נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
** נראה לי מוזר שנפתח פוסט עם שם מסויים
ולאחר שניתנות תגובות המתייחסות לנושא הפוסט, לאחר מספר ימים משנים את כותרת הפוסט..
ואז התגובות שניתנו לפני שינוי הכותרת נראות דביליות.

האם השינוי הזה על דעת מתנוש,פותח הפוסט?
האם הכותרת המתוקנת באמת משקפת את המציאות ?

בסופרפארם קוראים לזה קוסמטיקה זולה..
כן. מתנוש שינה את כותרת הפוסט כי היא פגעה אישית במספר אנשים שביקשו ממנו לשנותה. אכן קוסמטיקה אבל לפעמים גם אני משתמש ב Labelo:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ברור לי שייש אנשים שלא אוהבים לראות מחלוקות. אפשר להבין את זה, אם כי אני מאמין שאפשר ללמוד הרבה ממחלוקות.

לעומת זאת, לי נמאס כבר מזמן מהירידה -- שהיא חסרת כל תועלת שהיא, לדעתי -- על אודיופילים והתנהלותם, כל הניתוחים הפסיכולוגיסטיים בגרוש ובפחות מזה, איבחונים פסיכיאטריים, התעסקות בכיסם ובעדיפויותיהם הכלכליות של אחרים, אפילו עד כדי הבעת דאגה לנשותיהם וילדיהם(!!), ועוד כאלה.

בשום מקרה זה לא על אודיו, ובכל המקרים זו בעצם ירידה לגופם של אנשים.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בעוד שייש כאלה שהולכים בדרך כי הדרך היא מה שחשוב להם.

זן בודהיזם...

אז תירגע, ועדיף שלפני שאתה מתייחס לדברי -- ועדיף שבכלל לא תעשה את זה -- תחשוב פעמיים ויותר, כי בדרך כלל לא מצליח לך להבין אותם נכון, ולא בגלל שהם גאוניים במיוחד.
עמיר

שוב פעם אתה מרמז דברים ביחס לאינטליגנציה שלי...:נגד:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מתנוש התמתנתוש.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זן בודהיזם...
זה לא בהכרח נובע או קשור לזן בודהיזם. יש אנשים שפועלים כך בלי להיות מודעים לזה שייש גישה פילוסופית כזו.

שוב פעם אתה מרמז דברים ביחס לאינטליגנציה שלי...:נגד:
לא, לא התייחסתי לאינטליגנציה שלך ולא הזכרתי אותה.

התייחסתי לעובדה שבאופן עיקבי ותמשך, בהרבה מאוד/מדי מקרים, פירשת את דברי בצורה עקומה ומעוותת, שיצרה רק נזקים -- החל בביזבוז זמן להסביר לך שוב ושוב, דרך היעלבויות מיותרות ושגויות וכלה בהאשמות מיותרות ושגויות -- וכל זה ללא שום תועלת שהיא לאף אחד, אפילו לא לך! :נגד:

אז כמו שכתבת בהקשר לא רלוואנטי:
בשביל מה זה טוב????
...
מה זה הבלבול מוח הזה??
בהקשרים של מה שאתה נוהג לכתוב לי, זה בדיוק מה שרלוואנטי.

אז נראה לי שפראקטית, ובעצם מכל בחינה שהיא, עדיף שלא תתייחס למה שאני כותב. לא יוצא מזה טוב לאף אחד.
ודומני שזו לא הפעם הראשונה שאני אומר את זה... :(

בעצם, אפשר לדמות את המצב שלך מולי כאילו דברים שאני כותב מפורשים על ידך אוטומאטית ובעוצמה כמו סדין אדום לשור.

יכול להיות מועיל, לכל הצדדים, אם תקלוט שלמרות שהסדין האדום מופיע לך כמו מציאות, ממש מול העיניים, אין שם סדין, הוא לא אדום ואתה לא שור, ותניח לזה, למרות שהמציאות-הוירטואלית שלך היא שהסדין האדום ממשיך לנופף לך מול הפרצוף.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני חולק על כך שהמטרה חייבת להיות להגיע ל"נחלה אודיופילית".

אם מישהו נהנה (במובן הרחב) להחליף כל פעם, שיהנה!!

למה חייבים לשפוט אותו ולחשוב שהוא הייה צריך להתנהל אחרת ממה שהוא עושה?

אכן שיהנה...
אך היוצא מן הכלל אינו מבטל את הכלל.
המושג "נחלה אודיופילית" הוא מושג שפתוח גם הוא לפרשנות, מדוע בחרת לחשוב שהכותב בחר דווקא בפירוש שאתה בחרת להתייחס אליו??
אתה מבין,
גם אתה חוטא בחטא שאתה מתריע עליו...
למה אתה שופט אותו וחושב שהוא הייה צריך להתנהל אחרת ממה שהוא עושה...?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אכן שיהנה...
אך היוצא מן הכלל אינו מבטל את הכלל.
המושג "נחלה אודיופילית" הוא מושג שפתוח גם הוא לפרשנות, מדוע בחרת לחשוב שהכותב בחר דווקא בפירוש שאתה בחרת להתייחס אליו??
אתה מבין,
גם אתה חוטא בחטא שאתה מתריע עליו...
למה אתה שופט אותו וחושב שהוא הייה צריך להתנהל אחרת ממה שהוא עושה...?
קשקשן פחד! :נגד:

הנה עוד דוגמה שבה אתה מעקם דברים, יוצא בהאשמות חסרות שחר ומייצר לי עבודה מיותרת להסביר לך.

צריך להציב מטרה שניתנת להשגה אחרת נידבקים במחלת השדרגת שקשה להגמל ממנה
ובסופו של דבר מגיעים לנחלה אודיאופילית.
אם תמצא לזה פירוש אחר מזה שאומר שצריך להציב מטרה שאפשר להגיע אליה ולעצור שם, נדבר.

עד אז, רצוי שתקלוט שייש לך עניין אישי מולי שגורם לך לחפור מתחת לאדמה דרכים לעוות את מה שאני אומר.
זה סתם מבזבז זמן ומקום של כולם ללא תועלת.

עזוב כבר, די!!! :(

עמיר

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מר AK1.
אתה מזלזל בי ובפסיכולוגיה בגרוש שהצעתי.

א. קרא שוב את הפוסטים שלך ותמצא שגם הם זרועים בתובנות ומונחים פסיכולוגיים, לי לפחות הייתה את היושרה לקרוא לזה "בגרוש".
ב.אתה שולל בגסות את דעותיהם של אחרים מחד וחושב שדעותיך הן אמת צרופה, מניין לך הכישורים להיות הצודק האבסולוטי?

עצם הדיון הזה, במיוחד לאחרונה נסוב על מה לגיטימי לחשוב, סתימת פיות ודרכי התבטאות נאותות, היות ואתה מתיימר להיות אובייקטיבי ופלורליסט הייתי מצפה ממך לנהוג באותה הדרך.

למשל, אתה אומר שאין צורך לקבוע קו סיום לשדרוג המערכת ועצם החיפוש הוא המטרה וההנאה, בבקשה, אני מסכים אתך, אבל בגלל העלויות של התחביב הבעתי את דעתי על כך שהרבה ממבקרי פורומי האודיו אינם יכולים לקחת חלק בכך ולכן נוטשים, וכדאי שגם להם תהיה סביבה נוחה שבה כן יוכלו להגיע לקו סיום.
יש אנשים שמשדרגים מכוניות וינטאג', זהו תהליך סיזיפי ויקר אך יש לו קו סיום, דבר ששומר על השפיות (הנה עוד גרוש), להיות בתהליך שאין לו קו סיום מוגדר, כמו אספנות למשל, אינו דבר קל לרבים במיוחד שכל פריט עולה אלפים, ואם זה לא מובן או לגיטימי להשמיע כאן איני יודע מה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ב.אתה שולל בגסות את דעותיהם של אחרים מחד וחושב שדעותיך הן אמת צרופה, מניין לך הכישורים להיות הצודק האבסולוטי?
מי אמר לך שאני חושב שאני צודק אבסולוטי? זו מסקנה שלך. אני לא חושב כך.
וגם עניין ה"גסות" היא פרשנות, בין אם יהיו לה שותפים ובין אם לא.

עצם הדיון הזה, במיוחד לאחרונה נסוב על מה לגיטימי לחשוב, סתימת פיות ודרכי התבטאות נאותות, היות ואתה מתיימר להיות אובייקטיבי ופלורליסט הייתי מצפה ממך לנהוג באותה הדרך.
מותר לכל אחד לחשוב הכל, אבל מה שהעלית אינו קשור לאודיו אלא לאנשים, וניתוח **אנשים** אינו מטרת הפורום **הזה**, וניתוחים זולים ומוזילים של אודיופילים אינו תורם גדול לאווירה הטובה כאן.

למשל, אתה אומר שאין צורך לקבוע קו סיום לשדרוג המערכת ועצם החיפוש הוא המטרה וההנאה
תקרא שוב.

ראשית, לא אמרתי את זה על תקן דעתי ו/או על תקן איזו דיעה צריכה לשלוט כאן,
ושנית, לא אמרתי שעבור כולם הדרך היא מה שחשוב, רק שייש גם אנשים כאלה.

בעצם אמרתי שכל אחד יכול לבחור מה מתאים לו, לפי שיקוליו הוא, ואין מה להתערב בהם ו/או לשפוט אותם.

אם לזה אתה בוחר להתייחס כאל צדקנות אבסולוטית, ואללה, לך על זה! :)

הבעתי את דעתי על כך שהרבה ממבקרי פורומי האודיו אינם יכולים לקחת חלק בכך ולכן נוטשים, וכדאי שגם להם תהיה סביבה נוחה שבה כן יוכלו להגיע לקו סיום.
אכן היבעת את דעתך, בצורה שמאוד מזלזלת באינטיליגנציה של האנשים כאן, שכ-ו-ל-ם, אבל כ-ו-ל-ם, עם אפס יוצאים מהכלל, יודעים את זה גם בלי שתסביר להם את זה בדרכך המתנשאת והצינית, כך שתרומתך המעשית הייתה אפס, ונשאר רק הזילזול. רק שכשאתה חווה אותו על בשרך, אתה לא אוהב את זה. גם אחרים לא.

יש אנשים שמשדרגים מכוניות וינטאג', זהו תהליך סיזיפי ויקר אך יש לו קו סיום, דבר ששומר על השפיות (הנה עוד גרוש), להיות בתהליך שאין לו קו סיום מוגדר, כמו אספנות למשל, אינו דבר קל לרבים במיוחד שכל פריט עולה אלפים, ואם זה לא מובן או לגיטימי להשמיע כאן איני יודע מה.
לא רלוואנטי אם יש קו סיום לתהליך מסויים ומהם עלויותיו. מה שלך נראה הרבה לאחרים זה כלום. מה עניינך להיכנס להם לכיס ולהזהיר אותם? האם התופעה הנפוצה כאן היא שאנשים איבדו כאן את המכנסיים בגלל אודיו, או שאין להם כסף לפרנס את האישה והילדים, וצריך להתריע בפני זה?

לקחת על עצמך תפקיד שאינו נחוץ, וצעקת בקול גדול דברים שידועים לכ-ו-ל-ם לא פחות טוב מאשר לך, רק בזלזול.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה לא בהכרח נובע או קשור לזן בודהיזם. יש אנשים שפועלים כך בלי להיות מודעים לזה שייש גישה פילוסופית כזו.

אתן לך דוגמא..
רוב האנשים ובעלי החיים אינם מודעים לחוקי הפיזיקה ככאלה / או לפחות לחלקם, אך זה לא פוטר אותם מהכפיפות לחוקים אלה.
וזה גם ממש לא משנה אם הם פועלים מתוך השקפה פילוסופית או לא, כל חוקי הטבע ועולם הרעיונות, אלו שהועלו על הכתב וגם אלו שעדיין לא חשבו עליהם, קיימים ושרירים וצפים להם בעולם המופשט עד שיעלו במוחו של מי-שהוא.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ההשוואה בין חוקי הפיזיקה לבין אודיופיליה מעניינת מאוד. גם אנשים שמתאבדים בקפיצה ממגדל גבוה פועלים על פי חוקי הפיזיקה.חוקי הפיזיקה לא משתנים מאדם לאדם. רעיונות, חשיבה, דרך חיים - לא יכולים לנגוד את חוקי הפיזיקה, אבל משתנים מאדם לאדם.

אריה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
עזוב, עמיר, בשביל מה אתה משקיע אנרגיה ועצבים בניסיון להבין את הכתובים האלה?
דלג בקלילות ....אז מה אם כתב תגובה ?
ארז

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אתה בכל זאת ממשיך?
אני באמת לא מבין מה אתה רוצה.

נראה לך שמישהו זקוק לדוגמה הזו?
או שזה באמת משנה אם מה שדובר בו מגיע דווקא מזן בודהיזם או מהאוויר?
או שזן בודהיזם הוא לדעתך כמו חוקי הפיסיקה?

מה אתה רוצה?

ומה יוצא לך מההתנהלות המוזרה הזו? :(

נשגב מבינתי.

עמיר,
אני תמיד מקבל ממך המלצה לחשוב פעמיים לפני שאני עונה לך אם בכלל.
מדוע הפעם לא תעצור אתה לרגע, ובמקום לירות מהמותן.. תאפשר לעצמך לעכל את הכתוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עזוב, עמיר, בשביל מה אתה משקיע אנרגיה ועצבים בניסיון להבין את הכתובים האלה?
דלג בקלילות ....אז מה אם כתב תגובה ?
ארז
יש משהו במה שאתה אומר... :בעד:

תודה! (ורד)
עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
למה אתה חושב שזה מתאים לבזבז את הזמן שלי ושל כל הקוראים כאן על זה?

הרשה לי לסבר את אוזנך...
כשאתה נותן כדוגמא בעניין של ה"נחלה אודיופילית" שלא כל אחד בהכרח שואף להגיע לשביעות רצון מהמערכת שלו, אלא ישנה גם האפשרות שחובב מחליף הציוד כדרך חיים.. ז"א שהסיפוק שלו הוא להחליף ציוד, מדוע שלא תרחיב את היריעה גם על תת האפשריות?? הרי קיימות סיבות מגוונות של אנשים שונים לנהוג בדרך כזו... אנא האר את עינינו... ובכך תוכל לכסות את כל האופציות עד תומן.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הכוונה -- שבעליל לא הבנת -- הייתה שכל אחד יכול לפעול לפי שיקוליו, ולא לעניין לקבוע לו מה אמורה להיות מטרתו, ולא לעניין לשפוט אותו אם הוא פועל בצורה אחרת ממה שמישהו ניסה לקבוע לו.

הרי כל אחד פועל לפי שיקוליו כל עוד והכסף שלו.. מי יקבע לאדם מה לעשות בכספו??

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הרי כל אחד פועל לפי שיקוליו כל עוד והכסף שלו.. מי יקבע לאדם מה לעשות בכספו??
מחקתי את כל ההודעות שלי מהנקודה שארז הציע בצדק לדלג. אכן מיותר.

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
בחרתי לא להגיב, כי בעצמי ביקשתי ליהיות סובלניים ואני מקווה שכולם יבינו שפורום פתוח לכלל דעות ולא חייבים ללכת עם הזרם ו לעבור בגלל זה רגעים לא נעימים.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
אני למשל לא מבין למה נושא המחשבים באודיו לא זז למרות שאני יודע שזה מעניין רבים מאיתנו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור