בפוליגרף , אז הוא היה נשרף.

אדם אחד החליט לקנות קרפיון מבריכות דגים ושאל אם הדגים טריים ?
אתה לא רואה שהם חיים ! עונה לו המוכר.
גם אשתי חיה , ענה.
האם הפורום נפטר ? ״לא בדיוק״

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

אריה, זו קביעה מאד בעיתית...
בשנות ה80 בישראל, כמעט ולא הייתה מודעות ל HI END...
אז מן הסתם, כל אחד שהיה לו אונקיו, JVC ,או SONY היה משוכנע ששלו מערכת מצוינת. בכלל למה ניתן היה אז להשוות??
אתה אולי מתכוון שכיום, בדיעבד, מערכת משנות ה80, שאתה, על סמך ההבנה שלך כיום, אתה שומע כמצוינת, נשארה מצוינת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור