מתיישן מהר מידי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפני זמן קצר העלה חבר הפורום ניתאי את הלינק הבא.

http://www.avguide.com/review/the-a...y+Email&utm_medium=email&utm_source=email-148

מדובר על כרטיס קול וההודעה הזו {בלינק} פורסמה במרץ 2011.

מיד לאחר מכן תגובה על ידי מיכאל 123 הידוע בהבנה ונסיון אדיר בתחום האודיו הדיגיטלי ובהודעתו המילים הבאות.

"לא רלוונטי - כרטיסים מעידן הקרח".

לא שאני לא מאמין לו שזה לא רלווטי. אבל קצת מוזר לי ש-3 או 4 חודשים אחורה נחשב ל"עידן הקרח".

דהיינו, האודיו הדיגיטלי הוא כמו תחום המחשבים? כל דקה שידרוג וכל שעה דגם חדש?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תגיד נמר
כמה זמן עבר בין השידרוגים של הרמקולים, מגברים?
אז מה זה כ"כ משנה לך אם אתה מחליף את הציוד כל שנתיים?

5 שנים (יש שם כרטיסים שאני מכיר יותר מזה אז כנראה שהם אפילו יותר ישנים) באודיו דיגיטלי זה המון, כן.
כרטיסים אלה טובים, אבל הם יותר רלוונטיים לתחום ההקלטה מאשר ניגון דרך המחשב, שהיום מתבצע או עם USB אסינכרוני או FW

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא מחליפים רמקול בגלל שהמוצר התיישן ויצאו דגמים "טכנולוגים" או מתוחכמים יותר. אין עידכונים לרמקולים. אתה יכול להישאר עם רמקול שנים על גבי שנים והוא עדיין יהיה רלוונטי. גם מגבר, גם פטיפון, קדמגבר, כבל, מעמד, חשמל, אקוסטיקה ועוד.

השאלה שלי עדיין נשארת.
האם האודיו הדיגיטלי הוא כמו עולם המחשב שמאבד רלוונטיות מהר מידי?
מתי לדעתך כל העסק הזה יתייצב?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם ברמקולים ישנם כאלה שמתקדמים ליחידות חדשות (קרמיות למשל או פלזמה) או פיתוח טכנולוגי חדש דוגמת YG.
פיתוח טכנולוגי כזה או אחר מביא סאונד חדש, טוב יותר או פחות - זה כבר נתון לשיפוט של המאזין...

אני לא מבין את הכוונה שלך ל-"יתייצב". במה אודיו דיגיטלי שונה מהגברה או רמקולים?
טוב לך עם ה-CD מלפני עשור - תישאר איתו ואל תשדרג

זה נכון שהתחום מתקדם מהר יותר מאחרים
עכשיו תעשיית המוזיקה עוברת לענן וזה גורם לזעזוע נוסף, אם כי פחות קשור לסאונד per se

נערך לאחרונה ב:

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
נמר,
לא כל ה 32 ביט / HI REZ וכ' וכ' הוא זהב
מניסיון אישי,ישנם מקורות דיגיטלים מלפני עידן ה HI REZ שנשמעים הרבה הרבה יותר טוב מכל מיני צעצועים עם מפרט טכני שלא נאס"א ואפילו בתקציב דומה(כחדש).

על רמקולים אני בכלל לא מדבר ,אני עם רמקול של 35 שנה:)

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
כנראה בעבר האודיופילים הזניחו את הרעיון של מחשב מדיה ,
ועכשיו האודיופילים ברחבי העולם עוברים בהמוניהם למחשב מדיה כי ממש אי אפשר להשוות מבחינות נוחות מחשב לעומת CD ועל אחת כמה וכמה פטיפון שזה ממש טרחה .
אודיופילים כמו אודיופילים מאוד מאוד קפדנים שהכל יהיה כמו שצריך עד הביט האחרון
אז בגלל זה יש כמה שינויים כדי שהכל יהיה כמו שצריך , ואני משער שבסופו של דבר יהיה דרך מקובלת על דעת כולם איך לעשות מחשב מדיה ממערכת ההפעלה אופן החיבור לDAC ואיזה סוג של DAC עד לכבלים וכל מה שמסביב .
אלא אם איזה מהנדס אלק ישים לב לפגם מסוים או חשש כלשהו ואז שוב יתעוררו כולם לשנות את העקרונות .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור