נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
לגבי סילוק הצבעונים ,
למה לבוא בטענות למנהלי הפורומים שעל פי רוב אין להם אינטרנס לצמצם משתמשים אלא להגדיל אותם .
צריך לבוא בטענות לכל אלו שאין מחסום לדיבורים שלהם .
עם כל הכבוד וכמה שהם מענינים יש גבול למה שמותר .

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43

בוא אגיד לך איפה חלקך אדון מתן.
לא שאני כותב הרבה ולא שבהעדר נוכחותי
הבלתי תורמת מחסיר מישהו משהו מהפורום,
אבל לך יש תכונת תשומי עד כדי סתימת פיות
של אחרים
אם בהתבטאויות אלימות ואם בנפנוף ודריסת
כל מה שלא מעניין אותך.
אתה לא מרכז הפורום ובטח שלא העולם
מי שם אותך לסתימת פיות של אחרים?
לפני חודש וחצי ובאופן די נדיר בעיצומה של שבת
משעממת התכתבתי עם אריה גור וסוניז
על ציןד ווינטאג בחיפה.
תגובתך האלימה לא אחרה לבוא
"על הפורום השתלטו אנשי גיל הזהב"...
ועוד " את שיתופי אעשה עם חוג חברי כי יש לי מה לשתף והרבה יותר מעניין"
אריה פרש, סוניז נדם ואני ממילא ךא מציאה כאן.
השארנו לך את הבמה...
כל הפורום שלך, מה קרה כפרה?
פירסמת שני פוסטים והאנשים לא משתחווים?
פרסם עוד....אתה מלך הפורום אתה וחלק מאנשיך הקרובים (כפי שהתבטאת).
הפעם בטח לא בגלל אנשי גיל הזהב הפורום נדם.

אבל לא רק בגללך, גם הנמר מאפשר לך ולכשמותך להתבטא כאן בחופשיות
ועוד מתגאה בחופש הביטוי.
אף אחד לא מטומטם נמר, ברור לכולם שאם היית חוסם עוד אחד או שניים היית נשאר לבד.
בעצם לא לבד, יש את מתנוש וחבורתו שמפריעים להם לכתוב כאן בבלעדיות
בזה מתנוש צודק אבל אין בי שום דימעה על "ההלוויה"
המון עזבו, גם האחרונים שהשתתפו דוכאו
ואתה נמר במקום לרסן את מי שפוגע בלשון ארסית, סופר לנו כניסות ומתנהג כמו בת יענה
הנה תרשום עוד כניסה מטעמי, אחרונה לצורך כתיבה הרי מונה השקיעות של הפורום פורח.

והנה עוד סיבה , אני נזכר איך לפני כמה ימים כתבת כתגובה לשדרוג יקר
"אני אוהב את השדרוגים שלך אתה הולך קדימה ובגדול, אין משחקים של ילדים!"
הילדים שתעדופי החיים שלהם אחרים והצורך בכספם מתוקצב אחרת הלכו לפורום שחור או נעלמו
שם מקבלים כבוד או לפחות המארח שומר שלא יעלבו בהם
ואתם חבורת האליטות פתאום נשארתם לבד . ...... ממש לא מפליא.
אפילו חלק ניכר מיבואנים עזבו ותהא הסיבה אשר תהא

מבקש סליחה מכל מי שנפגע מדברי
אבל באמת שוררת כאן שתלטנות ושחצנות של חלק מהגולשים
וההנהלה עוצמת עיניה כבר זמן רב .
בארי

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יכול להבין את התסכול של מתן.. :(

גם אני. אבל אם אבחר בין שתי אופציות כאשר האחת היא לשבת ולמנוע מאנשים לנבל את פיהם לבין פורום (לא אתר - פורום) רגוע יותר אז הבחירה השניה היא זו שמתאימה לי. הדיונים כאן ישארו רגועים עם פחות תגובות ולא טונות של תגובות שמגיעות לביטויים כמו ״אוזני בטון״ ועוד.

לדוגמה, יצא לי לאחרונה מתוך שעמום נטו, להיכנס לשרשורים בפורום הדו-ערוצי מלפני 6 שנים. ברובם היה ניתן למצוא את הגיגיו של diz ועוד מספר משתתפים "צבעוניים" אחרים מהעבר.
כן, אין ספק הבנאדם יודע לעקוץ, ובעיקר יודע לגעת בנק' החולשה של המשתתפים. אבל מה, יש לדברים שלו ברובם תוכן, הוא כותב בצורה מעניינת והשרשורים שבהם השתתף או פתח ארוכים, בעלי ריבויי משתתפים וגרמו לי אישית להיכנס לפורום בתדירות גבוהה כדי לראות מה התחדש.

השאלה היא מה קורה כשאני מקבל טונות של הודעות פרטיות מכאלה שנעלבו. גידי הוא אדם טוב (מכיר אותו אישית - ביקר אצלי ושוחחנו שנים בטלפון). אך לאחר שהחליט לשלח את חיציו לכל עבר לא היתה ברירה אלה לחסום אותו. היו פעמים שהתנגדתי לחסימתו למרות הכל ואף ויכוחים רבים ביני לבין ליאור על חסימתם של גולשים (לכאן ולכאן). לחסום זו אופציה אחרונה.

עכשיו, כמובן שהנהלת האתר מחויבת לשמור על רמה בסיסית של התנהגות בפורום. השאלה שנשאלת היא, מתי עוברים את הגבול שבין הנ"ל לבין להוציא את העניין והאנרגיות מהפורום, ואיך אפשר ליצור איזון בינהם בצורה נכונה?

אנחנו אפשרנו חופש ביטוי מוחלט. כמעט חסר מעצורים. וזה על מנת לתת לגולש מקסימום שטח תנועה. אתה יודע בדיוק לאן הדברים הגיעו. הם הגיעו לזה שכמה גולשים (במיוחד השניצל) החליטו לטנף בכל פינה בפורום ומחוצה לו. הבמה שניתנה לו (והיא היתה חופשית לחלוטין) היתה טעות דרמטית. לא מעט שיחות התנהלו ביננו עד אשר הוחלט סופית לחסום אותו וזה לאחר שכרגיל שלח את חיציו נגד האתר בו הוא כותב. אותו אתר שנתן לו פריבילגיות שאף גולש לא קיבל מעולם (כולל שיתוף פעולה אקטיבי בפעילות שיזם מחוץ לכותלי האתר בעוד האחרים לא שיתפו עימו פעולה כלל).

אפשר גם לראות את הפורום הכחול, ברגע שהתחילו לעשות שם סדר באופן קיצוני הפורום התחיל לפרפר קשות.
אצל אלוני אני לא זוכר שזה הגיע לרמות קיצון אף פעם ובסה"כ דיי רגוע שם, וכאן אפשר לראות שהפורום מאוד איבד עניין לאחרונה.

בפורום של השכן יש חופש ביטוי בערך כמו שלאזרחי סוריה יש חופש ביטוי. מילה לא במקום, הקפצת הודעה שלא בזמן, ניגוח קליל נגד האתר או ההנהלה ואתה בחוץ. הפורום השכן במשך שנים היה לוח יד שניה עם פוסט וחצי בחודש. מידי פעם אביעד היה מרים פוסט מעולה על השידרוגים שלו (מעריך את האיש). אבל מאז שהגיע השניצל והתחיל לדווח על שיפורים כששמים מדף מסתובב של טלוויזיות crt ועוד כל מיני דיונים ממוחזרים יצא שיש שם קצת פעילות (לא בעיה למלא מזבלה של תוכן כשכל פוסט סותר את זה שלפניו). האתר הזה לא מתבסס רק על אודיו. מעבר לכך, גם שם, מבלי לשלוט בפיו המלוכלך, יורה חיצים גם לעבר חבריו הטובים שאין לי מושג מדוע הם לא זורקים אותו לפח (שלמה זבדה, גולן שם טוב ועוד) על כך שהעזתי לפרגן למערכות שלהם. וכאן השתלח באריק (שוני) באמתלה שליאור קורן היה הטריגר שסיכסך (מה שהוא שקר מוחלט). אבל בינתיים הוא פודל מחונך משום שהוא יודע שאין לו עוד מקום שיקבל אותו כמו שהיה והוא חייב להשתנות. ולכן, אם הצלחתי להוריד קצת מהרעל האכזרי שנשפך מפיו במשך שנים, מגיע לי מקום בגן העדן (חוץ מהעובדה שאני נשוי לפולניה). בלי קשר, האתר ההוא שימש (על ידי נעם הגזען ועוד כמה סמרטוטי ריצפה שם כמו יוסקה) ככלי ניגוח נגדי. אלדר היה אחד מהמלבים מאחורי הקלעים (משהו שגיליתי לא מזמן). ניקינו סרחים רבים מהפורום ונמשיך לנקות. כל גידוף או קללה, עקיצה או נסיון להכפיש ימחק (אין פה דמוקרטיה).

נכון. יבואו חכמולוגים ויגידו שאני מכפיש את השניצל - לא נורא, מגיע לי להחזיר קצת אחרי שנים של עבודה קשה שלו בפומבי ומאחורי הקלעים להכפיש אותי. ונכון, הוא לא יכול להגיב כאן - גם זה לא אסון. כשמשחקים מלוכלך אז עד הסוף.

הפוסט הזה של מתן פרובוקטיבי בערך כמו לראות את סוזן בוייל בביקיני. הרי גם הוא בעצמו אחראי על לא מעט מצבים בהם אנשים לא רצו לכתוב כאן יותר. באותה מידה יכל להעלות פוסט שמסביר את התחושה שלו, הצעות ליעול. יש לו גם את הטלפון שלי, הוא ביקר אצלי מספר פעמים (גם לפני שלושה שבועות) ויודע שאני לוקח לתשומת ליבי כל הערה/הארה. הסיגנון הזה, הדרך שבה הוא פתח את הפוסט הזה, יוצר אנטיגוניזם.

ולגופו של עניין
אם זו התחושה, למרות הפרובוקציה, נדאג לשפר.
לגבי הצבעוניים שרוצים שיחזרו. אין לי בעיה עם אף אחד מהם מלבד אחד (וברור למי אני מתכוון). אותו אחד לא רצוי כאן או בקרבתי בכלל. מקווה ששלמה זבדה יתעורר מהגדר שהוא יושב עליה ויזרוק את ה״חברות״ בניהם לפח האשפה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לא צריך להחזיר אף צבעוניים. אם מישהו נחסם מהפורום, אז זה מסיבה טובה, לפחות לדעת מי שמנהל את הפורום.
המטרה פה לא היתה לרמוז שצריך להתחנן למי שהלך, לחזור. המטרה היתה להראות בצורה ברורה, לא מתנצלת ולא נזהרת, שאין יותר תכנים כאן.

נמר, אני לא מרים טלפון כי:
1. אני לא מצפה שאתה תפתור את הבעיה.
2. אני רוצה לשמוע איפה אני עומד ביחס לדעתם של אחרים. גם תגובות קשות כמו של גרופר, שתכף אענה לו, עדיפות על שתיקה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מתן, אם הפורום היה נפטר, הרי שלא היו כאן תגובות של אנשים, לא?
אז הנה, יש תגובות, יש דעות, יש טרוניות של חברים - כל אחד ודעתו הוא ולך תנהל ותרכז את כל אלו תחת קורת גג אחת.
אכן, נפלו אנשים בדרך וכל אחד מהם הורחק כאן לאחר המון סבלנות מצידנו להתנהגות בלתי הולמת עם פגיעה באחרים והפעלת שיקול דעת שכלל דיונים אינסופיים.
שתיקה אין כאן, יש בהחלט נוכחות, לדעתי נקלענו גם למצב בו אנשים פוחדים לספר מה יש להם ולשתף התנסויות בתחום בגלל מתקפות של אחרים ואם המצב הזה ישתנה, זה יגרור אחריו שיפור ניכר בדיוני אודיו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
.
בוא אגיד לך איפה חלקך אדון מתן.
אבל לך יש תכונת תשומי עד כדי סתימת פיות
של אחרים
..
מי שם אותך לסתימת פיות של אחרים?
תוציא, כפרה, תוציא. לטפוח לך קצת על הגב? אם הצלחתי לגרום לך סוף סוף להקיא את ששמרת כ"כ הרבה זמן, כנראה שמטרת השרשור הושגה
למרות שאני מאד רוצה, אני לא יכול לסתום פה לאף אחד. זה לא תפקידי ולא מכוחי.
לפני חודש וחצי ובאופן די נדיר בעיצומה של שבת
משעממת התכתבתי עם אריה גור וסוניז
על ציןד ווינטאג בחיפה.
תגובתך האלימה לא אחרה לבוא
"על הפורום השתלטו אנשי גיל הזהב"...
אתה יודע מה? אתה צודק, ואני מתנצל על האמרה הזאת בפניך, בפני SONYES ובפני כל מה שהשתתף בדיון אם פגעתי במישהו.
עם זאת, למיטב זכרוני זה היה השרשור הבלתי נגמר עם מאות התמונות מגוגל שעמיר לימד אותנו איך למצוא בעצמנו מבלי לזבל פורום. עם כל הרצון הטוב להיות מתורבת יותר, אי אפשר להשאר אדיש לכזה זיבול. צר לי.

ועוד " את שיתופי אעשה עם חוג חברי כי יש לי מה לשתף והרבה יותר מעניין"
אריה פרש, סוניז נדם ואני ממילא ךא מציאה כאן.
השארנו לך את הבמה...
כל הפורום שלך, מה קרה כפרה?
פירסמת שני פוסטים והאנשים לא משתחווים?
פרסם עוד....אתה מלך הפורום אתה וחלק מאנשיך הקרובים (כפי שהתבטאת).
הפעם בטח לא בגלל אנשי גיל הזהב הפורום נדם.
אתה כנראה מתבלבל עם מישהו אחר. אני לא צריך שישתחוו לי. חלקתי את זה עם אחרים כי חשבתי שזה יכול לתרום, וכי חברים שאת דעתם אני מעריך עודדו אותי לעשות את זה. בתמורה קיבלתי ליטוף על הראש ותו' לא. זה נחמד, אבל זה לא מטרת השיתוף.
אריה לא פרש, אגב. ראיתי אותו כותב הבוקר. SONYES פרש? לא קרה כלום. הרווחנו קצת פחות תמונות. יחזור בקרוב.

אבל לא רק בגללך, גם הנמר מאפשר לך ולכשמותך להתבטא כאן בחופשיות
ועוד מתגאה בחופש הביטוי.
אף אחד לא מטומטם נמר, ברור לכולם שאם היית חוסם עוד אחד או שניים היית נשאר לבד.
בעצם לא לבד, יש את מתנוש וחבורתו שמפריעים להם לכתוב כאן בבלעדיות
אדוני, אתה חי בסרטים מצויירים. לדעתי משהו כמו רכבת ההפתעות, או vinnie pooh. אם הייתי רוצה לכתוב בבלעדיות, הייתי בונה לעצמי בלוג וקונה לו תנועה של אנשים שביקרו באתר הזה ובאתר השחור שאתה כ"כ אוהב.

והנה עוד סיבה , אני נזכר איך לפני כמה ימים כתבת כתגובה לשדרוג יקר
"אני אוהב את השדרוגים שלך אתה הולך קדימה ובגדול, אין משחקים של ילדים!"
הילדים שתעדופי החיים שלהם אחרים והצורך בכספם מתוקצב אחרת הלכו לפורום שחור או נעלמו
שם מקבלים כבוד או לפחות המארח שומר שלא יעלבו בהם
למיטב זכרוני, לאביעד יש ילדים. ולמיטב זכרוני, רוב המערכות היקרות ביותר שיש בארץ שייכות לאנשים בעשור הרביעי או חמישי לחייהם שהספיקו לעשות ילד אחד או שניים לפחות. אז מה אתה רוצה? נגמר לך על מה להתלונן? נמר התייחס לשיטת שידרוג, לא לסדר העדיפויות של תיקצוב משפחתי בקרב משפחות חשוכות או מרובות ילדים.

ואתם חבורת האליטות פתאום נשארתם לבד . ...... ממש לא מפליא.
תודה. אני אקח את זה כמחמאה. יש לך רשימה של האליטות? אני רוצה לפתוח מועדון.
מבקש סליחה מכל מי שנפגע מדברי
סלחתי. :p

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
חברים יקרים חודש אלול בפתח. אנא הימנעו מויכוח סרק . הכל הדדי. אהבת חנם יתרה. תשכון בשלום בינינו. דיי חברים הכל הבל הבלים. הרי כולנו חוזרים ריקם. ולא לוקחים איתנו כלום. שבת אחים גם יחד. דיי
אני ההיתי באתרים אחרים אבל הסובלנות ואהבת החינם שיש לנמר וליאור נישאר לי להגיד תודה . ונמתין כולנו ליום טוב יותר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
1. למשל, בלהזמין סקירות או בלכתוב מאמרים מהסוגים שמעוררים עניין. השוואות, ביקורים, ראיונות, וכו'.
סקירות ממשיכות עדיין, לא?

ראיונות -- עם מי למשל? (לא בא לסתור -- פשוט שואל להבהרה)

דיווחים על ביקורים היו בעבר עניין נפוץ, ביוזמת גולשים, שדי הפסיק מעצמו, אולי בעקבות ההבנה המצטברת שהמבוקרים לא תמיד נהנו מזה בסופו של דבר.

2. ההנהלה לא צריכה לעשות שום דבר. כדי להשקיע כסף צריך להיות הגיון עסקי. אם היה כזה, היו עושים את זה.
לא התכוונתי "צריכה" במשמעות הפורמאלית ו/או ניתוחי המניעים...

3. לא מוצא. אם הייתי מוצא, הייתי כותב שם ולא כאן. כאן מרגיש לי יותר בית משני הפורומים האחרים.
אז אולי זה לא עניין ספציפי לפורום הזה, אלא משהו כללי יותר?

5. זאת שאלה מצויינת, ואני חושב שלא. אני לא מכיר קבוצות שלא נראות כמו לוח מכירות בסופו של דבר, כמו כל האהבלים האלה שעושים עאלק קבוצת "אודיו וינטאז'" כמסווה ללוח מכירות יד2. אבל אני לא מומחה גדול בפייסבוק. בשורה תחתונה, עם זאת, אפשר להשתמש בפלטפורמה של פייסבוק כדי להביא קהל נוסף. אבל זה עולה כסף, ולא מעט, ודורש מומחיות שיווקית. ובהיעדר הצדקה עסקית, אף פורום לא עושה את זה. (אני מדבר על הפורום הדו ערוצי בלבד, לא על אתר דיטאון)
התכוונתי למשהו אחר בקשר לגולשים בכלל -- בהינתן זמן פנוי נתון של אודיופיל מסויים, מעבר לעיסוקיו האחרים (משפחה, בילויים, מוסיקה, הכל), בעבר הוא הייה משקיע אחוז גבוה יחסית ממנו בפורומים. כיום אחוז גבוה מהזמן הפנוי הזה הולך לפייסבוק, ולא נשאר הרבה זמן והשקעה ריגשית לכתיבה בפורום.

זה יכול די להסביר את הירידה בפעילות באופן כללי בכל/רוב הפורומים.

ותמיד יהייו פורומים שאם יש בהם במקרה כאלה שלהוטים לכתוב וייש להם מה, והם מעדיפים לכתוב את מה שייש להם בפורום ולא בפייסבוק, הם יחזיקו עניין של אחרים בפורום.

כנראה שזה לא המצב כאן ובפורומים האחרים בארצנו הקטנטונת.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תמיד אפשר לקנות משהו כדי לפזר את השעמום

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אם יורשה לי כחדש כאן שעוד לא הצליח להסתכסך עם אף אחד באופן אישי (עזבו את ההתרגזות על תשובות\הצעות מכירה).

בתור אחד שבילה הרבה באתרים דומים בחו"ל יש ירידה כללית בכולם.

הסיבות לדעתי: א. המחירים של ציוד בינוני פלוס ואודיופילי האמירו באופן יחסי לעבר וכך נפלטו חובבים רבים.
ב. ההתקדמות הטכנולוגית הביאה לכך שהרבה מכשירים נשמעים דומה, ההבדלים הם בניואנסים ויש "עייפות
חומר" מהדישה בנושא ומהריצות הפיזיות בחיפוש לשמוע מכשיר בקצה הארץ, מישהו קנה ממני מכשיר שהוצע בזול יותר במאתיים ש"ח בעיר אחרת רק כדי להמנע מהנסיעה.
ג. הרבה משתמשים היום במקורות ממוחשבים דבר שמסיט הרבה לפורומים שמחוץ לאודיו הייחודי.
ד. יש תחושה שהציוד שעדיין בהישג ידו של האודיופיל הממוצע מיצה את עצמו, אין פריצת דרך משמעותית ברפרודוקציה של הצליל כבר שנים רבות.
ה. ושוב עניין ה VFM.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
סקירות ממשיכות עדיין, לא?

ראיונות -- עם מי למשל? (לא בא לסתור -- פשוט שואל להבהרה)

דיווחים על ביקורים היו בעבר עניין נפוץ, ביוזמת גולשים, שדי הפסיק מעצמו, אולי בעקבות ההבנה המצטברת שהמבוקרים לא תמיד נהנו מזה בסופו של דבר.
תראה, אפשר להתדיין הרבה על מה צריך ו/או אפשר לעשות. זה לא מתבצע כי זה עולה כסף או זמן או שניהם.
אני לא מבטל את השאלות שלך, אני פשוט חושב שאפשר להמשיך לדבר על זה אבל כדי לדעת באמת מה יתפוס צריך לעשות מחקר רציני יותר. דעתי חשובה בדיוק כמו של כל אחד אחר כאן. אני לא מתיימר לדעת מה ייצר יותר ענין אז אני לא טורח להתעמק בזה. אפשר פשוט לעשות סקר. אבל לדעתי זה לא יעבוד. זה פשוט לא מעניין אנשים. צריך ליצור את העניין, לא לחכות שיבקשו אותו.

לא התכוונתי "צריכה" במשמעות הפורמאלית ו/או ניתוחי המניעים...
אז אנא הבהר למה התכוונת.
אז אולי זה לא עניין ספציפי לפורום הזה, אלא משהו כללי יותר?
תראה, זה תמיד שילוב של השניים. זה כמו לנסות להפיק מסיבה. האם המסיבה לא הצליחה כי המקום וההפקה לא היו טובים, או כי באו אנשים לא טובים / לא באו אנשים?
מלכתחילה אין כמות גדולה של אנשים שמתעניינים בתחום. אז או שעושים פורום מצומצם מאד עם כמות קטנה של אנשים שכותבים הרבה (סטייל הפורום השחור) ומדברים בינם לבין עצמם, או שמנסים להגדיל כל הזמן את כמות האנשים שמגיעים, ומספקים להם תכנים שמייצרים ענין. הדרך השניה דורשת משאבים. ועושה רושם שבתחום של אודיו דו ערוצי הם לא מושקעים. זאת לא האשמה, זאת התרשמות.

התכוונתי למשהו אחר בקשר לגולשים בכלל -- בהינתן זמן פנוי נתון של אודיופיל מסויים, מעבר לעיסוקיו האחרים (משפחה, בילויים, מוסיקה, הכל), בעבר הוא הייה משקיע אחוז גבוה יחסית ממנו בפורומים. כיום אחוז גבוה מהזמן הפנוי הזה הולך לפייסבוק, ולא נשאר הרבה זמן והשקעה ריגשית לכתיבה בפורום.
לא, לא קונה את זה. האינטואיציה שלי אומרת שפייסבוק עונה לצרכים אחרים. לשמור על קשר עם חברים ולצרוך תוכן מערוצים שאתה בוחר. אבל לא תשתף בהכרח בפייסבוק את הקניה החדשה שלך. אני לא חושב שפייסבוק הוא פלטפורמה ראויה להתחרות בפורומים. אגב, קראתי על זה מאמר לפני כשנה שדווקא פורומים הם זירות האינטרנט היחידות שעומדות פחות או יותר איתנות מול הדריסה של פייסבוק את אתרי התוכן. אבל יכול להיות שהנוף השתנה מאז. בכל מקרה,

ותמיד יהייו פורומים שאם יש בהם במקרה כאלה שלהוטים לכתוב וייש להם מה, והם מעדיפים לכתוב את מה שייש להם בפורום ולא בפייסבוק, הם יחזיקו עניין של אחרים בפורום.
כנראה שזה לא המצב כאן ובפורומים האחרים בארצנו הקטנטונת.
עמיר
נכון. וזה מחזיר אותנו כל הזמן לנקודה הראשונה - בעולם שבו תוכן שולט בהרגלי הגלישה שלנו, כלומר אנחנו מואבסים בתוכן ברמות שונות מהרגע שאנחנו פותחים את הטלפון עד שעוצמים את עינינו, צריך להתאמץ כדי לעלות מעל הרעש ולייצר מספיק עניין. וזה לא פשוט.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אם יורשה לי כחדש כאן שעוד לא הצליח להסתכסך עם אף אחד באופן אישי (עזבו את ההתרגזות על תשובות\הצעות מכירה).

בתור אחד שבילה הרבה באתרים דומים בחו"ל יש ירידה כללית בכולם.

הסיבות לדעתי: א. המחירים של ציוד בינוני פלוס ואודיופילי האמירו באופן יחסי לעבר וכך נפלטו חובבים רבים.
ב. ההתקדמות הטכנולוגית הביאה לכך שהרבה מכשירים נשמעים דומה, ההבדלים הם בניואנסים ויש "עייפות
חומר" מהדישה בנושא ומהריצות הפיזיות בחיפוש לשמוע מכשיר בקצה הארץ, מישהו קנה ממני מכשיר שהוצע בזול יותר במאתיים ש"ח בעיר אחרת רק כדי להמנע מהנסיעה.
ג. הרבה משתמשים היום במקורות ממוחשבים דבר שמסיט הרבה לפורומים שמחוץ לאודיו הייחודי.
ד. יש תחושה שהציוד שעדיין בהישג ידו של האודיופיל הממוצע מיצה את עצמו, אין פריצת דרך משמעותית ברפרודוקציה של הצליל כבר שנים רבות.
ה. ושוב עניין ה VFM.
אני חושב שאתה מאד צודק. השאלה מה עושים עם זה. יכול להיות שכלום. אז נשארנו עם פורומים מתים ועם sausage parties של חמישה משתתפים באתרים אחרים. :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
האינטואיציה שלי אומרת שפייסבוק עונה לצרכים אחרים. לשמור על קשר עם חברים ולצרוך תוכן מערוצים שאתה בוחר. אבל לא תשתף בהכרח בפייסבוק את הקניה החדשה שלך. אני לא חושב שפייסבוק הוא פלטפורמה ראויה להתחרות בפורומים. אגב, קראתי על זה מאמר לפני כשנה שדווקא פורומים הם זירות האינטרנט היחידות שעומדות פחות או יותר איתנות מול הדריסה של פייסבוק את אתרי התוכן. אבל יכול להיות שהנוף השתנה מאז. בכל מקרה,
אין ספק שפייסבוק פונה ועונה לצרכים אחרים.

הנקודה החשובה במה שהתכוונתי לומר היא שהעיסוק בפייסבוק גוזל חלק -- אולי את הרוב -- מהזמן הפנוי שבעבר שימש רק לגלישה בפורומים, ובחלק מהמקרים גם מוריד מהיכולת להשקעת משאבים נפשיים בכתיבה בפורומים.

כל זה מעבר לעובדה שחתולים מקבלים יותר לייקים ממערכות! :)

עמיר

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
גם לי יש מה לומר בנושא.
הן לנפשות והן לנושא המדובר שהעלה מתן.

ראשית לנפשות עצמן,
מתן כפרה, ללא קשר להאם אתה צודק או לא וללא קשר למקום ממנו אתה בא בנושא,
אני לא מסכים או בעצם חושב שהאופן בו בחרת לפעול כאן הוא לא הנכון ביותר. היה ברור שהתגובות השונות יגיעו מהר.
פרובוקציות תמיד גוררות תגובות בהתאם ולרוב לא משקפות את המצב באופן האובייקטיבי ביותר
ולראיה חלק המתגובות.
בחייך אחי, יכלת לכתוב יותר מעודן גם אם זה לא אתה, טיפה מאמץ וסיכוי טוב שהתגובות היו "רגועות יותר".
(למרות ששנינו יודעים שאתה לא ממש מתרגש מזה...).

לתגובתו של grooper,
אני לא נכנס באמצע. לא ענייני ולא קשור אלי. גם לא מכיר אותך.
אבל אומר לך דבר אחד,
אתה הגבת בדיוק באופן שבו אתה מגנה את אלו שכתבו כך בעבר וחלקם כבר לא כאן.
אז למה? מה ייצא לך מזה? מה זה טרם לך? למה התגובה האגריסיבית? למה ההזמנה לקרב?
מרגיש גבר ש"פתחת" על "מתן מחיפה עם הציוד הכבד"?
לחברים אחרים כאן זה טרם משהו? לפורום זה נתן משהו חיובי? לרגע חשבת שזה יוביל לאיזה קרב שבסופו יהיה פה טוב יותר?
לפעמים צריך לפרוק ולהוציא. בסדר גמור. אבל יש דרכים מועילות הרבה יותר.
הפורום עייף וייגע מקרבות וסגירת חשבונות. הן גבו מחיר שהיום כולנו משלמים אותו. כולל אלו שלא היו קשורים כלל.
ויכוחים על כבל נחושת מול כבל כסף זה טוב לפורום.
ויכוחים על מי העליב את אמא של מי לא נותן שום דבר טוב.

לנושא עצמו:
לא מזמן הנושא הזה עלה כאן בשרשור בנושא אחר. זה התגלגל והדיון הגיע ל"מצבו של הפורום הדו ערוצי היום אל מול זמנים עברו".
אני אז אמרתי ואני אומר גם היום,
אני חבר כאן כבר לא מעט שנים ונכנס לאתר לפחות 3-4 פעמים ביום ובמקרים רבים גם יותר.
אני מרגיש שבשנה האחרונה נכנסנו לתקופת ביניים של חילופי דורות. אנחנו על התפר.
יש הרבה חברים חדשים חלקם גם צעירים יחסית בגיל (חלקם לא) והרבה "קליקות" ו"חבורות" וותיקות התפוררו ו/או נעלמו מהאור מסיבות שונות.
חלקן אישיות, חלקן באופן טבעי וחלקן גם הגיעו לסוג של רוויה חברתית וכל אחד נכנס לפינה שלו כי הרגיש מיצוי לאחר שנים רבות. וזה טבעי.
כך גם אותן פרסונות "צבעוניות". וברור שיש את הפקטור המשמעתי שהוא תמיד הדיון המרכזי.
מה לעשות, זה אתר פרטי. הדמוקרטיה כאן היא עד נקודה מסוימת. ולדעתי טוב שכך.
אי אפשר לתת לדיונים בפורום לרדת לרמות של קללות וגידופים ועוד רגע מכות. ולא משנה הסיבה או הגורם.
דובר פה על הפורום השכן,
באתר השכן 1/4 מילה לא במקום ואתה מוצא עצמך מושעה בלי הסבר, בלי מילה בלי כלום. ריק.
לא להיט גם לנסות להבין מה מו מי וגם השתתחות על כל הר מירון לא תעזור לך.
שם האצבע קלה על ההדק ברמות לא סבירות.
שמשהו ינסה לומר משהו או לחלוק עם אושיות ההנלה... נראה אותו גבר.

אז כאן ההנלה בחרה להחריק אנשים. מה לעשות... לא ממקומי להצדיק או לא.
אבל כחבר כאן אני יכול להבין זה. גם אם זה על חשבון שנהיה קצת ייבש. בסדר, זאת תקופה והיא תחלוף.
גם אני אמרתי שבתקופה של השנה +/- האחרונה חסר לי כאן.

אתן עוד דוגמה,
לפני שבוע בערך העלתי פוסט בנושא העמדת רמקולים.
קפצו כל מיני אנשים, הרוב כל אחד בדכו שלו אמר "ששששש שב בשקט ואל תלמד אותנו כלום. אתה לא מבין שום דבר וכולך שטויות".
אממה, אני שם משכורת חודשית אם משהוא מהם בדק וניסה את הנושא הזה ברמות ובכמויות שאני עשיתי.
גולות קרמיות בסגסוגות שונות, גולות ברזל, קוורץ, משטחי עץ שונים, ספייקים שונים, אקרילים, גולה אחת, 2 גולות 7000 גולות, עם ובלי כלום, 3 רגליים 4 רגליים, עם גומי בלי גומי, פליז, אלומיניום, נירוסטה מה לא...
אני רוצה אחד שבדק רבע מהרשימה. אחד...
אז מה בעצם קרה, מהר מאוד הבנתי את הקהל ועזבתי. נתתי לדיון למות.
נעלבתי? לא. התבאסתי? כן!! מאוד. ולא בגלל ששללו אותי אלא בגלל האופן שבו זה נעשה.
אני דיי בטוח שאותו פוסט עוד כמה שנים טובות היה מתגלגל ומתפתח אחרת.
ויש כאן עוד כמה מקרים כאלו מהתקופה האחרונה.

זאת תקופה והיא תעבור.
חלק מהמושעים כנראה ישארו מושעים וזאת לא בחירה או נתון להחלטת קהל הפורום.
באשר ל"מצבו" של הפורום... הזמן יעשה את שלו. אני בטוח!!

נערך לאחרונה ב:

doron35

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
אני קורא את התגובות אבל מי אלה "הצבעוניים"??

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הפורום הזה ודומיו נמצאים בירידה, כי:
1. המחירים בשמים ויש מעט אפשרויות לשידרוג ולכניסת חובבים חדשים.
2. לא מספיק לספר רשמים מתוך חוויה או התנסות, אתה חיב להוכיח באופן מדעי ובדיוק של 8 ספרות אחרי הנקודה , שמה שחווית, ושדעתך אכן נשענת על "עובדות".
אז למה לספר או לשתף...
3. אין שכבה מספיק גדולה של חובבים בעלי ציוד והתנסות דומים.
בקיצור, התחביב כנראה די גוסס במחוזותינו.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
717
נקודות
113
חברים יקרים !
פיקוד העורף מודיע שהכל תחת שליטה,
נא להירגע.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
2. לא מספיק לספר רשמים מתוך חוויה או התנסות, אתה חיב להוכיח באופן מדעי ובדיוק של 8 ספרות אחרי הנקודה , שמה שחווית, ושדעתך אכן נשענת על "עובדות".
אז למה לספר או לשתף...
:בעד:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אז למה לספר או לשתף...
יכול מאד להיות. עושה הרבה היגיון מה שאתה אומר.
אבל בניגוד לפורומים אחרים, פורום זה חרט על דגלו שליחות לתחום. ומבחינתי הוא המקום היחיד שמנסה לאחד את ההיי-אנד עם חובבים חדש. לכן, כואב שדווקא בפורום כזה אין כמעט פעילות חדשה. וכנראה, שאם אין פעילות, היא לא משתלמת או לא עובדת. אז מה שנותר הוא לחשוב על פעילות אחרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור