נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם אין תועלת מאוד מובהקת לרעיון הפיצול -- ואין! -- למה ליצור מצב שלהנהלה תהייה עבודה מיותרת לעשות -- לאבחן שירשורים לא מתאימים ולהעביר אותם בין פורומים?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
עזוב. נראה לי שאנחנו טוחנים מיים כאן ושאין הרבה טעם להמשיך עם הרעיון הזה.
הבט, זה לא הפורום שלי, אבל ראיתי כאן די הרבה התבטאויות והתפרצויות שאינן במקום על מנת להבין שזה לא יגמר עד שימצא פתרון.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אם אין תועלת מאוד מובהקת לרעיון הפיצול -- ואין! -- למה ליצור מצב שלהנהלה תהייה עבודה מיותרת לעשות -- לאבחן שירשורים לא מתאימים ולהעביר אותם בין פורומים?

למשל ב-DIY AUDIO יש MODERATORS בהתנדבות שמבצעים ניהול שוטף של הפורומים בנושאים הספציפיים להם...
זו רק דוגמא אחת שאני מכיר, בטוח שקיימות עוד אפשריות שאני לא יודע עליהן.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
זזנו הצידה, התחלנו להתעסק בפיצול בעד\נגד.
וזה התחיל ברעיון שלי, לפתוח עוד שנים שלשה פורומים ״יעודיים״ כמו למשל אקוסטיקה, ככלי לעודד כתיבת תכנים.
כנראה לא טוב, עזבו את זה.

הטענה המקורית של מתנוש, כפי שהוצגה בשפתו הבוטה והמיוחדת, היתה: חברה, הפורום הזה מתנוון ואין תכנים חדשים רעננים ששוים דיונים פורים.
ואני מרגיש שיש ויש פה ידע, ניסיון והתנסויות, ורצון לשוחח ולשתף.

אז למה אנשים לא שולחים ידם למקלדת?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הבט, זה לא הפורום שלי, אבל ראיתי כאן די הרבה התבטאויות והתפרצויות שאינן במקום על מנת להבין שזה לא יגמר עד שימצא פתרון.
למשל ב-DIY AUDIO יש MODERATORS בהתנדבות שמבצעים ניהול שוטף של הפורומים בנושאים הספציפיים להם...
זו רק דוגמא אחת שאני מכיר, בטוח שקיימות עוד אפשריות שאני לא יודע עליהן.
זו לא הבעייה שצריך לפתור. במשך הרבה שנים זו לא הייתה בעייה בכלל. זה צץ ממניעים אחרים, שגם אלה שהעלו אותם ירדו מהם.

אתה הייחיד שנשאר להגן על זה, וזה כנראה לא ראוי להגנה, ויוצר הרבה יותר בעיות משמעותיות מהכלום שזה בכלל התיימר לפתור וכנראה שלא יפתור.

עזוב.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
נראה שבמקום פיצול עדיף לאפשר לפותח השרשור להצמיד לו תגיות.

תייגת את השרשור ב'מקור דיגיטלי', לא סביר שיטרידו אותך בתביעות להסביר למה לא אנלוגי.
תייגת ב'התייעצות'/'VFM', לא סביר שיתנשאו עליך.
תייגת ב'Vintage', תזכה בתגובות ממי שבעניין ותחסוך לאחרים זמן ואולי עצבים.

האם הפלטפורמה של דיטאון תומכת בזה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוריג.

רעיון מעולה. שווה ליישם - תן לי שבוע...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אבל כבר יש את זה..

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
נכון.
השדה הנקרא ״מקדם״ ביצירת הודעה חדשה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה שבמקום פיצול עדיף לאפשר לפותח השרשור להצמיד לו תגיות.

תייגת את השרשור ב'מקור דיגיטלי', לא סביר שיטרידו אותך בתביעות להסביר למה לא אנלוגי.
תייגת ב'התייעצות'/'VFM', לא סביר שיתנשאו עליך.
תייגת ב'Vintage', תזכה בתגובות ממי שבעניין ותחסוך לאחרים זמן ואולי עצבים.

האם הפלטפורמה של דיטאון תומכת בזה?
מעבר לזה שכאמור יש את זה, לפחות חלקית, לא ברור איך זה יכול לפתור בעיות.

הרי גם אם מישהו כותב שירשור "התחדשתי" על רכיב של $20,000 ב"אודיו יוקרתי", מישהו יכול לכתוב לו שהוא לא הייה שם את זה אפילו במערכת של השירותים, וגם ב'התייעצות'/'VFM' מישהו יכול לשאול למה אתה מתעסק בחרא הזה במקום לעשות כך וכך, וכד'.

לא נראה לי שדברים שקשורים להתנסחויות ניתנים לפיתרון באמצעות חלוקות והגדרות, ותמיד יש דרכים לעקוף את הכללים.

למשל יש חוק בפורום שאומר שאסור לדון בגופו של אדם.
אז כותבים "יש אנשים ש..." בלי להזכיר אותם בשמם, אבל ברור למי הכוונה.
מה עזר החוק? כלום.

זה לא אומר שלא צריכים להיות חוקים, אבל זה אומר שאולי לא כדאי להשקיע במנגנונים מסובכים שלא באמת יעזרו, רק ידרשו יותר ידע והתעסקות מצד הגולשים ומצד ההנהלה, מה שיכול להרתיע מלכתוב, שזה מה שאנחנו באים לפתור... :(

עמיר

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
קצת פסיכולוגיה בגרוש.
הדיון כאן הוא מחקר נהדר שלא קשור לאודיו בלבד אלא לנפש האדם בכלל.
אם הייתי מנסה לרדת לשורש העניין, ואין לי השכלה מקצועית בנושא, הרי שמדובר בתכונות בסיסיות כמו שוויץ, שופוני, אני טוב במה שאני עושה, אני רק מנסה לעזור לך, פדבקו אותי יש לי בטחון עצמי נמוך בקשר להחלטותי, פדבקו אותי אני רוצה הכרה כאחד הטובים בתחום וזה עוזר לי בדימוי העצמי.

לגבי המערכות בפרט, לאדם ממוצע עם הכנסה ממוצעת, ההכרה שבזבז\שילם הון תועפות על מכשיר לייצור סאונד ביתי שמסתבר כפלופ, ושבכסף זה יכול היה לשפץ את המטבח, לסוע לחו"ל או לסגור קצת כסף לילדים, מוביל לפרץ של תסכול שמתבטא בהשתלחויות כלפי כל מה שמייצג לו את החוויה הנוראית שזה כותבי שירשורי התחדשתי בראש לפטיפון בִ $5K, סוחרים וכד'

מי שנכווה כה קשות יתרחק מלחוות זאת שוב, אך ההתמכרות לשאיפה לנירוונת הסאונד המושלם דומה לכל התמכרות של מנגנון הפיצוי במוח (דופמין) והיא בד"כ מדרון חלקלק מה שמזין את מעגל התסכול.

כל מי שנמצא במסלול זה מוטב שירחק מהתחום, וזו לעניות דעתי אחת מהסיבות להצטמקות אתרי האודיו.
יש אנשים\נשים שיוציאו אלפי שקלים על ארנק של לואי ויטון, המנגנון הפסיכולוגי דומה, הרי אם נפרק את הארנק למרכיביו אין שמה חמישית משוויו, אך כשרוכשים ארנק כזה יודעים מה שמקבלים במקום, עם מיד טו היי אנד התמורה מתבררת רק לאחר שהציוד מורכב בבית (ברוב המקרים) ואז זה מאוחר מדי.

יצרני וסוחרי המיד טו היי יודעים את נפש בהמתם וכך מתמחרים את מרכולתם, מי שלא סובל את החום עדיף שיצא מן המטבח.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
פעם קראתי שגם אם מפרקים את גוף האדם למרכיביו מקבלים חומרים ששווים 7 דולר...
אם מישהו קונה כדי לפצות על ילדות עשוקה אז אתה צודק. חלק מהאנשים קונים ציוד סטריאו יקר פשוט כדי לנסות לשפר את איכות הצליל.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רונן, אפשר להגדיר תגיות כשפותחים פוסט חדש. זה לא מקדם. זה תגיות.

Gds, אני מבין ללבך אבל לדעתי לקחת את זה הרבה מדי רחוק. צריך להחליט אם מטרת הפורום היא לשרת את המעטים שאוהבים את התחום, או להביא חובבים חדשים. בכל מקרה, יש הרבה מה לעשות בהינתן הצדקה עסקית.
יש רכיבים בכל תחום מחיר. צריך פשוט להגדיל את המודעות שאפשר לשמוע מוסיקה באיכות יותר טובה מהסמרטפון או קופסה מעפנה של bose על השידה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
פעם קראתי שגם אם מפרקים את גוף האדם למרכיביו מקבלים חומרים ששווים 7 דולר...
אם מישהו קונה כדי לפצות על ילדות עשוקה אז אתה צודק. חלק מהאנשים קונים ציוד סטריאו יקר פשוט כדי לנסות לשפר את איכות הצליל.

אריה

אם כך קנה את הציוד שנשמע לך הכי טוב אי פעם ותגמור עם זה, אם שיפור איכות הצליל הוא מסע בלתי נגמר וספורט שעולה ים כסף ואינך מיליונר, משהו לקוי במנגנון שביעות הרצון ולעולם לא יסופק.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם כך קנה את הציוד שנשמע לך הכי טוב אי פעם ותגמור עם זה, אם שיפור איכות הצליל הוא מסע בלתי נגמר וספורט שעולה ים כסף ואינך מיליונר, משהו לקוי במנגנון שביעות הרצון ולעולם לא יסופק.
אני מניח שיש מקרים שלגביהם אתה צודק ויש מקרים שמתפנה לאנשים כסף והם מעוניינים לשפר את המערכת. לא כל המשדרגים הם אובססיביים במהלכים שלהם.

אני לא יכול לרכוש את הציוד שנשמע לי הכי טוב. חלק גדול מהרוכשים מתפשרים בהתאם לתקציב נתון.

אם אקח עצמי כדוגמה החלום שלי היה נגן התקליטורים הכי יקר של NAIM בזמנו כבר שכחתי את שם הדגם במקום ה CDI שהיה לי אז, זרוע של NAIM במקום הלין, עם ראש טרויקה במקום הקארמה, 52 במקום ה 82, ורמקולים DBL. זה היה הכי טוב בשבילי. אבל לא היה לי ואין לי כסף בשביל הציוד הזה. טלפון אחד מאריאלה והציוד הזה אצלי. כך שהמשפט "קנה את הציוד שנשמע לך הכי טוב אי פעם ותגמור עם זה" יכול להיות משפט סתום וחסר כל משמעות.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ואגב, רכישת מערכות סטיראו זה לא ספורט.... אלא אם אתה מתייחס למוכר שסוחב את הציוד...

אריה

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
באודיאו לצערי אין שלמות והכל יחסי ואני לא כל כך מבין אנשים שנמצאים במירוץ תמידי אחרי דבר שלא קיים. צריך להציב מטרה שניתנת להשגה אחרת נידבקים במחלת השדרגת שקשה להגמל ממנה. מוזיקה זה תחביב ולא אובססיה כי לכל אחד מאיתנו יש מחויבות כלפי אישה וילדים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
באודיאו לצערי אין שלמות והכל יחסי ואני לא כל כך מבין אנשים שנמצאים במירוץ תמידי אחרי דבר שלא קיים. צריך להציב מטרה שניתנת להשגה אחרת נידבקים במחלת השדרגת שקשה להגמל ממנה. מוזיקה זה תחביב ולא אובססיה כי לכל אחד מאיתנו יש מחויבות כלפי אישה וילדים.
  • אנשים לא רצים אחרי "שלמות" אלא כל פעם אחרי שיפור ספציפי שהם רוצים
  • בכל פעם המטרה הבאה ניתנת להשגה
  • לא חייבים להיגמל משדרגת. יש אנשים שנהנים מזה ויכולים להרשות לעצמם בלי לפגוע בעצמם ובאחרים, למעט בקנאים
  • מוסיקה -- ובהקשר הזה בכלל מדובר באודיופיליה -- הם אכן תחביבים, אבל זה לא אומר שהם אינם מלווים באובססיה
  • לפעמים האובססייה היא בהדבקת האבחנה "אובססייה" לאחרים, לרוב ללא ההכשרה לאבחן נכונה
  • אם מדברים על מוסיקה, עלה בדעתך שכמעט כל מבצע מוסיקה מקצועי חייב להיות אובססיבי כדי להצליח?
  • לא לכל אחד יש אשה ו/או ילדים
  • השקעה כספית בתחומי תחביב לא בהכרח פוגעת במחויבויות כספיות אחרות
  • מעניין שלא מדברים על המצב שמישהו לא עוסק בשלמות ובשדרגת, אבל מסתגר בחדר ושומע מוסיקה כל הזמן, בלי לראות את אשתו והילדים. זה יותר "בסדר" במשהו?
  • תמיד אפשר לשפוט אחרים, וייש כאלה שזה התחביב האמיתי שלהם
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קצת פסיכולוגיה בגרוש
לא הייתי משקיע את הסכום הזה בניתוח האמור, ו/או במחקר מה מניע אותך ואחרים כמוך לעשות ניתוחים "פסיכולוגיסטיים" כאלה, ו/או בלאתר את "שורש העניין" בסגנון "תראו איזה חכם אני ויודע לנתח בציניות ובהתנשאות את התנהלותם של אחרים" וכו'.

כפי שאריה ציין, בצורה תרבותית יותר, זו שטות מכל זווית שתסתכל על זה.
  • לא כל אחד יכול לקנות את הציוד שנשמע לו הכי טוב
  • מחר יוציאו משהו שיישמע טוב יותר, אז מראש ידוע שאי אפשר "לגמור עם זה"
  • אז מה אם זה מסע שאינו נגמר? גם ללמוד מוסיקה, או כל תחום אחר, זה מסע בלתי נגמר
  • יש גם הנאה בדרך הזו, ארוכה ככל שתהייה, וכמו בכל דבר מהנה אחר בחיים, זה מלווה גם בסבל, אז מה?
  • אם בפסיכולוגיה עסקינן, אולי תרצה לבדוק עם עצמך למה אתה בעצם בוחר לתייג כ"לקויים" אנשים שאינם מסתפקים אלא רוצים יותר. דומני שרוב האנשים שמניעים את העולם הם דווקא כאלה.
עמיר

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
הליך העבודה של מרבית השרשורים כאן.....

א) הליך פתיחת השרשור
מרבית הזמן גם אם הוא השרשור כי עינייני שורד כ 2 עמודים

ב) שלב הויכוח הראשוני
משהוא מקרקר בכדי לבדוק את השטח ..בק בק בק בק בקאה

ג) משהוא זורק משפט שמשווה בן הנושא לרכבים

ד) השרשור עובר לקרקור על רכבים
"איזה רכב יותר טוב"
"למה לעזאזל להשקיע ברכב"
"מדוע התרנגולת חצתה את הכביש"

ה) שנושא הרכבים דועך נשארים בדרך כלל כמה חברי פורום בודדים שיגרמו לשרשור להתמשך לכמה עשרות דפים

19373633-Vector-illustration-of-cartoon-hen-Stock-Vector-cartoon-chicken-animal.jpg

בקיצור

בק בק בק בק קאאאאאאאאאאאאאאאאאא

תמונות מצורפות

• 19373633-Vector-illustration-of-cartoon-hen-Stock-Vector-cartoon-chicken-animal.jpg
    19373633-Vector-illustration-of-cartoon-hen-Stock-Vector-cartoon-chicken-animal.jpg
    KB 108.8 · צפיות: 291

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור