ניסיון לבדוק אם בעיה במערכת קשורה לבעיות בחשמל ע"י מפצל (מיצב ?) של SUPRA

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום לכם
לפני כמה חודשים התייעצתי כאן לגבי בעיה במערכת. יש שינויים באיכות הסאונד משמיעה לשמיעה שמאפיין מרכזי שלהם הוא בעוצמה ובהדיקות של הבאס.
עשיתי נסיונות שונים (מאז שכתבתי על כך בעבר עשיתי עוד נסיונות בהמלצת חברים כאן למעשה החלפתי לצורך בדיקה כל רכיב אפשרי). אחת האופציות שעלו היתה שהבעיה היא בשל מתח לא מיוצב. קיבלתי ממישהו לבדיקה סירת שקעים SUPRA MD06-EU/SP שאמורה ממה שנאמר לי להיות מיצב מתח. הבעיה לא נפתרה באמצעותה.(יש שינוי מסוים בסאונד, לא בטוח שלטובה, אבל באותו דפוס כמו מקודם).
עשיתי גם מדידות עם רב מודד פשוט של המתח בסירת השקעים הזאת. קיבלתי מדידות שבין 231-240 וולט, לרוב קרוב יותר לאמצע הטווח הזה נדיר שבקצוות, לפעמים בתוך אותה מדידה יש שינויים במתח.
אני מנסה להבין מה אפשר להסיק מהבדיקה הנ"ל.
האם אפשר לומר שבשל שינויי המתח בסירת השקעים זה לא מיצב מתח וצריך לבדוק עם מכשיר שכן מיצב ?
האם המדידות הנ"ל לא אומרות את זה . המכשיר כן מיצב מתח ואם הוא לא פתר את הבעיה אז ניתן לנקות את חברת החשמל מכל חשד בקשר לבעיה שלי ?
מסקנה אחרת ? אשמח לכל עזרה

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בהנחה שהמדידות שלך נכונות - אין לך בעיה עם חברת החשמל.
ולמעשה - אין לך בעיה עם החשמל.
נסה כיוון אחר.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסותך. אשמח לקצת פירוט. האם כשטווח המטח הוא כמו שציינתי ברב מודד. זה מוכיח שאין בעיה של יצוב מתח ? האם מיצב מתח לא אמור לתת מתח קבוע כל הזמן ?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אילו שקעים על המפצל? אמריקאים? אירופאים?

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אני חושב שארופאים. האדמה עם פס מתכת בצד

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה על התייחסותך. אשמח לקצת פירוט. האם כשטווח המטח הוא כמו שציינתי ברב מודד. זה מוכיח שאין בעיה של יצוב מתח ? האם מיצב מתח לא אמור לתת מתח קבוע כל הזמן ?

הנתונים שמסרת מצביעים על מתח תקין ויציב. (ההבדלים שציינת הם ברמה של מתח של סוללה קטנה)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הבעיה שלך נראת לי כבעיה אלקטרונית של קבל לא יציב או מעגל דפוק
אתה צריך לבודד רכיבים ולבדוק אחד אחד .
להחליף פרה ולראות על הבעיה נשארת
להחליף מגבר ולבדוך והליף מקון וכן הלאה.
תבדוק גם שלא חיברתה פאזה הפוכה לאחד הרמקולים , בסוגיי מוזיקה שונים חיבור כזה נשמע יותר או פחות בעיתי בגלל כמות הבס .(לפעמים בחיבור כזה הבעיה נשמעת קטנה לפעמים גדולה כל הקלטה מבליטה אותה בצורה אחרת וזה יכול לשגע עד שעולים על התקלה )

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התגובות. החלפתי רכיב רכיב. אני מעוניין לודא לגמרי את עניין החשמל. האם מייצב מתח אמור לתת בדיוק אותה תוצאה כל פעם שמודדים את המתח או שזה אמור להיות כמו שבסירת שקעים הנ"ל ?
וגם יש תופעה במדידות המתח שעשיתי, שלפעמים רב המודד לא נותן קריאה וצריך לחכות. חשבתי שאולי זה נגרם עקב כך שמשהו משתנה או לא יציב, זה יכול להיות ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מייצב מתח זה מכשיר גדול !!!!!! אתה מתעסק עם צעצוע ומצפה לתוצאות , חוץ מזה שכבר כתבו לך שאתה מחפש המטבע מתחת לפנס .

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אני מחפש את המטבע בהרבה מקומות. הבעיה חזרה על עצמה עם שלשה מגברים, שני זוגות רמקולים ארבעה מקורות וכמה כבלים. עכשיו לראשונה אני מנסה לבדוק את עניין החשמל. אם המכשיר שאני משתמש זה לא מה שצריך כדי לבדוק . אם משהו לא נכון בבדיקה. זה בדיוק מה שאני שואל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם השינוי באייכות הבאס הוא מיד בתחילת ההאזנה?
האם זה לפעמים משתפר במהלך ההאזנה?

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
זה לא תמיד בתחילת ההאזנה. זה בהחלט יכול להשתפר. מרגישים את ההבדלים יותר מיום ליום . ימים או שעות שבהם שומעים טוב יותר. אבל לפעמים גם מדקה לדקה.

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
אז אולי זה פשוט קשור לטמפרטורת עבודה של המכשירים?..

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לא; אין כאן דפוס של שיפור עם השמיעה. זה קורה רק לפעמים וגם קורה הפוך. המגבר שלי דלוק קבוע

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור