מתחיל בתהליך...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז כבר זרקתי איזה טיזינג שאני מתחיל בפרוייקט קליל של שידרוג מערכת הקולנוע שלי. זה מתחיל מן הסתם ברמקולים (לפחות אצלי). אבל ברמקולים כמו ברמקולים, מתחילים לאט. אז אחרי שה-sp3 המעולים של מוראל הגיעו לשלב בו אני חש כי הם חוליה החלשה אצלי (באוזן) החלטתי שהגיע הזמן להחליף אותם. את הפתרון חישפתי בהתחלה במוראל. אני חושב שבתחום הסטליטים הקטנים הם הטובים ביותר, במיוחד ה-sp3. אבל מה לעשות, הוא עדיין קטן מימדים, עם יחידת מידבס קטנה אך מפורטת בטירוף. התיבה העגולה שלהם קוסמת לי מאוד. משום מה, באה לי מעולה בעין. אבל אין ברירה, חייבים לגדול.

הדרישות

זוג רמקולים מעוצבים, לווינים, חזקים ואימתנים שיצליחו לנגן הופעות כמו שצריך. או לפחות, כמו שאני רוצה שישמעו.

החיפוש

אז התחלתי לחפש. מרמקולים מוניטורים מעולים אך נראים כמו עוד קופסא ועד המחשבה להכפיל את הבמה הקדמית עם שני סטליטים של מוראל. וזו, ההכפלה הזו, באה לי מקולקל בראש. מוכרח פתרון. זה התחיל בכך שסט קולנוע ביתי מרמקולים מוגברים של אדיפייר (אוי, הם מהממים ביופיים) עשויים לספק אותי. בדקתי, וואלה לא זה. בכלל לא, קטן עלי, על הסלון שלי - אני רוצה יותר.

צ׳יטוטים

כבר הרבה זמן עולה בי המחשבה לרכוש זוג רמקולים סטליטים גדולים. נכון, זה דבר והיפוכו בתיאוריה, במציאות לא ממש (כמו הרבה דברים באודיו). ואז זה הבזיק לי. בתערוכה האחרונה שלנו, מתוקף תפקידי כאחד המארגנים, חלפתי כמה וכמה פעמים (1,387,231 פעמים) דרך התצוגה של רן שביט. בין המגברים של פליניוס, אקיופייס ו-VTL ישבו להם זוג רמקולים צרפתים משובחים של Elipson מדגם Planet L. ה-L מדווח על זה שהם גדולים, יעני לארג׳ים. קשה לפספס שני כדורי סל שחורים. בכל פעם שעברתי משם הסתכלתי עליהם וידעתי שאתחיל לחקור עליהם ספציפית. הם נראים לי פתרון הולם.

החקירה

רק אני והמחשב ומנורה מעליו. שואל את כל השאלות את הנחקר ״גוגל״ וזה עונה לי במדויק על כל שאלה שנשאלת. מאיך הם נשמעים לדעתו ועד מי משתמש בהם. מצאתי אותם בכמה בתי קולנוע באירופה, באולמות פרימיירה של סרטים, בחללי קולנוע סופר מעוצבים בבתים של כאלה שזה, כמוני לפחות, חשוב להם.

אבל החשוב מכל, מצאתי שזו יצרנית שחיה עוד משנת 1938. כן כן, מהשנה הזו היצרנית הזו זורקת עלינו רמקולים בעיצובים שרק בעשור האחרון ניכנסו לתודעה העיצובית. ועוד קריאה, ועוד מידע עד שהחלטתי שזהו. טלפון לרן ומזמינים. המחיר? וואלה לא זול. ועל המחיר הזה יש להוסיף מתלה לקיר מהמם ביופיו שהופך את הרמקול הזה לכזה שבא לי בעין פגז ו״גוגל״ סיפר לי שהוא גם יבוא באוזן מרשים לא פחות.

לרכוש? ברור שכן!
נוסע לרן שביט, עד תל מונד, בדרך לאחד מאולמות האירועים בחיפה (צריך גם לעבוד קצת) לאסוף זוג רמקולים מתוך 7 כאלה שהולכים לקשט לי את הסלון. אצל רן כיף לשבת. מעבר לזה שחדר התצוגה שלו מרשים במיוחד, תמיד יש על מה לדבר איתו. אחרי קפה טעים, שיחה מרנינה על השוק ועל התחום בכלל, מעמיס את הקרטון לרכב. תא המטען של ה-X5 הוא מהגדולים בקטגוריה ועדיין זוג רמקולים כאלה ממלאים חלק נכבד ביותר ממנו. אחרי שחזרתי מחיפה העלתי אותם לביתי, פתחתי הקרטון ושלפתי אחד החוצה. המימדים שלהם בלתי נתפסים. זה הסטלייט הגדול ביותר שיש. בתוכו יחידה קואקסיאלית של סיז 6.5 אינטש ותיבה ענקית כבדה ועגולה. כמה ליטרים יש שם? הרבה מעבר לליטרים של המוניטורים שבחנתי. הנחתי אותו על שולחן הסלון וצילמתי.

AF2E5732.jpg

אבל בשביל שתבינו את המימדים השקעתי בכם והנחתי על ידו את ה-sp3 שהוא סטלייט די מכובד במימדיו. והתוצאה?

AF2E5733.jpg

התקנה, הגדרות וזה...

ההתקנה קלה. מתקן התליה פשוט, קל וחסון. הוא מסוגל לשאת את משקלו הרב של העלאק סטלייט בקלות ובאלגנטיות המאפשרת שליטה מוחלטת על הכיוונון של הרמקול ביחס למאזין. כיול מחדש של מערכת ה-rc מסדר לי פתאום כמות מחומשת של בס בבמה הקדמית, מידבס משופר, דינמיקה מטורללת והחשוב מכל, דיוק ואיזון שלא מבייש רמקולי סטריאו מוניטורים מכובדים ביותר. התוצאה לפני הרצה פשוט מעולה.

AF2E5742.jpg

שמעתי טונות של הופעות מאתמול ועד היום. פתאום גיליתי את הסטרימר שלי מחדש. זה פשוט נשמע נהדר.
ועכשיו נותר לסגור את הפינה של עוד 5 כאלה, רסיבר חדש וזהו, אפשר להתפנק בחורף הזה גם עם קולנוע ברמה שמספקת אותי ועוד איך.

AF2E5743.jpg

יש המלצות לסרטים טובים?

תמונות מצורפות

• AF2E5732.jpg
    AF2E5732.jpg
    KB 63 · צפיות: 854
  • AF2E5733.jpg
    AF2E5733.jpg
    KB 69.4 · צפיות: 811
  • AF2E5742.jpg
    AF2E5742.jpg
    KB 66.6 · צפיות: 802
  • AF2E5743.jpg
    AF2E5743.jpg
    KB 53.3 · צפיות: 820

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
נמר יקירי שבת שלום.
ניראה יופי, תתחדש ותהנה מהם!

מכיר את ה planet L בהחלט, מנגנים אצל חבר טוב. אצלו אמנם כ 4 סראוונדים (side+back), טרם האזנתי להם בתור במה קדמית.

אין ספק שמשתלבים יפה אצלך.

איפה אגב אתה הולך למקם את רמקול המרכז ?
במידה ומעל המסך (לפחות מהתמונה אני מתאר לעצמי), לא בטוח שהתוצאה תהיה טובה בקולנוע, אולי בקונסטלציה שאיתה אתה עובד, רמקול המרכז מעט מתייתר (תוכל כמובן לבדוק זאת רק ע"י התנסות עם ובלי), תבדוק את הפוקוס וההפרדה האבסולטית בין האינפורמציה שקיימת במרכז לבין האינפורמציה המגיעה מהצדדים, במידה וישנה תחושה שישנה הפרדה מוחלטת ולא זליגה לצד, אתה יכול לוותר על רמקול המרכז ולהסתפק בזוג קדמיים שממוקמים טוב מאשר, שלישייה שהערוץ המרכז בה ממוקם לא טוב.
המרחק בינהם גם דיי צר.

ניראה יפה נקי ואסתטי כמו שאתה אוהב ומכוון.
תתחדש ותהנה.

לגבי סרטים - יותר טעם אישי you know, ראינו אתמול את "babydriver" אחלה סרט (אחלה סאונד), לפמי כמה ימים ראינו את "jungle" על מסע ההישרדות של ההישראלי יוסי גינסבורג (מבוסס ע"פ סיפור אמיתי כמובן) עשוי היטב וראינו את "shot caller", סרט טוב וחזק גם כן.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אחלה בחירה,
תתחדש.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תתחדש, נמר!

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נמר חברי היקר.
תעונג לראות שרוח הרב ערוצי פועם בך.:אצבע מורמת
האליפסון פלאנט L רמקול כדורי גם יפה. וגם אופה.

תתחדש ותהנה...(ורד)

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
נמר....אח יקר!
איזה כיף לפתוח את הבוקר לאחר שזמן מה לא התעסקתי בסטריאו ולדעת שיש עוד מס' אנשים שיודעים מה הם מחפשים ולאן הם הולכים :)
זהו רמקול אדיר בגיזרת המחיר שלו.

אני משתמש ברמקול הזה ב:
1. חדר שינה
2. משרד (כאשר כולם חושבים שהשתגעתי אבל לא יכולים לעזוב את המשרד שלי עד שאני מסלק אותם :))

בעבר היו לי זוג כזה בסלון רק כי באמת ובתמים חשבתי שהם פשוט כ"כ נעימים להאזנה למרות שיש לי רמקולים יקרים להחריד (מי כמוך יודע)

מלהסתכל על התמונות זה נראה שהשחור פשוט תפור (פוגע בול) על החדר מבחינת עיצוב ואני בטוח שגם מבחינת סאונד!

תהנה כמו שאני נהנה כשאני מקשיב להם או סתם מסתכל עליהם.
אני חייב לבוא לבקר בקרוב :)

תהנה
נ.ב. הנה עוד סיבה טובה לקיום התערוכה (רצוי כל שנה , כן? :))

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה ירון.

הרמקול הזה פשוט מצוין. הגדרתי אותו כרמקול גדול ברסיבר. הדינמיקה שלו היא מהמרשימות שנתקלתי בהן במיוחד ביחס למימדים.

קדימה, תבוא לבקר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש על הרכש החדש, מרגיש לי כאילו אנחנו עושים מסע הפוך :p

לגבי סרט מומלץ, atomic blond
משחק, תסריט וצילומים טובים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש על הרכש החדש, מרגיש לי כאילו אנחנו עושים מסע הפוך :p

לגבי סרט מומלץ, atomic blond
משחק, תסריט וצילומים טובים.

יש סיכוי. רק שאני לא משתגע כמוך בקולנוע. כמה רמקולים ורסיבר. המסך היה טריגר בלי ספק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טוב. שלושה ימים של בחינת המוצר.

אין הרבה קשר בין הלוק שלו ליכולות שלו. הלוק הזה, של לייפסטייל, ברוב המוחלט של המקרים נשמע בדיוק כמו שהוא נראה - יפה. הרמקולים הללו לא נשמעים יפה. הם נשמעים מעולה. אין קשר בין המימד הפיזי למימד הסוני. הוא פשוט מצליח לנגן כמו רמקול גדול. על הרסיבר הוא מוגדר כרמקול גדול ומצליח לעמוד בכל מבחן שפוי ושפוי למחצה שהעמדתי מולו.

בקטעי אקשן הוא חזק, אלים כשצריך אך רך באופיו. התחום הגבוהה מדויק, חד, ברור אך לא חריף. המיד מעולה והבס - וואו.

בהופעות הוא המפתיע ביותר שנתקלתי בו. אני מתייחס אליו כמוניטור לכל דבר ועניין. וכמוניטור הוא פשוט מצליח לנגן כמו מוניטור אולפני. דיוק, מהירות, מיקרו דינמיקה ורזולוציה שתפיל לא מעט מתחרים מדופלמים.

מה בכל זאת חסר לו? הוא נראה מוצר חשק יותר מאשר מוצר אודיופילי. וזה בעצם החסרון שלו. מבחינתי זהו מוניטור מומלץ גם בלי קשר לקולנוע. וזה לדעתי, מה שהחברה הזו מכוונת אליו.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תתחדש!!
עשית חשק...

אגב, הסטנד יעודי לרמקול הזה או שאפשר לתאם לו רמקולים אחרים?

מבחינתי זהו מוניטור מומלץ גם בלי קשר לקולנוע.
זה מה שלא הבנתי.. למה לא לחפש סט של מוניטורים קטנים בתוספת סאב או שניים? במה סטליט עדיף על מוניטור/מדפי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המונח ״סטליט״ הוטמע בעבור הרמקולים הקטנים מאוד (מיניאטורים). הרמקול הזה גדול. גדול מאוד - דמיין כדורסל.

לכן הוא מוניטור לכל דבר - רק מיוחד בעיצובו. ןמה שחיפשתי הוא רמקול יפה, מיוחד שאפשר לתלות מבלי ליראה רמקול מדף עם מתקן תלוי של ברקן כמו בשנות ה-90.

daniel_m

אוהב את התחום
מעורבות
49
נקודות
18
נמר, נראה מעולה. תתחדש חבר. מאחל לך שנים של הנאה.
מחזק את הבחירה ברן שביט, הקניה אצלו חוויה בפני עצמה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
ה Planet L לא נחשב כרמקול "סאטליט" אלא כרמקול מדף (מעוצב - ספיראלי).
מדובר על רמקול בכותר של כ 30 ס"מ.
במציאות הוא ניראה יחסית גדול ומרשים.

יש גרסה של סאטאליטים לחברה - דגם Planet M

ה planet L מגיע (גם) כחלק מ"סט" שמשלב סאב תואם, ומערכת Music Center, לכן ממה שקראתי עליו, אכן נוטים לייחסו בהגדרתו כחלק מ-"מערכת סאטליטים משולבת" בכמה reviewים ברשת, למרות שזה לא נכון בפרופורציות.

אני זוכר אצל חבר (שמעתי אותם לפני כשנתיים פלוס בערך) ו-מאוד הופתעתי מהם גם בצורניות השובה לב וגם באיכות בפועל.
הם חוברו ממה שאני זוכר כאמור כסראוונדים ונתלו ב"ריחוף" מהתקרה והיו פזורים אסתטית בחלל/מרחב אחורי/צידי ושודכו למערכת שכללה פרוססור של Yamaha 5000 והגברה של ATI בשרנית.
התוצאה הייתה טובה ומפתיעה מזכרוני.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תתחדש ותהנה. נראה אחלה.

מהי העלות של זוג כזה?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נמר מתי יהיה סנטר?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
לא בטוח שבקונסטלציה הנוכחית הוא יצטרך בוודאות רמקול מרכז.
אך כל מקרא לגופו.

רמקול/ערוץ המרכז הוא הרמקול החשוב ביותר בפסי קול המיועדים לסרטי קולנוע מאז ומתמיד, דרכו מועבר מרבית פס הקול (לפחות 80% מפס הקול) מעבר זה sound Effects ,Environment ו ambience sound הכל נתפס כ"אווירה הסובבת" את הצופה.

כאשר האופטימאליות היא מיקום רמקול המרכז אשר מוצב סמוך/מאחורי ה-מסך ומועבר באופן "אנושי" ככל הניתן בגובה האוזן בזמן ישיבה, ניתן ליצור זאת גם בהטייה קלילה ומדודה במידה והרמקול מוצב מתחת למסך ה TV או מסך הקרנה.
כאשר רמקול המרכז מועבר מעל גובה האוזן (משמעותי ) נוצרת אשליה של סאונד מרחף מעל הצופה מקדימה, כל האמינות של פס הקול והחיבור לצופה - נהרס.

אצל נמר זוג הקדמיים שצמודים לצידי המסך מהווים בסיס מספיק טוב ל "ערוץ מרכז" בשל גובה אופטימלי (יחסית), ומרחק צר של כ 1.50 בינהם.
במקרה אצלו מיקום רמקול מרכז לגובה (מעל המסך/לא רואה דרך אחרת אצלו) יהווה מכשול בהעברת מעבר נקי שקוף בין הערוצים הקדמיים למרכז...

אך כאמור כל מקרה לגופו.
ונותן לנמר להחליט מה טוב עבורו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אצל נמר זוג הקדמיים שצמודים לצידי המסך מהווים בסיס מספיק טוב ל "ערוץ מרכז" בשל גובה אופטימלי (יחסית), ומרחק צר של כ 1.50 בינהם.

המרחק בניהם 2.1 מטר

לגבי היתר, צריך לבדוק את זה בפועל. לפעמים יש הפתעות. :בעד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור