מתלבט בבחירת מצלמה קומפקטית היי אנד

shlomi171

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שבת שלום,
אני מחפש לקנות מצלמה לחברה חובבת צילום (היא מחזיקה ברשותה מצלמתDSLR) והיא רוצה מצלמה קומפקטית שתוכל להסתובב איתה גם ביום יום ועדין תוכל להתאים לדרישות שלה.
ההתלבטות שלי היא בין השתיים הללו:
http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=3980

http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=4383

מכיוון שאני לא ממש מבין במצלמות השאלה שלי האם המצלמה החסרת מראה באמת יותר מקצועית ומוצלחת מהמצלמה המסורתית יותר?
אשמח אם מישהו שמבין בעניין יכווין אותי.
תודה מראש.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תלוי מה מחפשים. לשתי המצלמות יש איכות תמונה מרשימה, אבל אחת מאפשרת להחליף עדשות והשניה מציעה גוף קומפקטי במיוחד.

golan38

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי את ה fuji x100 למכירה. אחת המצלמות הקומפקטיות הכי טובות בעולם למכירה
אם מעניין אותך צור קשר
גולן 054-3388169

shlomi171

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תלוי מה מחפשים. לשתי המצלמות יש איכות תמונה מרשימה, אבל אחת מאפשרת להחליף עדשות והשניה מציעה גוף קומפקטי במיוחד.

אני אנסח מחדש,
המטרה היא מצלמה איכותית קטנה שהיא תוכל לקחת לכל מקום בלי להתבאס על הגודל וגם שלא תיהיה מצלמה "לעצלנים" שרק מכוונים ולוחצים כלומר כזאת שאפשר לשחק בהגדרות שלה, התקציב הוא 3K פלוס מינוס.
אני ממש לא מבין בתחום הזה והכיוונים שלי זה בעיקר ע"פ קריאת ביקורות על מצלמות.
אני חושב שמה שהכי מתאים ע"פ שרשמתי זה המירורלס, אבל הבנתי שהיא לא מתפקדת כמו שצריך בתנאי לילה?
או שלרדת מהכיוון הזה ולחפש קומפקטית מסורתית כדוגמת הPOWERSHOT? או דגם אחר דומה לו?
מצטער אם חפרתי...

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם נבדוק איזה מצלמות מתפקדות טוב בתנאי לילה אז מדבר על מצלמות DLR לא זולות שבדרך כלל גם הן גם לא הקטנות שבהן.

המצלמות ללא מראה, מצלמות בתנאי תאורה קשים טוב יותר מצלמות קומפקטיות - הכול יחסי, אז אם אתה קורא ביקורת שאומרת שמצלמה ללא מראה לא מוצלחת לצילום ספורט, או לצילום בתנאי תאורה חלשים - זה מול מצלמות DLSR הרציניות

יש לקרוא את הביקורות בפרופורציות
שמדברים על כך שמצלמה קומפקטית ב 1000 ש"ח מסוגלת לצלם טוב בתנאי תוארה חלשים - זה אומר שהיא טובה יחסית מהמתחרות במחיר הזה והיא רחוקה מיכולת טובה של המצלמות ללא מראה בתחום הזה

מצד שני יש הרבה אנשים שמצלמים ב DSLR וחושבים לעבור למצלמה ללא מראה בגלל הגודל הקטן שלה ובודקים את היכולות של המצלמה הזו מול מצלמות DSLR רציניות ויקרות - המצלמות הכניסה של ה DSLR גם כן לא מספקות רמה גבוהה יותר של צילום בתאורה חלשה ממצלמות ללא מראה - אבל זה לא אומר שמצלמות ללא מראה ומצלמות ה DSSR האלו פחות טובות ממצלמות קומפקטיות ב 1000 ש"ח שאומרים שיש להן יכולת צילום טובה בתנאי תאורה טובים - נהפוך

לאחר הסבר קצר זה - לא ברור לי
אם מדובר על מצלמה נוספת ל DSLR או מצלמה מחליפה ל DSLR?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא ברור איזה DSLR יש לה כרגע, ככה שקשה להתאים לה מצלמה חדשה,
ואם היא רוצה לרדת בביצועים לטובת משקל וקוטן,
או להשאר ברמת הביצועים או לעלות. הכל אפשרי.
סביר שאם ה DSLR ישנה, ה NEX תעלה עליה בביצועים,
אבל יש להבין שרמת השליטה במצלמה נמוכה עד מתסכלת,
הכל שם זה דרך תפריטים, ובמקרה של סוני תפריטים גרועים ומבלבלים.
אם רוצים לצלם כ P&S אז ה NEX הנמוכות טובות,
יש גם מודלים עם יותר שליטה, ה 6 וה 7 אבל הן יקרות מאד.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הייתי הולך על
http://www.cameramia.co.il/מוצרים-1623-מיקצועיות.aspx

או על ה S110 שהיא ה "סופר קומפקטית" מהן , או על ה G1X .
מניסיון עם ה G12 שזה בערך אותו גוף, לדעתי הן מאוד קומפקטיות.
אבל ה S110 היא ממש קומפקטית.

shlomi171

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
מדובר על מצלמה נוספת לDSLR.
אורי איך הS110 והG1X לעומת הSONY RX 100? שווה לחרוג בשבילה מהתקציב?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=sony_dscrx100&products=canon_s110

תחליט לבד.
לא מכיר אותן כ"כ לעומק.

בגדול, לסוני יש חיישן גדול יותר = יותר טוב.
הזום ואורכי המוקד של הקנון טובים יותר.
לסוני יש יותר נק' פוקוס מה שאמור לתת פוקוס טוב יותר.
המקרו של קנון יותר טוב בקצת.
הצמצם של הסוני גדול יותר = יותר טוב אבל ההבדלים לא קריטים לדעתי.
ההבדל הוא 1000 ש"ח. כלומר יותר מ1/3 בשביל הסוני.

אם יש לך, לך על זה.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב , אני הייתי חוסך עוד 500 שקל לפחות וקונה את ה S100.
לא נראה לי שההבדלים כאלו אקוטים.
במיוחד שזו מצלמה שניה למצלמת DSLR.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסוני RX 100 טובה בצורה משמעותית מה S100 - את ה S110 לא יצא לי לבדוק, אבל השוני לא אמור להיות גדול מה S100
האם זה שווה את ההפרש זו שאלה מאוד אישית

בקשר ל G1X גם לא יצא עדיין לבדוק, אבל היא נראת מצלמה מאוד מוצלחת, אבל היא גדולה מהסוני - אני לא יודע עד כמה הגודל הוא חשוב עבורך (סליחה, עבור החברה)

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני קראתי הרבה בנושא וראיתי בלי סוף תמונות ואין למעשה הרבה אפשרויות.
יש את הסדרה g של קנון שהיא איכותית מאד אבל היא לא ממש פוקט.350 גרם עד 530 לg1x .יש את הפוגי איקס 10 שלאחר מאות תמונות שהבטתי באתר פליקר היא הכי מרשימה אבל גם היא לא ממש פוקט מה עוד שהאף שלה ארוך.
נשארה סדרת lx של פנסוניק.lx5 היא הזולה יותר והקלה יותר וlx 7 היא טיפה כבדה יותר כשהחידוש הוא בצמצם 1.4 המהיר ביותר מכל הקטנות.הם הכי מתקרבות לפוקט.אני רכשתי את הlx 7 .כאן זה עולה 2500 לערך כולל הכל אבל ראיתי באינטרנט שבבלק יום שישי הם נמכרו ב300 דולר.קופקטיות טובות עולות לא מעט ואפשר בתוספת קטנה לרכוש רפלקס אמיתית עם עדשה משופרת ותמונות שלא יהיו בקטנות.הבעיה היא שרוב האנשים שרוכשים מצלמה עם גוף גדול הרי שהמצלמה לא יוצאת מהארון ובנוסף זה מביך לעמוד איתה ברחוב ולצלם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אבי, תודה על חוות הדעת השלך, רק יש לקחת בחשבון שאין מצלמה אחת שמתאימה לכל אחד לכל צורך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

בהחלט מצלמה טובה ואפציה אפשרית, אבל
מי שמוכן לשלם יותר ה RX100 מספקת תמונות טובות יותר בגוף קטן יותר
מצלמות ללא מראהמספקות איכות תמונה ברמה טובה יותר, עם יכולת החלפת עדשות
(לקחתי לדוגמה שתי מצלמות שפותח השירור ציין)

כאמור - צריך לראות מה המצלמה המתאימה לכל אחד לדרישות שלו

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני חדש בנושא אבל השקעתי הרבה קריאה בנושא לפני שרכשתי מצלמה והנושא ממש ריתק אותי.
בקשר למצלמה טובה או פחות טובה זה די מייאש.
האתרים קובעים טוב יותר או פחות טוב לפי ISO ,גודל הסנסור,מהירות תריס ומיפתח העדשה.חלקם גם נותנים ניקוד לאיכות הצג או אם יש עינית או אין. אבל בנושא איכות התמונה שזה תפקידה העיקרי של המצלמה יש בעיה גדולה.כאשר אתרים עורכים השואה בין מצלמות הרי שראיתי מצב שבו כותבים שאיכות התמונה טובה יותר במצלמה אחת אבל בסהכ אותה מצלמה מפסידה לרעותה ובגדול.חלק גם כותבים סקירות של דפים על דפים אבל בנושא איכות התמונה אומרים שתפנה למומחה.
לפי התמונות שראיתי באתר פליקר רואים שמצלמות שלכאורה נחשבות פחות מוציאות דברים נהדרים.כשמקישים לדוגמא פליקר g11 מקבלים הרבה צילומים של צלמת גרמניה -וחובב שרואה את התמונות יחשוב שg11 של קנון היא המצלמה הכי טובה בעולם. כנראה שאיכות הצלם היא החשובה ביותר ויתכן שגם איכות המעבד שאליו אין התיחסות היא קובעת ויתכן גם איכות העדשה עצמה ללא התיחסות למיפתח.לכל אלו הסקירות לא יכולות להתיחס בהשואה.אין כל הסבר טכני איך רוב התמונות של פוגי איקס 10 הן כל כך איכותיות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמה שאתה צודק !

יש הרבה מידע הרשת וצריך לדעת לסנן אותו
לדוגמה יש אתר כמו http://snapsort.com שעושה השוואות ממש לא נכונות, הוא נותן נקודות לכל מצלמה לפי תוכנת שהוא מחליט מה חשוב ומה לא. נוסף לכך חלק מההחלטות שלו מה יותר טוב ומה פחות טוב מעלות שאלות כמו לפי מה הוא קבע זאת וחלק מהחלטות שלו ממש לא נכונות.

מצד שני יש אתרים מאוד רציניים שכדי לקחת בחשבון, כמו http://www.dpreview.com/ וכן http://imaging-resource.com/ שגם מספקים השוואה של אותה תמונה במצבי צילום שונים עם מצלמות שונות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור